Państwo z tektury, czyli „rząd zdał egzamin z koronowirusa”

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Pierwszy przypadek koronowirusa wykryto w Niemczech 27 stycznia, jeszcze wcześniej we Włoszech. Na ile rząd PiS powinien wzrosnąć poziom inteligencji rządu, by potrafili przewidzieć, iż przy otwartych granicach ten wirus pojawi się w Polsce?

 

Pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce wykryto 4 marca. Rząd miał ponad miesiąc czasu by zareagować, przygotować się w zakresie zabezpieczeń dla służb medycznych. Początek  przygotowania mógł być nawet jeszcze wcześniejszy, gdy uwzględnimy wcześniejsze informacje z Chin.

 

Od samego początku wybuchł problem środków odkażających, środków zabezpieczających pracowników, którzy muszą mieć kontakt z wieloma klientami, w tym wyposażenia szpitali. PiS wraz z zależnymi od siebie mediami pokazuje jak to dzielni politycy i zakłady państwowe uruchamiają produkcję środków dyzenfekujących, jak to Orlen na swych stacjach zaczyna sprzedawać takie środki… w opakowaniach po 5 litrów za drobne 95 zł, później widząc reakcję społeczeństwa obiecano opakowania 1 litrowe po 15 zł. Ale nawet w tej sytuacji chciano wykorzystać strach ludzi przed zarażeniem ustawiając praktycznie cenę zaporową dla indywidualnego klienta, licząc na klientów, którzy zmuszeni będą do ich stosowania (instytucje).

 

Rozumiemy, żadne państwo nie jest gotowe na taką sytuację, gdy zaskakuje ona znienacka. Ale gdzie stracone co najmniej 1,5 miesiąca? To był czas na reakcję, na uruchomienie produkcji lub znalezienia źródła importu, uzupełnienie stanów magazynowych. Wymyślenie, że środki takie będą potrzebne przerosło możliwości tego rządu „państwa z kartonu”?

 

Wyjaśnienie jest proste. Państwo, rząd, prezydent byli zajęci „znacznie ważniejszą sprawą”, wyborami prezydenckimi. Andrzej Duda lansuje się w mediach zależnych od PiS, jeżdżąc po całym kraju z ekipą rejestrującą „jego dokonania”, pojawiając się to w zakładach pracy, to w szpitalu, na spotkaniach masowych (z żołnierzami manewrów wojskowych, które przeprowadzono mimo, że w krajach na zachód od naszych granic panuje epidemia 11.03, z harcerzami 12.03). W Polsce odbywają się manewry wojskowe. Ściągnięto wojska z różnych krajów, znów wzmożona wymiana ludzi mieszkających w państwach o wyższym poziomie zarażonych. Jeszcze 16.03 Duda zwołuje Radę Gabinetową, dopiero wykrycie wirusa u ministra Michała Wosia i jego rodziny powoduje chwilę opamiętania w tym szaleństwie. Ale szaleństwo trwa:

 

Andrzej Duda zaprasza do urn:

 

Termin wyborów wyznaczony, 10 maja. Andrzej Duda jest praktycznie jedynym kandydatem lansowanym dziś w mediach, pod hasłem „prezydent dzielnie walczy z koronowirusem”. Wystąpienia, spotkania. Jak widzimy, do wyborów zostało nam ok. 1;5 miesiąca, liczba zakażonych lawinowo wzrasta. Dobra postawa Polaków ogranicza liczbę nowych przypadków, ale tę liczbę w równym stopniu ogranicza mała liczba testów, niedawno rekordem było 1600 jednego dnia, tyle testów robią małe landy w Niemczech a także długi okres oczekiwania na wyniki. Dziś mówimy o 4-5 dniach, czyli aktualny stan poznamy za kilka dni. To świadczy tylko o jednym, w okolicach 10 maja będziemy mieli wysoki poziom aktywności wirusa w Polsce, a lokale staną się masowym miejscem przekazywania wirusa.

 

W Internecie krąży trafna myśl, „demotywator” przez łzy, w trudnych czasach zawsze reagowaliśmy śmiechem, stąd choć z nieszczęścia śmiać się nie wolno, to śmianie się z głupoty przywódców jest wręcz naszym patriotycznym obowiązkiem.

 

Co będzie, jeśli po otwarciu lokalu o 6:00 do 6 30 w każdym z lokali pojawi się po jednym kaszlącym z temperaturą? Wybory skończyliśmy? Lokale przecież trzeba zamknąć, dezynfekcja i ich ponowne uruchomienie nie wchodzi w rachubę, nie ma takich sił. Ale nawet przy kilku takich przypadkach, w takim lokalu należy przedłużyć czas wyborów, do której? Pracownik komisji ma obowiązek sprawdzenia wizerunku zgłaszającego się wyborcy ze zdjęcie w dowodzie. A co będzie, gdy ten przyjdzie w masce bojąc się zarażenia?

