„Nadzwyczajna kasta” vs „’Kasta’ trolli Ziobro”

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Trwa zacięta walka „Nadzwyczajnej kasty” z „’Kastą’ trolli Ziobro” o przejęcie kontroli nad sądami. Trzeba sobie zadać pytanie, co zwycięstwo jeden ze stron nam Polakom da? I czy kadry „Kasty trolli Ziobro” gwarantują naprawę sądownictwa.

 

Myślę, że Polaków nie trzeba przekonywać iż sądownictwo powinno przejść reformę. Że to co mamy dziś nie jest tym, co chcielibyśmy mieć. Ale mądry człowiek jak podejmuje się remontu domu to robi to tak, by po remoncie dom ten lepiej spełniał oczekiwania a nie był jeszcze mniej wygodny. Więc popatrzmy na ofertę Ziobro i jego „Kasty” w tym zakresie.

 

Można twiedzić, że już gorzej być nie może, każda zmiana może być tylko na lepsze, ale to dość naiwna wiara, bo jeśli człowiek ma możliwość sprawdzenia efektów częściowego remontu to ma możliwość wyciągnięcia z tego dalszych wniosków, a my to mamy. Zbigniew Ziobro i jego „Kasta” od kilku lat kontroluje prokuraturę i na tej podstawie można wyciągnąć wnioski jak będą wyglądały sądy, gdy przejmie kontrolę również nad sądami. A wygląda to nieciekawie.

 

Prokuratura, CBA

W licznych aferach partii rządzącej organa te działają jako ochrona aferzystów w tej partii. Wystarczy wspomnieć kilka spraw, począwszy od wydawałoby się czegoś najprostszego, bo czym jest ocena wypadku drogowego jaki miał miejsce między pojazdem przewożącym Beatę Szydło a Seicento prowadzonym przez młodego Polaka? Okazało się iż działania prokuratury były tak hamowane iż możliwość sprawdzenia odpowiedzialności pracowników BOR przewożących premier B. Szydło uległa przedawnieniu. Co więcej płyty z nagraniami z kamer, mogące posłużyć do oceny sytuacji w „cudowny sposób” uległy zniszczeniu? Czy to można nazwać nieudolnością? Raczej należy to nazwać niszczeniem dowodów dla uniemożliwienia oceny zdarzenia przez nadzorowaną przez Zbigniewa Ziobro prokuraturę. Bo inaczej prokuratorzy biorący udział w tych matactwach powinni zostać skierowani do prac bardziej odpowiadających ich kompetencjom, choćby sprzątania podług w prokuraturze.

 

Kolejna sprawa, czyli afera KNF z nagraną na dyktafon korupcyjną propozycją Marka Chrzanowskiego w tle. Każdy kto choćby w minimalnym stopniu interesuje się polityką, zapyta o rolę w tej sprawie Adama Glapińskiego, Zdzisława Sokala, Mateusza Morawickiego, bo nie bądźmy „narodem głupim”, co chwyci się na bajeczkę iż Marek Chrzanowski chciał ustawić prawnika, przyjaciela rodziny. Prokuratura ten wątek pod dywan zamiotła.

 

Weźmy kolejną sprawę, aferę podkarpacką, w której Ukraińcy, bracia R. organizowali spotkania z prostytutkami, w tym nieletnimi, dla prominentnych polityków i urzędników Podkarpacia, a sami nagrywali te „spotkania”. Do takich nagrań dotarł posłany tam agent CBA, choć opierając się na jego zeznaniach posłany dla szukania haków na poprzedników obecnych władz CBA posiadając specjalne uprawnienia.1) Płyty z nagraniami osób prominentnych, w tym osoby „łudząco podobnej do marszałka Kuchcińskiego uczącego czym jest kobiecość nastoletnią Ukraińską prostytutkę” znikają z szafy pancernej w CBA, zaś sam agent zostaje zwolniony ze służby. Znów prokuratura nadzorowana przez Ziobro nie podejmuje tematu. A przecież takie nagrania, a wiemy, że płyty z nagraniami znajdują się w rękach obcych służb są idealnym materiałem do szantażu. Pewną dodatkową poszlaką może być fakt iż Marek Kuchciński, zgodnie z prasą miał odzyskać stanowisko, gdy uzyska dobry wynik wyborczy. Wynik uzyskał rzeczywiście dobry, ale stanowiska nie odzyskał.

