Wybory 2020, czyli hekatomba wśród pocztowców i liczących głosy

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Patrząc na korespondencyjne wybory forsowane dziś przez PiS, patrzymy przez pryzmat naszego bezpieczeństwa. Nie myślimy o bezpieczeństwie tych, którzy będą to obsługiwali, a może warto o nich pomyśleć? Bo oni z powrotem poniosą pandemię.

 

Jednym z kroków, które podjął PiS, by zmusić ludzi do obsługi wyborów, zgodnie z pomysłem oderwanego od rzeczywistości „zwykłego posła” rządzącego całym krajem była zmiana dyrektora Poczty Polskiej, z tego który obawiając się o zdrowie swoich pracowników twierdził iż wybory takie są niemożliwe na takiego, który takich skrupułów mieć nie będzie, człowieka blisko związanego z ministrem Błaszczakiem. Ten wymusi na pracownikach poczty obsługę tych wyborów. Tak więc spróbujmy ocenić jakie ryzyko poniosą oni a także ci, co będą liczyli głosy.

 

Jak wiemy karty do głosowania otrzymają wszyscy, co prawda ci co są zameldowani w miejscach urodzenia ale mieszkający w dużych miastach, a jest ich wielu, będą mieli problemy w dotarciu do kart przesłanych do ich domów rodzinnych, szczególnie gdy np. dwójka małżonków wywodzi się z dwóch oddalonych od siebie miejscowości. Dotarcie do kart i oddanie głosów będzie co najmniej problematyczne, a nawet docierając będą łamali przepisy o kwarantannie. Trudno również założyć, że nie odwiedzą wtedy swych rodziców, nie zjedzą z nimi posiłku, a może nawet przenocują. Ale to tylko jedno z niebezpieczeństw rozwoju pandemii wynikającej z wyborów.

 

Tak więc pochylmy się nad tymi, co będą to obsługiwali. Karty dostaną wszyscy, również ci odbywający kwarantannę, również ci zarażeni a nawet ci, przebywający w szpitalach, jeśli tylko będą w stanie wypełnić warunki głosowania. Nikt nie może być wyłączony z prawa wyborczego jeśli to prawo posiada. Tak więc wśród kopert złożonych w skrzynkach będą takie na których będzie znajdował się wirus, to jest nieuniknione.

 

A ile wirus może przetrwać na papierze?

Badania prowadzone w USA mówią iż około 24 godziny. Czyli karta, koperta z głosem zakażonego o 20:00 w dniu wyborów będzie potencjalnym źródłem zakażeń do godziny 20:00 dnia następnego. W tym czasie będzie ona ale także wszystkie inne, które miały kontakt z zakażoną kopertą a także ze skrzynką, w której taka koperta się znalazła (czas przeżywalności wirusa na metalu do 72 godzin) będzie źródłem zakażeń. Każda osoba, z obsługi wyborów a więc pracownicy poczty, osoby rejestrujące głosujących, osoby liczące głosy będzie miała kontakt z tym wirusem w czasie 24 godzin od oddania głosu przez osobę zakażoną.

 

Skażeniu również będą podlegały pomieszczenia w których koperty będą sortowane, liczone. Na innych materiałach jak plastik, metale wirus może przetrwać znacznie dłużej, również ten, co z kurzem odczepił się od kopert, czy też kart głosowania.

 

Jak wiemy, dzisiejsza niska liczba „zakażonych w Polsce” wynika z małej liczby testów przeprowadzanych. W Polsce, 36 mln mieszkańców przeprowadza się nieco ponad 5 tys, w Hiszpanii 46 mln. ok. 80 tys. To wszystko wskazuje na to, że nie jesteśmy tak zdrowi a tylko nie przebadani. Wiele osób zakaża, choć chorobę przechodzi bezobjawowo, lub z lekkimi objawami.

 

PiS dziś tłumaczy konieczność przeprowadzenia wyborów wymogami konstytucji oraz tym, że wprowadzenie stanu wyjątkowego doprowadzi Polskę do ruiny, bo po okresie prosperity i rozdawnictwu, kupowaniu głosów Polskę stać na co najwyżej 3 miesiące stanu wyjątkowego, po czym czeka nas bankructwo.

