Gdyby rządził nami inny rząd…

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Gospodarka

Często w komentarzach pojawiają się gdybania „Gdyby rządził nami inny rząd…” odpowiedź wydaje się być prosta.

 

Mateusz Morawiecki 30 marca oświadczył „50 mld zł z refinansowania budżetu wystarczy na 6-7 tygodni…”. Państwo nie ma oszczędności po które można sięgnąć w dobie kryzysu. Dlatego program pomocowy jest praktycznie przeniesieniem obciążeń za 3 miesiące, tak jakby państwo udzielało przedsiębiorcom 3 miesięcznego kredytu i tylko dla wybranych. Warunki są PR-owskie, by się pochwalić w TVPiS i mediach zależnych od PiS iż się pomaga. Dowód podstawowy, kwota graniczna jest uzależniona od przychodu, nie dochodu. Wszystko jest dobrze, gdy firma produkuje wszystko sama, ale jeśli ma poddostawców i jej dochód to ułamek przychodu? A z kredytem to zwykle później bywa jak na libacji, gdy się pije jest miło, rankiem pojawia się kac, który już jest bardzo niemiłym doświadczeniem.

 

Przykładem, że PiS bawi się państwem jak grą komputerowa, że władzom PiS nie zależy na znalezieniu dobrego dla Polaków rozwiązania, jest odrzucenie poprawek Senatu dotyczących tarczy antykryzysowej. Nie mówię, że wszystkie były dobre, ale to, że nad każdą należało się pochylić, pomyśleć, może jednak będzie lepszym rozwiązaniem? Jednak połączono poprawki w bloki tematyczne, łącząc plewy z ziarnem i takie „worki” głosowano. Tak przy ciekawych pomysłach udało się przepchać idiotyzmy, z których słyną sejmy, w których większość ma PiS. Im nie chodzi o pomoc Polakom a tylko o wygranie gierki politycznej, dlatego nie oceniano poszczególnych pomysłów a tylko „sałatkę Krystyny Pawłowicz”.

 

PiS realizuje „wielką myśl polityczną”, "kryształa", "naczelnika" i bohatera wielu innych wazeliniarskich określeń budzących śmiech myślącego człowieka, w rzeczywistości człowieka, który dawno utracił poczucie realiów świata w którym żyjemy, żyjącego w wirtualnym świecie swych gierek politycznych w otoczeniu wazeliniarzy, co dla własnej kariery sprzedadzą i twarz i swą godność.

Ci panowie nadal nie potrafiąc zrozumieć iż sytuacja Polaków, sytuacja naszych przedsiębiorstw jest krytyczna. Rolnicy mają tony produktów, jak np. kwiaty, które pójdą na kompost zostawiając plantatorów z kosztami, jakie podjęli na produkcję. Zakłady stoją, bo do większości produkcji brak komponentów a i sprzedać wytwory nie można. Poza stratami wynikającymi z produkcji dojdzie konieczność opłacenia obciążeń ze strony państwa. Ale dla PiS liczy się ogranie sztuczką przeciwnika politycznego a nie dobro Polski.

Tak samo, gdy w na przełomie stycznia/lutego, gdy wiadomo było, że spotka nas kryzys pandemii, PiS bawił się w gierki, jeszcze 6 marca minister Szumowski odmawia wzięcia udziału w przetargu na środki ochrony dla służby zdrowia. Widać to dziś w całkowitym nieprzygotowaniu służby zdrowia, niewielkiej zdolności laboratoriów do wykonywania testów, brakach w środkach (W Hiszpanii wykrywa się 12 tys zarażonych dziennie, w Polsce minister Szumowski marzy o przeprowadzeniu 5 tys. testów dziennie). Nic to nie nauczyło naszych władz. Tak samo dziśbawią się nie widząc przyszłych skutków gospodarczych jakie ta pandemia przyniesie. Nie często w historii Polski rządzili nami aż tak cyniczni, zapatrzeni w swoje korzyści ale równocześnie głupi ludzie.

