Barwy aureoli to znak apokaliptycznej Niewiasty a nie ruchu homoseksualistów i lesbijek

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Opiekunowie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu na Podlasiu z przykrością odnotowali fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja bieżącego roku. Takie oświadczenie wydali publicznie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej. Oblaci przypominają, że tęczowe barwy aureoli na obrazie Maryi nawiązują do Apokalipsy, natomiast nigdy nie miały i nie mają odniesień do żadnych grup społecznych, znaczy powiedzmy to klarownie grup homoseksualistów i innych tym podobnych, skupionych wokół LGBT i tym podobne.

Otóż w opublikowanym 7 maja 2019 r. liście otwartym grupy katolików skierowanym do KEP przekonywano, że wpisanie tęczy w aureolę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej nie jest profanacją. Pisano tam bowiem: „Wpisanie tęczy nie jest, naszym zdaniem, obrazą uczuć religijnych, gdyż tęcza nie jest symbolem uwłaczającym - przypominamy, że np. Matka Boska Kodeńska ma także aureolę tęczową, a ikona Maiestas Domini przedstawia Chrystusa, którego stopy spoczywają na tęczy, co ma podkreślać Jego jedność i równość z Bogiem Ojcem Wszechmogącym”.

W takich oto dramatycznych okolicznościach Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, poczuli się w obowiązku zabrać publiczny głos w tej sprawie i Bogu niech będą za to dzięki, bo to jest jakiś zwyczajny głos rozsądku na tym szalejącym morzu profanacji, głupoty i zakłamania.

 

Oto pełna treść oświadczenia :

 

Z przykrością odnotowaliśmy fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, którego kustoszami od ponad 90 lat są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja br.

Prosimy o uszanowanie wiary i miłości, jakimi od kilkuset lat Matka Najświętsza jest otaczana w Jej cudownym obrazie kodeńskim. Przypominamy zarazem, że barwy aureoli na obrazie nawiązują do apokaliptycznej „Niewiasty obleczonej w słońce” (por. Ap 12,1) i nigdy nie miały i nie mają odniesień do jakichkolwiek grup społecznych! Nie powinny też służyć do usprawiedliwiania czy tłumaczenia propagandowych akcji, w których aureola na wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej zamazana zostaje kolorowymi paskami.

Jako opiekunowie sanktuarium w Kodniu wyrażamy nasz ból i protest przeciw próbie zdeprecjonowania duchowego znaczenia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej wobec tysięcy pielgrzymów przybywających modlić się przed Królową Podlasia!

o. Damian Dybała OMI

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej

o. dr Sebastian Wiśniewski OMI

Superior Klasztoru Oblatów w Kodniu

 

Na Jasnej Górze 9-dniowa modlitwa ekspiacyjna za profanację

 

Z kolei na oficjalnym koncie na Twitterze Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze, poinformowano, że d 8 maja (środa) do 16 maja 2019 (czwartek) w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie trwać 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Napisano zatem: „Wobec uderzeń w serce Polaków nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie”. Po czym dodano jeszcze podkreślając wyraz sprzeciwu wobec profanacji: „Od dziś w Kaplicy Matki Bożej o 16.00 rozpoczyna się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony”.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. nieznani sprawcy rozmieścili wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym Maryja i Dzieciątko Jezus miały aureole w kolorach tęczy, znanego symbolu środowisk LGBT. Plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej nieznani sprawcy powiesili m.in. na koszach na śmieci wokół kościoła oraz na przenośnych toaletach.

Profanacja miała być jakoby reakcją środowisk LGBT na wydarzenia, które miały miejsce w tej parafii w okresie Wielkiej Nocy. W Kościele przypomniano wówczas o grzechach niewiary, w tym o grzechu homoseksualizmu, a tak całkiem konkretnie chodziło o mądrą i pokorną aranżację Grobu Pańskiego, który tworzyły pudła z odważnie wypisanymi nazwami najróżniejszych, godnych potępienia zjawisk, w tym: „zboczenia’, „kłamstwo”, „kradzież”, „zdrada”, „LGBT”, „gender”.

