Frustracja przedwyborcza

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Ostatni tydzień był trudny dla polityków PiS, szczególnie dla tych polityków, którzy liczą iż mandat w PE uchroni ich od trudnych pytań o dotychczasowe dokonania.

 

Film „Tylko nie mów nikomu” spowodował poza szokiem u większości Polaków, silne reakcje zarówno w Kościele jak i wśród polityków PiS. Znaczna część z hierarchów, z wypowiadających się kapłanów zachowała się prawidłowo, przeprosili za błędy, przeprosili ofiary, mówiąc o dążeniu Kościoła do poprawy sytuacji. Ale niektórzy kapłani, jak abp. Głódź zachowała starą retorykę, „to atak na Kościół”, szybko, bo już następnego dnia, się z tego wycofali i przeprosili. Z pewnością miała na to wpływ planowana na czerwiec wizyta arcybiskupa Malty Charlesa Scicluny, znanego z ostrego podejścia do przestępstw przeciw dzieciom i ich ukrywania w Kościele. Po jego wizycie w Chille, 34 biskupów podało się do dymisji, z czego część dymisji przyjęto. Co będzie w Polsce, zobaczymy.

 

PiS i aparat państwowy po kilku nieodpowiedzialnych wypowiedziach polityków, po interwencjach policji uniemożliwiających publicznej prezentacji tego filmu, co spowodowało udostępnienie go przez kilka stacji TV, PIS zabrało się za zmiany w prawie i zrobiono to zgodnie z myśleniem Zbigniewa Ziobry, podnieść wysokość kary.

W mojej ocenie nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie wysokość kary a jej nieuchronność jest czynnikiem zmniejszającym przestępczość, a znając podejście więźniów do skazanych za pedofilię nawet wyrok 10 lat więzienia można porównać do kary śmierci. Były reportaże z wywiadami z takimi skazanymi.

 

Jak można było przeczytać w prasie nieprzychylnej rządowi, iż były pomysły by spod odpowiedzialności wykluczyć płatną miłość z nieletnią, ale ostatecznie od pomysłu tego odstąpiono i dobrze się stało.

 

Frustracja wyborcza w Busku Zdroju

W sobotnie popołudnie dwóch mężczyzn zaatakowało w Busku Zdroju dwóch policjantów. Jeden z nich uderzył policjanta dwukrotnie nożem. Jeden z tych mężczyzn okazał się znajomym Patryka Jakiego, Jarosława Gowina, Michała Cieślaka i… Beaty Szydło a także radnym Buska Zdroju. W odpowiedzi na tę sprawę Beata Szydło publicznie zażądała wyjaśnień od posła Cieślaka i wicepremiera Gowina, na to wicepremier Gowin, również publicznie, odpowiedział iż ten człowiek nigdy nie był członkiem partii Porozumienie. W normalnych rządach wicepremierowe nie porozumiewają się między sobą a za pomocą komunikatorów publicznych, na forum publicznym, gdyż jest to oznaką słabości rządu, jeśli jego członkowie nie potrafią sprawy załatwić między sobą. Bezsprzecznie takie zachowanie Beaty Szydło jest wyrazem frustracji przedwyborczej, gdyż mimo iż Świętokrzyskie jest dość wygodnym dla polityków PiS regionem wyborczym to w samym PiS ma ona dość silnych konkurentów jak Patryk Jaki, który w sposób równie dobry posługuje się głównym atutem wyborczym Beaty Szydło, umiejętnością organizacji festynów wyborczych. A sprawa uzyskania mandatu do PE uchroniłaby Beatę Szydło przed wieloma trudnymi pytaniami za działania z czasu, gdy była premierem Polski.

 

Warszawski marsz

Również wczorajszy marsz w Warszawie zorganizowany przez zwolenników KO wzbudził szerokie zainteresowanie, również wśród zwolenników i polityków PiS, których reakcje jak można było przypuszczać były negatywne, ale w polityce nie chodzi o to, by być przyjmowanym pozytywnie a o to, by być widzianym. Wszakże elektoraty obu partii są rozdzielne, trudno liczyć by jeden marsz zmienił zwolennika PiS na zwolennika PO, czy na odwrót, PO-PiSowi sen odbierają dwie inne partie, jakie pojawiły się na scenie politycznej:

 

Wiosna i Konfederacja…

bo to te partie przejmą wyborców, którzy są niezadowoleni z naprzemiennych rządów PO-PiS, a dotychczas nie mieli alternatywy. Duże nadzieje dla ludzi o poglądach prawicowych budzi Konfederacja, to pierwsza partia wyraźnie prawicowa, mimo wszelkich jej wad, która po zniszczeniu prawicy przez Jarosława Kaczyńskiego (LPR+Samoobrona) w roku 2007 ma szanse stać się dla ludzi o poglądach prawicowych alternatywą w stosunku do katolicko-populistycznego PIS.

 

Co prawda, w wyborach do PE na duże sukcesy obu konkurentów PO-PiS nie ma co liczyć, ale dla partii tych te wybory będą chrztem bojowym przed wyborami parlamentarnymi. Tam dopiero mają szansę zbudowania pozycji, która będzie kazała partii zwycięskiej liczyć się z nimi. O ile nie okażą się, jak w obecnym sejmie Kukiz’15 partiami niemrawymi.