Listę afer, które nie znalazły zainteresowania u nadzorowanej przez Zbigniewa Ziobro prokuratury można mnożyć, ale to już materiał na co najmniej książkę a nie na artykuł.

 

Czy Zbigniew Ziobro ma moralne prawo do reformowania sądownictwa?

 

Zbigniew Ziobro jest znany z tego, że potrafi posłać „smutnych panów” o 6 rano do mieszkań ekspertów prokuratury, by przejęli wszelkie urządzenia na których mogą być wyniki badań niekorzystnych dla niego, czy też PiS. Tak stało się w sprawie sporu rodziny Ziobro z lekarzami ratującymi życie ojca Zbigniewa Ziobro. To samo miało miejsce w sprawie ekspertów prokuratury, którzy stosując nowoczesne metody zapewnili nam najbardziej szczegółowy odczyt zapisów z rejestratora rozmów w TU 154 rozbitym pod Smoleńskiem. Odczyt ten z pewnością nie był korzystny dla teorii ferowanych nam przez Antoniego Macierewicza, których do tej pory nie udowodnił.

 

W momencie gdy w za rządów Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w więzieniu popełnił samobójstwo Robert Pazik, skazany za zabójstwo Krzysztofa Olewnika, Zbigniew Ziobro mocno naciskał na dymisję ministra obwiniając go o niedopilnowani podległego mu więziennictwa i minister do dymisji się podał. Dziś za rządów Zbigniewa Ziobro samobójstwo popełniło trzech świadków w aferze podkarpackiej, w tym Dawid Kostecki na leżąco, Zbigniew Ziobro konieczności podania się do dymisji nie widzi. Nie widzi jej również gdy wśród jego bliskich współpracowników wykryto grupę trolli internetowych działających pod nazwą „Kasta”. Choć dla Polaków ten człowiek utracił prawo moralne do piastowania tego stanowiska, kurczowo stołka się trzyma. Miał rację Leszek Miller, gdy mówił do Zbigniewa Ziobro, „jest pan zerem” 2).  

 

Kadry „’kasty’ trolli Ziobro”

Walka z „nadzwyczajną kastą” rozpoczęła się od akcji bilbordowej realizowanej przez Polską Fundację Narodową, notabene realizowaną z naruszeniem prawa, pokazującą jednostkowe przypadku sędziów, którzy naruszali prawo, czy to jeżdżąc samochodem w stanie po spożyciu alkoholu, czy też kradnących drobne rzeczy w sklepach. Jak dziś wiemy Fundację Narodową można uznać za kanał wyprowadzania pieniędzy z Polski, gdyż efekty jej działalności nijak się mają do sum im przekazywanych z funduszu utworzonego przez kontrolowane przez PiS przedsiębiorstwa państwowe. Prawnicy „Kasty’ trolli Ziobro” również podobne wpadki mają. Sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, z „Kasty Ziobro” powoduje wypadek drogowy i zbiega z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu miał 1,8 promila alkoholu. Tego samego dnia sądził w dwóch sprawach, czy na trzeźwo? Maciej M. prokurator z „Kasty Ziobro” z „elitarnej jednostki” do walki z przestępczością zorganizowaną zostaje zatrzymany przez policję, gdyż prowadził samochód z rozerwaną oponą. Badanie na alkohol wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Bezsprzecznie w obu „kastach” są ludzie, którzy sędziami być nie powinni, czyli nie wymienimy sędziów nieuczciwych na „krystalicznie” czystych.

 

Mechanizm losowania sędziów, jako poprawa sprawiedliwości?

Sprawiedliwość zreformowanych sądów miał poprawić mechanizm losowego wyboru sędziów dla rozstrzyganych spraw. Wygląda to na krok w kierunku bardziej sprawiedliwych wyroków, ale marzenia te rozwiewają się, gdy „mechanizm losowego wyboru sędziego” w trzech sprawach przeciw Krystynie Pawłowicz losuje tego samego sędziego, sędziego Świderskiego, któremu Krystyna Pawłowicz jako jeden z przedstawicieli KRS pozytywnie opiniowała awans do Sądu Okręgowego w Warszawie. By jeszcze bardziej zaśmiać się z nauki, jaką jest rachunek prawdopodobieństwa, tego samego sędziego „los” przydzielił do sprawy którą Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” wytoczył Zbigniewowi Ziobro. Jak twierdzi Kurski, „naród głupi wszystko kupi”, ale każdy kto liznął rachunek prawdopodobieństwa, nie mówiąc o statystyce powie, że to „cud nad urną”. 3)

