Opowieść byłego zomowca

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Humor i satyra

Jak to człowiek w delegacjach, pewnej pięknej wiosny rzuciło mnie do Krakowa. W słoneczną sobotę poszedłem na rynek, a że było jeszcze wcześnie, stąd gości przy stolikach niewielu. Usiadłem, zamówiłem piwko i powoli sącząc boski napój praojców patrzyłem na przechodzących ludzi. Nagle podszedł do mnie człowiek, masz papierosa – zapytał? Nie palę, - odpowiedziałem - to chociaż piwko postaw, kontynuował a ja ci opowiem fajną historię z życia. No cóż, nigdzie mi się nie śpieszyło, człowiekowi uczciwie z oczu patrzyło, zamówiłem i dla niego piwo.

Mój gość zaczerpnął pierwszy łyk, popatrzył w przestrzeń i zaczął snuć swoją opowieść.

Wie pan byłem zomowcem, nie tym, co ludzi tłukli, ja swe szkoły miałem, za pisarza tam robiłem, przy dowódcy jednostki. Korespondencję prowadziłem, dokumenty jednostki prowadziłem. Zakwaterowany byłem w Warszawie, koło cmentarza północnego mieliśmy swoją jednostkę. Teraz to zdaje się tam uniwersytet Wyszyńskiego pobudowany, na terenach darowanych przez gminę Akademii Teologii Katolickiej. Dawno nie byłem, więc na pewno nie wiem.

Była tam jedna drużyna, taka co się wyróżniała, najlepiej pałami operowała, bliżej im było do pały niż do trudnej sztuki pisania, a wysyłano ich, gdy trzeba było pałować młodzież, no wie pan, studentów, tych przyszłych „wykształciuchów”, bo ci najczęściej rozróby robili, władzy ludowej się sprzeciwiali.

W drużynie tej była paczka kumpli, jak jeden mąż w robocie pałą, jak jeden mąż w piciu i w swawolach nieumiarkowani. Ale nigdy nie startowali do człowieka w pojedynkę, zawsze po kilku, bo niby wybierali w ich oczach najsłabszego, to przecież ten zawsze mógł się okazać „koniem trojańskim” i im łomot przykładny spuścić. Pierwszemu z nich Joziu było, syn chłopa z podtarnowskiej wsi, Świniary się zwała, czy coś tak podobnie, nie pomnę. Ojciec podobnież dużą chlewnię miał, ale by go domiarami nie duszono, syna w Zomo posłał. Ten to był jak pies zaczepno-obronny, pierwszy w ataku, po czym szukał wsparcia tych co go wybronią. Drugi lubił poezję, taki to poeta z niego był, gdy mocno popił wiersze recytował, szczególnie wiersze Norwida sobie upatrzył, a poezja to dziwna, romantyczna, koledzy jej nie pojmując, gdy już się zapędził, siadaj Norwid mówili, popij jeszcze, to uśniesz i dasz nam spokój ze swymi rymami. Trzeci nie pomnę, jak mu tam było, z Warszawy był, z praskiej Szmulowizny. Opowiadał jak to gdy Żydów ze Szmulek do getta wygnali, jego rodzice wolne mieszkanie pożydowskie zajęli, bo wcześniej to w takim gumnie mieszkali, że ciężko było od smrodu wyżyć, a dziś to Warszawiaki pełną gębą, praskie Warszawiaki, ale Warszawiaki. Ciągle opowiadał o swym psie, psie rasy Husky syberyjski, podobnież nieprawdopodobne sztuczki tenże pies wyprawiał inteligentny był nad miarę. Tylko, że nikt nie wiedział, czy ten pies aż tak był zdolny, czy tylko po wódce w oczach pana jego umiejętności wzrastały do rangi czempiona wszechpsów.

Był też jeden z Gdańska, czy z Gdyni, teraz już nie pamiętam. Spotkałem ich ostatnio, usiedliśmy przy wódce, stare dzieje powspominaliśmy. Zapytałem co robią? Na pracowników PR dla PiS się najęli, taka stania trolli PiS. Kopiują po portalach teksty dostarczane przez centralę, za komentarze po kilkadziesiąt groszy zbierają. Przecież żadna praca nie hańbi, a klawisze Ctrl C, Ctrl V dadzą jakoś wyżyć, czyż nie? Podobnież nieźle za komentarze dziś w Internecie im płacą.A jak trafi się przeszkoda, broń mamy wypróowaną, krzyczymy o UB-ecji, SB-ecji, kłamstwa, pomówienia, fakenewsy po czym Alleluja i do przodu. Złodziej najgłośniej krzyczy, "lapać złodzieja", my "łapać UB-eka".