 

Frustracja Kaczyńskiego

Jako objaw dużego zdenerwowania w PiS można również uznać ostatni pomysł Jarosława Kaczyńskiego. 500+ dla niepełnosprawnych. Oferta ta, gdy wspomnimy jak PiS potraktowało niepełnosprawnych protestujących w sejmie wygląda już na komiczną. Ciekawe co na to powie minister finansów, bo w tym roku wyborczym Jarosław Kaczyński mocno uderzył w populizm. 500 zł na każde dziecko, 100 zł na świnię, 500 zł na krowę, a teraz 500 zł na niepełnosprawnego dorosłego i 13 emerytura dla emerytów. Dziś już widać efekty 500+, wzrost inflacji, cen podstawowych produktów żywnościowych uderzające w najbiedniejszych samotnych, a także brak rąk osób o niskich kwalifikacjach do pracy w rolnictwie, dla których 500 zł na dziecko stanowi wystarczający dochód, by pracy nie poszukiwać.

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (22 głosy)

Komentarze

"Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama“

Jest coś takiego jak długie ramię historii i ono tłumaczy wiele z tego, co dzieje się we współczesnej Polsce.” Wynika z tego, że znajomość historii pozwala nam na rozpoznanie m.in. i tego, że antykaczyzm jest religią wyznawaną także przez rosyjską czy niemiecką agenturę wpływu w Polsce oraz używaną w jej antypolskiej propagandzie.

"Całość na: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/antykaczyzm-czyli-atrofia-rozumu-politycznego-oraz-postepujacy-triumf-chama

* * * * * * *

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

„Z Centrum powiązanych jest wielu polityków i publicystów, wśród których większość jest znana z filorosyjskich poglądów. Spotkamy tam np. Ryszarda Oparę, założyciela portalu Nowy Ekran, wcześniej związanego z gen. Wileckim, który ubolewa nad ‘niewłaściwymi sojuszami – militarnymi i gospodarczymi’ Polski oraz nad tym, że ‘Rosja jest traktowana jako główne zagrożenie i wróg’”.

Całość na: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-0
 

Vote up!
9
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591029

odkrył właśnie przyłbicę.

I bardzo dobrze!

Z czystym sumieniem - postawiłam jedynkę, choć zaraz "zlecą się" te admiratorki z drobiu i moją "jedynkę" przeważą.

Nie mniej - jestem w ocenie (negatywnej) - pierwsza. No - prawie pierwsza! I nie chce mi się polemizować. Niech się wypowiedzą "zwolennicy".

Ukłony,

 

Vote up!
9
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1591035

Tak szczerze to aż mi się ich trochę żal tego tuskoida zrobiło, ale tylko trochę 

Ja czytałem jego przepowiednie co do wyników w wyborów w 2015 , delikatnie mówiąc zrobił z siebie idiotę
Ja czytałem jego teksty o tym jaki "wpierdol" dostanie Duda od złodzieja Komorowskiego,i znów delikatnie mówiąc zrobił z siebie  zwykłego palanta.No ale bycie Neonowym pożytecznym idiotą zobowiązuje

Nie inaczej będzie i teraz.

Nie na darmo na Saskiej Kępie pielucho-majtek  już dawno nie uświadczysz.

Ale ma jeszcze z odzysku

Dno dna i metr mułu

Vote up!
8
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591042

wyjazdowe obrady Knesetu w Polsce. Uczestniczy śmietanka PiS w tym p. Fotyga. Tak wybrano Polsce prezydenta. Wtedy jeszcze myślałem, że w PiS są Polacy.

Vote up!
8
Vote down!
-9
#1591067

2008 r., kwiecień

Wyjazdowe plenerowe obrady "rzadu" Tuska w Izraelu. Uczestniczy śmietanka POw . To tam wybrano Polsce prezydenta Komorowskiego. Wtedy jeszcze myślałem, że w PO są Polacy.

Vote up!
10
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591072

widziałeś przypadkiem. Ty tak i zakłamany, czy tylko udajesz. Pamiętasz może chanuki u Kaczyńskiego? Naród głupi wszystko kupi, tylko że Polacy to nie jest naród głupi.

Pamiętaj testament Lecha Kaczyńskiego "Bez względu na to kto będzie rządził Polską .... interes Izraela będzie zabezpieczony", właśnie realizujecie ten testament, pytanie tylko czy jako ich czy jako goj robisz? 

a tego też nie znalazłeś?

Ty nic nie pojmujesz? Ty taki glupi jesteś, czy tylko udajesz? Nawstawiał fotek Tuska i się cieszy jak głupi do sera.

 

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1591087

Ja nigdy przyłbicy nie przykrywałem, moje teksty na Neon są dostępne wszystkim. Nie piszę tekstów klakierskich, przymilnych, bo chcę pobudzać do myślenia. Ja wiem, że prawda boli, ale z podanymi tu informacjami nie można polemizować, bo one są prawdą., W sprawie pedofili PiS przegrał, Kaczyński i kilku innych uderzyli w starą przebrzmiałą nutę "obrony kościołą", Prymas i nie umorusani biskupi postąpili w sposób właściwy, tak jak dawno już powinni postąpić, czyli ukarać winnych, oczyścić Kościół i wtedy jest w porządku. Prymas ustawił Kaczyńskiego na właściwym miejscu mówiąc, że nie widzi żadnej ręki podniesionej na Kościół. Stąd mieliśmy wtorek przeprosin, m.in. abp. Głodzia. PiS za to został w roli obrońców pedofili i nic tego nie zamataczy.

Mam pytanie, czy przyjęłaby pani komunię z ręki księdza, który zmuszał dziecko do czynów niegodnych? Czy wysłucha pani nauki moralnej z ust takiego księdza? Czy tak właśnie wygląda pani z tym czystytm sumieniem?

