Dlaczego nie zagłosuję na PiS?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Do napisania tego tekstu skłonił mnie tekst blogera krzysztofjaw, który chciał przypomnieć afery związane z rządami PO-PSL, zapominając o aferach PiS. Zadałem sobie pytanie, w czym lepsze jest PiS?

W swym programie wyborczym PiS wielokrotnie powtarzał hasło „Polska w ruinie” swoje rządy cynicznie nazwał „dobrą zmianą”, choć naprawdę była to tylko „dojna zmiana”, gdzie jednych dojących Polskę zastąpili drudzy, wykazując się w tym dojeniu  znacznie większą pomysłowością.

Polska w ruinie - PiSiewicze

Jednym z pierwszych kroków jakie podjęło PiS po wygranych wyboach było zastąpienie przestępstwa nepotyzmu na prawo łupu, czyli nepotyzm nie jest już karalny, jest metodą sprawowania rządów. Obsadzanie wszelkich prominentnych stanowisk na różnych szczeblach rodzinkami, znajomkami bez względu na ich wykształcenie, doświadczenie zawodowe jest zgodne z prawem. W tym czasie mówiliśmy o PiSiewiczach, po kompromitującej wręcz PiS karierze pomocnika aptekarskiego wspieranego przez Antoniego Macierewicza jako "eksperta"  w dziedzinie wojskowości zaczęliśmy mówić o Misiewiczach. Fala ludzi niekompetentnych zalała urzędy, za koronny wręcz przykład można podać zapaść w budownictwie autostrad gdzie po zakończeniu kontraktów podpisanych za czasów PO-PSL przez 2,5 roku nie oddano ani 1 km autostrady. Innym z objawów "PiSiewiczów" jest karuzela stanowisk w bogatych spółkach skarbu państwa. Przykładowo Energa miała ich już dziewięciu, KGHM pięciu. Czy przy zmianie prezesa średnio co pół roku, któryś z nich jest w stanie wypracować jakąś sensowną strategię firmy? Liczą się tylko odprawy.

Polska w ruinie – budowa infrastruktury

Opierając się na danych z serwisu "ciekaweliczby", w latach 2007-2015 (PO-PSL) oddano 885 km autostrad, 1207 km dróg ekspresowych  i 1350 dróg krajowych. W latach 2015-czerwiec 2019 (PiS) oddano 102 km autostrad, 732 km dróg ekspresowych i 119 km dróg krajowych.

Porównując rządy PiS z rządami PO zarówno w Warszawie (rządy l.Kaczyńskiego), jak i w kraju można z czystym sumieniem stwierdzić, PiS nie potrafi prowadzić inwestycji w infrastrukturę kraju, niezbędną dla jego rozwoju.

Polska w ruinie – upadek prokuratury, CBA

Zgodnie z zapowiedziami, „reforma” sądownictwa PiS miała przyśpieszyć czas rozstrzygania sporów sądowych, efekt jest odwrotny. Dwie instytucje prokuratura i CBA stają się instytucjami chroniącymi przestępców z PIS, przy równoczesnym braku rozliczeń poprzednio rządzących. Wszelkie afery spowodowane przez urzędników PiS są natychmiast wygaszane przy najniższych stratach dla PiS. Tu można podać aferę KNF, gdzie minimalne konsekwencje poniósł „kurier”, prokuratura nie podjęła nawet wątku szukania kto go posłał, choć dla każdego było oczywiste, gdzie należało szukać zleceniodawców. Podobnie rozmyciu ulega akcja „pierwszak”, prowadzona przez CBA w aferze układu polityczno-biznesowego w Radomiu. Ale to sprawy drobne. Znacznie większym zagrożeniem dla Polski jest afera podkarpacka, gdzie dwóch braci z Ukrainy prowadząc, chronione przez nasze służby, domy schadzek nagrywa naszych polityków w chwilach uniesień z prostytutkami, w tym nieletnimi. Materiały lądują na Ukrainie, u nas dowody giną z kasy pancernej w CBA. Ludzie tam nagrani winni być natychmiast odsunięci od tajemnicy państwowej oraz możliwości sprawowania władzy, gdyż takie nagranie to doskonały materiał do szantażu, za PiS sprawę się wycisza, agenta, który sprawę wykrył wyrzuca się z pracy próbując zrobić z niego człowieka chorego umysłowego. Pytanie, do "ułaskawionego przestępcy" rządzącego CBA, od kiedy w naszym CBA chorym umysłowo udziela się zadań nadając im specjalne kompetencje?