 

Afera list Krajowej Rady Sądownictwa 4)

Sprawa ujawnienia list poparcia dla sędziów KRS sprawia wrażenie „Obrony Częstochowy” w wykonaniu „’Kasty’ trolli Ziobro”. Jakie przekręty lista ta kryje skoro „’Kasta’ trolli Ziobro” zawiesza sędziego, prowadzącego sprawę, który chce zapoznać się z tą listą, po czym sądy stwierdzają nieważność tego kroku „kasty”. Sędzia Nawacki, działając we własnej sprawie, bo przecież jest sędzią KRS i jego poparcie jest kwestionowane, przerywa urlop by tylko uniemożliwić, nie tylko nam Polakom, do czego jako suweren jesteśmy uprawnieni ale nawet sędziemu prowadzącemu tę sprawę Pawłowi Juszczyszynowi zapoznanie się z tą listą? Jest to sprawa na tyle śmierdząca iż bez ujawnienia tej listy będzie można przyjąć za pewnik iż KRS jest organem powołanym bezprawnie i żaden wyrok przez tę grupę podjęty nie ma mocy prawnej.

 

Ostatnie oświadczenia prasowe Agenta Tomka”

Który wyraźnie mówi iż dowody w sprawie „Willi Kwaśniewskich” były fabrykowane na polecenie dzisiejszego szefa CBA, „ułaskawionego przestępcy” Mariusza Kamińskiego i Macieja Własika, co nakłada się na fakt iż afera gruntowa, dzięki której Jarosław Kaczyński podał do dymisji swój rząd, doprowadzając do zniknięcia ze sceny politycznej dwóch koalicyjnych dla PiS partii: Samoobrony i LPR, a samemu skazując PiS na 8 lat opozycji była sfabrykowana. Także wspominając aferę Beaty Sawickiej, która ku zdziwieniu Jarosława Kaczyńskiemu mimo ewidentnej winy pani Sawickiej, przyniosła PiS polityczne straty zamiast spodziewanych zysków, (każdy kto w życiu był zakochany wie, że w tym stanie nie zawsze myśli się racjonalnie, a nie rozumie tego tylko ten, co w życiu zakochany nie był). Widzimy metody działania tych ludzi, dla których nie prawda a aktualne potrzeby polityczne partii stanowią wyznacznik. Czy takiego wymiaru sprawiedliwości oczekujemy? Te metody przypominają okres stalinowski, gdzie żołnierzy wyklętych skazywano ze wskazania partyjnego na podstawie fabrykowanych dowodów.

 

Na pewno nie chcemy, reformy tworzącej policję polityczną, co produkuje dowody pod aktualne potrzeby partii politycznej, co jak dowodzi wyrok na Kamińskiego i wspólników, od którego ułaskawił go Andrzej Duda, zeznania agenta CBA, który dostał specjalne uprawnienia do poszukiwania haków na poprzednie kierownictwo CBA a gdy znalazł fakty obciążające polityków PiS został z pracy zwolniony i o czym świadczą ostatnie oświadczenia Agenta Tomka, jest metodą działania tych ludzi. Na pewno nie chcemy, by sędziowie podejmowali wyroki pod naciskami polityków do czego prowadzi „ustawa kagańcowa”, na pewno nie chcemy, by w sądach niszczono dowody obciążające chronione przez PiS osoby ani tego, by prokuratura prowadziła sprawy tak aby przedawnienia uniemożliwiały ocenę rzeczywistych faktów, jak to miało miejsce w sprawie wypadku w BOR w Oświęcimiu. A właśnie to oferuje nam „Kasta trolli Ziobro”. Zwolennicy PiS, co ślepo wierzą, iż przejęcie kontroli nad wymiarem sprawiedliwości przez PiS muszą zrozumieć iż mechanizmy, złe mechanizmy, o jakie dziś walczy PiS po utracie władzy przez tę partię będą mogły być zastosowana przez nową zwycięską partię. Zaś w proponowanych „reformach” trudno dopatrzyć się punktów, które poprawią sprawiedliwość wyroków sądów, o które do sądu uda się zwykły obywatel, czyli suweren Polski.