 

Warto zdać sobie sprawę ze skutków działania dziś nami rządzących, bo wiedza ta będzie nam potrzebna gdy ich będziemy rozliczali, zarówno za doprowadzenie państwa do ruiny, jak i za szafowanie zdrowiem Polaków. Druga fala pandemii jak może wystąpić po wyborach będzie już w całości obciążała tych, co podejmą decyzję o przeprowadzeniu tych wyborów. Bo potencjalnym źródłem zakażeń będą wszyscy, którzy brali udział w obsłudze tych wyborów. Czy rząd zafunduje im kwarantannę? Czy Poczta Polska ogłosi iż przez czas kwarantanny usługi pocztowe nie będą realizowane, bo wszyscy pracownicy przechodzą kwarantannę? Tak powinno być, tylko, że rząd tego nam już nie powie.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:20)

Komentarze

Jak myślisz, że powrócą lata 1949-56 to jesteś w błędzie. Nie pozwolimy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3
#1625807

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

rzeczywiście już rozliczaliście w latach 1949-56. W 2010 wykonując zadanie doprowadziliście do śmierci 96 Polaków. Teraz my Polacy nie pozwolimy byście kolejnych Polaków zabijali dla zrealizowania wizji oderwanego od rzeczywistości "kryształa"

Wyście drakońskimi karami zgonili Polaków z ulic po to byście mogli bezkarnie biegać po ulicach, zamkniętych dla Polaków cmentarzach. Za to Was towarzysze rozliczymy.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625812

bydlakiem. EOT.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1625817

Srednio pod jeden adres w Londynie trafia 5-6 przesylek listownych.Do tego ulotki 3-4 szt.Plus paczki sredni 2.

W/g pojebanej opozycji te 8 mln mieszkancow Londynu lada dzien szlag trafi.Wszystkich.Wiesz Humpty takiej argumentacji to chwytaja sie nie juz debilne majace tyle do gadania co zyd na gestapo ale skrwiale kretynstwo  mieniace sie opozycja.

Szmaciarze !!!

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625823

niczym bolszewicki krwawy sierp - musi się wykazać nienawiścią do polskich patriotów wobec swoich szefów z sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki sterowanej przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych organizacji WSI i SB!

Uważajcie bolszewickie ścierwa, bo może powstać mutacja koronawirusa wyczulona na nienawiśc wobec polskiego patriotyzmu - a więc atakująca wyłącznie tych sowieckich politruków, którzy wypisują bolszewicko-rosyjskie łgarstwa czy brednie o polskich patriotach...

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1625825

Przez tydzień trwało bezpośrednie głosowania w wyborach w Koreii  Południowej.W wyborach wzięło udział 31 mln uprawnionych.Wyników nie podano.

MSZ Koreii poinformował tylko że zamówiono 25 mln trumien.Poszukuję się jakiegoś pośrednika.Może być to nawet dziennikarz polski z dyplomem.Kasa (zdezynfekowana) wpłacona do  ręki.

Są chętni?

ps.
Wybory obserwowali wysłannicy Meksyku i RPA którzy w końcu Kwietnia i początku Mają organizują podobne wybory.

Z listownych zrezygnowali po przeczytaniu analizy Zawiszy.To zbyt groznie.

8-))))))))

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625829

i tu was boli

Ciekawe czy rachunki za prad,gaz ,oraz uloteki  odbierasz czy je dezynfekujesz i czym? 

Wlasnym moczem

 

A teraz uczony w pismie Ile dziennie poczta dostarcza przesylek i ile golebi ma na etacie

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625822

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1625830

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Husky, mieszkanikec Kent, na wschód od Londynu kopiuje przesłany z centrali KC PiS tekst o listonoszu co się się podpisania przesyłki boi. 

https://niepoprawni.pl/blog/husky/listonosz-zawsze-dzwoni-dwa-razy

Kłamiecie, obrażacie Polaków, wijecie się jak dżdżownice gdy je z ziemi wyciągnąć. Przytłaczają was obrazy, na których jak na dłoni widać iż banda z Nowogrodzkiej ma Polaków w d... Za jazdę na rowerze po krakowskich błoniach 10 tys zł za stado pod schodami do nikąd, policjanci rowerzystę ganiali.