Zapytałem, ale przecież PiS takich jak my nie lubi? Oni popatrzyli ma mnie jak na idiotę. To zwykła ściema mówią, dla niepoznaki, tam wielu naszych działa, nie czytasz gazet? Tam pełno, czy to TW, jak TW Wolfgang, TW Ryszard, czy też „Ostra brama” do gabinetu naszego „krystalicznie czystego skarba narodu”, pani Basia, co do tajnych dokumentów „sekretarzy PRL” dostęp miała, a dziś prezesowi dokumenty pilnuje. Takie ich wszystkich zaufanie wzbudziła, aż trudno uwierzyć w inteligencję tej kobiety. …

Czy prawdę mówił ten człowiek? Nie wiem. Brzmi to dość prawdziwie, bo dziś PR-owcy PiS jakże często ze zdobyczy i doświadczenia politruków socjalizmu swe imiejętności wywodzą. Gdy widzą wroga, któremu intelektualnie sprostać nie potrafią, pomówieniami starają się go zniszczyć, Tak samo robili to piewcy Socjalizmu, "mechanizatorzy rolnictwa", propagatorzy "3x TAK", stosując określania takie jak „kułak”, "wyzyskiwacz", „wróg ludu”… Nie sprostasz rozmówcy intelektem, zrób z niego wroga klasowego... uczono na kursach i także czynią. Ci co na reformie rolnej (krowa +, tucznik +) skorzystają, pójdą za nimi w dym. …

 

* Opowieść fikcyjna, zbieżność z jakimikolwiek osobami żyjącymi przypadkowa, choć jak mówi przysłowie, przypadki chodzą po ludziach.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (20 głosów)

Komentarze

Opowieść byłego zomowca z Saskiej Kępy ciąg dalszy:
Spotkałem przypadkowo moja żonę Ruszkiewicza, zrobiła mi wielką awanturę że go w Krakowie zdradzam z innymi cwelami.
Przypomniał mi nasze upojne noce,i ten orgazm jaki wspólnie przeżywaliśmy obciągając wzajemnie sobie druta.

 

 

*a to już nie fikcja to tylko prawda, bo ja Zakuty Łeb nigdy nie kłamie

Vote up!
11
Vote down!
-7
#1585853

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

portalach i drugiemu tylek obrabia? Czyżbyś w tym tekście siebie odnalazł? Pewnie koledzy nie wiedzieli, jak to ładnie pałą robłeś w czasie świetności oddziałów ZOMO. Ja mam taką naturę, że nie daję siebie wyprowadzić z równowagi, zawsze zachowuję kulturę wypowiedzi, co nie jednego trolla doprowadziło do białej gorączki. Dlatego radzę ci, odpuść sobie. 

Vote up!
6
Vote down!
-11
#1585876

Tak sie sklada, ze w Krakowie rzeczywiscie jest kawiarnia na Rynku naprzeciw Sukiennic, a niedaleko od ul.Szewskiej i nazywa sie bodajze vis a vis, lokalnie nazywaja ja ZWISEM :-)))

I wlasnie owa kawiarnia jest miejscem spotkan krakowskiej bezpieki, dawnych ormowcow, milicjantow i wszelakiej masci komuchow. Ustalaja tam na biezaco swoje interesy. Naturalnie pija tam kawe przy stolikach rowniez ludzie Mossadu i innych sluzb :-)))

Vote up!
7
Vote down!
-7

chris

#1585884

w którym jeszcze unosi się dawny zapach siana.
Nic się nie zmienia. Za komuny ulubione, obok Hawełki, lokum koni - koncesjonowanych sb-konfidentów, którzy z uwagi na lokalizację Banku PKO na rogu akurat pomiędzy tymi dwoma lokalami molestowali przechodniów.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1585939

 I " ucho od sledzia" mi mowilo, ze masz duzo do powiedzenia :-))) Jak to milo spotkac spostrzegawczego czlowieka ;-), a do tego o dobrej pamieci...

"Nic sie nie zmienia"..., no wlasnie , to ciekawe ? tez bylem tym zaskoczony... Krakow to takie " poukladane" miasto i wszystko odbywa sie w sposob nad wyraz zorganizowany i w calkowitym porzadku, a reakcji pani Beaty Szdlo lub pani Malgosi Wassermnn jak teraz mowia w Polsce ZERO ! ? nic tylko to politykowanie :-)))) na nic innego , to juz czasu nie starcza...No tak uprzejmie zakladam :-))) Widac wszyscy chodza tymi "sciezkami", ktore dla nich wyznacza :-))) I tylko Hartman czasami jest "glosny" , w koncu kazde miasto musi miec swojego Palokota :-))) Choc ten , to jednak od innych  ...kotow ;-))

Vote up!
4
Vote down!
-3

chris

#1586044

 

 

Na wypadek intymnego spotkania z zawodowcem

Mówiłeś zawsze że to dobry lek, i czujesz wielką ulgę

Masz za free

ps.
A tym razem będziesz On czy Ona

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1585924

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak mawiał Zagłoba, ani usiedzieć tam łatwo, ani wychodzić niepolitycznie, jest mi niezwykle miło, iż tak dbasz o mnie, iż swoją maść mi użyczyłeś. Ale mi ona niepotrzebna, a zresztą nawet gdyby była mi potrzebna to stać mnie na to, by sobie kupić. Pracuję i cakiem nieźle zarabiam. A skąd jesteś, jeśli takiej maści używasz? 

 

A tak nawiasem mówiąc, nie widzisz tego iż robisz z siebie idiotę? Jak wy macie ograniczony repertuar możliwości, Husky, też się kiedyś tym obrazkiem posługiwał. Naprawdę nic inteligentniejszego wymyślić nie potrafiisz, poza zestaw obrazków małego trollika?