Przyjeżdża biskup Malty, on poradził sobie z problemem Chile, poradzi i z problemem w Polsce. Będzie kilka dymisji kilku księży odejdzie z kapłaństwa i już nad Kościołem nie będzie wisiał ten topór który właśnie opadł.

A ci co mieli przyjść, już przyszli. Niech Pani zobaczy jak się wiją, jak minusują. Tyle im zostało.Ja nigdy nie byłem za PiS i nigdy tego nie ukrytwałem. To jest przedstawiciel interesów Izraela i USA na Polskę dlatego Polakowi głosować na tę partię nie wypada.

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1591049

Czy ktoś podał by ci rękę wiedząc że musiałby się udać do lekarza od ciężkich chorób .....
Wiesz jakich.

Vote up!
7
Vote down!
-9

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591051

cyt;

 nigdy tego nie ukrytwałem

 

Pisanie z telefonu w czasie jazdy to jednak trudna sprawa, można zrobić błędy

 

Vote up!
7
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591054

Już chwaliłeś się swą żoną, jak ci napisałem ja jestem tolerancyjny, nikomu do łóżka nie zaglądam. Wybrałeś ją, kochasz, twoja sprawa, ale wybacz nam wystarczy, że ty ją codziennie oglądasz, jej śliczności pieścisz, kochasz. Nie musisz jej co notatkę pokazywać. Miej litości dla ludzi, niektórzy może już kolację zjedli..

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1591062

Wpis zakutego to Neo(n)bolszewizm rodem z Sowieckiego Instytutu Czerwonej Profesury Władysław a "Bydło"Bartoszewskiego ktorego jest "prominentnym" absolwentem
A ten dziennikarz publiczny ma tam dostać u nich profesurę jak Tusk

Vote up!
7
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591053

Że zbliża się trzecia siła i pejsaty PiS sam może już nie rządzić i kogo w tedy zaprosi???

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591041

Właśnie w tym ma problem PiS, po zniszczeniu prawej strony sceny politycznej nie ma nikogo, z kim mogliby podjąc rozmowy koalicyjne. Po wyborch parlamentarnych nie będą mieli możliwości samodzielnie rządzić, więc rząd mniejszościowy, a wtedy to już będą chocki-klocki. Kaczyński działa chaotycznie, już mu prymas Polak odpowiedział, że on nie widzi tej ręki podniesionej na Kościół. W tych wyborach liczę, że przynajmniej Zalewska zostanie w kraju, by odpowiedzieć za swoją deformę szkoły, co do Szydło, to może uciec. W wyborach prezydenckich nie mają alternatywy musi być Duda, ale ten w drugiej kadencji może być im gorszy od Komorowskiego. Duda działa pod przemożnym wpływem sił zewnętrznych, nie koniecznie Polsce przyjaznych.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1591046

Tobie mogę wybaczyć wszystko, nawet PiSdzielców!

Wiem, rozumiem - ile serca włożyłeś w zwycięstwo tej formacji. I czuję jak bardzo jesteś zawiedziony, oszukany.

Różnica między nami jest m. in. ta, że ja patrzę na wszystkie partie z niewielką dozą emocji, a - przeważającą dozą kalkulacji. Sam wiesz - kalkulacje, aby były efektywne - muszą być zimne. Dlatego, z podobnym nastawieniem - patrzę teraz na Konfederację. "Na zimno" - to zbieranina oszołomów, narcyzów, naiwnych, karierowiczów... Fakt, że Braun pomógł kiedyś, w egzystencjalnych problemach, blogerce Markowej - nie może stanowić o jego wysokich kwalifikacjach politycznych. Oportunizm Bosaka, podejrzane koneksje Korwin-Mikkego czy Moszeczkowej to przecież żadne rekomendacje dla polskiego polityka-patrioty. Żartem, aby trochę "rozluźnić" atmosferę, napiszę że mam też dobre relacje z Żydami (niektórymi). Jednak te relacje w żaden sposób nie przełożą się na relacje polsko-żydowskie. Więc - nie łudźmy się odnośnie Moszeczkowej. Ani - co do Korwina i jego licznej familii. Ani - żadnych innych liderów Konfederacji - Liroya, Winnickiego... Ci, którzy starają się "ocieplić" wizerunek Putina - to w najlepszym razie pożyteczni idioci, ale głównie świadomi zdrajcy-sprzedawczycy. Zgodnie z przedstawioną na tym blogu koncepcją Dugina - dla Polski, jako niezależnego bytu państwowego - nie ma miejsca w rosyjskiej Europie. Wiadomo - nie od dziś! Każda metoda na "uziemienie" Polski jest "dobra".

Chciałabym znać kulisy wielu dotychczasowych "rozgrywek" politycznych, zwłaszcza z Żydami w tle, ale mogę Cię zapewnić, że żaden z "konfederatów", podobnie jak żaden z "pisdzielców", jeśli tylko ma pojęcie o polityce - nie będzie tych kulisów ujawniał. Te amerykańskie bajania o "jawności" polityki czy wszelkich dealów - ja "między bajki włożę".

A już w patriotyzm Hadacza, Sandeckiego i tym podobnych osób (że na blogu nie będę wskazywać palcem!) nie jestem i nie będę w stanie uwierzyć. Całkiem nawiasem - zwróć uwagę, że tak aktywni obecnie krytycy PiS-u mieli do tej formacji, od początku, stosunek negatywny. Teraz, "radośnie" obwieszczają - "a nie mówiłem"! Tyle, że nigdy nie proponowali, ani nie proponują, żadnego realnego kierunku polskiej polityki, poza jakimiś, bardzo enigmatycznymi, komunałami ("kocham Polskę i Ty ją kochaj"). I co z tego? A rodzinne koneksje wielu spośród tych politycznych  "patriotów" (jeśli wierzyć Bublowi) - też są jakieś takie mocno "szwambrane".

