Abonament i media publiczne

Obrazek użytkownika Bacz
Blog

Media publiczne typowo dla wszystkich firm publicznych mają nadzatrudnienie, przepłacają za kiepską pracę, są korytem z którego żreją kliki partyjne, układy, familie, agenci, służalcy. Tych patologi się nie da usunąć, bo one wynikają z założenia - najprostszy sposób aby patologie zlikwidować to likwidacja mediów publicznych. Najmniej zdegenerowanych publicznych jednostek medialnych być może nie trzeba będzie likwidować bo kupią je za cenę przewyższającą wartość ich majątku prywatni, ale większość załóg nie nadaje się do konkurowania na wolnym rynku mediów - działalność tych jednostek trzeba zlkwidować i sprzedać prywatnym sam majątek tych jednostek, aby koszty zwalniania załogi jakie musiał by ponosić nabywca nie zmniejszały dochodów z prywatyzacji.

Likwidacja mediów publicznych będzie związana z dużymi oporami społecznymi - większość ludzi widzi jakie patologie są w tych mediach, ale indoktrynacja od wielu dziesięcioleci spowodowała, że większość ludzi uznaje istnienie mediów publicznych za niezbędne, nie przemawia do nich że udział mediów publicznych w rynku z roku na rok się zmniejsza, same media publiczne komercjalizują się i nic strasznego się nie dzieje. Właśnie dlatego, że będą duże opory społeczne podsycane przez dziennikarzy mediów publicznych, którym oczywiście pasują łatwe pieniądze, popieram stopniową likwidację mediów publicznych - poprzez obcinanie im bezwarunkowego (czyli niezależnego od wyników) zasilania ze środków publicznych.

Sprawa abonamentu jest oczywista - ten specjalny podatek należy zlikwidować. Tytułów podatkowych powinno być jak najmniej i płacenie podatków powinno być jak najmniej uciążliwe dla podatnika. Nie ma powodu utrzymywać specjalnego podatku na media publiczne - nie ma specjalnego podatku na armię, nie ma specjalnego podatku na sądy, obejdzie się bez specjalnego podatku na programy misyjne.

Do czasu całkowitej likwidacji mediów publicznych fundusze na te media powinien zapewniać budżet, z tym że należy stopniowo zwiększać udział mediów prywatnych, które chcą emitować programy misyjne, w korzystaniu z tych funduszy na programy misyjne. Na początek media publiczne powinny dostawać bez konkursów 70% funduszy na programy misyjne, reszta powinna być rozdzielana właśnie w drodze konkursów, w których na równych warunkach będą startować media publiczne i prywatne. Co rok udział gwarantowany w funduszach (bez konkursu) mediów publicznych powinien być zmniejszany o 10% tak że za 8 lat całość funduszu na programy misyjne powinna być rozdzielana w uczciwych konkursach.

Bacz

Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/content/komunizm-jest-dla-szalencow-neoliberalizm-dla-idiotow

Vote up!
0
Vote down!
0
#24362

Juz totalnie skomercjalizowana, przeznaczona jedynie dla idiotow (bo tych jest niestety wiekszosc w kazdym narodzie) sieczke? W tej chwili przynajmniej jest szansa ze od czasu do czasu jakis polityk ogladajac sie na inteligencje (chcac tanim kosztem pozyskac czesc jej elektoratu) wstawi na prezesa kogos zaradnego, ktory wypromuje pare rozsadnych osob. Jeszcze do niedawna wiadomosci byly o niebo lepsze od faktow, a w programach publicystycznych byla jeszcze wieksza roznica.

Pamietam jak pare lat temu pojechalem do Kanady i chcialem tam chocby dla podszkolenia jezyka poogladac pare programow - juz obojetnie o czym, czy chociazby jakis film. I tu sie okazalo ze kurde zero - tam kompletnie nic nie ma oprocz teleshopow i reality show. Raz udalo mi sie znalezc na ktoryms z ponad 50 kanalow film dokumentalny o...Britney Spears.

Tak samo z reszta z radiem - a tutaj nawet roznica jest jeszcze wyrazniejsza.

Wiec moze zamiast wmawiac, ze to nam zamydlono oczy, ze wmowiono nam, ze komercyjne stacje sa lepsze od publicznych lepiej prosze przyznac ze woli poprostu woli Pan seriale od programow publicystycznych, woli Pan poziom Lisa od Wildsteina lub woli Pan muzyczna sraczke zamiast rozmowy w radiu.

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#24393

Jak ludzie będą chcieli oglądać Wildsteina to znajdzie się telewizja która to nada, bo istnieje już setki telewizyj w Polsce, dla których posiadanie tylko 1% widzów zupełnie wystarcza do dobrego prosperowania. Ostatecznie p. Wildstain może też nagrać się kamerą sam i wstawić to na youtube.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#24419

który wierzy w mądrość i dobroć człowieka. i to w imię obrony czego? ano, liberalnego rynku mediów tylko prywatnych. czy trudno zrozumieć, że naród trzeba!!! umacniać, a ludzi wychowywać? zyski (chyba nie wszystkich? co?) tego nie załatwią  i akurat w tej sprawie nie mają znaczenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#24471

Media, które wzmacniają naród z dziełem o. Rydzyka na czele są akurat prywatne, a działalność mediów publicznych w sumie osłabia naród - nieliczne programy w których występują mądrzy, szlachetni patrioci nie są w stanie przeważyć całej masy programów: demoralizujących, antypolskich, antychrześcijańskich, socjalistycznych lub wprost przeciwnie faszystowskich, a najczęściej po prostu idiotycznych i ogłupiających.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#24525

zawsze tak jest i będzie? co za pewność ocen. przecież nie miałem na myśli podtrzymywania patologii tvp - prl-owskich wypaczeń.
podobnie w latach 90-tych likwidowano to i owo, nie zastanawiając się czy nie byłoby lepiej przekształcać. dopiero po czasie widać jakie spustoszenie i koszty przynosi taka polityka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#24584

proponowałbym to tak rozegrać. Najpierw zlikwidować koncesjonowanie mediów i rozpędzić KRRiT. Dopiero potem sprywatyzować media publiczne.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#24433

Nie poznaje wypowiedzi czlowieka (Bacz).Czy to znaczy ze media publiczne maja ulec zagladzie?To byloby dobre dla rzadu wrogiemu Polsce jakim jest rzad obecny?

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#25882

Media publiczne są zdegenerowane, wypadkowa ich przekazu jest antypolska, antychrześcijańska, demoralizująca. Poza tym są niesamowicie marnotrawne - to po prostu zalegalizowane złodziejstwo publicznego pieniądza. Ich likwidacja niewiele by zmieniła, bo media prywatne przekazują treści podobne, ale media prywatne prowadzą swoją antymisję za prywatne pieniądze, dlaczego uczciwi ludzie mają płacić za działania przeciw ich wartościom?

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#25926