 

1) https://www.youtube.com/watch?v=jOZk1vPOaoM

2) https://www.youtube.com/watch?v=Kthy122fF8E

3) https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-29/sedzia-chwalony-przez-pis-orzeknie-w-procesie-ziobry-system-przydzialu-spraw-kontroluje-ziobro/

4) https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-sedzia-juszczyszyn-przyjechal-do-sejmu-zobaczyc-listy-poparc,nId,4281128

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:17)

Komentarze

Ale że Ziobro rozpylił wirusa w Chinach to bym się nie spodziewał.Takie zachowania mogą sprzyjać maskowaniu poważnych zagrożeń. Prawda

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1616355

Niech Pan się podzieli. Na moim blogu mówi się tylko o sprawdzonych informacjach. Inne blogi są pełne fakenewsów, więc ten zostawmy wolny od nich. Nie bądźmy jak trolle PiSowskie, co pomówieniami się zajmują.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616357

tylko prawdę. Stąd taki ujemny bilans ocen.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1616364

że jest tu kilkuosobowy oddział Zomowców, co zamiast argumentami pałkami operują?  Z takimi nie podejmuje się dyskusji, bo argumentów nie mają,na prawdę są odporni i tylko w pałowaniu sprawni. Po prostu śmiechem ich zbywasz,

Jak sam widzisz, też nic mądrego swoim komentarzem nie wniosłeś. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616366

;)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1616371

mieć. Najlepiej napisz do nich, widziałem, że po rosyjsku dobrze piszesz.  U nas w Polsce zima łagodna, a u ciebie srogie mrozy?

Jak widzisz, znowu podjąć dyskusji na argumenty podane w tekście nie potrafiłeś. Przekracza to twoje możliwości rozumienia, czy boisz się, że przełożeni jutro na dywanik poproszą?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616373

jeden fakt. A ty tylko wklejasz urojenia  propagandowe z GazWyb i jej podobnych. Nie wymagaj niemożliwego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1616491

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Gdy argumenty zaorują politruka PiS, ten zaczyna bredzić o GW, o TVN, Wtedy już politruka śmiech Polaków goni, a ten się wije, co w twych wypowiedziach widać. 

Tak H.D. w obliczu inteligencji Polaków, wymiękasz, przestań myśleć, jak myślą to wazeliniarze z Nowogrodzkiej iż Polacy to "naród głupi co wszystko kupi". Nie jesteśmy narodem głupim, stąd idioci od Kurskiego na odszkodowania w pocie czoła pracują, Prawda jest taka iż tu kilku takich, których tu nawet wskazywać nie trzeba, bo każdy inteligentny to widzi, wobec argumentów bredzi. Masz w tekście listę przekrętów aferzystów z partii Przekręty i Szmal oraz kasty trolli Mr Zero. , Spróbuj ich obronić, a nie kwicz jak złapany w swej głupocie prosiaczek, ślepy konsument treści wielokrotnie skazanego kłamcy - Kurskiego. Masz listę kolejnych przestępstw "ułaskawionego" przez DługoPiSa, przestępcy. Potrafisz stanąć, do dyskusji na argumenty, czy nadal będziesz bredził jak żul co "winami tuska" przymroczony chce za "ętaligenta" uchodzić?

Argumenty Hamtuś, argumenty a nie kwik zaoranego trolla.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616516

mów o zaoraniu. Nawet Opara mówi, że ci d.. w Australii wystaje. ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1616519

ścierwo ze ścierwoneonówki...