Wobec takiego wystroju Grobu Pańskiego ostro protestowały dwie osoby w sobotę i dwie w niedzielę, mieszkańcy Płocka. Protestowały przeciwko piętnowaniu jakoby społeczności LGBT, doszło do awantur, wzywana była policja. Tym bardziej, iż w kolejnych dniach w kościele, dochodziło do prowokacji, inicjowanych przez aktywistów LGBT. Proboszcz parafii ks. Tadeusz Łebkowski otrzymywał też groźby m.in. zagrażające jego życiu. Sprawa została zgłoszona płockiej Policji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zapowiedział śledztwo w tej sprawie i który skomentował profanację na Twitterze, określając ją dosadnym mianem: „kulturowego barbarzyństwa”.

W związku z tą brutalną profanacją wizerunku Matki Bożej 27 kwietnia oświadczenie wydał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski (KEP): „Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (…). Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

Dwa dni później decyzją bp Mirosława Milewskiego poprowadzono specjalne nabożeństwo przebłagalne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku, w tejże parafii św. Maksymiliana Kolbego. w kościele św. Dominika na płockich „Górkach”. W komunikacie zapraszającym do szczerej i gorącej modlitwy duchowieństwo i mieszkańców miasta Płocka bp Mirosław Milewski napisał: „Maryjo Królowo Polski, jesteśmy przy Tobie, pamiętamy, czuwamy!”.

Na szczęście płocka policja 6 maja 2019 r. zatrzymała 51-letnią kobietę podejrzaną o sprofanowanie wizerunku Matki Boskiej. Postawiono jej zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych. A Minister MSWiA, Joachim Brudziński, który trzeba przyznać błyskawicznie zainteresował się sprawą, podziękował policji za sprawną akcję i napisał na Twitterze: „Żadne bajanie o wolności i ‘tolerancji’ nikomu nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących.”

 

P.S.

Podkreślenia w tekście oświadczenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, pochodzą wyłącznie od autora bloga S. T. Roch. Pełny tekst oświadczenia został też opublikowany na oficjalnej stronie eKAi pod adresem: ]]>https://ekai.pl/oblaci-z-kodnia-teczowe-barwy-aureoli-na-obrazie-maryi-n...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Bardzo dobry tekst!

O tym trzeba przypominać, zwłaszcza dziś po nalocie na portal wszelkiej maści katolików inaczej.
Jażdżewskie wyrastają tu jak grzyby po deszczu

 

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1589371

Zgadzam się w 100% z wydaną opinią. "NIEPOPRAWNI" w nowym wydaniu mnie nie przeszkadzają, ale na pewno z nimi się nie muszę zgadzać. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1589395

Jest taki fajny dowcip, myślę, że pasuje do tego tekstu

Pyta syn ojca, tato, za co zabili Jezusa? Za obrazę uczuć religijnych synku, za obrazę...

nadużycie link skomentuj

Zawisza Niebieski 09.05.2019 23:13:15

 

 

To jest właśnie komentarz jednego z spada z Neonu.To właśnie jeden z tych katolików inaczej
Znalazł czas (pomimo ogromu pracy) by zabrać głos w dyskusji o antykatolickim ataku na Polskę i Polaków!

http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/148834,dosyć-już-dosyć-antykatolickiego-ataku-na-polskę-i-polaków#comment_1547372

Przyznacie że genialne.
Niestety mnóstwo jest jego lewackich i antykatolickich wpisów. I pisze to z pełną premedytacją oraz dokładnie to co wcześniej usłyszał od swoich guru - Michnika, Sierakowskiego, Lisa czy Palikota ,będąc ministrantem w świątyni na Czeskiej
I  takie Neonowe kreatury następnie żalą się, że Niepoprawni mają go głęboko w pięciu literach.
Dno dna 

Vote up!
10
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589396

No tak

Dowcip przedni czyli jaki "autor" taki dowcip

hmm

Dlatego mam prośbę do jego "kolegów i znajomych"

Czy ktoś mógłby zetrzeć temu "panu" pianę z ust, zanim się w niej utopi?

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1589397

Może nie "utopi"..ale się zakrztusi, co też jest bardzo niebezpieczne...

