Unia kupuje maseczki, rękawiczki, kombinezony, Polska nie musi?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Polska nie wzięła udziału w ogólnoeuropejskim przetargu na środki ochrony osobistej przed wirusami, rząd za późno dołączył do mechanizmu przetargu unijnego.

 

Rząd przez zależne od siebie media forsuje tezę o tym, że „Polska zdała egzamin”, że jesteśmy wręcz w czołówce państw Europy. Niestety, to tylko „pinokiowa propaganda”. Warto wyjaśnić sprawę, byśmy po pandemii mogli ocenić sprawiedliwie ich działania.

 

Pierwsze informacje ze służb o możliwości ogólnoeuropejskiej pandemii docierały do władz w początkach stycznia. W końcu stycznia pojawiły się pierwsze przypadki przeniesionego z Chin koronowirusa w Europie. Rząd zajęty zupełnie innymi sprawami przespał co najmniej 1,5 jeśli nie 2 miesiące, gdy trzeba było sprawdzić procedury, zamówić odpowiednie materiały, wyposażyć lekarzy w odpowiednie środki ochrony. Pierwsze przypadki koronowirusa w Polsce pojawiają się na początku marca. Mechanizm unijnego przetargu na odzież ochronną powstał po epidemii świńskiej grypy w roku 2009. Z tego mechanizmu nie skorzystał rząd Ewy Kopacz, argumentował to niekorzystnymi klauzulami w umowach chroniącymi bardziej producentów niż odbiorców. W tym czasie m.in. nie kupiliśmy szczepionek, które później okazały się zupełnie niepotrzebne. W tym czasie opozycja czyli PiS nie zostawiała na rządze suchej nitki. Związany z PiS rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski głosił, że poda rząd do sądu ze względu na grypę, której się nabawił. Tak Polska przestała uczestniczyć w tym mechanizmie. Gdy w lutym tego roku rozpisywano kolejny przetarg związany z tym mechanizmem na środki ochrony w kontakcie z wirusem to jeszcze 6 marca, minister zdrowia Łukasz Szumowski nie widząc takiej potrzeby podtrzymał decyzję nie uczestniczenia w tym mechanizmie. Dopiero później gdy już epidemia wybuchła na całe również w Polsce, a rząd się obudził podjęto decyzję przystąpienia do tego mechanizmu, ale Polska już w pierwszym przetargu nie mogła uczestniczyć, będzie uczestniczyć w kolejnych.

 

Mówiąc o sprzęcie ochronnym dla lekarzy warto zwrócić na sprawę maseczek zabezpieczających. 11 marca rząd blokuje możliwość sprzedaży maseczek oraz płynów odkażających przez platformy internetowe, motywowano to możliwością pojawienia się spekulacji. Równocześnie do spółki jednego z radnych PiS Wojciecha Anherta trafia zamówienie na maseczki. Czy jest to jakiś znany, silny na rynku producent tych wyrobów? Nie, to firma konsultingowa, która sprowadzi te wyroby zza granicy będąc typowym pośrednikiem zarabiającym na marży.

Kumoterstwo i nepotyzm, to słowa nierozerwalnie związane z działalnością PiS.

 

Dzisiaj PiS kładzie główny nacisk na blokowaniu informacji o aktualnej sytuacji. Osoby, które chcą poza głównym nurtem pokazać rzeczywistą sytuację, problemy, błędne decyzje natychmiast są karane. Bernadetta Krynicka, która opowiedziała o sytuacji w szpitalu w którym dziś pracuje została niezwłocznie zawieszona w prawach członka tej partii. Pielęgniarka z Nowego Targu, która w mediach społecznościowych zwróciła uwagę na krytyczne warunki bezpieczeństwa w szpitalu w Nowym Targu została zwolniona z pracy, w czasie gdy każde ręce w ochronie zdrowia niezbędne. Za zwolnieniem stoi Marek Wierzba, radny PiS, „dyrektor” tej placówki* . PiSiewicze rozstawione po różnych stanowiskach wszelkimi metodami, w tym zastraszaniem blokują informację o rzeczywistym stanie „państwa z tektury”.