Tak jak rolnik wyrzuca ziarno zanieczyszczone ziarnem chwastów, tak my Polacy musimy wyrzucić te chwasty, co nam się w sejmie zagnieździły.

Oceniając dzisiejszą sytuację na myśl przychodzi biblijna przypowieść o 7 latach tłustych i 7 latach chudych [Rdz 41]. Mieliśmy panie Morawiecki te 7 lat tłustych, tyle, że PIS zamiast odkładać na lata chude, te lata tłuste przetrwonił na kupowanie głosów. Efekt 500+ na dzietność jest zerowy, na ograniczenie ubóstwa w Polsce również niewielki, bo poprawił sytuację rodzin z dziećmi, często bardzo dobrze sytuowanych a pogorszyło sytuację ludzi starszych, rencistów, poprzez wywołany nim wzrost cen produktów podstawowych, przy braku rekompensaty. Dziś panie Morawiecki okazałeś się nie mądrym biblijnym Józefem, a tylko „Matouszem”, co zmarnował lata tłuste nie odkładając na lata, które nas w wyniku koronowirusa w najbliższym okresie nas czekają. Sięgnięcie do kieszeni podatników doprowadzi to bardzo dużego bezrobocia oraz jeszcze głębszej recesji. Państwa w których rządy jak mądry biblijny Józef oszczędzały wyjdą z tego stosunkowo łagodną drogą. Ale trzeba było wybierać mądrze, bo klapa PiSowskiego „państwa z tektury” już dziś jest widoczna jak na dłoni ale jej skutki będziemy odczuwali przez wiele lat.

 

bibliografia:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/tarcza-antykryzysowa-przyjeta-sejm-zaglosowal-nad-poprawkami-senatu/lc181yh

p.s. Ponieważ na tym portalu działa cenzura ukrywająca nieprzychylne dla tutejszej linii propagandy informacje ocenzurowane  moje komentarze umieszczam tu:

odp. dla Wiesiołek65 21:39

Nikt nie miał by pretensji, gdyby te poprawki były rozważone jedna po drugiej, tu jednak mieliśmy połączenie w bloki, gdzie ziarno (poprawki warte rozważenia) połączono z tymi co pewnie należało odrzucić. Nie mieliśmy do czynienia z rozważeniem co dobre dla Polski i Polaków a tylko z dziecinną gierką, odrzucimy to co wymyślił senat, bo ma być tak jak wymyślił człowiek od dawna oderwany od rzeczywistości, by rano mu powiedzieć "zadanie wykonane".

Ale jeszcze większym cynizmem płatnych trolli oraz "pożytecznych idiotów" blokujących Polakom prawdę o tych, co nami rządzą jest to, że klakierzy nie mieszkają w Polsce im nie zależy na tym jak my Polacy będziemy żyć. Mają to w tym samym miejscu co nasz rząd. Ich życie będzie zależało od decyzji władców tamtych krajów. Ale muszą robić klakę temu rządowi, co zapomina o Polakach a liczy tylko na to, kogo kupić za najniższą cenę. Z tego co czytałem, KRUS nie będzie płacony, księża nie zapłacą ZUS ale przedsiębiorcom odracza się ZUS na 3 miesiące, po czym skumulowane będą musieli zapłacić. Dlatego mieszkający w Wielkiej Brytanii człowiek napisał "Im więcej czytam wpisów "polityków" opozycji, ich zadaniowych "dziennikarzy" i zwykłych portalowych klakierów/poyebów, tym bardziej mam ochotę przytulić każdego/każdą z nich i wyszeptać im do ucha:........ chyba cię poyebało." Cynik to, czy zdrajca Polski? Dla chleba, czy dla tylko z głupoty to napisał?