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1589400

Oficjalnie faryzeusze faktycznie wydali Jezusa Piłatowi za bluźnierstwo (czyli obrazę) - jednak tylko tępy cep nie wie, że to była zwykła wymówka, bo faryzeusze bali się, że stracą swoje przywileje, bo Jezus ich wiele razy krytykował. Tą wymówkę wyczuł nawet Piłat, który nie chciał skazać Jezusa i dopiero jak faryzeusze zmienili "akt oskarżenia", że Jezus obwieścił się królem, a oni nie mają innego oprócz Cezara i jeśli Piłat nie zabije Jezusa, to występuje przeciwko Cezarowi - wtedy dopiero Piłat umywając ostentacyjnie ręce - skazał Jezusa na śmierć.

Tak więc gadanie, że Jezusa zabili za obrazę jest tak samo prawdziwe jak by powiedzieć, że skazali go za czynienie cudów - faryzeusze bali sie po prostu utraty przywilejów (jak to żydzi), bo coraz więcej osób szło za Jezusem (też żydem).

Ps. można trochę porównać faryzeuszy do żydów obecnie w izraelu, a Jezusa do żydów, którzy ocaleli z holokaustu i głośno w Polsce prawdziwie mówią np. o tym, że żydzi też kolaborowali z hitlerem - przecież takich żydów, którzy tak mówią, to ci z izraela najchętniej by powiesili na suchej gałezi - dlatego też ci z izraela chcą zmian w Biblii, aby nie było tam mowy o złych faryzeuszach, bo wiedzą, ze to o nich.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589413

// jednak tylko tępy cep nie wie, że to była zwykła wymówka//

8-)))))

No comment

 

Mnie kontekst i miejsce zamieszczenia tego "dowcipu" nie zaskoczył.Zwłaszcza doskonale wiedząc kim tenże osobnik jest.
Zresztą sam autor tego wpisu, bloger  @krzysztofjaw skomentował to dosadnie i prawdziwie

//Szanowny Pan w tym anty–katolicyzmie już się Pan zapętlił, że nawet mi się nie chcę dyskutować... Tyle tylko, kogo i jakimi słowami Jezus Chrystus obraził swoich zabójców?//

http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/148834,dosyć-już-dosyć-antykatolickiego-ataku-na-polskę-i-polaków#comment_1547381

 

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1589418

Na to co zrobił  ten cep, "posiadacz" kilku kont  to brak słów.

Nawet wulgaryzmy tego świata nie opiszą tego wystarczająco dosadnie!

 Ten Faral to  genderowy palant z Czerskiej

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589438

dobrze, że wspomniałeś o "kilku kontach", bo jestem pewny (szczególnie co do jednego), że wielu ma tu kilka kont i zwolennicy PiS nie są w tym gorsi ;)

Vote up!
3
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589441

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Żeby dowcip zrozumieć trzeba mieć choć trochę inteligencji, ci co jej nie posiadają posługują się obrazkami, jak dzieci na poziomie przedszkola, bo tylko to potrafią zrozumieć. Tacy zamiast pisać teksty tylko kopiują cudzą pracę, bo jak sami coś napiszą, to wychodzi grafomaństwo, że wstyd to pokazać. Dwa zdania na krzyż, bez większej logiki. Są tacy, co od pięciu lat są blogerami ale jednego tekstu nie napisali. Nic dziwnego, że taki przeczyta dowcip, nie pojmie, za to napisze o lewakach i antykatolikach. Czyż nie jest prawdą, gdy się mówi o elektoracie "podstawówka +"?

Na neonie jest wyjaśnienie dla tych, co początkowo nie zrozumieli, ale są w stanie zrozumieć po wyjaśnieniu. Jak widać z komentaarzy dla niektórych to nawet zrozumienie z wyjaśnieniem to za wysokie progi intelektualne. Za to stawianie pały opanowali do perfekcji.

Niektórzy z dowcipu śmieją się trzy razy. Pierwszy raz jak mu opowiedzą, drugi jak wyjaśnią, a trzeci gdy zrozumie, ale są też tacy dla których nawet to nie jest dostępne.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1589464

W języku polskim, gramatycznie bez błędów ortograficznych napisałem wprost
//Czy ktoś mógłby zetrzeć temu "panu" pianę z ust, zanim się w niej utopi?//
Wiec nie wiem czego tu jeszcze chcesz, że dobierasz to do siebie
EOT