 

Informacje, jakimi się dziś ekscytujemy w sprawie liczby zakażonych to przecież  informacje sprzed 4-5 dni, bo tyle upływa od pobrania próbki do wyniku. Sytuacja jest taka, że przy tylko 2,5-3,5 tys. testów dziennie mamy dobrze ponad 100 wyników pozytywnych. Pandemia przyśpiesza, mimo to rząd nadal upiera się przy wyborach prezydenckich za 6 tygodni. Jaką jest to głupotą świadczą wyniki wyborów we Francji, W pięć dni po wyborach 15.03 z ok. 4 tys. zakażonych skoczyło do 14 tys. Wśród osób zajmujących się obsługą wyborów oraz woluntariuszy francuzi mają istny pogrom. Nikt, kto ma choć trochę wiedzy i rozumu, nie narazi siebie i swej rodziny na tak wysokie ryzyko zakażenia. Najlepiej świadczy o tym dzisiejszy sondaż, oceniający frekwencję wyborczą na 30% oraz ponad 60% wynik dla Andrzeja Dudy. Czy musimy się śpieszyć? Andrzej Duda przez 5 lat miał możliwość bycia prezydentem Polski i tego nie skorzystał, czy miesiąc, dwa coś zmieni? Przez 5 lat ośmieszał Polskę, (Niemcy 2015 wizyta u Joachima Gaucka „Polska nie jest krajem sprawiedliwym…”, USA podpisywanie dokumentów na stojąca…) czy też PiS ośmieszał jego (wyprawa po „korwety”, gdzie w czasie wizyty w Australii władze tego kraju zmieniły status jego wizyty. Czy ostatni numer z Kurskim. Kurski odejdzie, Duda podpisze 10 miliardów (przez pięć lat) na propagandę telewizji, która zdaniem polityka PiS nie jest dla ludzi inteligentnych. Duda podpisał, Kurski wrócił). Tego człowieka nawet PiS nie traktuje poważnie.

 

Epidemiolodzy z firmy Devatile, którzy opracowali algorytm przewidujący stopień skali epidemii twierdzą iż dziś nie można określić daty końca epidemii ale zmniejszenie dziennej liczby zachorowań można oczekiwać w połowie kwietnia. Trzy tygodnie przed wyborami?

 

PiS było bardzo oburzone, że zmiany w regulaminie sejmu opozycja nie chciała przeprowadzić internetowo, a chcąc posłać tysiące Polaków do urn. Panie Kaczyński, czyżbyśmy mieli możliwość głosować przez Internet? Pana zdrowie jest ważniejsze od zdrowia tysięcy matek, ojców i ich dzieci? Przecież jak jedna osoba w rodzinie złapie wirusa zagrożona jest cała rodzina. Obłuda tej partii widoczna jest jak na dłoni. Może zabrzmi to niektórym źle, ale ja osobiście znacznie wyżej cenię zdrowie kilkuosobowej rodziny od zdrowia samotnie żyjącego miłośnika kotów, który od wielu lat oderwany od rzeczywistości chce Polaków posłać do urn.

 

Jeśli rząd zdecyduje się na takie wybory, spokojnie będzie można mówić o parciu PiS do władzy na „trumnach Polaków” a jeśli wariant francuski się powtórzy o „prezydencie trumiennym”. Rządzenie narodem wymaga poświęceń, by znajdować rozwiązania dobre dla narodu a nie własnego siedzenia i własnej wizji politycznej.