 

Mimo tego nasz „narodowy kryształ” przypomniał sobie, że „konstytucji nie można łamać”, Człowiek na decyzję, którego zarówno Andrzej Duda, jak i rząd Beaty Szydło łamali konstytucję i ustawy (choćby wybór sędziów dublerów do TK), człowiek, który o obecnej konstytucji wypowiedział się „Obecną konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną…” ma czelność bredzić o wierności tej „postkomunistycznej konstytucji”? Polacy w imię obrony tej „postkomunistycznej konstytucji” mają narazić się na masowe spotkania w lokalach? To wojna jakaś? Gwałtowny wzrost liczby chorych, jeżeli nawet „co daj Boże” do tego czasu uda nam się uzyskać przełom można głosować w ciemno. Czy PiS liczy, że zagłosują tylko skończeni idioci? Czy tak sobie wyobrażają swój elektorat? „Naród głupi wszystko kupi” - powiedział Kurski, widocznie myślał o tych samych ludziach co „nasz kryształ”.

We Francji 15 marca przeprowadzono wybory do władz lokalnych, przy liczbie zarażonych 3,6 tys. i 45% frekwencji. Dziś Francja może „poszczycić się” 14,5 tys.* chorych. Lekarze francuscy chcą postawić decydentów przed trybunałem stanu i tą drogą powinna pójść i Polska, jeśli nawet ta informacja nie ostudzi władz „państwa z tektury” w bezwzględnej drodze, by Duda ponownie był prezydentem. Będzie to pogarda dla naszego zdrowia.

 

[]

 

No cóż, co chwilę napotykam na wypowiedzi jakiejś tuby PiS, czy też pożytecznego idioty, jak to państwo zdało egzamin i przychodzi mi na myśl katastrofa pod Smoleńskiem, gdzie kierownictwo PiS zdało egzamin z „lądowania we mgle”, zespół Macierewicza z bajek w „wielkim wybuchu” zaś kierownictwo PO z badania tej katastrofy.

 

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.7 (17 głosów)

Komentarze

Wiedzialem, że fałszywy Zawisza przylizie. A że chamek chamstwo uczyni, to oczywiste, nawet zmarłyxh tragicznie nie oszczędzi. Taka to kacapska kultura, oni sami mają ja za naturalną.

Vote up!
10
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622790

                         do polskości i polskich patriotów! Czyli -- zwisza czerwony...

A wytyczne jak łgać z nienawiścią do polskich patriotów dostaje od sowiecko-rosyjskiej agentury na swojej filorosyjskiej ścierwoneonówce - sterowanej przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych sowieckich organizacji w PRL - WSI i SB!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu 

Vote up!
12
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1622792

Szambo się sprzedaje.Czego się więc spodziewać po ojcu UB-eku i matce "pracującej" na poboczach W-skich dróg
Parę lat temu ta "Polityczna prostytutka" latał po W-wie z hasłem "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się"
Dziś ten szmaciarz ma nowe hasło "Hieny z wszystkich krajów łączmy się". A moim zdaniem takie ludzkie szmaty, wyroby człekopodobne powinno się "utylizować" zgodnie z prawem czyli dać mu w parchaty ryj 3 razy dziennie.I tak do skutku.

Vote up!
11
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622803

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk w pwyższym kmntrz przdstwłś swch rdzców, b przcż n mch, t, ż rdzłś sę w tkj rdzn n jst hńbą, b dzck n wybr rdzców. l dzck m tką mżlwść, jśl m slną wlę, ż wyrw sę z tkg śrdwsk zstn prządnym człwkm. Ty jdnk sądząc p język jkm sę psłgjsz, p tym ż czjsz sę gdnym &qt;by c nplć w ryj&qt;, jk psłś w nnym kmntrz z tj kzj n skrzystłś. 

Vote up!
2
Vote down!
-10
#1622827

Co? Zabolała cię prawda były SB-eku.Zapierasz się swoich starych?.CV mają takie jak same jak teraz ty i twoja obecną.A że spłodzili czerwonego kretyna.No trudno.Nie ty jeden jesteś Atlantem  

Vote up!
7
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622830

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rczj zdzwł, l przy wszym pzm zkłmn, gdy prwd jst dl ws tym,, czym dl dbł wd śwęcn. Jk stwrdzł jdn z pltyków PS, TVPS n jst dl ldz ntlgntnych, jst dl tkch jk ty &qt;czrwnych krtynów&qt;. Łdn bgnk t mc, l czy nlży sę dzwć, gdy stndrdy stnwją ndy Ścrwnnówk, blszwck pltrk, Hmptś &qt;dmsk bksr&qt;, Ryn, syn B-k wrszwskj prstyttk, Zwdzny &qt;Śwn c wczrj był klgą&qt;. stn zbrwsk ntlgntnych nczj stndrdów rdm z rynsztk.