Kolejną plamą naszych służb są powiązania biznesowe ze światem przestępczym człowieka zarządzającego NIK, Mariana Banasia. Taka osoba winna być czysta jak łza, dokładnie sprawdzona, podczas gdy nasze służby nie potrafiły wykryć iż w kamienicy, której właścicielem jest ten urzędnik, ludzie powiązani ze światem przestępczym prowadzą biznes w formie pokoi wynajmowanych na godziny, zaś sama kamienica przeszła w ręce tego urzędnika w sposób co najmniej budzący kontrowersje.

Polska w ruinie - "dyplomatołki"

Chyba nikt nie ma wątpliwości iż przez ostatnie cztery lata mamy do czynienia z upadkiem naszej dyplomacji. Pierwszy „sukces” naszej dyplomacji to słynne 27:1 pani Szydło. Oczywiście D. Tusk nie musiał być miłym kandydatem dla tego rządu, ale w dyplomacji nie można wystawiać się na pośmiewisko tak spektakularnej porażki. To ośmieszyło naszą dyplomację i nasz kraj, pokazało iż Polska krajem z którym współpracować nikt nie chce. O nieistotną i bez szans na wygranie sprawęzbudowaliśmy koalicję przeciw Polsce.

Ośmieszeniem skończyły się próby nawiązania ścisłej współpracy z Węgrami, ośmieszeniem kolejne akcje na łonie Unii. Dobitnym dowodem na ruinę naszej dyplomacji jest fakt, że z silnej ekipy posłanej przez PiS do UE, wszyscy, lub prawie wszyscy okazali się „dietetykami”, czyli ludźmi tylko pobierającymi diety, nie mającymi nic do powiedzenia w PE. Jako kuriozum można wykazać iż B.Szydło, która w Polsce zdobyła bardzo silne poparcie w PE dwukrotnie stawała do konkursu na stanowisko unijne, będąc jedyną kandydatką... i przegrała. Podobnie jest z Januszem Wojciechowskim, którego przesłuchanie na stanowisko komisarza okazało się żenującym. Całkowicie oderwany od rzeczywistości J. Kaczyński nadal twierdzi, że Wojciechowski to dobry kandydat. No cóż, może Unia się przestraszy "zwykłego posła"? Kto wie? Tu w imieniu rolników należy zapytać się, jak długi nos ma Kaczyński, który obiecywał w kampanii równanie dopłat z rolnikami zachodnimi? PiS nie ma kadr zdolnych do prowadzenia dyplomacji. Długoletni dobór, nikt nie może być mądrzejszy od prezesa wydaje swe owoce. Na stanowiska wymagające wiedzy, ściąga się ludzi z PO (Morawiecki, Gilowska).

Polska w ruinie – wojsko

Ostatnio PiS chwali się podpisaniem umowy na zakup myśliwców, problem w tym, że w opinii światowej ten model myśliwca jest modelem nieudanym, kolejne państwa niekiedy po dokonaniu zakupu próbnego wycofują się z kontraktów. My ciesząc się jak dzieci, jakże ładnie prezydent wyglądał przy podpisywaniu dokumentów i wreszcie siedział obok Trumpha, kupujemy towar co już „pleśnieje” w magazynach przemysłu wojskowego USA, ale zadajmy sobie pytanie, czy myśliwce są zakupem nam niezbędnym? To broń ofensywna, gdzie je wykorzystamy? Jest inne zastosowanie jak przy wsparciu wojenek „dyscyplinujących niepokorne państwa” względem USA i Izraela? USA zrobiło doskonały interes sprzeda sprzęt niesprzedawalny, który wesprze ich działania wojenne. Brawo Andrzej Duda, brawo PiS.

Co nam potrzeba? Nasza deklarowana polityka wojskowa to obrona, nie agresja, więc jeśli już mówimy o lotnictwie potrzeba nam helikopterów, które w czasie działań wojennych przerzucą wojsko, a w czasie pokoju wesprą różne akcje jak przeciwziałanie skutkom katastrof żywiołowych, akcje ratowania rozbitków. Tu cisza raz po raz przerywana wiadomością prasową, spadł kolejny MI, przyczyny problemy techniczne.