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1589467

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy naprawdę nie potrafisz przeczytać nawet swoich komentarzy ze zrozumieniem? Odniosłeś się do mojego dowcipu, przyniosłeś go tu z Neonu a potem nie rozumiesz o kim był twój komentarz? Czy dziwisz się, że na Neon nie mogłeś znaleźć czytelników, za to tu ich znajdujesz pośród takich co ich Neon odrzucił? Widzisz, osoby które coś potrafią napisać znajdują czytelników i na niepoprawnych i na Neonie. Wielu takich jest, co na obu portalach znajdują swoje miejsce.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1589469

Czy ty naprawdę jesteś aż takim prostakiem by zrozumieć aluzję w komentarzu psiaka
Ty i pan ale odlot. Intelligence quotient 43

Husky,a ten wstęp do wpisu Dziennikarskie Bydło to TOP LEVEL
Genialne

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1589476

Józiu z Londynu czy nie lepiej powalczyć w takiej chwili i w tej dla nas szczególnej sytuacji prawym prostym o coś więcej, niż tylko te chude, osobiste wycieczki?!

Pod murami Jasnej Góry mówią gorąco swoje osobiste świadectwa Krystian Kratiuk i Łukasz Karpiel, właśnie o tym jak katolik powinien reagować na homoprofanacje. Zapraszam do obejrzenia tego specjalnego wydania, opublikowanego 10 maja 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589501

A co powiesz o tym Zawiedziony?! Jest bowiem i taki w naszym Narodzie. Oto Prezydent Bronisław Komorowski na antenie radia TOK FM dał takie oto świadectwo: “Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne.” Zaznaczył nadto, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło, stwierdził nawet, że w jego ocenie tęczowa aureola wokół Matki Bożej to „sygnał”, że: „przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/bronislaw-komorowski-chwali-teczowa-aureole-na-maryjnym-obrazie--bardzo-ladne--bardzo-fajne,68140,i.html#ixzz5nWasnXKf

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589465

 Witam! To nie nalot katolików inaczej, ale nalot czerwonych spadochroniarzy Opary, z Neonu 24. 

Vote up!
7
Vote down!
-2

ronin

#1589405

Serwus Husky. Dzięki za czas i komentarz . Polecam mocne świadectwo na stronie, jak zwykle niestrudzonego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który 8 maja napisał: Wierni czekają, aby Prymas Polski Wojciech Polak, pomimo medalu przyjętego od pseudo-katolickiego „Tygodnika Powszechnego”, zabrał głos ws. profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Gdyby żył Prymas S. Wyszyński, to z pewnością nie milczałby i stanął w obronie wiary. Co do wspomnianego pisma, to wczoraj opublikowało ono tekst pewnego świeckiego teologa, która stwierdza, że profanacji nie było. No cóż, redakcja TP staje (jak zwykle) nie po stronie zranionych, ale tych ranią katolików. Zawsze też ma podorędziu jakieś jakiś „autorytet” jak np. Krzysztofa Charamsę, księdza-geja i apostatę. Niech więc redakcja ma wreszcie cywilną odwagę stanąć w prawdzie i opuścić lokal kurii kuria krakowskiej. A lokal ten winien służyć katolickim redakcjom i organizacjom, które tułają się po mieście, a nie ich imitacjom.

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589454

medal od pseudo katolickiego pisma dla pseudo Prymasa - więc wszystko się zgadza

już chyba tutaj kiedyś pisałem co uważam o tym nadmuchanym marketingowo pseudo Prymasie

Vote up!
4
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589521

Sławku bardzo dobry wpis. Pokazuje też dodatkowy aspekt całej sprawy i szerzej ukazuje całość - super.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589414

Jeszcze tego samego dnia 8 maja Prymas Polski abp Wojciech Polak wobec ostatnich wydarzeń w Płocku i w Warszawie wypowiedział się publicznie: “Sytuacja wielu napięć i podziałów jakie w ostatnim czasie mają miejsce w naszej Ojczyźnie, a które jeszcze bardziej uwypukliły się na kanwie wydarzeń dotyczących wykorzystania jasnogórskiej ikony Matki Bożej do doraźnej walki politycznej i ideologicznej, budzą mój ból i niepokój.”

Po czym dodał: “Wielu spośród nas wpatrując się w oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej uczyło się wrażliwości i miłości dla innych. Każdy człowiek, niezależnie od swojego światopoglądu, wyznawanych zasad, orientacji seksualnej czy religii, bezwarunkowo zasługuje na szacunek. Ma też prawo do wyrażania swoich opinii i poglądów. Prawo to jednak kończy się w momencie, gdy swoją działalnością czy przekazem łamie wolność, wrażliwość, rani uczucia drugiego człowieka i wszystko, co dla niego jest święte.