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1585931

Jesteś pedale monotematyczny. Te twoje zboczone teksty są zwyczajnie obrzydliwe. Rozumiem, że to z autopsji ?.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1585978

cweluniu

spier....aj

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1586077

O ile autor wykazal sie dowcipem, to Jozek jedynie chamstwem i wulgarnoscia... wiadomo zboczek...i tylko jedno mu w glowie... A mnie kretyn pouczal jak sie do kobiet zwracac..., sam jednak nie zauwazyl duren, ze kobiety moga tutaj czytac  te jego " prawdy objawione " o ... drucie itd.

Vote up!
8
Vote down!
-8

chris

#1585883

No to go pięknie zaorałeś jak mówi pewien frajer z pewnego portalu

Jednym slowem 

W punkt

Vote up!
6
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1585934

Oj ogolą ten zakuty łeb, chopy mu dupę tylko posmarują smarem grafitowym, żeby mu kichy nie wypaliło od używania. Tfu, należało mu się, nie dlatego że nebeski , ale dlatego, że głupi.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1585963

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...l kmntrz  zchęcł mn d przczytn pwśc. Ckw prwdpdbn...nstty.

Wrt był pstwć pw... mż nwt dw.

Pzdrwm

Vote up!
5
Vote down!
-8

Verita

#1585880

Zawisza napisał:

"(…) bo dziś PR-owcy PiS jakże często ze zdobyczy i doświadczenia politruków socjalizmu swe imiejętności wywodzą. Gdy widzą wroga, któremu intelektualnie sprostać nie potrafią, pomówieniami starają się go zniszczyć...."

---------------------------------------

Na szczęście umieścił Pan adnotację pod swoją opowieścią, że to wszystko fikcja. Inaczej wyszedłby Pan na kłamcę.

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1585890

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Opowieć jest rzeczywiście fikcyjna napisana ku przemysleniu pewnych osob, za to zdanie, które Pani akurat wybrała dało by się obronić, Jakoś piewcy polityki PiS dość często posługują się pomówieniami, wyzywaniem od zomowców SB-eków itd. Nawet tu na portali niepoprawni.pl dalo by się kilka przykładów znaleźć.

 

Jest tu na portalu kilka osób, ja je znam, Pani też z pewnością wie o kogo chodzi, co swoją fikcję jako prawdę podają, pomówieniami się trudząc.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1585893

"(…)to zdanie, które Pani akurat wybrała dało by się obronić..."

Obawiam się, że tego zdania nie dałoby się obronić. Z moich obserwacji wynika, iż osoby reprezentujące PiS są bardzo często ofiarami pomówień, a same pomówienia to w większości fikcja. Nawet Pan ostatnio insynuował, że istnieje jakaś relacja pomiędzy dopłatami dla rolników z EU a brakiem podwyżek dla nauczycieli. Jest to przykładem celowej manipulacji. 

Vote up!
7
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1585908

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ma tu pani piękny obraz Jozia z... rozumiem iż  pani widzeniu to ja jestem reprezentantem PiS a on UB-eków Wtedy zgoda z pani zdaniem.

Stosując bardzo uproszczoną ekonomię, rząd ma tyle pieniędz ile pieniędzy zbierze od podatników, może oczywiście pożyczyć, no ale wtedy i tak kiedyś podatnik będzie musiał to spłacić. Jeśli rząd oświadcza iż nie ma na podwyżkę dla nauczycieli a potem ma na świnkę i krówkę, to nie widzi pani relacji między jednym a drugim? Mówi pani, że to będą pieniądze z UE? A toczą się jakieś negocjacje w tej sprawie z UE? A może już Unia te pieniądze zagwarantowała jakąś umową, o której nie wiem? Jest rozpatrywany jakiś nowy budźet, gdzie mogą być pieniądze dołożone przez UE? Z tego co ostatnio oglądaliśmy to PiS słabo w tych negocjacjach wychodzi. Wiem, zła UE. Więc albo za te świnki i krówki zapłaci podatnik albo Kaczyński kłamie rolnikom by później powiedzieć obiecałem, ale UE nie dała. Nie moja wina.

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1585933

Nie zrozumiałam, co miał Pan na myśli w swoim pierwszym stwierdzeniu. Jednak będąc klasycznym liberałem nie może być Pan reprezentantem PiS-u. A więc nie myślałam, że Pan jest.

Jeśli chodzi o sprawę " piernika i wiatraka", czyli insynuowanej przez Pana zależności pomiędzy podwyżkami dla nauczycieli i dopłatami dla rolników, to pozwolę sobie zacytować stosowny fragment z Rzeczpospolitej:

PiS jest partią polskiej wsi - mówił w sobotę, podczas konwencji w Kadzidle Jarosław Kaczyński. I obiecał rolnikom 100 złotych na jednego tucznika i 500 złotych na jedną krowę.

Prezes PiS podkreślił, że bardzo ważne jest wsparcie dla rolników, którzy hodują zwierzęta, produkują paszę i zapewniają zwierzętom "dobrostan". Obiecał "najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 złotych od jednej krowy, ale może być więcej".