W ramach „rozbudowy” wojsk pancernych planowane są remonty czołgów, których konstrukcja powstała na przełomie lat 60/70 ubiegłego wieku, a Polska co prawda takie czołgi składała, tyle, że było to 30 lat temu. Jaką wartość bojową, na polu walki mogą mieć te czołgi? Czyżby przez 60 lat w tym zakresie technika się nie rozwinęła?

Podobnie mamy z samochodami opancerzonymi, nasze wojsko posługuje się pojazdami Honker, co jest pancerną wersją pojazdu cywilnego Tarpan, tak drogi czytelniku, Tarpan. Na zakup nowych konstrukcji przetargu rozpisać się nie udaje, będziemy remontowali Tarpany i „hajda na wroga”?. Co przetarg, to koncert niekompetencji PiSiewiczów.

Polska w ruinie – strefa ubóstwa

Rzeczywiście program 500+ jest silnym wsparciem dla rodzin wielodzietnych, ale jego realizacja ma silne efekty uboczne, jak np. wzrost cen żywności. Rządzący opowiadają, że to wina suszy, wina wszystkiego innego, ale nie wysokich cen paliwa, równie wysokie jak za PO-PSL, choć wtedy baryłka ropy była znacznie droższa. Program 500+ spowodował odpływ rąk do pracy w rolnictwie, wzrost kosztów robocizny i tu należy również szukać przyczyn wzrostu cen płodów rolnych, szczególnie tych, wymagających nakładów pracy ręcznej. A wzrost cen produktów żywnościowych to wzrost ubóstwa osób starszych, rencistów.

Polska w ruinie – TVPiS naród głupi wszystko kupi

Poziom programów informacyjnych w TVPiS, narzucanie jednej wizji „reżimowej” i wspieranie propagandy rodem z czasów Urbana, ogromnymi pieniędzmi z kieszeni podatnika, powoduje iż człowiek już z pewnym bagażem wiekowym czuje się, że wrócił PRL. Nawet ludzie PiS mówią, że telewizja nie jest dla ludzi inteligentnych, przynajmniej ta pod wodzą Kurskiego. Ale cóż się dziwić, gdy telewizję prowadzi nam człowiek skazywany w przeszłości za kłamstwa polityczne. Lepszych kadr PiS nie miało?

Polska w ruinie - kradzież pieniędzy odkładanych na emerytury

PO-PSL ukradło nam pieniądze odkładane na emerytury, drugą część ukraść planuje rząd PiS i do tego jeszcze od razu pobrać sobie od tego podatek. Którego złodzieja mam docenić?

Polska w ruinie – „katolicy” i „patrioci”

Jest rzecz, której PiS nigdy nie wybaczę, to żerowanie na symbolach patriotycznych i katolickich. PiS na ustach pobożni ludzie, każda „imprezka” musi się rozpocząć mszą, zaś w życiu prywatnym raz po raz „nowszy model małżonka”, imprezki w domach publicznych, patriotyzm, tylko na reklamach wyborczych, zaś w rzeczywistości? Symbole narodowe służą im tylko jako ozdobniki podczas różnych kampanii. Za czasów rządów Lecha Kaczyńskiego w budynkach starej kotłowni powstało Muzeum Powstania Warszawskiego, w nowym gmachy Muzeum Pollin, sam Lech Kaczyński wbudował kamień węgielny. Ustawę o IPN pisano w ścisłej konsultacji z Izraelem. Jakbyśmy my, raz a dobrze i w sposób przemyślany tej ustawy napisać nie mogli. Polska to jest Polska, zaś PiS to jedna z partii politycznych, działaniu wspierająca interes USA, Izraela i Ukrainy na terenie Polski.

Polska w runie – śmierć w kolejkach do lekarzy

Kolejnym punktem „osiągnięć” PiS jest służba zdrowia, co chwilę słyszymy iż szpitale zamykają oddziały, z braku lekarzy, oddział ginekologiczny w Zakopanem, SOR w szpitalu w Opolu itd. Naczelna Izba Lekarska mówi o braku 65 tys. lekarzy. Kolejki do lekarzy specjalistów z terminami ponad rok. 4 letnie dziecko po rodzinnym przeszczepie wątroby nie może dostać leku, co bez recepty kosztuje 1000 zł za dawkę. Dziecko nie załapało się na refundację, bo czeka na badania, a PiSiewicz na stołku Ministra Zdrowia uważa, że wszystko w porządku. „Medycyna w ruinie” po 4 latach rządów PiS .