 

ścierwo ze ścierwoneonówki

całkiem się pochlasta

taka tam antypolska kasta

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1616379

Symetrystą jest Pan ? W jednym z listopadowych numerów tygodnika Do Rzeczy jest tekst Mariusza Staniszewskiego "Symetryczna droga donikąd". Sam też się na temat symetrystów w podobny sposób wypowiadałem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1616482

Jestem Polakiem i jako taki mam prawo pokazywać okradanie naszego wspólnego majątku, w tym wnoszonego w formie podatków przez polityków. W przypadku sądownictwa uważam, że PiS nie działa w kierunku poprawy sądownictwa jako takieo, a chodzi im o pozostawienie tego samego, przy czym nałożenie na sędziów kontroli polityków. Działania PiS idą w kierunku ochrony własnych aferzystów na co podaję przykłady. Służby służą wale politycznej a nie temu do czego zostały stworzone, o czym mówi Agent Tomek, czy też agent CBA, który wykrył aferę podkarpacką. Jego zeznania w linku podanym pod tekstem. Osobiście odrzucam PO-PIS jako dwie partie działające w tandemie dla utrzymania rządów, gdy odrzucimy PO, zagłosujemy na PiS, gdy odrzucimy PiS, zagłosujemy na PO. Zaprzeczam tezie iż PiS jest partią patriotyczną a tylko żeruje na symbolach patriotycznych i patriotyzmie Polaków. Ale to nie jest symetryzm.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616584

Rozśmieszasz mnie Pan.

W kwesti sądów moje stanowisko jest znacznie bardziej radykalne od stanowiska PISu - zaorać sądownictwo. Z powodów merytorycznych - socjologicznych i ustrojowych - niepotrzebne jest nam państwo prawników.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1616610

OK, ale później co? Nie ma kraju w którym nie byłoby więzienie, nie ma kraju, w którym nie byłoby przestępstw, a do oceny tego potrzeba jakiejś formy sądu. W kulturach dawnych, byly to sądy religijne i religia stanowiła prawo, dziś mamy prawo i sądy.

Tak więc mówienie, zaorać sądownictwo, to tylko pokazuje, że autor tych słów nie myśli. Sądy są potrzebne, 

To co proponuje PiS to rozwiązania z czasów pamiętnych dla Polski, czyli czasów działania UB, gdy na polecenie polityka Sekretarza Partii mordowano Polaków, fabrykowano wyroki oraz dowody. Doskonałym przykładem na fabrykowanie dowodów jest działalność osób związanych z Kamińskim. 

Więc nie powiem, że Pan mnie rozśmiesza, za to powiem, że Pan nie myśli, lub nie przemyślał Pan swojej wypowiedzi. Mam nadzieję, że po mojej odpowiedzi przemyśli to Pan i skoryguje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616623

Taki ja pan, czyli pelikan, nie może być konsekwentny, bo karmi się propagandą jedynie słusznych partii SLD i POKO.
I dlatego wy starzy komuniści, a dziś KODziarze nigdy już nic nie wygracie. Za prostactwo,za wyzwiska,za fałsz,za kłamstwa i pogardę. Liczę, że się nie zmienicie i dalej będziecie tacy jak teraz

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1616617

wręcz w czasach studenckich "spałem na styropianach", ale powiem, że przykro jest patrzeć jak wyprano mózgi pewnej grupie osób, Wtłoczono im prostą procedurę myślenia, jeśli ktoś nie popiera PiS, jeśli nie kryje ich afer, przestępstw, kumoterstwa, rozkradania Polski, to będzie KODziarzem, bolszewikiem itd. itp. Nie, nie jest ani KODziarzam, ani bolszewikiem, a tylko nie jest idiotą który pozwolił sobie wyprać mózg, na tyle, że nie widzi afer partii realizującej w Polsce interesy Izraela i USA. Dla przykładu, licząc, że wzbudzi on Pana myślenie zadam pytanie. Po co Polakom F35? To broń typowo zaczepna.Wydamy na nią znaczną część naszych pieniędzy na uzbrojenie, a wykorzystanie w Polsce, zakładając politykę obronną nie agresywną. Co więcej nie ma w tym żadnego offsetu, czyli transferu technologii do Polski. Wszystkie części, uzbrojenie będziemy kupowali na zewnątrz? Wie Pan po co? Po to, by polscy piloci, najlepsi z najlepszych bronili interesów USA i Izraela w misjach zagranicznych. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1616626

Kretynie spod znaku WSI adminie antypolskiej gadzinówki zwanej Ścierwoneonówki Neon24 szkalujesz Polskę twierdzisz iż co kacapskie to dobre co Polskie to złe. Opluwasz Polskę w każdym swoim materiale, mogę ich przytoczyć setki, jesteś zerem sowieckim gównem który tutaj śmierdzi i wyszydza oraz opluwa Polskę. Minus tradycyjnie śmierdzielu kacapski.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1617132