Kacapy to najniższa forma życia na planecie

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

 

 

 

Rosja to dzika barbaria. Współczesna orda pozostała po najazdach Mongołów czerpiąca wzorce z ich okrucieństwa. Kto tego nie pojął do tej pory, teraz może zobaczyć ich w całym świetle.
Ruskie śmieci najobrzydliwszy twór świata!!
Dzicz.
Biedna i bezmyślna

 

 

Na Ukrainie obchodzony jest dzień żałoby po jednej z najgorszych od miesięcy fali rosyjskich ataków rakietowych, w wyniku której zginęło co najmniej 41 osób, a 166 zostało rannych.Rosja wystrzeliła w poniedziałek ponad 40 rakiet, które uszkodziły prawie 100 budynków w Kijowie, Dnieprze, Krzywym Rogu, Słowiańsku i Kramatorsku.
W poniedziałek zniszczeniu uległ także główny szpital dziecięcy w stolicy kraju, Kijowie.
Dwie osoby zginęły, gdy pocisk zniszczył część Szpitala Dziecięcego w Ochmatdycie – największego ośrodka pediatrycznego na Ukrainie – a poszukiwania ocalałych pod gruzami trwały do ​​wczesnych godzin porannych we wtorek.

 

 

Rosja zaprzeczyła, jakoby szpital był celem ataku, twierdząc, że został trafiony odłamkami ukraińskiego pocisku przeciwlotniczego. Ukraina natomiast poinformowała, że ​​znalazła szczątki rosyjskiego pocisku manewrującego.

Atak potępili przywódcy państw sojuszniczych Ukrainy, w tym nowy premier Wielkiej Brytanii, Sir Keir Starmer.
Powiedział, że „atakowanie niewinnych dzieci” jest „najbardziej nikczemnym działaniem” i obiecał dalsze wsparcie dla Kijowa po zmianie rządu w Wielkiej Brytanii.
Prezydent USA Joe Biden nazwał ataki „przerażającym przypomnieniem brutalności Rosji” i powiedział, że wkrótce zostanie ogłoszone dodatkowe wsparcie dla ukraińskich systemów obrony powietrznej.

Zdjęcie z miejsca wybuchu w kijowskim szpitalu, który specjalizuje się w leczeniu raka i przeszczepach narządów, pokazują dzieci podłączone do kroplówek siedzące na zewnątrz uszkodzonego budynku i czekające na ewakuację.

 

 

To jeden z najobrzydliwszych ataków rosyjskich w tej wojnie. Dzieci z nowotworami czekające w maskach na ewakuację z ostrzelanej kliniki dziecięcej, ranne dzieci, zawalony jeden z budynków szpitala - to obrazki które obiegają dziś media z całego świata. Po ataku na szpital położniczy w Mariupolu i kolejnych zbrodniczych atakach na szpitale przyszła pora na klinikę dziecięcą Ochmatyd.

Ratownicy i lekarze przekopywali się przez gruzy w poszukiwaniu ocalałych, jednak nie było jasne, ilu z nich pozostało uwięzionych.
W poniedziałkowe popołudnie mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował, że w strajku szpitala rannych zostało 16 osób, w tym siedmioro dzieci.
Stwierdził, że ataki na miasto należą do najgorszych, jakich Kijów doświadczył od początku wojny, dlatego we wtorek nakazał opuszczenie flag do połowy masztu i odwołał imprezy rozrywkowe.
Misja monitorująca prawa człowieka ONZ na Ukrainie poinformowała, że ​​w ostatnich miesiącach wzrosła liczba ofiar wśród ludności cywilnej, ponieważ Rosja wznowiła kampanię powietrzną.
Z najnowszego raportu wynika, że ​​maj był miesiącem z największą liczbą ofiar wśród cywilów od prawie roku.

Świat idzie w złym kierunku.
Tak skomplikowanej sytuacji dawno nie było. Czy ktoś jest w stanie to powstrzymać? Nawet w relacjach między ludźmi wieje chłodem, brakiem zrozumienia, cynizm i arogancja, brak empatii, konsumpcjonizm. Czy dzieci muszą doświadczyć cierpienia i zła?

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Iwan Iljin – rosyjski filozof, wyrzucony z sowieckiej Rosji przez Lenina w 1922 r. (nie chciał do niej wrócić nawet po śmierci Stalina) napisał:

„Rosja to najpaskudniejszy, do wymiotów odrażający kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano tam straszliwe potwory moralne, u których same pojęcia Dobra i Zła wywrócone są do góry nogami. Przez całą swoją historię nacja ta tapla się w gównie i przy tym pragnie w nim utopić cały świat”.

– Iwan Iljin, rosyjski filozof

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1661691

nie będzie prosić Polski o przebaczenie zbrodni Wołyńskiej to długo jeszcze będziemy oglądać turańskie, mongolskie zbrodnie na walczącej o wolność Ukrainie.

Zacytuję tutaj Teofila Lenartowicza fragment wiersza "Kozakowi na pamiątkę", znanego bardziej jako pieśń "Hej, hej ojcze atamanie":

Człek się włóczy jakby mara,
Chociaż budzi, nieobudzi:
Otumanił car psia wiara
W Ukrainie wszystkich ludzi.

Ukrainę otumanili i wciąż tumanią Niemcy i Moskale. A teraz - miast "walczyć" o pojednanie polsko-ukraińskie to walczy o "owoce" otumanienia nienawiścią.

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1661693