Polska w ruinie – ludzie odpowiedzialni za defraudacje kandydatami PiS

Dziś będąc na wschodzie Polski, na wielu płotach widzę plakaty wspierające p. Biereckiego, człowieka odpowiedzialnego za wyprowadzenie z polskiego systemu bankowego poprzez SKOK ogromnych sum, dziś w prasie wspomina się o 10 miliardach zł. Ma ponownie być nam senatorem z ramienia PiS, czy można poprzeć takiego człowieka, czując się Polakiem? Nie rozstrzygam w jakim stopniu pan Bierecki jest odpowiedzialny za tę aferę, ale faktem jest, że gdy on nadzorował kasy SKOK wyprowadzane z tych kas pieniądze.

Leży program ochrony przed smogiem, właśnie zaczyna się okres grzewczy w małych miastach już czuć smród węgla palonego w przestarzałych piecach, węgla w znaczącej części pochodzącego z importu z Rosji. Z programu mieszkaniowego zostały nam pokoje na godziny w kamienicy „Pancernego Mariana”.

Polska w ruinie - import śmieci

Za tych rządów Polska stała się potentatem recyclingu śmieci sprowadzanych z różnych krajów. Z tego co wiadomo, jakoś moce przerobowe nie wzrosły na tyle, na ile wzrósł oficjalny import, by nieoficjalnego nie liczyć.

Aferki, prywatne „biznesiki”, jak tanie działki od księdza dla p. Morawieckiego, wsparcie kampanii PiS z darów przeznaczonych dla podopiecznych PCK, trolling kierowany przez najbliższych urzędników ministra Z.Ziobro…

Sam Z.Ziobro, kreowany na jednego z kandydatów na następcę J.Kaczyńskiego, to człowiek bez honoru, gdy za ministra Ćwiąkalskiego w więzieniu samobójstwo popełnił świadek w sprawie morderstwa na Olejniku, minister ten naciskany m.in. przez p. Ziobro, podał się do dymisji. Gdy za ministra Ziobro co najmniej trzech ludzi popełniło samobójstwo w więzieniu, z czego jeden to świadek w sprawie afery podkarpackiej, gdy najbliżsi współpracownicy Z.Ziobro uprawiali trolling internetowy po Ziobro spływa to jak po kaczce, on nie winny, on nic nie wiedział. Są ministrowie honoru i ministrowie Ziobro.

Doskonały biznes zrobiliśmy z kolekcją Czartoryskich, za duże pieniądze kupiliśmy coś, co było w kraju, w naszych galeriach i wywieźć z kraju nie było można. Brawo pan Gliński. Pieniądze szybko z kraju wyjechały. Czy równie sprawnie spłacimy "dług" wynikający z amerykańskiej ustawy 447?

Niech mi ktoś powie, czy chcąc być patriotą, czy chcąc głosować dla dobra Polski można oddać głos na PiS? PO-PiS to jedna klika, dysponująca ogromnymi pieniędzmi, goniąca nas od jednych do drugich z hasłem "wybierz mniejsze zło". Jeśli już zobaczyłem dwie „dojne zmiany”, raz jedno "mniejsze zło", raz drugie, to wybaczcie, ale teraz poszukam innego „mniejszego zła”. Może tamto okaże się rzeczywistym „mniejszym złem”. Nic nie robić, to zbrodnia przeciw Polsce, może więc warto zaryzykować?

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (19 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Za nasze! Wyrwane katorżniczymi podatkami.

Vote up!
7
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605108

 z filorosyjskiej ścierwoneonówki takich jak markowa - to się wynieście do swojego ukochanego sowieckiego zbrodniarza płk. KGB Putina.

Vote up!
13
Vote down!
-7

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605110

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z którg mż być fnnswn kmpn. Pwn zjtyck bznsmn przsłł 500'000'000 r mrł. PK BP sę nm zpkwł, część n knt Fndcj Kczyńskg przlł. Wrt pczytć, jk ddtkw fnnsją sę nsz prt.

https://npprwn.pl/blg/zwsz-nbsk/-czym-dzs-dysktj-s-n-plskch-prtlch

Vote up!
4
Vote down!
-11
#1605116

Za rządów platfonsjery podatki były "ludzkie" i mniejsze. Czyli - trzecia prawda X. Tischnera.