Polacy się budzą, zapłacicie za to. Dziś pogardą wszystkich polskich patriotów, jutro, miejmy nadzieję, pokojami biurowymi:

Tak Hamptusiu, PiS na trumnach dąży do wyborów bo wie, że za kilka miesięcy czekają ich:

Ja jestem Polakiem, a ty? No cóż, coś o gnidach wspominałeś.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625836

Nie strasz nie strasz bo się z...sz"

Miliony ludzi codziennie chodzi do sklepów.Mają bezpośredni kontakt z kasjerkami .Pokaż mi sklepy które zamknięto ze względu na zakażenie personelu.
Setki tysięcy ludzi odwiedza codziennie urzędy pocztowe.Pokaż która poczta została zamknięta ze względu na zarażenie personelu przez klientów.
Setki tysięcy osób codziennie odwiedza stacje benzynowe.Wskaż która stacja została zamknięta ze względu na zarażenie personelu stacji przez osobę kupującą paliwo.

Przykładów można mnożyć.Te przesunięcie wyborów to wasza ostatnia brzytwa,bo wiadomo,ze tonący brzytwy się chwyta.Wasze wycie z rozpaczy nie robi już na Polakach żadnego wrażenia.Powiem ci słowami twego idola niejakiego Sikorskiego "PO-pieprzone watahy zostaną dorżnięte" Nawet smród po was nie zostanie.

Dodam jeszcze,że wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie.Konstytucja nie przewiduje przesuwania terminów wyborów.Koniec kropka nie ma dyskusji warunki głosowania ustala większość sejmowa czy wam się to podoba czy nie .Jak się wam nie podoba to zmieńcie sobie naród.

Nie ma żadnych podstaw prawnych do wprowadzania stanu nadzwyczajnego.Zwykła epidemia grypy tego nie przewiduje.Pokaż mi kraj ,który wprowadził stan wyjątkowy lub klęskę żywiołową ze względu na epidemię grypy.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1625839

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A co do stacji benzynowych, to ja kupuję na takiej, na której sam obsługuję dystrybutor, sam obsługuję płatność bezgotówkową w rękawiczkach i tylko przez fakturę przez okienko, a ta w samochodzie ma 2 dniową kwarantannę. Ilu sprzedawców się zaraziło, przecież ta antypolska zakłamana banda danych nie podaje. Oni benzyny nie kupują, to ich kierowcy umierają (patrz kierowca z MS). 

Od czwartku wychodząc z domu będziemy musieli nosić maski, czy o tym wiesz ujadając na Polskę spoza Polski? Tak, idąc z psem na spacer będę musiał nosić maskę, by banda dzbanów z wazeliną mogła się szlajać pod schodami donikąd, i po zamkniętym cmentarzu powązkowskim. Widocznie te "jelity" boją się, że im Polacy te miejsca zasmrodzą.

Popatrz, piszesz o Konstytucji, no nie no, a dla ciebie coś takiego jest? Polacy "długoPiSowi" na wszelkie sposoby przypominali, że coś takiego jak konstytucja istnieje, na koszulkach, wręcz jak dziecku do snu przed jego lokalem mu czytali a on o nartach myślał o czymś takim nie chciał słyszeć. Popatrz jaka to inteligencja, pięć lat potrzebowali by zobaczyć, że jest coś takiego jak konstytucja. Kretyn by to pojął w ciągu miesiąca.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625843

Jak ja mieszkam w Kent to ty na 100% w Tworkach

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625840

Szybko wykryliśmy, że z twojego komputera wysłano kompromitujące cię materiały. Mam ci podać podlondyńską miejscowość z której się logowałeś? Popatrz na mapę Anglii, byłem tam nie raz, co prawda dalej, bo Ramsgate, Margate, czyli dawne letniska londyńczyków. Nie rozmawiasz z narodem głupim co wszystko kupi, musisz to zrozumieć :)

Miłej nocy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625841

Podeślij i to zaraz

Tobie faktycznie na stare lata" jebie w dekiel".

Sorry ale to już ostatnie stadium koranaświrusa się ujawniło w tobie

8-)))))

Dobranoc

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625842

Mogę ci to zrobić na PW, by chronić twoje dane osobowe, ale czy jest sens, przecież ty wiesz i zawiedzony rozum w serwisie to wie, i Jozio to wie i ja wiem. Więc uważaj na ten dekiel by ci jakiejś krzywdy nie zrobił. :) Człowieku, dla kogoś co ma jakąś wiedzę o komputerach to żadna tajemnica. Myśleliście, że się nie połapiemy kto ten paszkwil wysłał przez który z Neon wyleciałeś? Ile było potrzeba by trafić ciebie i to celnie? Miej szacunek do ludzi mądrzejszych niż ty.

Jak wy się zaorujecie jeden po drugim, normalnie nie myślałem, że aż tak.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625844

Raz ci jeszcze powtarzam.