Znasz przysłowie: "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje". Polsce bardzo ciężko z tą "materią". Rozwiązaniem wcale nie będzie zmiana formacji, zwłaszcza że na walce z PiS-em wygrywa "totalitarna", a nie Konfederacja. Natomiast przy obecnym rozkładzie sił, czy "akcentów", wielu Polaków poczuje się zniechęconych do Polityki. I - wycofają się. To - dla Polski - jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych.

O ile nie mam wątpliwości co do twojego patriotyzmu, o tyle też nie mam złudzeń co do CzarnejLimuzyny, Zawiszy Niebieskiego i wielu jeszcze innych, właśnie "uaktywnionych" blogerów. Dla wielu z nich - "im gorzej, tym lepiej". Spójrz na to - bez emocji. Nie wierz politykom, pomyśl - w jaki sposób możemy ich kontrolować. I chamskie uwagi wobec obecnie rządzących (a gdzie byli ci "katonowie, gdy rządy sprawowały "platfonsy") to dowód prymitywizmu, braku kultury politycznej. Nie - patriotyzmu!

A na zakończenie - historię z podatkami od wielkopowierzchniowych "marketów", rozstrzygniętą obecnie w TSUE, czy też - historię "z frankowiczami" również rozstrzygniętą, zgodnie z elementarnych poczuciem sprawiedliwości, w Unii, - znasz bardzo dobrze. I dotychczasowe ataki na Rząd - że tego "nie rozstrzygnął po myśli...a przecież - obiecał...". Wszelkie rozstrzygnięcia, sprawiedliwe skądinąd, lecz dokonane przez polski Rząd - byłyby natychmiast kwestionowane w Unii i byłyby źródłem kolejnego ataku na Polskę. Tak wygląda nasza obecna sytuacja polityczna. Czy sądzisz, że po zmianie grupy "trzymającej władzę" - poprawią się polityczne notowania Polski w Europie? Że skończy się ta, bezprecedensowa, nagonka żydostwa na naszą Ojczyznę? Nie przypuszczam, abyś był aż tak naiwny. No chyba że wrócą "totalsi" i znów "dadzą doopy" Zachodowi. Obyśmy nigdy nie doczekali!

Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam,

 

Vote up!
10
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1591084

Chodziłem od domu do domu wrzucając ulotki, robiłem wiele wiele spotkań z wyborcami, a oni zrobili  zemnie idiotę i zmienili to co obiecywali, dzisiaj ludzie z osiedla mają do mnie pretensje że ich nabiłem w butelkę i wiesz mają racje

Takiej zdrady im nie daruje i dużo o tym pisałem, na pewno czytałaś. Mieli tylko podpisać ustawy o sądach i ustawy degradacyjnej i to wszystko zawetowali, by żydokomuna dalej rządziła.

A dzisiaj na nazwy Polskich ulic, powracają żydo-komuniści, a bandyci czerwoni w mundurach dalej są bezkarni.

Sprzedali 3/4 Polski i winnych nie ma, bo nie pozwolili by ustawy o sądach przeszły i było jak było, a kto ma korzenie żydowskie ten spać może spokojnie, bo PiS z Dudą to załatwili.

Jestem człowiekiem honorowym, a jeśli ktoś pluje mi w twarz i mi mówi że deszcz pada, to albo dostał by w tę gębę, albo całkowicie będę ich olewał i przeciwko nim walczył.

I nikt nie będzie zemnie robił wała, wybrałem taką drogę i nią będę podążał, a ty sama za siebie zdecydujesz.

Pozdrawiam serdecznie i nie mam do Ciebie żadnych pretensji.

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591092

I - mnie także bardzo boli to, co tak dotknęło Ciebie! Ze względu na Ciebie właśnie!

W pewnym stopniu, ominęło mnie rozczarowanie - bo nie spodziewałam się "cudów". Choć tyle czasu już czekaliśmy na Dobrą Zmianę. Zapewne przyjdzie nam jeszcze czekać.

Ja - mam świadomość "bezwładności" czy "oporu materii". I uwikłania Polski w "sieć" międzynarodowych, głównie żydowskich, intryg. Co zresztą "ciągnie się" od czasu restytucji Państwa Polskiego, w 1918.

Wiem, że jesteś Człowiekiem Szlachetnym! Ze starej, dobrej, "przedwojennej" szkoły! Jesteś, pod tym względem, Kimś rzeczywiście wyjątkowym. A "polityka" to przeważnie - coś całkowicie przeciwnego do szlachetności. Stąd - mój dystans wobec polityki i polityków. I nie mam zamiaru przekonywać Cię do mojej postawy. Jednak - patrzę wciąż - co może być, dla Polski, najlepsze w  konkretnym "momencie historycznym". Poza tym - nauczyłam się, że wydarzenia historyczne najlepiej weryfikuje czas. I - przypadkiem nie bierz tego do siebie - ale np. Zygmunt Kaczkowski, długo obnoszący się z tytułem bohatera walk narodowo-wyzwoleńczych - okazał się płatnym, austriackim szpiegiem, który w Galicji wydał "siatkę" polskich spiskowców przygotowujących grunt pod Powstanie Styczniowe.