Skąd PiS weźmie na to fundusze? Jak poinformował poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk na twitterze, będą to pieniądze pochodzące z programu unijnego (Wspólnej Polityki Rolnej)

Vote up!
6
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1585967

Widziałem w Empiku książkę o Krzywonos. Myślałem, że PiS jakąś broszurę wydało w sprawie programu Krowa plus.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1585970

Polski rolnik otrzymuje warchlaki z Danii. Otrzymuje paszę i ma jedno zadanie. W 6 miesięcy wyhodować tucznika o wadze 120 kg. Knur i maciora oraz tradycyjna hodowla w Polsce zanika. Ustrzelenie w sklepie mięsnym polskiej wieprzowiny graniczy z cudem. Niewielki ilości wyprodukowanej wieprzowiny są łakomym kaskiem na ryneczku UE. W zamian mamy w Kaufland'ach, Carrefour'ach i innych furach do wyboru do koloru w promocyjnej cenie 12 zł/kg np. schabu bez kości od Helmuta! Przechodząc do meritum. Prezes J. Kaczyński kolejny raz trafia w punkt! Pomysł 100 zł dopłaty do polskiej świnki spasanej naturalna karmą to złoty pomysł. I dlatego tak rozsierdził oPOzycję! 

Skąd, więc to moje hallo w tytule komentarza. Otóż obawiam się jednego. Czy polski rolnik uczciwie zasłuży na dopłatę 100 zł do świnki? Polski rolnik potrafi wiele, był i nadal bywa roszczeniowy i jak mawiał Janusz Rewiński: cyt."Rolnikiem z wyboru w naszym kraju można być tylko wtedy, gdy się ma przynajmniej takie poczucie humoru jak ja." 

PS

Mam znajomych rolników. Ciężko pracują bo nie każdy ma jeszcze gospodarstwo w pełni zmechanizowane. Aby koncepcja Prezesa z polską świnką sprawdziła się bez strat bezpowrotnych w budżecie państwa należy wymagać i regularnie sprawdzać. Sprawdzający inspektorzy też muszą być pozytywnie weryfikowani... niestety!!!

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

casium

#1585977

Taki ten PIS zły.
Niedemokratyczny. A pińcet wezmę, 13 emeryturę wezmę, o 1000 złotych zastrajkuję, a później zagłosuję na Różę Thun.
Spierdalać.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1585968

500 nie wezmę, bo moje dzieci wyrosły z wieku 500+, 13 emerytury nie wezmę, bo jestem przed emeryturę, o 1000 nie zastrajkuję, bo jestem przedsiębiorcą, więc spokojnie mogę głosować na różę Thun, tyle, że nie zagłosuję, bo to nie moja bajka, co do bajki o wężu "s....." to najlepiej zastosuj to do siebie. Wystarczający dziś się ośmieszyłeś, szczególnie tym używaniem kremu by wychodzić i wchodzić do domu.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1585980

W serialu "Alternatywy 4" jeden ubek mówi do drugiego, a ja jak przejdę ma emeryturę to wstąpię do opozycji.

Bareja był prorokiem!!!!!

ps.

Tylko nie przewidział, że ta dzisiejszą opozycja miała przez 8 lat władzę i wprowadziła scenariusz "Alternatywy 4" w życie

Vote up!
5
Vote down!
0
#1585975

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak jak nie ma idealnej bieli i idealnej czerni, tak i ja nie jestem osobą o skrajnych poglądach. Nie jestem klasycznym liberałem, choć bliżej mi do poglądów liberalnych niż konserwatywnych. Nie raz mówiłem dlaczego nie lubię PiS, to partia będąca przedstawicielem Izraela, USA po części Ukrainy na terenach Polski, tak jak PO reprezentuje kapitał Europy zachodniej. Mnie do PiS zraża ogromne zakłamanie, lizusowstwo,  kumoterstwo jakie widzę w tej partii. W PO występują te same cechy, ale z mniejszym natężeniem. W moich tekstach nie znajdzie Pani propagandy PO ani żadnych innych partii. Znajdzie za to Pani wykazanie ewidentnych przekrętów partii.

Co do programu krowa +, tucznik+ wydaje mi się, że nie rozumie Pani propagandy politycznej czasów wyborów. Od dawna PiS walczy o przejęcie elektoratu PSL, stąd właśnie ta oferta programowa. Twierdzenie iż będą to pieniądze z Unii nie ma większych podstaw, bo pula pieniędzy się nie zmieniła, może być to tylko przesunięcie funduszy, czyli komuś odbiorą, by dać innym, albo opłacą to z podatków. Dotychczas PIS propagandowo wszystko opłacał z "uszczelniania podatków", wykazano im, że tam rezerwy już nie ma i nie dało to oczekiwanych wyników. Nie wiem, czy pamięta Pani jak Morawiecki chwalił się nadwyżką w budżecie, ale gdy niepełnosprawni prosili o podwyżkę dodatków wymyślił podatek solidarnościowy, czyli tej nadwyżki rzeczywiście nie było. Musi pani pamiętać, że przed wyborami nikt nie da Pani tyle ile obieca Pani polityk. Wtedy po wyborach człowiek nie czuje się tak bardzo oszukany.

Co do przykładu z Joziem, i tym co wypisuje o mnie, pokazałem jego jako przykład tego "PiSowskiej ofiary pomówień". Jak już pisałem, znajdzie Pani tu więcej takich "ofiar". Pamięta pani może, co Husky wygadywał o Gawłowskim?