Następnie Prymas Polski abp Wojciech Polak zdobył się na konkrety: “Wizerunek Czarnej Madonny był, jest i powinien pozostać znakiem jedności i miłości nawet wówczas, gdy wartości te wynikają nie tylko z pobudek religijnych, ale są wyrazem szacunku dla drugiego człowieka.” Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/prymas-polski-o-profanacjach--prawo-do-wyrazania-opinii-i-pogladow-nie-jest-bezwarunkowe,68095,i.html#ixzz5nWWsOabT

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589458

Na oczach krzyczącej mamy 6 - letniemu chłopcu Zakaria Al-Jaber obcięto głowę, tylko za to że wyznawał niewłaściwa religię

 

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/boy-6-beheaded-front-screaming-13973480?fbclid=IwAR3NSXwmDNeVwcZS3ZKeb2mn4xTpmksau14xqh91l1F-jyBY67wrP75JoPo

Vote up!
6
Vote down!
0
#1589468

Serwus Husky i dziękuję za wrażliwość serca! Temu dziecku i dziś możemu pomóc, zwalczając w sobie samych jako żywo naszą zimną obojetność. Bo o tym właśnie prawił Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski podczas święceń diakonatu w Katedrze Wawelskiej, kiedy na gorąco poruszył temat profanacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Podkreślił, iż na tym właśnie polega cynizm współczesności! Oto świat dokonuje tych czynów wobec chrześcijaństwa, równocześnie postępując tak, aby w wielu sytuacjach nie obrazić przedstawicieli innych wielkich religii. I dodał: “Pozostaje nam postawa św. Pawła: jeszcze większa modlitwa za Kościół i służba Kościołowi i ludziom poprzez dzieła prawdy.”, by zwyczajnie móc kiedyś za św. Pawłem jeszcze uczciwie powtórzyć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

Wskazał nadto na niebezpieczne zjawiska, które pojawiają się w świecie w imię pozornej wolności każdej jednostki: są nimi pogarda dla Kościoła i czystości serca, seksualizacja dzieci, a wg niektórych profanacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej: „jest wyrazem artyzmu”. W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia diakonatu z rąk metropolity krakowskiego przyjęło dziesięciu kleryków.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-jedraszewski-o-profanacji-obrazu-matki-bozej--na-tym-polega-cynizm-wspolczesnosci,68119,i.html#ixzz5nWjDrSgg

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589498

Mamy do czynienia nie tylko z atakiem na nas katolików.
Mamy do czynienia ze zwykłym zbydlęceniem elit i klakierów tychże elit.
Dla wielu z nich te ataki to współczesny artyzm.
Dla wielu z nich nie ma żadnej świętości, czy to naszą religia,czy nasz rodzinny dom.
Niech przykładem tego będzie dzisiejszy haniebny atak DZIENNIKARZY na dzieci Premiera
To bydło nie ma żadnych zahamowań i jeszcze znajduje tu, tak tu, na naszym portalu "obrońców"
Sorry za słowa ale to( rubbish/shits) nie ludzie

Vote up!
4
Vote down!
0
#1589502

Przekonywanie tęczowych dewiantów do czegokolwiek nie ma sensu, natomiast "postępowi katolicy" z Więzi" czy "TP' zawsze trzymali z lewica - komunistyczna czy jak teraz "europejską"....

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1589473

//Przekonywanie tęczowych dewiantów do czegokolwiek nie ma sensu, //

Rodzonej matki by się zaparli niż przyznali się do swojej antykatolickiej dewiacji
Tu niektórzy tak mają
8-)))))))
Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1589478

Lewicowa organizacja Amnesty International już raczyła wyrazić zaniepokojenie zatrzymaniem przez policję Elżbiety Podleśnej, podejrzanej o rozwieszanie profanujących obraz Matki Bożej plakatów. Feministce postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych.