Ale co się dziwić, jeśli wiara "firmowej" ma dalekowschodnie źródła. Wiadomo, po której stronie "rowu" stoi ta pseudopatriotka.

Kumpela takich jak zawiszak.

 

Vote up!
10
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1605125

Nie karmić komentarzami ścierwoneonówki z NEon24- UBeka i komucha z Bydgoszczy !

Ignorować tego sowieckiego czerwonego trolla.

Vote up!
12
Vote down!
-5
#1605109

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie czytaj, nie patrz, tylko partia i kontrolowane przez nich media prawdę ci powiedzą. Strach w oczach, a nóż coś zrozumieją, i za wierszówki na Nowogrodzkiej nie zapłacą. Postaw człowieku pałę i idź w kąt płakać.

Vote up!
6
Vote down!
-10
#1605113

Już wkrótce zostaniecie przegonieni z polityki na zawsze. Wracaj do swojej ścierwonówki czerwonej NEon24.pl tam czeka na ciebie twój szef Ruszkiewicz i na kolankach wysłuchasz jego głupawych poleceń- jak zwykle.

Komuchu z legitymacją UB ! srasz na tym portalu swoje komusze gów...

Vote up!
11
Vote down!
-4
#1605118

wyjazd!

 

będzie wam antypolacy

bardziej się opłacić

Moskwie podatki płacić!

Vote up!
11
Vote down!
-8

jan patmo

#1605111

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Buczek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Też nie mam zamiaru na nich głosować. Dla mnie PiS skończył się wraz z 2 nocną zmianą. Premierem został typek co szyderczo wyrażał się o Polakach na nagraniach, a wcześniej z nadania AWS został prezesem banku i wciskał ludziom kredyty we frankach. Już nie wspomnę o tej całej farsie z ustawą IPN i konferencją bliskowschodnią. Obecnie PiS przyjął taktykę Owsiaka, broni się dziećmi twierdząc, że nie ma już głodnych a jak inni dojdą do władzy to zabiorą 500+ i będzie znowu bieda. Co tam, że głównym celem programu 500+ było ZWIĘKSZENIE DZIETNOŚCI, a cel ten nie został osiągnięty.

Praktycznie każdy element państwa leży. Wojsko w kompletnym rozkładzie, marynarka wojenna do likwidacji, a Błaszczak na koniec kadencji cieczy się, że będziemy mieli obce wojska na własnym terytorium. Jedyny plus to powołanie WOT przez Macierewicza, ale niestety już go nie ma. Błaszczak przez swoją kadencje nic dobrego nie zrobił. Nie doszło nawet do finalizacji żadnego zakupu sprzętu wojskowego.

Sądownictwo to też farsa. Miały być reformy, dekomunizacja, a wiadomo co z tego wyszło.

Służba zdrowia tj. wojsko w kompletnym rozkładzie. PiS niestety nic nie zrobił aby naprawić ten stan rzeczy.

Działania ministra kultury też wołają o pomstę do nieba. Cały czas pompowane są pieniądze na cmentarze i synagogi żydowskie, a do dzisiaj nie powstał monument upamiętniający Bitwę Warszawską 1920 lub pomnik Rzezi Wołyńskiej. Ale na podsumowanie kompromitacji i tchórzostwa PiS wobec banderowskiej Ukrainy to można książkę napisać.

We wpisie autora brakowało mi wzmianki o Smoleńsku. Michalkiewicz już trafnie podsumował PiS. Że mając dostęp do całych zasobów państwa GÓWNO wyjaśnili w tej sprawie.

Vote up!
8
Vote down!
-13
#1605112

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1605120

Czy wiesz coś o aferze z gównem we Wiśle 
Ponoć jakiś w-wski dyplomowany penis tłumaczył teksty techniczne w czasie budowy tej "wyczyszczalni pieniędzy"
Nie dość że to musiał być wtórny analfabetą, to jeszcze kretyn.
Wyjątkowy to czerwony debil
Ciekawe kto nim jest?
Znasz go?

A i jeszcze jedno.Czy ten Alfons Gawlowski rozlicza się uczciwie z tobą z prowadzenia tego burdelu.
Spoko koleś?