Jebie Ci w dekiel.

Zrób to tu i teraz.

W dupie ma ochronę danych.Nie mam nic do ukrycia i nigdy nie miałem

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625846

Tak wyglada najemna swołocz Kremla.

Tzw. administratorzy, którzy nawet moderatorami nie są a działają z własnych kont blogerskich z dostępem.

A potem strasznie się burzą na pokaz, gdy ktoś ich rozszyfruje i nazwie bandą ubeków z ubeckimi metodami.

Pierwsze, po co sięgają, to weszą za danymi i hakami, bo merytorycznie to nawet nie potrafią przepisać od innych.

Banda antypolskich cymbałów i sługusów Kremla.

Zero wstydu, są tak glupi, że pokazują się publicznie a potem udają świętoszków.

Na takie zaklinanie rzeczywistości bezdenną głupotą trzeba mieć poważne zaburzenia psychiczne.

 

P.S. Równie twórczo i mnie rozszyfrował pewien stetryczały ruski pajac, otóż mam być Zawiedzonym, Mind Service'm i kimś tam jeszcze w jednym. Ale to tylko jedna z wersji.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1625859

ten i leonek razem jestem uważany przez tamtejszych szurów za płk Wrońskiego. A on z kolei jest przekonany, że ja to red. Gadowski, chociaż znamy się obaj w realu. ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1625860

To zombi, świadomie wychowane w taki sposób przez system ogłupienia w gimbazach. Marzeniem tej hieny to tysiące trupów.Wtedy faktycznie chlałby na umór z radości.To jest ta zawszoną elyta zwieziona na sowieckich tankach.Potomki tych co strzelali Polakom w tył głowy.Dziś ten mały atlant też by to zrobił ten wegetujący jeszcze parobek i to z uśmiechem na ryju.Olej ta hienę

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1625845

A jak w Smoleńsku, trupy się nie liczą. "Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji... Zmieścicie się chłopcy..."

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625847

Hopie, tobie normalnie wali w dekiel! Jesteś takim Polakiem jak krowi placek pizzą! I tak już zostanie, ruski troliku, choćbys nawet zapisał cały internet. Spisane są bowiem twoje czyny, łachudro.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1625853

Bezromny co od zakonników dostał śniadanie i zjadł go na ławce

https://pbs.twimg.com/media/EVeGgNPWoAAx4NB?format=jpg&name=small

dostał mandat 100 zł,

To stado, co po Warszawie ganiało policja nie zauważyła, bo rowerzystę ścigali.

A rachunek prosty, 30 tys dla organizatora, po 10 tys dla każdego uczestnika i będą pieniądze na walkę z koronowirusem.

Prawda boli trolli.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625848

mam nadzieje ze do rana przeslesz nam tu ten adres

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625849

Czy można być aż tak głupim, nawet jak na fałszywego Zawiszę?

Moja ocena tekstu to 0,5 russkievitza zza krzaka (w standardzie: 4 russkievitze= noga stołowa).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1625851

Głupotę  leczy się bolesnymi metodami. Ale Polacy już wiedzą...

Polsce doprowadzonej do ruiny przez PiS (po wprowadzeniu stanu wyjątkowego Polska zbankrutuje po 3-4 miesiącach) potrzeba pieniędzy. Każdego z nich obciążyć po 10 tys zł organizatora 30 tys zł.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1625852

na hasiok. Tam będziesz sobie z Ruskieviciusem biadolił, dlaczego znowu wam nie wyszło. To wasz koniec, WSI-oki. Czeka was już tylko zapomnienie i pogarda.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1625854

Maska dla Zawiszy za free

Podaj tylko adres

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625855

Możecie sobie tepe poyebane dzbany z opozycji mówić o Jarosławie Kaczyńskim co chcecie, że jest kurduplem,ze  nie ma zębów , jest starym dziadem a ja mam to w dupie.Ten człowiek jest geniuszem, najwybitniejszym Polakiem który stworzył rząd  najlepiej na świecie dający sobie radę z pandemią.Zapamiętajcie to sobie kretyny

I na kolany parchy

Na kolana !!!!

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625857

No to teraz żeś pięknie podsumował tych kretynów.Zobacz jak mu czerep spuchł i została tylko kupa złomu z małego atlanta

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1625858

jest puste w środku. Nie przysłali mu ze WSI kolejnych komentarzy, to zamilkł. Przecież od siebie to potrafi tylko siku/kupa wydukać. ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1625862