odp. dla Wiesiolek65 31.03 – 23.02

…ale myślę, że ich dyskutowanie pojedynczo zajęłoby czas do końca pandemii…

Ile czasu zajęło to Senatowi, by te poprawki przygotować a przecież przygotowanie trwa znacznie dłużej niż analiza i decyzja „za/przeciw”

 

… na tego człowieka i jego wizję polski głosowały miliony ludzi w czasach gdy wszystkie media należały do jego przeciwników,

Nie zgodzę się z tym, że na „Jego wizję”, wystarczy popatrzeć, że w 2015 Kaczyńskiego ukryto, nie wypowiadał się, twarzą kampanii Dudy i później PiS do sejmu była Szydło

….gdy zwolennicy tej wizji byli wyśmiewani, obrażani, wyzywani od moherów, głupków, wieśniaków bez wykształcenia itp. i wymagało to więcej odwagi niż obrzucanie błotem

Popatrz na te trolle, co się tłamszą pod tym tekstem, czyż nie wyzywają mnie od… znacznie gorszych rzeczy? To było wyzywanie obustronne.

 

"cynizmem płatnych trolli oraz "pożytecznych idiotów" blokujących Polakom prawdę o tych, co nami rządzą jest to, że klakierzy nie mieszkają w Polsce" .. "Ale muszą robić klakę temu rządowi"- no właśnie: mieszkam w Polsce, nie jestem żadnym trolem płatnym, skończyłam studia i całe życie pracuję ( i nie w budżetówce, ale w firmie gdzie po znajomości i przynależności się stanowiska nie dostaje), żadnej klaki nie robię , ale zwyczajnie widzę różnicę, choć wady też widzę...

Niech Pani zauważy, że z panią rozmawiam, szanuję Pani zdanie, bo Pani na argumenty dyskutuje, trolle traktując jak powietrze. Ten portal nie pozwala na dyskusję Polaka z Polakiem, zaraz pojawia się grupka trolli co nie mając żadnych argumentów dyrdymały opowiada. Ja też pracuję w Polsce i w Polsce moje podatki zostawiam. Mówiąc o ludziach ci mieszkają poza Polską myślałem o … tu mógłbym wymienić kilku, ale nie ma to sensu, oni wiedzą.

 

Aż dziw, że nie dodałeś czegoś o pasożytach i patologii wielodzietnych beneficjentów 500+.

Bo próbuje mi Pani przypisać coś o czym nie myślę. Ja tylko mówię, że program 500+ zamiast być skierowany do tych co potrzebują został również skierowany do tych, co te 500 zł jest niewielką sumą, również o tym, że w przypadku zwiększenia dzietności jest to porażka, także poprzez zwiększenie cen obniżył poziom życia rencistów, emerytów, tych co dzieci nie mieli. Gospodarkę rujnuje pandemia, przy czym po okresie prosperity rząd nie ma funduszy na przeciwdziałaniu bo te rozdał kupując głosy.

I nawet jeśli w obozie Zjednoczonej Prawicy jest kupa skorumpowanych ludzi - jak wiadomo tacy znajdą się wszędzie i każda władza korumpuje

To pomiatanie mamy niestety w przypadku każdego legalnie wybranego rządu, nie wiem cy Pani pamięta portal Antykomor, gdzie w ramach „gry” rzucano ekskrementami w legalnie wybranego prezydenta. Mnie również nie podoba się to wzajemne obrażanie Polaków.

Wracając do ad vocem- to SEJM odrzucił poprawki opozycji…,

Nie można powiedzieć, że SEJM odrzucił poprawki, bo zrobiono to poprzez zastosowanie pewnego tricku, czyli podzielenia poprawek na worki z „ziarnem i plewami”. Poprawek nie analizowano tylko starano się jak najszybciej odrzucać w pakietach.

 

Popatrz tylko na wpisy kilku "dyżurnych", niewiele mają do powiedzenia na argumenty a tylko swoją głupotą świecą. 