Na stronie internetowej www.amnesty.org.pl. tak oto wielce się rozpisują, że rzec by można mało co na rzadko w majty zaraz nie narobią: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że Elżbieta Podleśna, polska aktywistka na rzecz praw człowieka, została wczoraj zatrzymana pod zarzutem obrazy uczuć religijnych, po tym jak wróciła z wizyty organizowanej przez Amnesty International w Belgii i Holandii”.

I choć słowem nie potrafią wspomnieć, o tych milionach katolików w Polsce, których Podleśna uczucia zwyczajnie obraziła, to jeszcze mają czelność twierdzić, że to zatrzymanie Podleśnej ma być rzekomo niezgodne ze standardami międzynarodowymi. Niejaka Barbora Cernusakova mówi bowiem: „Obawiamy się, że Elżbieta została zatrzymana za swój pokojowy aktywizm. Amnesty International wzywa polskie władze do zaprzestania nękania pokojowych demonstrantów i aktywistów w Polsce, w tym przez arbitralne zatrzymania osób, które bronią swoich praw. Władze muszą powstrzymać się od niezgodnego ze standardem międzynarodowym ograniczania prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów”.

Doprawdy takiego steku bzdur, już dawno nie czytałem! Jak ma być dobrze jeśli ludzie na takim poziomie, mają wszelako dostęp do tak ważnych stanowisk publicznych. No po prostu świat się wali na naszych oczach! Źródło: amnesty.org.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/amnesty-international-zaniepokojone-ujeciem-feministki-profanujacej-obraz-matki-bozej,68149,i.html#ixzz5nXypy7eU

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589527

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://www.youtube.com/watch?v=Hym3ROH4btE

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1589614

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://www.youtube.com/watch?v=Hym3ROH4btE

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1589615

Klejcie minusy,
zamiatajcie pod dywan,
zyjcie w grzechu, hipokryzji i w konserwie...

Vote up!
0
Vote down!
-1

H44

#1589628

Gdzieś słyszałem, że ta szmata jest działaczka tej szmaciarskiej amnesty.... - i tu jest ich siła, oni trzymają się razem, a u nas często każdy sobie...

Vote up!
3
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589618

.....nigdy nie odnoszą się do osoby, lecz zwasze wyłącznie do złych czynów tej osoby. Określenie to nigdy nie może przekreślać samej osoby, lecz wyłącznie piętnuje, potępia jej złe czyny. Dlatego sam Pan Jezus użył go w określeniu do faryzeuszy i uczonych w piśmie, bo czyny ich były złe. I szmata i groby pobielane to odnośnik do tego co jest nieczyste i przez to godne napiętnowania publicznego. Napisałem to tylko tak gwoli jasności, to co powinno być dla ludzi wierzących oczywistością. Pozdrawiam SolidarnegoX i dzięki za zainteresowanie i wrażliwość dla tych b. ważnych, a dla nas Polaków świętych nawet rzeczy.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589838

Do obrońców propagowania bluźnierczego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z aureole-tęczą, dołączył jezuita o. James Martin SJ. Otóż dnosząc się do skandalu napisał w komentarzu na Twitterze: „W skrócie: Czy Maryja i Jezus są jedynie dla osób heteroseksualnych?”

Tymczasem homoseksualna tęcza jest dziś publicznie afirmacją życia w grzechu ciężkim, nie walki z nieuporządkowanym pociągiem do osób tej samej płci, ale uznaniem, że uleganie mu jest „normalne”. W kolejnych komentarzach na Twitterze o. James Martin napisał także: „W końcu Matka Najświętsza i Jezus są często przedstawiani w strojach i z wizerunkami, które mają pomóc ludziom w pewnych miejscach albo wśród pewnych grup czuć, że są ich bliżej. Tęcza jest oczywistym sposobem, w jaki próbuje się wprowadzić ich do religijnego życia ludzi LGBT”.

