Krytyka Polityczna won z TVP i Polskiego Radia!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Są ludzie, którym się nie podaje ręki, a zatem tym bardziej są ludzie, z którymi się nie dyskutuje i – co oczywiste – nie wpuszcza się do miejsc, gdzie bywają ludzie przyzwoici.

W dawnej Rzeczypospolitej byli też ludzie, z którymi się nie pojedynkowano, bo nie mieli zdolności honorowej, choć owszem, dać takiemu w – pardon my French – pysk było można, ale dziś już nie ma Rzeczypospolitej jeno 3RP, toteż to rozwiązanie się zdezaktualizowało.

No dobrze, kim zatem są w 3RP ci ludzie – że pojadę klasykiem – gorszego sortu?

A, to zależy od tego, kto sortuje:

dla mnie to na przykład prlowscy bezpieczniacy, prokuratorzy i sędziowie, milicjanci, cenzorzy, propagandziści i dyplomaci, członkowie PZPR, PPR i rzecz jasna – komunistyczni kapusie (sie masz Bolek!).

Także ich dzieci, które z uprzywilejowanego statusu swoich tatusiów i mamuś czerpią w 3RP korzyści (sie masz Aa-dd-aś!).

Wczoraj na profilu łowców grantów, występujących pod pseudonimem artystycznymKrytyka Polityczna pojawił się ohydny „mem” i komentarz

„Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy! Bibliotekarze – w przeciwieństwie do żołnierzy wyklętych – nie zabijają młodzieży i dzieci, więc możecie bez obawy ich przytulić i podziękować im za ich ciężką pracę.”

OK, po to Bolek z Kiszczakiem wynegocjował tzw. wolność, żeby podłość i chamstwo mogły się plenić i ja to akceptuję, bo czymże byłaby 3RP bez  chamstwa i podłości?

Ale jedno jest dla mnie oczywiste:

Pan Sierakowski spółka nie mają prawa przebywać w  TVP czy Polskim Radidokąd są permanentnie zapraszani przez prowadzących programy publicystyczne.

W publicznych mediach się z kimś takim nie dyskutuje, bo się kogoś takiego do mediów za chwilę Narodowych nie wpuszcza.

Niech nie wychodzą z TVN24, z Wyborczej, toków i innych efemów, niech okupują Newsweeka, Politykę, ale od mediów publicznych (ponoć Narodowych za chwilę) – wara!!

Ja rozumiem, że powiązania i sympatie środowiskowe, a nawet rodzinne (choćby bracia Kurscy czy bracia Glińscy) idą w 3RP w poprzek formalnych podziałów partyjnych, a przy rodzinnym stole okazują się podziałami pozornymi, żeby nie powiedzieć – fikcyjnymi, ale tu doszło do przekroczenia linii, za którą jest już tylko wspomniane niepodawanie ręki i niewpuszczanie do domu (o laniu w – za przeproszeniem – mordę nie piszę, bo w establishmencie 3RP nikt nikogo paluszkiem małym nie tknie). 

Ale jeśli Pan Sierakowski i spółka dalej będą w mediach za chwilę Narodowych brylowali jak brylują, to będzie znaczyło, że PiS Żołnierzy Wyklętych traktuje instrumentalnie, jako ważny element Igrzysk, zastępujących z braku kasy obiecamy przed wyborami Chleb.

Mam w związku z tym drobną prośbę do wiceministra Czabańskiego (a wiem, że jest to człowiek bardzo uczynny, do tego stopnia, że nawet mnie swego czasu z późnowieczornej imprezy do Warszawy podwiózł):

gdyby był łaskaw zwrócić uwagę prezesowi Kurskiemu i prezes Stanisławczyk (to ta od radia), że słowo pluralizm nie oznacza zapraszania do domu kogoś, kto ma zwyczaj pluć na dywan, byłbym (i nie tylko ja) bardzo zobowiązany.

Ale zaraz, nad wiceministrem Czabańskim jest minister i wicepremier Gliński… ups…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Znalazłam informację z 2015 r., że krytyka polityczna otrzymała dotację 90 tys. złotych. Czy rząd ma nadal zamiar dopłacać do tej wrogiej ideologii? Niech się utrzymają z pieniędzy włąsnych czytelników.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1508334

To jest pajęczyna powiązań, które dla oczu takich ludzi jak my były, są i będą niedostępne.

Ale testem będzie to czy Sierakowski i inni z Krytyki Politycznej będą nadal obecni w TVP i Polskim Radiu.

Ja obstawiam, że będą.
Dlaczego tak twierdzę? A choćby dlatego, że ten tekst został przez Administrację spuszczony do rynny,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1508385

I jeszcze jedno, ci "nasi" nadal biegają do takich Sierakowskich na wywiady. Przepraszam ale rzygać się chce. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ess

#1508375

ojtam ojtam: skoro Pan nie biega, ja nie biegam, moja rodzina i przyjaciele nie biegają, to ktoś biegać musi, prawda?
No to padło na "naszych" :-D

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1508386

http://wmeritum.pl/krytyka-polityczna-nie-otrzyma-dotacji-z-ministerstwa-kultury/137265

 

Pewnie mało kto to przeczyta, ale krytyka polityczna nie otrzyma już dotacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1508661