Trzecia Wojna? Winne głupie Ukry. Czyli z mądrości onetu.

Obrazek użytkownika brian
Świat

Hmm. Podaję link do artykułu w tzw. polskim portalu lecz wiadomo, śpieszmy się czytać bo one tak prędko znikają.

Dlatego dam parę cytatów.

Oczywista, tytuł jak najbardziej na miejscu:

"Ukraina się wykrwawia. Dlaczego Zachód opóźnia dostawy broni?"

Potem dziennikarskie bla, bla, bla z powołaniem się na autorytet prof.Pawła Soroki, koordynatora Polskiego Lobby Przemysłowego, czyli porozumienia stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz polskiej gospodarki.(prawie dosłowne brzmienie).

Przed owym powołaniem się retoryczne, oczywiście w onecie, pytanie: dlaczego Ukraina się wykrwawia? Oraz troska o związek owego z ew. wybuchem III wojny światowej.

Następnie lista dyżurnych powodów, niby logistyczno biurokratycznych a wśród nich schowany punkt wyjaśniający wszystko:Dużo bardziej skomplikowane jest przekazanie uzbrojenia NATO-wskiego, produkowanego przez zachodnie koncerny zbrojeniowe, zwłaszcza nowszej i najnowszej generacji. To wymaga od Ukrainy większego i dodatkowego przygotowania logistycznego, jak również odpowiedniego, specjalistycznego szkolenia żołnierzy, co zresztą ma już miejsce — podkreśla profesor.

Znów pokaz troski, pięknosłowie, istna feeria dobrych chęci.

I podprogowy przekaz: ukry są zbyt głupie by to opanować na czas, dlatego nie ma co im czegokolwiek wysyłać.

Jakby doświadczeni żołnierze nie mieli zielonego pojęcia na temat broni której starsze wersje już są w ich rękach.

"Nie dostaniesz bo nie wiesz z której strony się strzela". Naprawdę biurokraty z Jewrounii nie potrafiły wymyślić nic innego? Przynajmniej wiadomo że na Knutów i Żabochłonów nie ma co liczyć.

Zaś oni mogą liczyć na pewnych profesorów.

Tu link lecz pewno zaraz przestanie być aktualny.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukraina-sie-wykrwawia-dlaczego-zachod-opoznia-dostawy-broni/8g4fb26,79cfc278

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (4 głosy)