Na koniec i jak zawsze i nie chcąc być trollem/plagiatorem takim jak ty, wklejam takie coś z twojego bloga

https://zawisza.neon24.pl/post/149264,kiedy-slychac-trolli-wycie

Pozdrów żonkę PANIĄ Ruszkiewicz

Vote up!
11
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1605117

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Powiedz mi jednak dlaczego, dlaczego znęcasz się nad Huskym, pokazujesz na obrazku jakim językiem ten troll sie posługuje, on już nie raz się za te słowa wstydził, daj mu spokój, bo jeszcze "sobie kuku zrobi". 

 

Pytasz o aferę z g..w Wiśle? No cóż za Kaczyńskliego przez całe jego rządy do Wisły docziennie tyle samo g.. spływało, co teraz przez kilka dni w czasie awarii.

Vote up!
5
Vote down!
-10
#1605123

Potrzebujecie coś na wymioty?

To poczytajcie tego dyplomowanego czerwonego błazna a od razu zrobi się wam niedobrze.

Warto błaźnie byś poinformował rodzinke w następną niedzielę tuż po 20 że za skórę to wiele nie dostanie.Twój guru tusk nawet umrzykom kase zapierd*lił. Tak że tego

Ale daj namiary byśmy twojej Pani żonie kondolencje mogli wysłać, za opłatą zwrotną ...oczywiście

Amen

Vote up!
11
Vote down!
-6
#1605124

// No cóż za Kaczyńskliego przez całe jego rządy do Wisły docziennie tyle samo g.. spływało, co teraz przez kilka dni w czasie awarii.//

Ty skończony dyplomowany analfabeto, kiedy ty cokolwiek napiszesz poprawnie

Matole do szkoły.
I nie rób reklamy innemu portalowi w taki sposób....idioto

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1605129

do ścierwa

 

antypolska swołocz

ścierwoneonówkę czuje

do niej się zlatuje!

Vote up!
8
Vote down!
-7

jan patmo

#1605122

Leninowsko-stalinowsko-putinowskie rzygowiny nic z krytyczną ocena rzeczywistości nie mają wspólnego. Innymi słowy, niejaki niebieski po nocy picia kacapskiego samogonu, wyrzygał się na  Niepoprawnych (i tyle)!

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1605133

//Ostatnio PiS chwali się podpisaniem umowy na zakup myśliwców, problem w tym, że w opinii światowej ten model myśliwca jest modelem nieudanym, kolejne państwa niekiedy po dokonaniu zakupu próbnego wycofują się z kontraktów.//

Podaj matole jeden przyklad?

JEDEN !!!

 

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1605144

z poganina chrześcijanin. Ot, co.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1605146

No i przez takiego przygłupa większości konstytucyjniej nie budiet

Przykre to......

Ale są nadzieje na "dobre wieści" od jego Pani żony 13.10 po 20.01

8-)))))

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1605148

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

choć większych sukcesów ci nie wróżę.

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25625

https://www.defence24.pl/problemy-techniczne-f-35-zahamuja-produkcje-komentarz

Niemcy już zrezygnowały z tych nowinek.

Ale zamiast ekscytować należy zapytać, po co Polsce tak drogie zabawki, kiedy nie mamy sprzętu dla transportu wojsk lądowych, żołnierze Tarpanami jeżdżą, Helikoptery spadają jeden po drugim 

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wypadek-wojskowego-mi-17-kolo-leczycy-to-byl-nocny-lot-treni,nId,3259906

Powiedz Husky, skąd się takie matoły jak ty biorą? Muszą was jakoś dobierać.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1605149

Dalej uciekacie przed wierzycielami ? ;)

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1605151

Podaj skończony DEBILU te PAŃSTWA

//

Myśliwce F-35 nie są priorytetem dla Włoch i rząd dokona przeglądu ich kupna w 2019 r. — powiedział wicepremier Luigi Di Maio.

- Zawsze byłem i pozostanę krytyczny wobec tego programu, mimo że jest on wspaniałej technologii, ale należy ciąć a nie zwiększać niepotrzebne wydatki wojskowe — powiedział w kanale tv Rai 3. 

Jego ugrupowanie polityczne, Ruch 5 Gwiazd stwierdzało kilkakrotnie, że rząd nie zmniejszy zamówienia na 90 samolotów, ale zwolni jego realizację wydłużając w czasie plan zakupów.//

https://www.rp.pl/Lotnictwo/181229804-Wlochom-nie-spieszno-do-kupna-F-35.html

Zamkniesz teraz ryja ?