Vote up!
2
Vote down!
-8
#1622832

I tak oto kreatywny dziennikarz i przedsiębiorca wyczuł (jak hiena) konikture i przerzucił się na produkcję urn.
W ofercie będzie miał urny o pojemności 5l.Dla władz Neonu i swoich najbliższych oraz co najważniejsze dla Wielkiego Atlanta cena promocyjna,poniżej 95 zł za sztukę.
Zapisy na p.w lub bezpośrednio na Neon24.pl

Zakład pogrzebowy Zawisza Niebieski sp. z o.o
Warszawa -  Saska Kępa
Business is Business

                   

 

Vote up!
8
Vote down!
-4

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622802

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Sł rgmntów pprt nzprzczlnym fktm zrj, prwd?  mtrłów z KC PS brk. 

Frncj p ksprymnc wybrów ngłym skk zkżń wycfł sę z try. W Głgw mrł 45 ltn krwc TR, który wrócł z Nmc, tstów sę n dczkł, &qt;pństw z tktry zdł gzmn&qt;. Nsz Pnk ptrfą npsć przpchnąć stwę w 2 dn, dłgPS w ncy pdpsć l nd pmcą frmm dbtją któryś jż dzń, jk trdnć, by tylk wybrn zyskl lgę. 

Gdy wszyscy chcą pmóc Tdsz R. nwłj rglrn wpłty n jg bzns. Prln mózgów trzb wsprć, stąd dłgPS pdpsł 2 mlrdy przz 5 lt n prlnę mózgów zwną TVPS. T jst &qt;pństw z tktry&qt;

Jk mc kntrrgmnty, gdy bdwn przz ws kłmlw prpgnd rzsypł sę jk dmk z krt? Tylk jd, przprszm w wszj nmnkltrz &qt;jd nnwśc d Plków plskg ntrs&qt; nzyw sę &qt;ptrtyzmm&qt;.

Vote up!
3
Vote down!
-9
#1622807

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mż włśn t chdz...

Vote up!
1
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1622825

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tn wrs jst szczgóln &qt;łskwy&qt; dl systmów mrytlnych. Główn zbj sby w kńcówc wk prdkcyjng w pczątkch mrytr. Mm wszystkch łjdctw ldz PS, któr mgę wymnć dłg ż tk ch n chcę skrżć. Fktm jst, ż są brdz hjn, gdy trzb kpwć głsy wybrców l gdy trzb rtwć w spsób mnj spktklrny t jż mją węż w kszn. dzś wsprc młych przdsębrstw, któr stnwą gr nszych b plskch ntrsów. (n jstśmy włścclm dżych sc hndlwych, dżych zkłdów prcy l włścclm młych klksbwych frmk, których chćby sm ZS, płcny w czs, gdy n m dchdów szybk sprwdz d rng żbrków, lb bnkrtów. ZS dl tkch młych, częst jdnsbwych frm t k. 1,5 tys zł. T równwrtść tg z c trzymj sę wl mrytów.

Vote up!
4
Vote down!
-10
#1622826

problem ze ś-wirusem. Zwichnięty wyjątkowo ostro przechodzi tę chorobę. ;)

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1622834

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Koronawirus nie został w Polsce po raz pierwszy wykryty w marcu tylko w połowie stycznia co wymknęło się "maliniakowi"
.
Rząd wiedział nie od marca tylko od stycznia i to w takim razie z dwóch źródeł:
- jedno to to o którym chlapną "maliniak"
- a drugie to Agencja Wywiadu:
.
cyt:"Już w styczniu AW ostrzegała, że zagrożenie jest realne, trzeba się na nie przygotować, a epidemia na pewno nie ograniczy się tylko do Chin - powiedział informator ..., który miał dostęp do tej analizy Agencji

Informacje z polskiego raportu miały znaleźć się w dwóch poufnych biuletynach informacyjnych NATO, które są "regularnie uzupełniane bieżącymi zapisami, a dostęp do nich mają służby w Sojuszu". Według cytowanego ... informatora najpoważniej sprawę potraktowała Estonia - przygotowała odpowiednią ilość sprzętu ochronnego (maseczki, kombinezony, płyny odkażające), mobilne laboratoria itp"
.
Ilość podawanych publicznie zakażonych to nie jest ilość wszystkich zakażonych TYLKO ilość zakażonych POTWIERDZONYCH TESTAMI - niepotwierdzonych są już tysiące
I to trzeba dosadnie ludziom tłumaczyć
.
No właśnie: LUDZIOM - bo zadaniowemu motłochowi i palantom to Ci się nie uda
.
Ale jak zaczną padać członkowie ich rodzin to pootwierają oczy - tylko szkoda że tak późno
Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1623055