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1585979

Nie wątpię, że znasz starych kacapów i ich najgłupszych sługusów. W końcu i dziś ochoczo prowadzisz działalność dywersyjną, podobnie jak koledzy majac się za pół-boga z racji moderowania portalu dla zaburzonych kacapofilów. Nauczyłeś się nawet lepiej posługiwać jezykiem polskim- gdy się tam pojawiłeś, waliłeś koszmarne błędy, zwł. rusycyzmy- niestety, niczego innego wartościowego nie przybyło. 

P.S. zamiast używać nieznanych słów, spróbuj najpierw je poznać. Np. gumno.

Vote up!
6
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586070

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Możesz być pewien iż maturę z języka polskiego posiadam zdobytą w jednym z warszawskich liceów, i to zdobytą w czasach, w których by zdać trzeba było mnieć 50% punktów + 1, a nie jak dziś 30%. To, że dla urozmaicenia tekstu stosuję słowa staropolskie, albo mniej znane słowa polskie, które dla ciebie są słowami ruskimi to już nie moja wina. Znam rosyjski, 12 lat nauki w szkole, pozwala mi rozrożnić słowa rosyjskie od polskich. Slowo "gumno" stosuję najczęściej w zwrotach "człowiek, który niewiele poza swoje gumno poznał" jest jak najbardziej poprawnym użyciem tego słowa. Poznaj znaczenie tego słowa o się sam przekonasz. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gumno

Rzeczywiście pokazując przekręty partii słynącej z tego, że nie kłamną tylko gdy się pomylą, że rozjaśniam ludziom w głowie, ludziom, którzy łykają kłamstwa bez zastrzeżeń. Przykład, pani Agnieszka, powyżej myśli że na program krówka + świnka + są już zagwarantowane w środkach unijnych, podczas gdy Morawiecki twierdzi, że oni te środki dopiero wynegocjują, a w negocjacjach są "bardzo dobrzy", o czym wskazuje "sukces" 27:1, więc to wszystko patykiem na wodzie pisane. Najpierw niech wynegocjują pieniądze, a później głoszą program. Prawda, psuję robotę tym co chcą notorycznych kłamców, ich nepotyzm, złodziejstwo chronić. Ale to działalność patriotyczna, powiedzmy taka praca u podstaw, by społeczeństwo na lep polityków się nie nabierało.Bo musimy się bronić, by politycy nie traktowali nas jak to powiedział klasyk, jako "naród głupi, co wszystko kupi".

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1586079

Pamiętam, co widziałem.

Mam uwierzyć, że chłopi mieszkali w gumnie a przeprowadzili się, bo im smród przeszkadzał? Nawet w durnym tekście. To zwykłe obnoszenie się z nieuctwem z falszowaniem znaczeń, częste u kacapów.

Bardziej zastanawiający wątek mienia pożydowskiego, dobrze wiedzieć, jakie masz skojarzenia. Może napiszesz na neonie, jak to źli Polacy rabowali Żydów, z pewnością znajdziesz uznanie. Kolejny manipulacyjny wtręt- takie aż się wylewają z twoich tekstów, najwyraźniej to nimi właśnie jesteś.

Ciekawe, że lubujesz się w kłamstwach nt. PiS-u. No nie od dziś a i u kacapii to norma.

Vote up!
7
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586085

Pora zakończyć ta dyskusje na blogu zakutego
Nic Wam to nie da, on potrafi już sam siebie oszukać i wyprze się każdego słowa napisanego nawet minutę wcześniej.
Ma to w genach, po kim ? wiadomo
Jedno co macie rację, to to że naprawdę robi oborę z tą ortografią i gramatyką.
No ale to idzie na jego CV
Polecam omijać go szerokim łukiem, będzie pisał sam do siebie

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1586105

Ty palancie, u takich jak Pani Agnieszka to możesz  za MOPA robić

Nieuku

Myślisz że jak wygryzłeś ściero męska z administrowania i to SB-ecką metodą to jesteś kimś

Ty jesteś zwykłym RUJEM

I takim byłeś i takim zde.....esz

Masz pozdrowienia z od kolegów że znanego ci portalu, pamiętają cię

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1586091

Zawisza jest zwolennikiem PO, Tuska, liberałów, etc., ale nie wygryzł mnie od administrowania. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1586099

Za tuskiem by w ogień wlazł

Obaj to tylko ?

Ach 

Szkoda na nich słuf

mam nadzieję że po tej serii kompromitacji odejdzie z chonorem

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1586112

Napisał Pan:

"(…)przekręty partii słynącej z tego, że nie kłamną tylko gdy się pomylą...

Panie Zawisza,

Zauważyłam pewne braki, które niestety wyniósł Pan z jednego z warszawskich liceów. Nie poświęcono wystarczająco czasu dla Pana na koniugację czasownika kłamać. W poprawnej polszczyźnie to byłoby kłamią, a nie kłamną. Być może jednak  to jest gwara, którą używa Pan od  czasów dzieciństwa.