******

odp. Kontrik 1.04 05.28

"Kolejny dyżur zawiszy, kolejny raz promuje sam siebie. "

Jak się pisze do "narodu ... co wszystko kupi, to czy trzeba dbać o rzetelność informacji? Tekst został opublikowany podczas dyżuru innego admina i przez niego promowany. Ale przecież tu każdego fakenewsa kupią, więc po co cokolwiek sprawdzać. Czy można mieć szacunek do takich co fakenewsy rozpowszechniają jeśli oni nie mają tego szacunku do tych, co to kupują?

*******

odp. SolidarnyX 01.04 13:15

Gdybyśmy się wszyscy we wszystkim zgadzali, to byłoby coś dla Polski bardzo złego, bo trzeba się nie zgadzać, trzeba kulturalnie wymieniać poglądy i szukać lepszego rozwiązania. A Oni, no cóż jest jakaś przyczyna, że na polskich portalach szybko "karierę" zakończyli. Gdy rozumu i argumentów nie staje, własną "mądrość" pokazują. Ot "blogerzy" jak na możliwości...

 

 

Uwaga:

Na tym blogu dyskutują Polacy, płatne trolle, agentów obcych służb i "pożytecznych idiotów" uprasza się, by ośmieszali się na innych blogach. Tu będą traktowani jak nieistotny wirus.
 

*****

Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, ilustracja paczaizm.pl

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.9 (24 głosy)

Komentarze

;)

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1624139

Gdzie?

Od kiedy?

To jedna wielka Kaczystowska hucpa

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1624143

wirusem. Wg nomenklatury Światowego Centrum Chorób Zakaźnych w Zamościu jest to ś-wirus.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1624144

W końcu doszedł ten chiński test na koronawirusa. Jestem ...........w ciąży

8-))))))))

pzdr.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1624146

Ma aż dwie niezależne komorki. Badania Ruszczyka trwają już trzecią dobę. ;)

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1624147

 

"Przykładem, (...) że władzom PiS nie zależy na znalezieniu dobrego dla Polaków rozwiązania, jest odrzucenie poprawek Senatu dotyczących tarczy antykryzysowej"

Od paru godzin rzucają mi się w oczy tytuły artykułów :"PIS odrzucił poprawki senatu", albo podobne jak cytat powyżej.

To wygląda  jakby  jakaś partia miała  moc odrzucać  decyzję  demokratycznie wybranego organu, który w całości składa się z.. (?) opozycji.  A mnie się wydaje, że to demokratycznie wybrany sejm odrzucił poprawki opozycji.... Niby to samo, a brzmi zupełnie inaczej.

To abstrahując od meritum...

Vote up!
8
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624148

Im więcej czytam wpisów "polityków" opozycji, ich zadaniowych "dziennikarzy" i zwykłych portalowych klakierów/poyebów, tym bardziej mam ochotę przytulić każdego/każdą z nich i wyszeptać im do ucha:........ chyba cię poyebało.

I warto im przypomnieć słowa wielkiego stratego PO:

"Wygrajcie se wybory to se przegłosujecie to co będziecie chcieli"

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1624151

Przegłosujcie sobie nawet  to, żeby wszyscy byli młodzi, piękni i bogaci, a przede wszystkim zdrowi. I w tej intencji zorganizujcie paradę równości.  Na pewno się uda.  Czego, rzecz jasna, sobie i wszystkim życzę.

Vote up!
7
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624153

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nikt nie miał by pretensji, gdyby te poprawki były rozważone jedna po drugiej, tu jednak mieliśmy połączenie w bloki, gdzie ziarno (poprawki warte rozważenia) połączono z tymi co pewnie należało odrzucić. Nie mieliśmy do czynienia z rozważeniem co dobre dla Polski i Polaków a tylko z dziecinną gierką, odrzucimy to co wymyślił senat, bo ma być tak jak wymyślił człowiek od dawna oderwany od rzeczywistości, by rano mu powiedzieć "zadanie wykonane".