Stąd także - mój dystans wobec tych najbardziej "głośnych", współczesnych "patriotów".

A Ciebie, bez względu na wszelkie okoliczności - będę zawsze niezwykle cenić. I to się już nie zmieni!

Pozdrawiam serdecznie,

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1591128

Czas pokaże czy warto było znów się tak angażować, ale co się nie robi dla Ojczyzny, by znów była Wielka i Niepodległa i nie sterowana przez naszych wrogów.

Moi śp rodzice zawsze wpajali mi, że mogą tobie odebrać majątek mieszkanie i to co kochasz, ale nigdy ci nie odbiorą honoru i  dumy, ze jesteś Polakiem i katolikiem, który w swoim sercu ma miejsce dla Boga i Ojczyzny, a tam w twoim sercu ich władza nie sięga.i nie sięgnie, do puki jesteś prawym człowiekiem.

Poznań 1956, nie rozliczono morderców strzelających do Polskich robotników.

Wybrzeże 1970 to samo, strzelanie i zabijanie Polaków.

Radom 1976 i tu tak samo.

Kopalnia Wujek 1981 i cała Polska.

I Duda wetuje ustawę o degradacji z cichym poparciem PiS bo nie protestowali, by tych czerwonych morderców w mundurach nie można było ukarać.

Więc pytam i krzyczę z bólu i rozpaczy, czy o taką Polskę walczyli i gineli Polacy??? Jaką nam zafundował PiS i Duda!!!

Vote up!
7
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591172

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zwyczajna, podła  świnia na forum ogólnym omawia prywatne problemy finansowe innego blogera, o których inni nie mają zielonego pojęcia.

Przebiłaś chamstwem, Tarnawska, a przede wszystkim podłością,  wszystkich jacy się tu kiedykolwiek pojawili.

Hańbisz Lwów i polską arystokrację...chyba,  że  jesteś żydówką...to by wiele tłumaczyło., tylko to i  twoje zasady moralne, zimne, wykalkulowane. Tak poniżać może tylko żyd goja.

 I ta  K......bierze się za uczenie kultury innych.

P.S. Poczytaj co twój pupilek Patlewicz pisze o Piłsudskim...chyba że i tu podwójna etyka.

.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-9

Verita

#1591094

INNEGO BLOGERA?

Nic mi nie wiadomo, na temat podobnych problemów, u nikogo z blogerów! Toteż nigdzie ich nie omawiałam. Czytanie ze zrozumieniem to chyba podstawowy defekt Verita-sów. I brak znajomości słownictwa polskiego.

Dziękuję, za kolejny "dowód kultury"! Przy okazji - mogłam się, zapewne, czegoś dowiedzieć.

A Patlewicz? Niech pisze, co zechce. Na każdy, dowolny temat. Takie jest zadanie historyków. Zadaniem czytelników jest ocena wiarygodności. Żaden z historyków nie jest mym "pupilkiem", ani Patlewicz, ani Pająk, ani Długosz, ani Kadłubek, ani choćby Antoni Dudek...

I co to właściwie miałoby mieć wspólnego z etyką, czy "podwójną moralnością"?

Nie mniej - nie zdarzyło się dotychczas, Vericie, przeprosić blogerów za jej "rekomendacje" J. Z. Potockiego - "prezydenta". Tak - na marginesie - tych "błyskotliwych wywodów" na temat moralności i etyki.

Si tacuisses...

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1591125

 

"...zwyczajna, podła  świnia na forum ogólnym omawia prywatne problemy finansowe innego blogera, o których inni nie mają zielonego pojęcia.

Przebiłaś chamstwem, Tarnawska, a przede wszystkim podłością,  wszystkich jacy się tu kiedykolwiek pojawili.

Hańbisz Lwów i polską arystokrację...chyba,  że  jesteś żydówką...to by wiele tłumaczyło., tylko to i  twoje zasady moralne, zimne, wykalkulowane. Tak poniżać może tylko żyd goja."

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/145678/1591094

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Cóż Verita! Kogo albo co Ty "przebiłaś"?

Wpierw synonimy słowa "egzystencjalne": 

duchowe,

ekstatyczne,

nadprzyrodzone,

nieziemskie,

spirytualne.

Twoim np. egzystencjalnym problemem jest kwestia czyś jest mądra, czy - przeciwnie. W pewnym momencie wydawało się, że problem rozstrzygnął bodajże SolidarnyX, uznając Cię za osobę mądrą. A potem Ty wyskakujesz z tekstem, który cytuję powyżej.

To może o "problemie egzystencjalnym" Markowej - rozwiązanym przez Brauna.

Na Niepoprawnych Markowa opisywała swoje nauczycielskie "przewagi" w szkole czy przedszkolu steinerowskim, w Warszawie. Z wpisu wynikało, że jest polską patriotką - we wrażym ośrodku edukacji. Jednak ten wpis wkrótce zniknął. Czy dlatego, że był politycznie niepoprawny, czy może - bo był jedynie bajką. Brak było, poza tym, innych patriotycznych dokonań. Trudno rozstrzygnąć. Wtedy pojawił się Braun - kandydat na Prezydenta, Braun - lider Pobudki. I - problem egzystencjalny rozwiązany: patriotyzm Markowej polega na poparciu Brauna!

A twój, Verito, "wypad" sugeruje jakieś inne problemy. Nie chciałabym mieć osoby Tobie podobnej wśród moich przyjaciół, czy nawet znajomych: łatwo byłabyś w stanie narobić plotek i problemów. Jesteś żywym przykładem prawdziwości przysłowia, że - "Lepiej z mądrym zgubić..."