Natomiast jeszcze w innym z kolei miejscu stwierdził klarownie: „Myśl, że katolicy LGBT mogą czuć się pocieszeni obrazem, który sugeruje, że Matka Najświętsza i Jezus ich kochają, nie przyszła tutaj władzom do głowy. Przynajmniej dla mnie wizerunek mniej przypomina protest, a bardziej błaganie o miłość”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/jezuita-james-martin-broni-sprofanowanego-wizerunku-czarnej-madonny,68202,i.html#ixzz5o5XU9kGR

Po temu zobacz koniecznie to wydanie: The Vortex — Denounce Him, opublikowany 15 maja 2019 r. przez Church Militant, a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1590632

Na Jasnej Górze 25 maja 2019 r. odprawiona zostanie Msza św. ekspiacyjna za zniewagi Chrystusa i Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce. Do udziału w liturgii zachęca wiernych metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który napisał: „W codziennym Apelu Jasnogórskim wypowiadamy słowem i sercem: ‘Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam’. Dlatego w czasie, w którym nasilają się ataki na wspólnotę Kościoła i wiernych, na znaki sakramentalne i na więź z żywymi osobami naszego Pana i Zbawiciela i Jego Matki, zapraszam wszystkich do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę Zwycięstwa 25 maja 2019 roku i udział w Eucharystii, którą odprawimy na szczycie jasnogórskim o godz. 13.00”.

I dodał w komunikacie: „To spotkanie chcemy przeżyć razem ze Stowarzyszeniem Civitas Christiana, które pielgrzymuje tego dnia na Jasną Górę pod hasłami: W Maryi pomoc oraz Mój Kościół – moja Matka”. […] „Dlatego chcę wypraszać razem z wami potrzebną odwagę i świadectwo wiary, aby bronić duchowej tożsamości Narodu przez przyczynę naszej Matki i Królowej. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam i z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen”. KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-depo-zaprasza-do-ekspiacji-za-profanacje-wizerunku-matki-bozej,68429,i.html#ixzz5oehuvzuq

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1591448

Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec profanacji wizerunku Matki Bożej. W stanowisku Zarządu Klubu w sprawie profanacji cudownego obrazu Matki Bożej można przeczytać: „Jako katolicy KIK w Częstochowie i jako mieszkańcy Duchowej Stolicy Polski, do której przybywają zgodnie z kilkusetletnią tradycją miliony pielgrzymów z kraju i ze świata, aby czcić, oddawać hołd oraz modlić się do Matki Najświętszej i Jej Syna Jezusa Chrystusa, stanowczo sprzeciwiamy się naruszeniu świętości cudownego wizerunku Czarnej Madonny, jak również pośrednio miejsca, w którym przebywa”.

Po czym w tekście jeszcze dodają b. jasno i klarownie: „Domalowanie w aureolach świętych Wizerunków kolorowych pasków symbolizujących środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transgenderystów LGBT i ich rozpowszechnianie jest oburzające i niedopuszczalne”.

Częstochowski KIK podkreśla nadto w swoim wystąpieniu, że: „wolność niewłaściwie pojęta i uzasadniana przez LGBT w swoim czynie nie może ograniczać wolności innych osób poniżając równocześnie ich godność i zapatrywania”.

By dalej zadeklarować publicznie i to: Niedopuszczalna jest również niewłaściwie pojęta tolerancja ze strony tzw. obserwatorów, tłumacząca ‘względami artystycznymi’ zaistniałe zdarzenie. Każdy artysta powinien być człowiekiem wrażliwym i właściwie rozumieć granice etyczno – moralne, których nie można przekroczyć uznając podstawowe prawo każdego człowieka do wzajemnej godności i szacunku. Żadna tzw. wizja artystyczna nie może tłumaczyć profanacji, poniżania i obrażania uczuć religijnych i godności człowieka”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/klub-inteligencji-katolickiej-sprzeciwia-sie-profanacji-cudownego-wizerunku-matki-bozej,68507,i.html#ixzz5ouS5vtab

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1591878

W Częstochowie odbył się w ostatnią Niedzielę 16 czerwca 2019 r. tzw. Marsz Równości. Homoaktywiści z tęczowymi flagami próbowali wejść na Jasną Górę, gdzie modliło się właśnie tysiące dzieci, biorących udział w dorocznej pielgrzymce podwórkowych kółek różańcowych, odbywała się msza święta.

Nie było tam spokojnie. Dostępu na Jasną Górę bronili wierni z Częstochowy i przybyli z różnych miejsc w Polsce. Tęczowi napierali i chcieli iść dalej, lecz dzielni katolicy nie dawali za wygraną. Nie pomogły apele policji, która na szczęćcie nie oodważyła się zaatakować mężnych Obrońców Jasnej Góry.