Ale jeszcze większym cynizmem płatnych trolli oraz "pożytecznych idiotów" blokujących Polakom prawdę o tych, co nami rządzą jest to, że klakierzy nie mieszkają w Polsce im nie zależy na tym jak my Polacy będziemy żyć. Mają to w tym samym miejscu co nasz rząd. Ich życie będzie zależało od decyzji władców tamtych krajów. Ale muszą robić klakę temu rządowi, co zapomina o Polakach a liczy tylko na to, kogo kupić za najniższą cenę. Z tego co czytałem, KRUS nie będzie płacony, księża nie zapłacą ZUS ale przedsiębiorcom odracza się ZUS na 3 miesiące, po czym skumulowane będą musieli zapłacić. Dlatego mieszkający w Wielkiej Brytanii człowiek napisał "Im więcej czytam wpisów "polityków" opozycji, ich zadaniowych "dziennikarzy" i zwykłych portalowych klakierów/poyebów, tym bardziej mam ochotę przytulić każdego/każdą z nich i wyszeptać im do ucha:........ chyba cię poyebało." Cynik to, czy zdrajca Polski? Dla chleba, czy dla tylko z głupoty to napisał?

 

Popatrz tylko na wpisy kilku "dyżurnych", niewiele mają do powiedzenia na argumenty a tylko swoją głupotą świecą. 

 

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1624157

antypolskim portaliku LEon? Tam jeszcze znajdziesz uznanie u odmóżdżonych.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1624159

Andrzej Duda podpisał przyjęte dziś przez Sejm ustawy składające się na tzw. tarczę antykryzysową, w tym specustawę o walce z koronawirusem, która wprowadza możliwość głosowania korespondencyjnego dla osób objętych kwarantanną i osób 60 plus.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1624160

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1624164

 nie mogę spokojnie przeczytać wypowiedzi adwersarza, bo mi  się ukrywają.  Ale  dałam radę za pomocą kopiuj-wklej :-)

 "Nikt nie miał by pretensji, gdyby te poprawki były rozważone jedna po drugiej, tu jednak mieliśmy połączenie w bloki, gdzie ziarno (poprawki warte rozważenia) połączono z tymi co pewnie należało odrzucić."

Co do zasady zgoda, ale ..nie wypowiem się co do meritum  dokładnie , bo treści tych setek poprawek nie znam,ale myślę, że ich dyskutowanie  pojedynczo zajęłoby  czas do końca pandemii i lepiej uchwalić  coś niż nic w obecnej sytuacji. A to, że nie jest to ustawa idealna jest  dla mnie tak oczywiste jak to, że  nie ma  idealnych ustaw, idealnych polityków i idealnych sejmów.

Dalej piszesz" odrzucimy to co wymyślił senat, bo ma być tak jak wymyślił człowiek od dawna oderwany od rzeczywistości, by rano mu powiedzieć "zadanie wykonane". I tu już zgodzić się nie mogę bo to argumentacja  emocjonalna i  absurdalna. naprawdę myślisz, że  kilkaset osób  głosuje za czymś  z takiego powodu żeby powiedzieć komuś oderwanemu od rzeczywistości , że zadanie wykonane"? NAPRAWDĘ tak myślisz?? I że wszystkie ustawy od pięciu lat powstają w jednej głowie?? NAPRAWDĘ tak myślisz?? 

A nawet jeśli tak myślisz  to...na tego człowieka i jego wizję polski głosowały miliony ludzi w czasach gdy wszystkie media należały do jego przeciwników, gdy zwolennicy  tej wizji  byli wyśmiewani, obrażani,  wyzywani od moherów, głupków, wieśniaków bez wykształcenia itp. i wymagało to więcej odwagi niż  obrzucanie błotem  polskich wyborów w  niemieckich gazetach.