Proszę w przyszłości nie posługiwać się mną jako przykładem naiwności. Ja nie jestem naiwna, wiem, że Pan często kłamię, a złapany na kłamstwie wije się jak piskorz, manipuluje, zmienia temat i odwraca wszystko, cokolwiek to jest, ogonem.

PiS użyje na program "krowa+" środki unijne, z puli środków zarezerwowanych na potrzeby rolnictwa. Nie jest istotne, czy te środki są wynegocjowane, czy też nie. Ważne jest jednak, że środki te nie mogły być przesłane z EU na podwyżki dla jakże "wybitnych polskich edukatorów". Nie jest to pierwszy program PiS, którego celem jest pomoc dla pewnych grup społecznych. Tylko to jest prawdą. Reszta to pianka na sztywno, którą Pan sobie tutaj, jak i wszędzie indziej, ubija. A wkrótce będzie nam Pan serwował bezy własnego wypieku. Tylko człowiek mało inteligentny je od Pana kupi i będzie się nimi zajadał. 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1586097

Ten pajac słynie z "poprawnej" ortografii

Na swoim ścierwo medium był setki razy obiektem kpin i drwin

Typowy "nauczony" po  szkole Marskizmu i Leninizmu

no ale SB-eki kończyli liceum w 1 rok, a studia w 2 lata

i to zaocznie, bo żadna szkoła takich analfabetów na oczy nie chciała widzieć

Zobacz tylko tu jego komentarze

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1586086

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na temat odszkodowania za bezspadkowe mienie żydów  wypowiadałem się nie raz, nie artykułem ale w komentarzach.

1) Żydzi, którzy pozostawili mienie bezspadkowe byli obywatelami Polski, nie USA. Zgodnie z prawem międzynarodowym w przypadku śmierci obywatela danego kraju bez pozostawienia spadkobiercy jego majątek przechodzi na skarb państwa.

2) Trzeba zapytać te środowiska żydowskie co się teraz o odszkodowania domagają, co zrobili dla ratowania swoich pobratymców, obywateli Polski? Nie mogą się wyprzeć, że nie wiedzieli. Informował ich o tym m.in. Karski.

Chyba ta odpowiedź wystarczy.

Z kłamstwem w sprawie PiS jest pewien problem. Jak wiadomo politykom i zwolennikom PiS nikt nie wmówi, że białe jest białe, a prawda prawdą. Tak więc prawda o PiS dla ich zwolenników będzie zawsze kłamstwem. Nie raz byli tacy, co mi próbowali kłamstwo udowodnić, zwykle wychodzili kiepsko się dla nich kończyło. Ja nie piszę niczego, na co nie miałbym źródła. A to na trolli PiS najlepszy bat. Co im zostaje? Kłamać iż mnie złapali na kłamstwie. :) Wystarczy popatrzeć jakie argumenty tu stosują Jozio, zawsze Zawiedziony, tylko minusowanie jakieś tubki im zostają, bo do dyskusji na argumenty są zbyt ciency. Ale mają rację, mój blog powinni omijać, ich prawdy tu nie znajdą. Nie jestem trollem PiS

p. Agnieszko, nie jestem zwolennikiem PO ani Tuska, bo dla mnie PO-PiS to jedno. Jestem zwolennikiem prawdy. Za to jestem wrogiem przekrętów, kłamstwa, nepotyzmu w czym PiS jest w czołówce partii działających w Polsce. 

Joziu, już ciebie pytałem, nie widzisz, że takimi wpisami robisz z siebie idiotę?

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1586111

Ty nim już się urodziłeś
Przykre

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1586113

Piesek piszę że masz już te kluczyki od "Mercedesa" dla Sebika

Udała ci się ta składka

 

http://niepoprawni.pl/blog/husky/leming-to-stan-umyslu-czyli-zaorane

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1586114

Jak zwykle, ja o jednym a tacy o drugim.

Zdziwiło mnie, że nawet masz takie skojarzenie, by wytykać innym, całkiem jak lewak czy podobny czytelnik gazet zaborczych. Co mnie więc obchodzi reszta? Skojarzenia nie masz bez powodu. Swoja drogą pisac, że rodziny innych to kolaboranci, szmalcownicy i hieny, bo się z nimi nie zgadzasz w necie, to niesamowite chamstwo!

A potem się dziwisz, że z takim chamem nikt nie zechce rozmawiać? Ochotnikiem do antypolskiej dywersji ideologicznej? Klamiącym i manipulujacym, udając inteligencika bo wobec głupszych na kacapskim portalu? Z ludźmi złej woli też się nie rozmawia, bo i po co? Na fejki nie odpowiada się prostowaniem poszczególnych.

 

Aleś musiał się wytłumaczyć z tym mieniem żydowskim, bo jeszcze by koledzy coś pomyśleli...

A może za to nie lubisz PiSu, bo Żydom nie przyzna kasy.

Nie pal głupa, że nie kłamiesz. Są tacy, co widzieli swoje. Znany za to jesteś z puszenia się wygranymi w dyskusjach. Tą o gumnie pewnie tak samo wygrałeś. 