Swoją drogą - czy nie uważasz. iż twój obraźliwy wpis wymagałby jakiegoś zadośćuczynienia?

Chyba że "Czego żądać od..."

Zauważyłam, że w niewygodnych dla siebie sytuacjach - na jakiś czas - milkniesz. Ciekawam, co zrobisz teraz,

Vote up!
9
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1591223

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1591227

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za reakcję na te brednie, sama ich nie zauważyłam.

Ta osoba traci tytuł "chrabina cherbu stszykafka". Za nisko spadła. W bagno judaszy-konfidentów.

p.s. na NP oprócz jawności oceniania przydałaby się  możliwość blokowania tzw. 'czarna lista'.

 

Vote up!
6
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1591270

Mam torsje czytając bełkot tego portalowego indywiduum...
Poziom twojego zbydlęcenie to nie zdecydowana amatorszczyzna
Ta zawodowe zbydlęcenie

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1591273

Akcja Verity - Jestem Jedną z Was z Towarzystwa Psychiatrycznego.

JzL więc

Nie wyśmiewaj się!

Nie drwij!

Pomóż!

Wyślij sms  pod jej adres z treścią "Pomagam"
Oplata 1 grosz

Vote up!
8
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591277

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Lepiej być wariatem niż idiotą !

Józef Piłsudski miał się wyrazić, że Polacy to naród idiotów.

Zareagował na to Adolf Nowaczyński artykułem pod tytułem “Największy w narodzie idiotów”. Mimo żem endek, to zaczynam przyznawać rację Piłsudskiemu. Z resztą mam w tym swój wkład powiedzeniem, że jeszcze się nikt nie zawiódł, kto w polityce liczył na głupotę Polaków.

Co do siebie mogę powtórzyć bodaj za Gałczyńskim, że jestem prawdopodobnie wariat, ale na pewno nie idiota.

Jak bardzo chciałbym, żeby Polacy skoro nie mogą być mądrzy chociaż nie byli głupi. Czy pozostanie to tylko marzeniem wariata?

http://www.bibula.com/?p=108025

Vote up!
5
Vote down!
-6

Verita

#1591309

Nie daleko pada jabłko od żydowskiego drzewa dobra i zła.

Tylko patrzeć jak powfórzy  za Engelking  :

„Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”.

https://telewizjarepublika.pl/szokujace-spojrzenie-profesor-engelking-boni-na-sprawe-smierci-zydow-i-polakow-wideo,65085.html

Vote up!
4
Vote down!
-4

Verita

#1591338

jak powfórzy ???

A co On to fruman?
Przestań się błaźnić
No ale rozumiem, w wieku 80+ różne przypadłości takie kobiety (?) nachodzą.
Zderzenia prawej i lewej półkuli mózgowej daje takie efekty
A gdzie policja ortograficzną
Widziałaś ja dziś

Vote up!
4
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591346

Łapiemy ich sporo, niezłe lobby się tu zagnieździło, ale my sie nie damy.

postscriptum: baran nie odróżnia błędu ortograficznego od literówki ale ciiii... niech się słodzi swoją spostrzegawczością :)

Vote up!
4
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1591362

Fakt, że Konfederacja jest zrzeszeniem dziwnym dało się zauważyć już od samego początku jej formowania. Pewien bardzo interesujący komentarz Światowida (z Neon) podejmuje wątek połączenia liberalnej ekstremy z ekstremą katolicką. Światowid, z braku innych porównań, a może dlatego, że inne nie były aż tak adekwatne, charakteryzuje związek libertarian  i ortodoksów  jako "TALIBÓW pokroju Brauna i różnych dziwnych osób udających narodowców metodą "na TURBOkatolika". Libertarianizm w założeniach Konfederatów  to podwaliny ekonomiczne preferowanego przez nich państwa, a ostentacyjnie pokazowy Katolicyzm duchowe. Myślę, że nie musze nikogo informować, iż utopia tzw. "wolnego rynku" w połączeniu ze zdegradowaniem roli rządu do rodzaju fasady zaowocuje nierównościami społecznymi i, opierając się na darwinizmie, da jednym niesamowitą przewagę nad drugimi w walce o przetrwanie w "dżungli", gdzie każdy jest pozostawiony sam sobie aby zachłystywać się wolnością.  W tym właśnie miejscu wyrastają długie pejsy na odrażającej głowie konfederacyjnego tworu, jak w sławnej opowieści Mary Shelley, przyszytej do ultrakatolickiego korpusu. 

Jednak dosyć przemów, oddajmy głos Światowidowi:

""Konfederacja" jest formacją bardzo niebezpieczną dla narodu polskiego, ponieważ _ZESPALA_ ważną kwestię _OBRONY INTERESÓW MATERIALNYCH NARODU_ z nonsensami ekonomicznymi (libertariańska religia wymyślona na potrzeby atomizacji narodów gojów tak, by działąjąca w porozumieniu _RASA PANÓW_ mogła ich metodami finansowymi obedrzeć ze wszystkiego - i to za zgodą obdzieranych - wszak "chcącemu nie dzieje się krzywda" [np. chcącemu nie zdechnąć z głodu robotnikowi nie dzieje się krzywda, gdy kapitalista daje mu za uczciwą pracę tylko tyle, by nie zdechł z głodu _póki jeszcze nie jest stary i schorowany_ czyli _NIEWYDAJNY_]). "Konfederacja" dodatkowo została sformowana z katolickich TALIBÓW pokroju Brauna i różnych dziwnych osób udających narodowców metodą "na TURBOkatolika". Skutkiem takiej _OSTENTACJI_ jest przepłoszenie trzeźwych Polaków (elektoratu i potencjalnych koalicjantów)…"

