Czy Polacy są w stanie czegoś się nauczyć ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Ostatnie 8 lat wskazuje, że ludzie się nie uczą albo uczą się niewiele. Niektóre przysłowia,  jak np. "Mądry Polak po szkodzie", sugerują, że powoli, ale się uczą. Czy naprawdę się uczą ? Twierdzę, że nie, że się nie uczą. Zmiany zaś jakie obserwujemy są efektem nie nauki lecz zmiany generacji i odmiennej optyki kolejnych pokoleń. Dochodzą nowe generacje, inaczej widzą świat, bo ten świat w międzyczasie nieco się zmienił i inaczej reagują. Ale to nie jest nauka, to jest raczej dostosowywanie się do zewnętrznych warunków..

Weźmy np. lemingi. Zastosowały one, zamiast inwestować w siebie, metodę wytnij-wklej, która poniosła sromotną klęskę, w wyniku czego lemingi zmuszone są albo do emigracji albo do pracy na umowach śmieciowych.. Oprócz inwestowania w siebie, trzeba jednak także inwestować we wspólnotę, bo każda inwestycja we wspólnotę, oznacza automatyczną inwestycję w siebie. Wspólnota przetrwa bez ciebie, ty nie przetrwasz bez wspólnoty. O tym wiedzą wilki i małpy, powinny więc to przyjąć do wiadomości i lemingi.

Michniki się nie uczą, powtarzają  wyuczone wcześniej postawy, natomiast przychodzą Kukizy i też się nie uczą, można powiedzieć, że na szczęście, bo na szczęście nie uczą się od Michników, ale w nowych warunkach reagują inaczej, tworzą inne nawyki, czepią sę jakiejś szczegółowej idei, jak JOWy i eksploatują ją do granic możliwości. Po nich dojdzie nowa generacja z odmiennymi pomysłami.

Tezę tę można sprawdzić, np. w oparciu o analizę popkultury, a konkretnie, muzyki popularnej. Kolejne generacje proponują coraz gorsze wersje muzyki pop, dochodząc do całkowitego jej zaprzeczenia w postaci rapu, hip-hopu, który jest ruiną muzyki. Porównajcie to Państwo ze standardem jaki proponował Seweryn Kajewski i Czerwone Gitary, których fanem nigdy nie byłem. To jest standard niedościgły dla obecnej generacji. Ludzie się nie uczą, bo musieliby zająć się bogatą tradycją muzyczną i literacką Polski i ją przetwarzać po swojemu, a tego właśnie nie czynią, bo nie mają wiedzy, charakteru i umiejętności. Zastanawiam się, czy to jest chwilowe załamanie będące skutkiem komunizmu i postkomunizmu czy też trwała tendencja. Przykład Conchity Wurst i Eurowizji wskazuje, że to, być może, tendencja ponadnarodowa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)

Komentarze

zamiasyt narodowych wzorów UE, centrum  trującego lewactwa proponuje własnie "europejskie" wzory. Zaprzeczają one wielowiekowej tradycji kontynentu - stąd facet/baba z broda , Biedroń prezydĘt Słupska, Grodzka?bęgowski posłem, multi-kulti, bezkarnośc muzułmanów w Skandynawii, to sie źle skończy dla 'starej Europy"....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1476464

https://www.youtube.com/watch?v=28MgUGPpwZQ

Pozostawiam bez komentarza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1476498

Witam! Z tym Polskim patriotyzmem wcale nie jest tak zle! Tylko dzieki manipulacjom wyborczym,ta mafia jeszcze okupuje nasz kraj! Jedynie sluszna metoda,to cala Polska przy urnach wyborczych! Wtedy nawet szczujnie medialne ,nie wplyna znaczaco na wole spoleczenstwa Polskiego! Mamy Pana A. Dude ,ktory swoim spojrzeniem na przyszlosc wolnej Polski ,zasial strach i panike w szeregach rzadzacej patologi!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1476546