A teraz dawaj te kolejna panstawa !!!

 

Kiedy kretynie Niemcy chciały F-35

Kiedy czerwony PO**bie

Nie zmienaj idioto tematu ,co zawsze czynisz jak ci ryja zamnkne twoim fake newsem

Dotarło palancie
I nie spamuj idioto własnego wpisu

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1605155

na początku "drogi" ( jak rozumiem?). Otóż brakuje kupy. Kupy , najlepiej krowiej, zielonej, soczystej i rzucającej się od razu w oczy. Symbolizującej pozostałości po rządach po-psl. Kupy, którą trzeba nadal sprzątać, taka ogromna i znacząca. Kupy, do której nadal odwołują się "kupotwórcy", kupy, do której zlatują się dobrze wyposażone w gotówkę gzy i  kłapią swoje mądrości. Strach oddychać, duszno i smrodliwie. Trzeba dezodorantu zabó0jczego dla takich poglądów, jakie wypracowałeś w pocie  czoła.

Vote up!
8
Vote down!
0

yenom

#1605152

Jest to scenariusz czarnej antypolskiej propagandy, napisany prawie cztery lata temu przez spin doktorów kłamstwa. Są to jedno po drugim ordynarne kłamstwa i prymitywne oszczerstwa wrogów Polski, to są szatańskie wersety.

12 razy powtórzony jest ten werset - Polska w ruinie!

Powiem dlaczego Polska jest w ruinie - dlatego, że to WY ZAWISZO NIEBIESKI, TWOI LUDZIE Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, OD PSL POZWOLILI BY TWOI POOPIECZNI UKRADLI POLSCE 260.000.000.000,-  (słownie dwieście sześćdziesiąt miliardów złotych) na samej Waszej aferze VAT i zapewne drugie tyle na przekrętach Waszych kumpli w gminach, Waszej mafii w Gdańsku rabującej Polaków w aferze Amber Gold, w warszawie przy okazji afery zwanej dziką warszawska prywatyzacją, gdzie ukradliście ze czterdziestu tysiącom warszawiakom mieszkania, afery i złodziejstwo bezczelne, które wałasnie doprowadza Polskę do ruiny.

260 miliardów złotych z jednej tylko waszej afery i drugie tyle ze wszystkich Waszych zniszczeń. 

12 razy Twoje kłamstwa i minimum 400 miliardów waszej bezczelnej grabieży. A więc spadaj. Głosuj na kogo chcesz. Twoje prawo stawać w obronie złodziejstwa. Ale za samo złodziejstwo Twoi ludzie powinni siedzieć. 

 

Vote up!
9
Vote down!
-4

michael

#1605156

morda chazara

 

pozory dbałości o Polskę

stwarzać się stara

a wyłazi morda chazara

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

jan patmo

#1605158

Za tydzień wybory...albo Polacy wybiorą skupioną wokół Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczoną Prawicę,a więc zagłosują za Polską suwerenną,stanowiącą o sobie,chrześcijańską,Państwo dumnych i wolnych Obywateli...albo pójdą za głosem ulicy i zagranicy,a więc wybiorą targowiczan prowadzanych na PO-stronku morderców byłej WSI,jak Bolek - trybun sowieckiej agentury; POKO, skrajne lewactwo,komunistów SLD, PSL z muzykantem Kukizem stojących w jednym szeregu z Mazgułą, pro-putinowską Konfederację z Bosakiem,Korwinem-Mikke czy Braunem nawołujących do zawierania sojuszy z Putinem doskonale wiedząc,że każdy pakt z kremlowskim ludobójcą to zgoda na utratę suwerenności i uznanie hegemonii Sowietów w Polsce na wiele,wiele dziesięcioleci...w końcu na tęczowych rewolucjonistów i ideologów LGTB wyciągających pedofilskie łapy po polskie dzieci...a więc zagłosują na niemiecko-sowieckie kondominium...Nie wolno nam polskim patriotom popełnić grzechu zaniechania...Idźmy do wyborów...zróbmy to dla naszych wnuków i dzieci...Jesteśmy w większości,nie dajmy się więc sterroryzować ekstremalnej mniejszości...

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1605185

Nic dziwnego. Pamiętam Zawiszę z czasów NE. Nie tylko był znany jako peowski faral ale i składał tam gratulacje Komorowskiemu

Vote up!
2
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605237