http://jantwardowski.neon24.pl/post/148971,zmiennicy-vs-konfederaci

Vote up!
10
Vote down!
-10

AgnieszkaS

#1591066

26 mają Świat Chrześcijański zderzy się że Światem Antychrześcijańskim ..
Prawda o nas samych ujawni się .
Głosuję na PIS .Lista nr.4 
Tym samym głosuję na mój Kościół , na Papieża i na naszych kapłanów .
Na Polskę i prawdziwych Polaków
Nie dałem, i nie dam  się zmanipulować Tuskoidalnym idiotom , zboczonym kretynom, ćwierć-analfabetom, którzy tu za dziennikarzy specjalnej troski robią

Oni pójdą na wybory! 

A Wy ???

Vote up!
9
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591074

wcale ich nie żałuję, zasłużyli sobie na to ;-) Nawet antoni ich nie obroni...ani Sakiewicz ani Misiewicz.

Tylko co będzie z Polską...jak im wiosna da popalić?

Vote up!
8
Vote down!
-7

Verita

#1591073

Tylko co będzie z Polską...jak im wiosna da popalić?

------------------------------

To jest chyba oczywiste. Po rządach Konfederatów czeka Polskę degeneracja, upadek społeczny i ekonomiczny. Ponieważ w czasie ich rządów Polska będzie pod zaborami obcego kapitału i obcych państw, pełna nierówności społecznych. A końcowy efekt, jeśli obywatele nie imigrują i pozostaną przy życiu, to puste kościoły i wielka rewolucja socjalistyczna. Takie osoby jak Pani mogą się nawet spotkać  twarzą w twarz z gilotyną. Wtedy to właśnie Korwiny, Brauny i Liroye zapakują walizki pełne pieniędzy i poproszą o azyl Federaję Rosyjską. 

Vote up!
8
Vote down!
-6

AgnieszkaS

#1591076

..."degeneracja, upadek społeczny i ekonomiczny. Ponieważ w czasie ich rządów Polska będzie pod zaborami obcego kapitału i obcych państw, pełna nierówności społecznych."...

Przecież to wszystko właśnie przerabiamy...Może z konfederacją  coś by drgnęło na lepsze.

Vote up!
8
Vote down!
-7

Verita

#1591098

Jako znany autor/dziennikarz mający w dorobku tysiące opracowań i publikacji napiszesz nam coś o galaktycznej aferze z działka Premiera Morawieckiego.

BOMBA!!!!!!!!!!!!!
20 lat temu Pan Mateusz Morawiecki kupił na licytacji-  za legalnie zarobione pieniądze- działkę rolną!!!

Jak mógł legalnie kupić? Przecież wszyscy KRADLI!!!
No i dla Gówniane/Koszernej gazety to BOMBA!!!

 

Znasz temat ,ale przez 20 lat milczałeś.Teraz taka twoją publikacja to byłby gwóźdź do trumny PIS-u
A tyle tematów już poruszałeś i dupa blada


Pamiętamy twoje teksty o :

TK
Seicento
10 sierot
Ciamajdan
Diduszko
art. 7
Caracale
czarny marsz
wiewiórka
rezydenci
protest studentów
puszcza
konie
Le Pen
szary człowiek
Izrael
sankcje USA
niepełnosprawni
wafelki
KRS
Gersdorf
premie
billboardy
KNF
11.11.
policjanci
Andruszkiewicz
NBP
nauczyciele
dziki

Srebrna

 

No więc jak.

Dobijesz wreszcie ta watahe

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591148

Piękny komentarz, ta wyliczanka super!

Vote up!
7
Vote down!
-2

norwid

#1591534

Niestety 1 - czytałem z ciekawością ale jak na początku były małe niuansy, z którymi się nie zgadzałem tak w miarę czytania ich przybywało aż na koniec apogeum. Nie chce mi się teraz każdego z osobna opisywać ale ten tekst uświadomił mnie we wcześniejszym przekonaniu aby z dużą dozą marginesu podchodzić do autora - końcówka tekstu jakby wprost zerżnięta z gazety wymiotnej albo POdbnego ścierwo lisa.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1591440

cyt:

 końcówka tekstu jakby wprost zerżnięta z gazety wymiotnej albo POdbnego ścierwo lisa.

 

tak , to uczen scierwoLisa

Vote up!
6
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591488

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jako Polak i patriota nigdy nie zagłosuję na reprezentanta Izraela w Polsce. To właśnie różni mieszkańców Polski od mieszkańców Pollin, tych co pielgrzymowali "z ziemi Polski do Wolski", którym, jak wiele na to wskazuje ty jesteś.

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1591496

No więc jak.

Dobijesz wreszcie ta watahe

Vote up!
6
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591506

Lecz ta filorosyjska federacja dostanie jakieś 2,5 do 2,75 proc. głosów...

A to nie wystarczy clownowi Korwin-Mikkemu na otrzymanie dotacji ze Skarbu Państwa na utrzymanie grupki jego wiernych osłów...

