W hołdzie pamięci Polakom pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN-UPA) na Jasnej Górze 2020

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Zapraszamy gorąco na uroczystości organizowane przez Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów (SUOZUN) z Wrocławia, Zarząd Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (TMLiKPW) i Światowy Kongres Kresowian na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 5 lipca 2020 roku. Co roku w tym czasie gromadzą się w duchowej stolicy naszego narodu tłumy Kresowian i sympatyków Kresów. Demoniczna pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała plany tegorocznego spotkania, ale i tak odbędzie się i znów stawią się Dzieci Kresów w szerokim i zacnym gronie. Swój przyjazd zapowiedział m.in. minister Jan Józef Kasprzyk - Szef Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych. Zjazd odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej - Andrzeja Dudy. Zapraszamy!

 

Oto niezwykle ciekawy, warty polecenia program uroczystości w dniu 5 lipca 2020 r. na Jasnej Górze w Częstochowie dla chętnych i pielgrzymów:

 

- godz. 9.30 - Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu celebrowana przez ks. bp. Ignacego Deca ze Świdnicy lub przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z udziałem księży pochodzenia kresowego w intencji zamordowanych Polaków na Kresach Południowo Wschodnich II RP w czasie II Wojny Światowej przez obu okupantów niemiecko-sowieckich i ukraińskich nacjonalistów. Po zakończonej mszy św. Biskup zapowie, że udajemy się do Tablic Pamięci, które są ufundowane przez organizatorów uroczystości: jedna dla upamiętnienia Ofiar Zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów dla Sprawiedliwych Ukraińców za udzielanie pomocy i schronienia Polakom, a druga w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947.

- godz. 11.00 - na miejscu przy Tablicach Pamięci, Szczepan Siekierka przywita Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą, Panią Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek, ekscelencję bp. Ignacego Deca, Pana Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Pana Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Panią Beatę Szydło i Panią J. Wiśniewską, parlamentarzystów, Ministra Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Jana Józefa Kasprzyka, Prezesa IPN Pana Jarosława Szarka oraz pozostałych zaproszonych Ministrów.

Po przywitaniu Szczepan Siekierka poprosi Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz małżonką Agatą, Bp Ignacego Deca, Ministra Jana Józefa Kasprzyka, Prezesa IPN Jarosława Szarka i przedstawiciela rodzin zamordowanych do odsłonięcia i poświęcenia pierwszej Tablicy Pamięci. Następnie Szczepan Siekierka poprosi Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą, Bp Ignacego Deca, Prezesa SUOZUN Andrzeja Siekierkę oraz Janinę Półtorak i Adama Kiwackiego członków Zarządu TMLiKPW do odsłonięcia i poświęcenia drugiej Tablicy Pamięci. Po osłonięciu Tablic złożone zostaną wieńce i kwiaty, a następnie Szczepan Siekierka poprosi o modlitwę, apel poległych i salwę honorową przez Wojsko Polskie, odegranie Roty i na zakończenie zapowie, że udajemy się do Sali św. Jana Pawła II na dalsze uroczystości.

- w sali św. Jana Pawła II Szczepan Siekierka przywita Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą, po nazwiskach wszystkich parlamentarzystów, ministrów, wojewodów, prezydentów miast, przedstawicieli Wojska Polskiego, Organizacji Kresowo Kombatanckich, harcerzy, młodzież i poczty sztandarowe.

- po przywitaniu Szczepan Siekierka poprosi odznaczonych po nazwisku, do ustawienia się na scenie w kolejności w celu otrzymania Medalu PROPATIA, do wręczenia poprosi Pana Ministra Jana Józefa Kasprzyka. Następnie Szczepan Siekierka podziękuje Panu Ministrowi za przyznanie medali PROPATIA na wniosek Stowarzyszenia SUOZUN.

- Szczepan Siekierka poprosi Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę o wystąpienie, a w dalszej kolejności Panią Marszałek Senatu, parlamentarzystów, ministrów, przedstawicieli władz rządowych, samorządowych do wystąpień.

- po wystąpieniach Szczepan Siekierka poprosi Panią dr Elżbietę Kocowską oraz Michała Siekierkę do wygłoszenia referatów.

- po wygłoszonych referatach Szczepan Siekierka poprosi o krótką, merytoryczną dyskusję.

- poprosi też członków Komisji Wniosków do opracowanie uchwał. Po przedstawieniu uchwał Szczepan Siekierka poprosi uczestników o głosowanie i wszystkim podziękuje za udział w uroczystości i poprosi o odegranie Hymnu Państwa Polskiego.

Informacje o uroczystościach na Jasnej Górze są dostępne i pod tymi adresami:

https://www.facebook.com/StowarzyszenieUOZUN/posts/2679336439056453?__tn__=K-R-R

http://www.suozun.org/aktualnosci/i_uroczystosci-na-jasnej-gorze-w-czestochowie-5-lipca-2020/

 

Powyższy program uroczystości w hołdzie pamięci Polakom pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN-UPA) na Jasnej Górze 2020 r., otrzymałem 27 czerwca od Pana Wiesława Tokarczuka z Krakowa za co jestem niezmiernie wdzięczny.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Cieszy tak wysoka ranga uroczystości na Jasnej Górze, które mają upamiętniać ofiary barbarzyńskiego ludobójstwa popełnionego na Polakach (i innych) z Ziem Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej przez zdziczałych rezunów z OUN-UPA.

Serdecznie pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1636984

.....szczerych, prostych, szeregowych częstokroć patriotów w ojczyźnie naszej, poza granicami i na naszym b. pożytecznym portalu. Janie dzięki, że to zauważyłeś. Pamiętam liczne Twoje wpisy, czterowiersze. Ogromnie sobie je cenię, bo w swojej prostocie są wymowne i skuteczne niekiedy, jak ów miecz obosieczny. Chcę w tym miejscu podziękować wszytskim zaangażowanym niepoprawnym blogerom i blogerkom za ich czas i miłość do Kresów i Kresowian, do onych męczenników Wołynia i Kresów. Przez ten portal i wiele innych w sieci, nieustannie płynie do Nieba, do Niebieskiego Jerusalem apeł, wołanie czystych. bezinteresownych serc o pamięć, o prawdę, o sprawiedliwość, o miłosierdzie dla Tych wszystkich, którzy tam zostali już na wieczną wartę. Pozwól Janie, pozwólcie inni blogerzy, iż w tym miejscu szczególnie podziękuję dwom osobom, znaczy blogerom: Jestem Jaki Jestem i katarzynie.tarnawskiej. Oni zawsze są i zawsze walczą sumiennie z oddaniem o prawdę o tamtych czerwonych nocach, o tamtym ludobójstwie dokonanym na OUN-UPA. Nasza wdzięczność Kresowian jest wielka i trwała na dziś i na jutro, to nie zostanie nigdy zapomniane. Nie może to być!  Dziękuję wreszcie wszystkim, którzy pamiętają i piszą, walczą sumiennie o prawdę, albowiem Wasza nagroda jest wieczna, nigdy Was nie minie. Raz jeszcze dziękuję. Pozdrawiam b. serdecznie. STRoch

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1636987