Nie zapomnij obwiniać dalej o zagarnięcie majątków żydowskich, to interesujący chwyt

Vote up!
7
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586122

Jest Pan bardzo inteligentnym zwolennikiem Tuska i liberałów. Z tego, co pamiętam, napisał Pan mnóstwo notek porównawczych PiS v. PO, w których przedstawił Pan PiS bardzo nieobiektywnie, manipulując jak sztukmistrz pół i ćwierć prawdami i jednocześnie, na sposób wyjątkowo subtelny, wysuwając  PO  do przodu, jako lepszą alternatywę z dwóch. Jest jeszcze jedna osoba na Neon24, która stosuje podobny propagandowy fortel- "Spirito Libero", czyli J. Ruszkiewicz.  JR to PO-wiec ukrywający swoje prawdziwe oblicze pod hasłem: "PiS i PO samo zło".  

Interesujace, że nawet pod powyższą notką, wręcz niezauważalnie, posłużył się Pan swoją starą techniką:

Mnie do PiS zraża ogromne zakłamanie, lizusowstwo,  kumoterstwo jakie widzę w tej partii. W PO występują te same cechy, ale z mniejszym natężeniem. /Zawisza/

Panie Zawisza, jeszcze nie wszyscy umarli, którzy pamiętają rządy PO. Zastanawia mnie, jak ta partia zostanie zanotowana w historii. To fakt, że byli zakłamani, bez wątpienia uprawiali kumoterstwo, ale zapisali się w naszych dziejach głównie jako partia łotrzyków spod ciemnej gwiazdy i złodziei. 

To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam!

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1586130

> dorób się rangi główniejszego ubeka na ubeckim portalu stosującym ubeckie metody
> chwal się niczym ruszkiewicz, jak to wygrywasz z każdym, nigdy nie kłamiesz i jakich to trolli nie łapiesz
> oskarżaj koleżankę o działalność antyubecką w postaci multikonta
> oskarżaj innego o spiskowe trollowanie propisowskie i pusz się ciągle z odkrycia
> kłam, manipuluj, wrzucaj fejki, zamulaj i wyszukuj wrogów np. doceniających PiS
> dziw się reakcjom
> idź na portal, gdzie cię mają za ubeka i pisz historyjkę ukazującą oponentów jako zomowców, szmalcowników, śmierdzących chłopów
> jako ubek z ubeckiego portalu oskarżaj innych, zwł. partię rządzącą o ubeckie spiski i metody ze sprzyjaniem ubekom
> zakończ zarzutem, że ludzie popierają partię, dzięki której skorzystali
> udawaj, że się dziwisz i rób z siebie nieskalanego męczennika, stale dorzucaj fejki z własnych obsesji

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586144

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

@kntrk

Czyż n mł rcj Kczyńsk? Nkt nm n wmów, z bł jst bł. J jstm chmm, Józ t wzór kltry, t tk n zwlnnków PS mżlwśc. Szmb, t n jst prfmr, rzc kljny klsyk, czyż n mł rcj. Nród głp wszystk kp, rzkł kljny klsyk, Krsk. jkm nrdz myślł? Czyżby n wrnych dbrcch TVPS? Dl nch prgrm twrzy. l gwrntję c, n jdn tkst prwdę PS głszący zbczysz, tłmcząc n język Wlsk, fjk.

 

@gnszkS.

Myśl pn 0/1-kw jśl n jstś z PS, t n pwn jstś z P. J występję przcw kłmstw, zkłmn. J pdję cł cytty, n wyrwn z ng zdn. Zkłmn, lzsstw, nptyzm w tj prt jst wdczny dl kżdg, kt n ns kńskch klrów. l t cn jst mją prywtną cną, którą, jśl ptrzb, jstm w stn rgmntm pprzć. Tysąc PSwczów, c bz wdzy, dśwdczn z t z znjmścm w PS p stłkch rzstwnych. Przypdk klsyczny, Plsk chlb, hdwl kn rbskg.

http://pswcz.pl/

&qt;Pkr, prc, mr, skrmnść, czcwść&qt;, głs Szydł, czyl m sę nlżł. Ml zwrócć, zwrócl? Rzlczyl sę tk jk Tdsz R. z cgłk n Stcznę Gdńską. Znczn sm z pnędzy przzncznych n wsprc dl fr przstępstw pwędrwł&hllp; w pn gdz? D njdrższg pdtnkw &qt;ptrty&qt;.

fry: rdmsk, zmcn pd dywn, Brck fr SKK, mlny wyprwdzn n zchód &ndsh; nkt t n pyt. Dzś nczycl wlczą pdwyżkę, z dfrmą systm nczn. l zrb rsycystk Glpńskg? fr PCK, wyprwdzn brn dl bdnych. Wyknł zlcn d Kczyńskg, Mrwckg (jcc) z &qt;bóg zpłć&qt;. Pdkrpck sks-fr ... Sks fr Nsłwskg. Chrznwsk wrcł z zj, CB był w Wrszw cóż, Chrznwsk zdążył z zj, by czyścć swj br, CB klk lc przjchć n zdążył by dwdy zbzpczyć? Dzś n czs n rmntyczn nsn, n śmrć z jczyznę. Dzś czs n pzycywstyczną prcę pdstw. Złdzj - pltyk m sę bć sęgnąć p &qt;t c m sę nlży&qt; czyl nsz pnądz, b m wdzć, ż nród ptrzy m n ręc. trll chrnąc złdz? n mją wyć w bzslnśc.