Vote up!
7
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591509

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ależ ja watahy nie zamierzam dobijać, jako Polak, świadomy naszej historii wiem, że "naród wybrany" mieszkał z nami, no może nie 1000 lat ale z 800 lat i byliśmy na tyle tolerancyjni, że pogromów wzorem krajów zachodnich aż tyle nie było. Stąd niech PiS sobie będzie, niech żyje, ale czy musi nami akurat rządzić, przyznawać sobie "to co im się należy"? Rozdawać nasze ciężko zarobione pieniądze z podatków? Czy też kompromitować nasz kraj sukcesami w stylu 27:1, pałętać się PE nie znając żadnego języka obcego, a w niektórych przypadkach nawet język polski znając słabo. Ja przynajmniej do tego ręki nie przyłożę.

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1591512

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Efekty 500+ opisane w końcówce są ogólnie znane. To zmniejszenie liczby osób o najniższym wykształceniu na rynku pracy, to w przyszłości pozbawienie ich wysługi lat do emerytury, bo póki są dzieci pracować im się nie opłaca, a na starość przyjdzie, że nie mają odpowiedniej liczby lat przepracowanych i emerytura będzie głodowa. Bardzo kontrowersyjne jest wydawanie tego zasiłku osobom dobrze zarabiającym, gdyż takie osoby nie wymagają wsparcia społecznego. Zasiłek ten doprowadził do wzrostu inflacji, cen podstawowych produktów czyli prowadzi do wzrostu poziomu biedy wśród osób biednych, nie posiadających dzieci (np. emetyci). To niestety są ustalenia ekonomistów, a nie jakiejś gazety, czy "ścierwo lisa".

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1591495

Powołujesz się na słynnego ekonomistę,skarbnika neonu niejakiego Spiryto Libero
Teraz rozumiem skąd ta twoja patologia
Oddał już neonowiczom te pieniądze?

Vote up!
7
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591502

Czy zapoznał się Pan z programem ugrupowania, które Pan popiera? Najwidoczniej nie miał Pan na to czasu. 

----------------------------------------------------

Program Narodowców:

500+ wzorowane na programie PiS, chociaż niezupełnie. Zostali do niego włączeni bogaci, tacy jak Korwin, który spodziewa się dwójki dzieci z nieprawego łoża:

500+ na każde dziecko Decyzję o wprowadzeniu do polskiego systemu prawnego świadczenia wychowawczego (tzw. „500+”) oceniamy pozytywnie jako zdecydowane działanie wspierające rodzinę. Decyzja ta stanowiła realizację głoszonych od dwóch dekad postulatów realnej polityki prorodzinnej, podnoszonych przez środowiska narodowe i katolickie.  Jednocześnie za istotny błąd uważamy zastosowanie w konstrukcji świadczenia 500+ progu dochodowego. Bezpośrednim efektem stosowania progu dochodowego jest niepotrzebna biurokratyzacja wypłat. W obecnej sytuacji każda rodzina pobierająca świadczenie musi corocznie składać specjalną deklarację dotyczącą swoich dochodów, a państwo polskie musi zatrudniać dużą grupę dodatkowych urzędników, których jedynym zadaniem jest weryfikowanie tych deklaracji. Konstrukcja progu dochodowego generuje więc zarówno dla polskich rodzin, jak i dla polskiego państwa całkowicie zbędne koszty i utrudnienia. Nie ma też powodu, aby ograniczać dostęp do świadczenia 500+ rodzinom o zarobkach przeciętnych i wyższych – polityka demograficzna nie powinna być wzorowana na polityce socjalnej. Mając to na uwadze, postulujemy zniesienie progu dochodowego na pierwsze dziecko i dostęp do świadczenia 500+ na zasadach powszechności, równości oraz formalnej prostoty.

https://ruchnarodowy.net/wp-content/uploads/Program-Ruchu-Narodowego.pdf

----------------------------------------------

Może parę słów na ten temat, Zawisza. Czekamy na Pański komentarz z niecierpliwością. Jak z tą inflacją wtedy będzie?

Vote up!
7
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1591504

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jak mówiłem, nie ma w Polsce partii idealnej, zawsze wybieramy mniejsze zło, ale jest to jedyna prawicowa partia na naszej arenie politycznej, po tym jak Kaczyński "Ogniem i mieczem" wypalił całą prawą stronę sceny politycznej. Żyję już wiele lat, moje dzieciństwo sięga czasów budowy socjalizmu i wiem, że nikt nie da ci tyle ile obieca polityk przed dniem wyborów". Niech Pani zobaczy, PiS poszło dalej, a to 100 na świnkę, a to 500 na krówkę, idą w populizm którego zrealizowanie puści nas w skarpetkach, bo nawet na gacie (od staropolskiego słowa gacić, osłaniać) nas stać nie będzie.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1591514

Pańska odpowiedź jest dowodem, że jest Pan człowiekiem nieuczciwym. Moralizator, który posługuje się kłamstwem i manipulacją, godzien jest najwyższego potępienia. 

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1591515

gaciach i straszy PiS-em małe dzieci - nie mające pojęcia o polityce.

Jak Zawisza Sowiecki dojdzie do władzy na Księżycu - o ile Pan Twardowski go nie wcześnie zrzuci do bolszewickiego gnoju - to będzie mógł odebrać to wszysto co społeczeństwu dał PiS.

Bo kumple Zawiszy Sowieckiego z PO mają bardzo duże potrzeby. Tracą jakieś 70 - 80 miliardów złotych rocznie - jakie wcześniej mafijne rządy PO-PSL pozwalały rabować mafiom VAT-owskim... Te miliardy tracili Polacy!

Vote up!
7
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591516

Kup sobie Tuskoidalny pajacu kamizelkę ratunkową
Bo w tym wylewie jadu nienawiści do PIS-u do Polski i Polaków utopisz się
Ale przykro nam nie będzie

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1591541