Duda i Ogórek kontra Komorowski

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Ktoś gdzieś rzucił uwagę, że wystawiając kandydaturę Magdaleny Ogórek, Leszek Miller przygotowuje się do koalicji z PISem. Rzeczywiście zastanawiające. Zaczynam podejrzewać, że Miller ma już, mimo iż sam jest postkomunistą, dość przykrych doświadczeń z rządzącym Polską układem postkomunistycznym, podobnie zresztą jak uprzednio Oleksy i robi nieoczekiwany zwrot, który może mu dać rozmaite nowe możliwości.
 
Kandydatura Magdaleny Ogórek, osoby młodej, wykształconej, atrakcyjnej i niegłupiej budzi w reżimowych mediach niechęć a zainteresowanie i przychylność po stronie opozycyjnej i niezależnej, co jej dobrze wróży. Zarówno ta niechęć jednej strony, maskowana stwierdzeniami typu " Na takie  urzędy powinni kandydować ludzie  s p r a w d z e n i  na stanowiskach" jak i przychylność drugiej, to poważne atuty w nowej odsłonie politycznych rozgrywek.
 
Jeżeli taką atrakcyjną kandydatkę zestawić z równie atrakcyjnym kandydatem PISu, Andrzejem Dudą, młodym, wykształconym, elokwentnym i przystojnym to wizerunek Bronisława Komorowskiego jako kontrkandydata takiej pary automatycznie gwałtownie blednie i staje się wyborem obciachowym.
 
Jeżeli Andrzej Duda i Magdalenia Ogórek będą prowadzić swoje kampanie w sposób umiejętny, elegancki i jeżeli uda się im rozsądnie zbalansować elementy wzajemnej rywalizacji i koordynacji, to będą sobie wzajemnie napędzać popularność jako uczestnicy starcia młodości i kultury z przaśnym obciachem. A ich wzajemna konkurencyjność, zamiast szkodzić obojgu, będzie dodawała pozytywnego blasku całej kampanii i będzie najlepszym dowodem uroku demokracji. Pod warunkiem, że sztaby obojga kandydatów zdadzą sobie sprawę z możliwości, jakie się otwierają. Jeżeli sztaby wyborcze wykorzystają taką okazję, to może to w konsekwencji doprowadzić do kompletnego przemeblowania sceny politycznej w Polsce.
 
Na marginesie, można dodać pół żartem, choć to właściwie nie marginalna kwestia, że szkoda, iż Duda i Ogórek nie są singlami, bo wtedy mozliwości reklamy takich atrakcyjnych kandydatów w postaci duetu byłyby zwielokrotnione.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

Miller ma już, mimo iż sam jest postkomunistą, dość przykrych doświadczeń z rządzącym Polską układem postkomunistycznym,

chociazby z bratem

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1460405

Nie byłoby lepiej, gdyby zamiast fantazji, porównać programy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460422

Pan na poważnie ? Nie dotarło do Pana, że mamy epokę polityki spektaklu ? Trzeba umiejętnie łączyć program ze spektaklem, z akcentem na spektakl jednakże. A program Dudy wynika z jego osobowości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1460427

Nie mam zamiaru uczestniczyć w spektaklu. Program Dudy jest tożsamy z programem PiS, natomiast druga strona? nie wiem nic.... Stawianie na wykształcenie, inteligencję - to za mało. - Jeśli traktujemy wybory poważnie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460432

Prezydent w Polsce ma niewielkie uprawnienia. Jedyne gdzie może błysnąć, to w polityce zagranicznej - tak jak śp. Lech Kaczyński - którego przesłanie odnośnie Gruzji okazało się prorocze i jest dzisiaj przypominane na salonach dyplomacji.

A obecny prezydent, no cóż, "błysnął" wieloma wpadkami na arenie międzynarosowej, gdzie propozycja wydobywania gazu metodą odkrywkową, jest jedną z najmniejszych. Jego ewentualny ponowny wybór, zostanie przyjety w świecie z ironicznym uśmiechem :)

Dlatego stawianie na inteligencję i WYKSZTAŁCENIE - to jednak podstawa w kolejnych wyborach. Nie chcę aby kolejny prezio ośmieszał Polske brakiem  elementarnej wiedzy i spaniem w trakcie ważnych spotkań.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1460435

według mnie jest jak najbardziej do przyjęcia a zarzuty mendialne o jej wykształceniu pro-katolickim zaczynają przeszkadzać takim osobnikom jak palikot,niesiołowski i inni tego typu bezmuzgowcy trzymani na krótkij smyczy swoich mocodawców,którzy nimi sterują.Do tego oboje są młodymi ludzmi władającymi obcymi językami a to stoi w kontrze do obecnych starych ramoli,którzy w boolu i nadziei zrąc szczaw proszą obsługe o pomoc napisania przemówienia lub skorzystaniu z pisuaru.Ostatni gwizdek aby sztaby wyborcze kandydatów wzieły się wspólnie do roboty,a materiał wyborczy jaki mozna uzyć przeciw obecnej klice nie pomieścił by się w największym kontenerowcu.Trzeba tylko chcieć i ruszyć dupę z kanapy.Tu nie moze byś kurtuazji,tylko bezwzględne obnarzanie tałatajstwa łącznie z ich koligacjami z różnej masci korporacjami i innymi tego typu ugrupowaniami,które szkodzą Polsce i jej gospodarce.Ważnym elementem kampani wyborczej musi byc zapewnienie kierowania sie racją stanu i dobrem obywatela a dalej dopiero jakieś fanaberie jewropejskie i makrelowskie.Musi tez byc zapewnienie o odbudowie Polskiego przemysłu z kapitałem własnym a nie jakas dzika prywatyzacja.Zlikwidowane wszelkiej masci umowy menadzerskie i wysokośc odpraw dla tych menadzerów/zarządców/Wiele mozna by jeszcze wymieniac ale od tego są specjalisci od marketingu politycznego oraz wizualizacji kandydatów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1460439

Wyciągnięciem zza pazuchy Ogórek Miller zakpił z "żelaznych kandydatów lewicy" - Grubego Rycha, trzeszczącej Senyszyn, Kwaśmniewskiej z bezą. Czy to sygnał dla PiS ? Nuie wiem, ale trzeba liczyć i okazuje się,że jeśli Po nie padnie od oszustw to może być niewielki wybór. Przeciez Piechociński celowo uciekł do Indii w czasie strajków. Zaginął tez Zdradek...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1460453

Proszę tak nie wybielać towarzysza Millera, bo na to nie zasługuje. Kilkanaście lat temu byłem obecny, jako słuchacz, w sali kina w pewnej miejscowości na spotkaniu przedwyborczym z p. Millerem. W tym czasie po wyborach SLD zgarnęła prawie pełnie władzy. To co mówił p. Miller na spotkaniu było bardzo rzeczowe, prawdziwe, mądre i uzasadnione. Oczywicie po wygranych wyborach nie wprowadził w życie KOMPLETNIE NIC z tego co naopowiadał. SLD i pozostałe partie "na dole", w samorządach składają się z trochę innych ludzi. W arszawie natomiast odbija im kolba - bardzo mocno uogólniając.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

chłop ze WSI

#1460583

Tylko przypomnę. Żołnierze i ludność cywilna 1939-1956, Poznań 1956, Wybrzeże 1970, Radom 1976, kopalnia Wujek i cała Polska 1981.

Tak te komuchy dbały o ludzi, i tak dbają dziś. To POtomkowie komunistów które przysięgało na wierność Sowietów, i wiecznie żyjącego Lenina.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1460588