Barwy aureoli to znak apokaliptycznej Niewiasty a nie ruchu homoseksualistów i lesbijek

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Opiekunowie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu na Podlasiu z przykrością odnotowali fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja bieżącego roku. Takie oświadczenie wydali publicznie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej. Oblaci przypominają, że tęczowe barwy aureoli na obrazie Maryi nawiązują do Apokalipsy, natomiast nigdy nie miały i nie mają odniesień do żadnych grup społecznych, znaczy powiedzmy to klarownie grup homoseksualistów i innych tym podobnych, skupionych wokół LGBT i tym podobne.

Otóż w opublikowanym 7 maja 2019 r. liście otwartym grupy katolików skierowanym do KEP przekonywano, że wpisanie tęczy w aureolę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej nie jest profanacją. Pisano tam bowiem: „Wpisanie tęczy nie jest, naszym zdaniem, obrazą uczuć religijnych, gdyż tęcza nie jest symbolem uwłaczającym - przypominamy, że np. Matka Boska Kodeńska ma także aureolę tęczową, a ikona Maiestas Domini przedstawia Chrystusa, którego stopy spoczywają na tęczy, co ma podkreślać Jego jedność i równość z Bogiem Ojcem Wszechmogącym”.

W takich oto dramatycznych okolicznościach Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, poczuli się w obowiązku zabrać publiczny głos w tej sprawie i Bogu niech będą za to dzięki, bo to jest jakiś zwyczajny głos rozsądku na tym szalejącym morzu profanacji, głupoty i zakłamania.

 

Oto pełna treść oświadczenia :

 

Z przykrością odnotowaliśmy fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, którego kustoszami od ponad 90 lat są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja br.

Prosimy o uszanowanie wiary i miłości, jakimi od kilkuset lat Matka Najświętsza jest otaczana w Jej cudownym obrazie kodeńskim. Przypominamy zarazem, że barwy aureoli na obrazie nawiązują do apokaliptycznej „Niewiasty obleczonej w słońce” (por. Ap 12,1) i nigdy nie miały i nie mają odniesień do jakichkolwiek grup społecznych! Nie powinny też służyć do usprawiedliwiania czy tłumaczenia propagandowych akcji, w których aureola na wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej zamazana zostaje kolorowymi paskami.

Jako opiekunowie sanktuarium w Kodniu wyrażamy nasz ból i protest przeciw próbie zdeprecjonowania duchowego znaczenia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej wobec tysięcy pielgrzymów przybywających modlić się przed Królową Podlasia!

o. Damian Dybała OMI

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej

o. dr Sebastian Wiśniewski OMI

Superior Klasztoru Oblatów w Kodniu

 

Na Jasnej Górze 9-dniowa modlitwa ekspiacyjna za profanację

 

Z kolei na oficjalnym koncie na Twitterze Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze, poinformowano, że d 8 maja (środa) do 16 maja 2019 (czwartek) w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie trwać 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Napisano zatem: „Wobec uderzeń w serce Polaków nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie”. Po czym dodano jeszcze podkreślając wyraz sprzeciwu wobec profanacji: „Od dziś w Kaplicy Matki Bożej o 16.00 rozpoczyna się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony”.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. nieznani sprawcy rozmieścili wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym Maryja i Dzieciątko Jezus miały aureole w kolorach tęczy, znanego symbolu środowisk LGBT. Plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej nieznani sprawcy powiesili m.in. na koszach na śmieci wokół kościoła oraz na przenośnych toaletach.

Profanacja miała być jakoby reakcją środowisk LGBT na wydarzenia, które miały miejsce w tej parafii w okresie Wielkiej Nocy. W Kościele przypomniano wówczas o grzechach niewiary, w tym o grzechu homoseksualizmu, a tak całkiem konkretnie chodziło o mądrą i pokorną aranżację Grobu Pańskiego, który tworzyły pudła z odważnie wypisanymi nazwami najróżniejszych, godnych potępienia zjawisk, w tym: „zboczenia’, „kłamstwo”, „kradzież”, „zdrada”, „LGBT”, „gender”.

Wobec takiego wystroju Grobu Pańskiego ostro protestowały dwie osoby w sobotę i dwie w niedzielę, mieszkańcy Płocka. Protestowały przeciwko piętnowaniu jakoby społeczności LGBT, doszło do awantur, wzywana była policja. Tym bardziej, iż w kolejnych dniach w kościele, dochodziło do prowokacji, inicjowanych przez aktywistów LGBT. Proboszcz parafii ks. Tadeusz Łebkowski otrzymywał też groźby m.in. zagrażające jego życiu. Sprawa została zgłoszona płockiej Policji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zapowiedział śledztwo w tej sprawie i który skomentował profanację na Twitterze, określając ją dosadnym mianem: „kulturowego barbarzyństwa”.