Było tam mnóstwo dziennikarzy! Naturalnie między czołem Marszu Równości, a zgromadzonymi po przeciwnej stronie ludźmi doszło do częstej wymiany zdań. Zgromadzeni od strony Klasztoru Jasnogórskiego młodzi ludzie krzyczeli gromko m.in.: „chłopak i dziewczyna normalna rodzina” oraz ostro: „zboczeńcy”. Inne zorganizowane grupy odpowiedziały tęczowym z kolei gorącą, pokorną modlitwą różańcową!  Zaś uczestnicy Marszu Równości, którzy przynieśli ze sobą tęczowe flagi, w tym flagę z polskim orłem na tęczowym tle, skandowali: „Polska tęczowa nie narodowa”, „sport, zdrowie, homoseksualizm”, „Częstochowa kolorowa”.

Rozpoczęty z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem II Marsz Równości przeszedł przez centrum Częstochowy. Uczestnicy marszu mieli tęczowe flagi i elementy odzieży: skarpetki, czapki czy torby, tabliczki w kształcie serca, a także budzącą w ostatnim czasie wiele kontrowersji kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i Jezusa z tęczowymi aureolami. Ten obraz niesiony przez uczestników marszu rozpalił emocje wśród kontrmanifestantów. Poruszając się wokół krzyczeli: „Oddać obraz!”, a w końcu kolejny raz zablokowali trasę przemarszu.

Ostatecznie tęczowi nie przezszli i musieli podać tyły! Jasna Góra raz jeszcze została obroniona przez wiernych! W wieczornym Apelu Jasnogórskim Pasterz Częstochowski abp Wacław Depo gorąco dziękował wszystkim, którzy bronili własnymi piersiami i modlitwą Domu Matki, bronili Jasnej Góry i obronili! Tak! Bogu niech będą dzięki! Źródło: PAP

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://m.niezalezna.pl/276039-aktywisci-lgbt-chcieli-sprofanowac-jasna-gore-nasza-relacja-wideo

Polecam zatem wprost znakomity, żywy reportaż z Obrony Jasnej Góry przed prowokacją środowisk LGBT 16 czerwca 2019 r., opublikowany dzień później przez Jacka Piętka. Piękna to relacja z czynnej obrony dusz i wynagrodzenie za bluźnierstwa i grzechy nieczystości wołające o pomstę do nieba:

 

Nadto jak zwykle gorący, oryginalny przekaz Marcina Roli: „Marsz równości vs. obrońcy Jasnej Góry! Czy uda się obronić wartości Polaków?”. Opublikowany już 16 czerwca 2019 r. wRealu24.pl , a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1594964

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk, filozof z katedry metafizyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zacytował słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki”. I jak podkreślał kapłan dalej: „Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki, a my dodajmy zielonej i tęczowej. Jednak masoneria – ostrzega Prymas – zamierza rozprawić się z komunizmem i Kościołem (…) Dodajmy, że ta masoneria współczesna ma lewicowe, ale i prawicowe oblicze, i to jest najbardziej niebezpieczne, bo niepoznawalne, nieczytelne i ukryte. Jakże niesamowita przenikliwość analiz Prymasa Wyszyńskiego, jakże trafna wizja naszej sytuacji, jakże ważne wskazanie na nasze obecne czasy”.

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk krytycznie ocenił postawę wielu współczesnych Polaków: „Naszym błędem może być to, że łapiemy się na nazwy tych grup typu: Wiosna, Nowa Lewica, KOD, koalicja taka czy owaka, a nie pytamy i dociekamy, kto za nimi stoi, kto je inspiruje, finansuje i wykorzystuje. Ważne jest, by także ci, którzy do tych grup przynależą, byli świadomi, że są często wykorzystywani jako przysłowiowe mięso armatnie”.

I dodał otwarcie o postawie pewnych polityków polskich: „Niektórzy z nich, owładnięci wściekłością do Kościoła i religii, powtarzają jak mantrę konieczność oddzielenia Kościoła od polityki, zerwania konkordatu z Rzymem, wprowadzenia państwa świeckiego itp. W tym widzą nowoczesność i oryginalność swoich propozycji, a co więcej, gwarant dobrobytu i przyszłość Polski i Polaków”. Źródło: radiomaryja.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ks--prof--maryniarczyk--teczowa-i-zielona-miedzynarodowka-chce-zniszczyc-kosciol,74029,i.html#ixzz6EDUnk6Rw

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1618932