 

**************

Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu. Informację dotyczącą europejskiego przetargu na środki ochrony oparłem o informację od korespondenta PAP w Brukseli Krzysztofa Stępki, oraz informacje dostępne w Internecie. Zdjęcie: demotywator ze strony Paczaizm.pl

 

* https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Covid-19-w-Polsce-informacje.-Nowy-Targ-pielegniarka-zwolniona-za-pisanie-o-braku-maseczek

 

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.4 (12 głosów)

Komentarze

to przerwa w chodzeniu dzieci do szkoły trwa do Wielkanocy (data mniej więcej jak obchodzonego przez ciebie święta Pesach) a ty już chcesz odwołania wyborów o miesiąc późniejszych? Masz ała jak szmulowizna cała. ;)

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1623302

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Znjmść dty śwęt Psch śwdczy, ż t trdycyjn śwęt w twjj rdzn. J d rdzn bchdzę śwęt Wlkncn, w tym śwęt słwńsk Śmgs Dyngs. Rzmm, ż p tj dc c c mją z nc nsz zdrw życ pślą dzc d szkół bz względ n sytcję? Msz pdny szcnk pdmlgów z frmy Dvtl, przłm, czyl spdk dznnj lczby wykrytych zkżń n płwę kwtn, t pślą dzc d szkół? Zkłdjąc, ż n sę n mylą?

Wyłącz TVPS włącz myśln. T nprwdę n bl.

Vote up!
2
Vote down!
-9
#1623311

bredził.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1623312

  żółć - wściekły z nienawiści do Polaków, polskości i polskiego patriotyzmu.

Załgany "zwisza"-jący czerwony politruk jak zwykle stosuje typowe łgarstwa sowieckich politrukow - jakich go latami nauczano w zbrodniczych sowieckich organizacjach w rodzaju WSI czy SB w sowietyzowanym PRL.

Vote up!
10
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1623314

Jak informujemy niezależny dziennikarz Gówna Wyborczego Zawisza Niebieski, w dniu dzisiejszym popełniła samobójstwo najbardziej szkodliwa formacja polityczna istniejąca po 1989 roku, córka SB i WSI, utrzymanką Berlina i Moskwy, matka wszystkich afer

Niech jej ziemia ciężką będzie 
Pogrążeni w smutku i żałobie 
Wielki i Mały Atlant oraz blogerzy Neon-u 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623316

Jeszcze będziecie płakać PIS-ory.
Zaraz jak mi zrobią test to wracam

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623318

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1623323

Idź pilnować "prezydętki", mądry inaczej.

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1623327

Jak sam widzisz ja staram się unikać polemizowania z tobą , bo wiem i znam skalę nienawiści jaką darzysz czy to sameego Kaczynskiego czy wyborców PIS-u.Ale są granice których przekraczać cywilizowany człowiek nie powinien.Nie wiem ile z radości tych piw wypijesz w oczekiwaniu na nieszczęścia w tym pewnie i śmierci Jeśli to ma być ten "sposób" na podniesienie inteligencji społeczeństwa to gratuluję ci tego sposobu i tego oczekiwania. Tylko spójrz w lustro i zapytaj sam siebie czy inteligentny człowiek jest w stanie coś takiego napisać i tym bardziej czyjegoś nieszczęścia oczekiwać.

Na koniec jedno

Pamiętaj że każdy kij ma dwa końce.Pamiętaj też że tzw.karma wraca i to z podwójną siłą.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1623338

Czytając te jego życzenia śmierci nasuwa mi się taka analogia.Przez wiele lat inny dziennikarz całe swoje zawodowe życie szczał na znicze i groby zamordowanych w Smoleńsku.Pluł jadem na PIS niemal co dnia.Wielu mu mówiło że wcześniej czy później dopadnie go sprawiedliwość Boska.Dziś jest po drugim udarze.Błaga o powrót do zdrowia.Tym kimś jest Tomus Lis.
Więc masz rację że karma wraca.Źle mu nie życzę, ale sprawiedliwość Boska i tak go dopadnie a poziom inteligencji choćby tylko na Neonie i tu błyskawicznie wzrośnie. O wiele szybciej niż on sam tego nam życzy.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623346

Taki wasz poziom, antypolacy i nawet sami go nie widzicie. Szczęśliwie wiele więcej nie potraficie, co najwyżej cieszyć się ze spodziewanej śmierci innych.