Mn zwsz dzw, czm njwęcj d pwdzn Plsc mją c, c prcją n dbr nnych nrdów. Kdy Pn był w Plsc, n tk n rlp, trdznę dwdzjąc, n zsdz dbr cc przyjchł, żyjąc t, pznjąc trdy dstn sę d lkrz, gdz kljk dzęk PS sę znczn wydłżyły, zrbn n swj trzymn? C Pn mż pwdzć tym krj n z tg c pn słyszł z mdów, n włsn czy wdzł, n włsnk skórz dśwdczył? Wróćc, pżyjc z nm, t pdtk płćc, t zbczc plsy mnsy życ w Plsc wtdy sę wypwdjc. Chcc bdwć przyszłść nnych nrdów? T nm n drdzjc jk mmy pstępwć, m drdzjc.

Jz (wzór kltry jk n PSwsk mżlwśc) pdbnż n królwą nglską rb, pók g n wykpą, pók m n pdzękją tk jk t pdzękwl nszym ltnkm z dywzjn 303 nnych, gdy prdę zwycęstw z trybn dl wdzów łskwcy pzwll m glądć, ldzk pny, n pwm. Pn pdbnż n Trmph prcj. j c msąc d wrszwskg rzęd skrbwg w zębch pdtk znszę, bz względ n t czy z fktry m zpłcn (Kczyńsk, Mrwck znją, ż fktr płcć n trzb) czy tż n. Dzęk Bg czcwszych mm zlcndwców, węc z pdtkm n zlgm. Rz jst t węcj, rz mnj l kżdg msąc cś. c Pn d wspólng grnk Plków włżył, by dzś cnć mją wzję Plsk? Zś mj pdtk n pmysły Kczyńskg, n kpwn głsów zstną zżyt.

Czyż n dzęk plskm nczyclw, przz Plków płcnm wdzę Pn zdbył? Tż mgłm być mgrntm, mój tt n zlcnch Plksprt z grncą prcwł, bywłm z grncą równż w stn wjnnym wrócłm t rdznę złżyłm t bdję jj przyszłść, b wychwłm sę w rdzn plskch ptrtów, n ptrtów, n pkz, jk chdz cdznnść, t przytlę sę d nnych, z nm swją swj rdzny przyszłśc zbdję. C njwyżj przyjdę n rlp, bgt ctk z mryk zjchł. Mj wnk będą czły sę Plkm, Pn wnk?

Vote up!
1
Vote down!
-7
#1586157

Sądziłam, że każdy może być Polakiem, kto się w Polsce urodził, kocha polski język i po polsku myśli.  Wszystko się jednak zmienia i na nowo licytują się kupczykowie, kto słowo Ojczyzna najgłośniej wypowie. Do kogo należy? Kto płaci podatki? Kto do wspólnego garnka dorzuca? Nie ma tu miejsca dla bezdomnego, żebraka i samotnika-poety, co to  się niepraktycznie zadumał nad pięknym krajobrazem: "Mazowsze moje, płasko, daleko - pod potokami szumiących gwiazd, pod sosen rzeką...."

Ten, co się za prawdziwszego niż wszyscy pozostali Polaka uważa pragnie im odebrać prawo do Ojczyzny. Ma to się odbyć na podstawie wpłat bankowych. Według niego nie powinnam nawet na tematy polskie się wypowiadać.

  A może ja więcej niż Ty Zawiszo płacę. Może mój ród bardziej Ojczyźnie zasłużony niż Twój. Może rozumiem więcej przez doświadczenie rodzinne i własne, a nie z prasy. Wiedz jedno, nie każdą zasługę da się na pokwitowaniu bankowym przedstawić. Czy aż tak bardzo Cię zabolała, mości Zawiszo, moja krytyka Platformy Obywatelskiej, żeś natychmiast wcześniej ostentacyjnie deklarowaną kulturę wypowiedzi stracił?

Daruj sobie odpowiedzi!

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1586165

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pani Agnieszko, nic nie mówię przeciw pani rodowi, ani też nie zamierzam porównywać mojego z pani rodem. Większość z rodzin poniosła straty w czasie II wojny światowej, moja, mojej żony też. Kwestionuję za to Pani wiedzę o tym, co się w Polsce dzieje. Jak wiadomo mamy tylko media zależne. Zależne od PiS albo zależne od PO, odrobiną niezależności są tylko nasze blogi. Jak widać, pani wiedzę kreują media zależne od PiS. Ale jak widzi Pani lub widzieć Pani powinna z działalności tutejszej grupki trolli, niezależność blogów jest również zagrożona. Dlatego mówię, o Polsce decydować powinni tylko ci, których decyzja ta bezpośrednio dotyczy i którzy poniosą konsekwencję tej decyzji. Jakie konsekencje poniesie emirant gdyby jego decyzje wyborcze doprowadziły kraj do ruiny, ba nawet do utraty niepodległości? On będzie bezpieczny jak bezpieczni byli żydowie amerykańscy w czasie holocaustu , co dziś zgłaszają się po majątek ich pobratyńców w wierze, w sprawie których nie kiwnęli nawet palcem. 

Vote up!
0
Vote down!
-5
#1586276