"cynizmem płatnych trolli oraz "pożytecznych idiotów" blokujących Polakom prawdę o tych, co nami rządzą jest to, że klakierzy nie mieszkają w Polsce" .. "Ale muszą robić klakę temu rządowi"-  no właśnie: mieszkam w Polsce, nie jestem żadnym trolem płatnym, skończyłam studia i całe życie pracuję ( i nie w budżetówce, ale w firmie gdzie  po znajomości  i przynależności się  stanowiska nie dostaje), żadnej klaki nie robię , ale zwyczajnie widzę różnicę, choć wady  też widzę...

Aż dziw, że nie dodałeś czegoś o  pasożytach i patologii wielodzietnych beneficjentów 500+, bo mam troje dzieci,i choć  może trudno w to uwierzyć, ale nie przepijam tego 500+, a głosując  za zmianą w 2015  byłam  sama przekonana , że to głupi pomysł i zrujnuje gospodarkę. Teraz jednak gospodarkę rujnuje pandemia.

I nawet jeśli w obozie Zjednoczonej Prawicy jest kupa skorumpowanych ludzi - jak wiadomo tacy znajdą się wszędzie i  każda władza korumpuje - to my  obywatele ją wybraliśmy i my ją możemy zmienić przy okazji  kolejnych wyborów . I nie życzę sobie aby Ci, którzy przegrali uzurpowali sobie prawo do poniżania, obrażania i pomiatania  legalnie wybranymi przedstawicielami  narodu, nawet jeśli to się nie podoba Niemcom, Unii Europejskiej i komukolwiek innemu. 

Wracając do ad vocem- to SEJM odrzucił poprawki opozycji, a nie PIS poprawki SENATU. I na pewno nie dlatego żeby cokolwiek meldować komukolwiek. Ale jak zamelduje to mi to nie przeszkadza :-))

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624168

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Moje odpowiedzi będą w p.s. pod artykułem. Tam trolle nie mają dostępu.

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1624171

samym poziomie. Wszystkie. ;)

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1624175

                    łgać z nienawiści do polskiego patriotyzmu - jak go uczyła sowiecka agentura ze zbrodniczych sowieckich organizacji WSI i SB z filorosyjskiej ścierwoneonówki.

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
7
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1624176

To jest takie zero, które może się jeszcze nadymać na ruskim portaliku. I nigdzie więcej. To nawet nie jest śmieć.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1624178

Załóż se partię i przestań udawać "dziennikarza". Te codzienne wiadra jadu i nienawiści to wielka zniewaga dla całego środowiska..... "obywatelskiego dziennikarstwa" w Polsce.

8-))))))
sorry ale taka prawda

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1624179

Kolejny dyżur fałszywego zawiszy,

kolejny raz promuje sam siebie.

Gdyby rządził jego Bronek,

To dopiero by się działo!

Vote up!
7
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1624196

W wielu kwestiach nie zgadzam się z Zawisza i jasno to mówię. Czasem też się zgadzam. Ten tekst oceniłem na dobre 3 ale komenarze PISowych troli jak bym mógł to bym ocenił na -100 . Ludzie, przecież wy sie zachowujecie dokładnie tak samo jak POwskie trole, kiedy PO było przy władzy. Nie odpowiadacie kompletnie w temacie tylko ujadacie - weźcie zastanówcie sie co robicie, bo PiSowi tylko szkodzicie.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624237

Nazwiska

Adresy

Porozmawiam z nimi

8-)))))

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1624245

wystarczy, że spojrzysz w lustro

Vote up!
4
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624263

Jedyną szansą dla Polaków i Słowian – aby przeżyć, zachować tożsamość, czy nam się to podoba czy też nie - jest schować się pod parasol Rosji. Tym bardziej, że wbrew pozorom ideologii i historii - Rosja potrzebuje silnej Polski - jako partnera w rozgrywce o hegemonię światową. O inny NWO.

Proponuję: 

Stworzyć organizację i struktury – wspierające działania Rosji, w walce o nowy (ale inny) porządek świata – w którym Słowianie (w tym Polacy) mieliby czynny, partnerski udział.

Ryszard Opara

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1624605