Vote up!
8
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623329

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Piszesz Husky, że nienawidzę Kaczyńskiego, a ty kochasz Hitlera, co posłał tylu ludzi na śmierć? Czy mogę miłować człowieka, co dla swych korzyści politycznych chce tylu Polaków narazić na utratę zdrowia i ew. śmierć?

Mówisz Ryan, że cieszę się ze śmierci ludzi? Ja się cieszę nawołując o opamiętanie? Z kim ty się na głowy zamieniłeś? To ty tych ludzi chcesz pozbawić zdrowia a wielu zamordować namawiając do pójścia do wyborów w warunkach pandemii.

Czy jest głupszy elektorat? Przy was to nawet KOD jawi się jako geniusze.

Piękne rzeczy o sobie opowiadasz Ryan, ostatnio dowiedzieliśmy się, że jesteś synem UB-eka i warszawskiej prostytutki, teraz piszesz, że sikałeś na znicze. Piękny życiorys sowieckiego patrioty, nie ma co.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1623350

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n płyną z prądm, jk m kżą płcą.P ln n bz. Rząd S szcwł l ptrw pndm krnwrs. nltycy rząd S n mją dbrych wśc. Z njnwszg, 100-strncwg dkmnt wynk, ż pndm krnwrs szybk sę n skńczy. pdm m trwć jszcz przz 18 msęcy. […] by nknąć pnwnych trnsmsj krnwrs, nlży przstrzgć wprwdznych zsd, ż d mmnt dstępnn szczpnk w cl mmnzcj pplcj […]. Jdynym clm tj cłj “pndm” jst wytrswn spłczństw – Rprt pkzj c nlży zrbć w przypdk spłczństw mrykńskg – by skrszn, zdzrntwn, zmęczn zbżn pddł sę przymswym szczpnm, pzbył sę złdzń c d rsztk prywtnśc, pzbył sę wszlkch prw. Trwją ntnsywn prc nd spcjlnym ttżm, któr będą mgły zstąpć nnczpy, przynjmnj n rz. Tchnlg znkwn człwk dpwdnm ttżm będącym równż lmntm dntyfkcj, zstł prcwn jż klknśc lt tm… http://www.bbl.cm/?p=112832
Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1623380

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(cyt.) "Kumoterstwo i nepotyzm, to słowa nierozerwalnie związane z działalnością PiS."

Vote up!
2
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623351

bolszewicko-rosyjska  swołocz nienawidząca Polaków i polskiego patriotyzmu z filorosyjskiego portalu sterowanego przez sowieckich agentów ze zbrodniczych organizacji WSI i SB..

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
5
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1623376

Nie wtrącaj się, gdy Polacy rozmawiają jak chronić się przed poczynaniami tego nieudacznego rządu, jak odkłamują bolszewicką propagandę wypływającą z mediów prowadzonych przez sądowo udowodnionych kłamców. 

Idź sobie pogadać o dobrych czasach ZOMO z Ryanem, synem UB-eka i warszawskiej prostytutki, jak przedstawił swoją rodzinę i innymi politrukami na udającymi Polaków na tym portalu. Na moim blogu gości mego bloga nie wolno obrażać, szczególnie, gdy robią to takie kreatury jak ty. 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1623389

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dania uchwaliła stan wyjątkowy, w którym rząd może zmuszać ludzi do przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi. Prawo nadzwyczajne daje władzom szerokie uprawnienia do walki z pandemią COVID-19 i pozostanie w mocy do marca 2021 r.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27516&Itemid=47

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1623381

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Za nic w świecie! Niech się szczepią *spadówy*

Vote up!
0
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623387

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Stąd tak wysoka ocena za jej intelekt i elukubracje.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1623393