W związku z tą brutalną profanacją wizerunku Matki Bożej 27 kwietnia oświadczenie wydał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski (KEP): „Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (…). Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

Dwa dni później decyzją bp Mirosława Milewskiego poprowadzono specjalne nabożeństwo przebłagalne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku, w tejże parafii św. Maksymiliana Kolbego. w kościele św. Dominika na płockich „Górkach”. W komunikacie zapraszającym do szczerej i gorącej modlitwy duchowieństwo i mieszkańców miasta Płocka bp Mirosław Milewski napisał: „Maryjo Królowo Polski, jesteśmy przy Tobie, pamiętamy, czuwamy!”.

Na szczęście płocka policja 6 maja 2019 r. zatrzymała 51-letnią kobietę podejrzaną o sprofanowanie wizerunku Matki Boskiej. Postawiono jej zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych. A Minister MSWiA, Joachim Brudziński, który trzeba przyznać błyskawicznie zainteresował się sprawą, podziękował policji za sprawną akcję i napisał na Twitterze: „Żadne bajanie o wolności i ‘tolerancji’ nikomu nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących.”

 

P.S.

Podkreślenia w tekście oświadczenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, pochodzą wyłącznie od autora bloga S. T. Roch. Pełny tekst oświadczenia został też opublikowany na oficjalnej stronie eKAi pod adresem: https://ekai.pl/oblaci-z-kodnia-teczowe-barwy-aureoli-na-obrazie-maryi-nawiazuja-do-apokalipsy/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Bardzo dobry tekst!

O tym trzeba przypominać, zwłaszcza dziś po nalocie na portal wszelkiej maści katolików inaczej.
Jażdżewskie wyrastają tu jak grzyby po deszczu

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589371

Zgadzam się w 100% z wydaną opinią. "NIEPOPRAWNI" w nowym wydaniu mnie nie przeszkadzają, ale na pewno z nimi się nie muszę zgadzać. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1589395

Jest taki fajny dowcip, myślę, że pasuje do tego tekstu

Pyta syn ojca, tato, za co zabili Jezusa? Za obrazę uczuć religijnych synku, za obrazę...

nadużycie link skomentuj

Zawisza Niebieski 09.05.2019 23:13:15

 

 

To jest właśnie komentarz jednego z spada z Neonu.To właśnie jeden z tych katolików inaczej
Znalazł czas (pomimo ogromu pracy) by zabrać głos w dyskusji o antykatolickim ataku na Polskę i Polaków!

http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/148834,dosyć-już-dosyć-antykatolickiego-ataku-na-polskę-i-polaków#comment_1547372

Przyznacie że genialne.
Niestety mnóstwo jest jego lewackich i antykatolickich wpisów. I pisze to z pełną premedytacją oraz dokładnie to co wcześniej usłyszał od swoich guru - Michnika, Sierakowskiego, Lisa czy Palikota ,będąc ministrantem w świątyni na Czeskiej
I  takie Neonowe kreatury następnie żalą się, że Niepoprawni mają go głęboko w pięciu literach.
Dno dna 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1589396

No tak

Dowcip przedni czyli jaki "autor" taki dowcip

hmm

Dlatego mam prośbę do jego "kolegów i znajomych"

Czy ktoś mógłby zetrzeć temu "panu" pianę z ust, zanim się w niej utopi?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589397

Może nie "utopi"..ale się zakrztusi, co też jest bardzo niebezpieczne...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1589400

Oficjalnie faryzeusze faktycznie wydali Jezusa Piłatowi za bluźnierstwo (czyli obrazę) - jednak tylko tępy cep nie wie, że to była zwykła wymówka, bo faryzeusze bali się, że stracą swoje przywileje, bo Jezus ich wiele razy krytykował. Tą wymówkę wyczuł nawet Piłat, który nie chciał skazać Jezusa i dopiero jak faryzeusze zmienili "akt oskarżenia", że Jezus obwieścił się królem, a oni nie mają innego oprócz Cezara i jeśli Piłat nie zabije Jezusa, to występuje przeciwko Cezarowi - wtedy dopiero Piłat umywając ostentacyjnie ręce - skazał Jezusa na śmierć.

Tak więc gadanie, że Jezusa zabili za obrazę jest tak samo prawdziwe jak by powiedzieć, że skazali go za czynienie cudów - faryzeusze bali sie po prostu utraty przywilejów (jak to żydzi), bo coraz więcej osób szło za Jezusem (też żydem).

Ps. można trochę porównać faryzeuszy do żydów obecnie w izraelu, a Jezusa do żydów, którzy ocaleli z holokaustu i głośno w Polsce prawdziwie mówią np. o tym, że żydzi też kolaborowali z hitlerem - przecież takich żydów, którzy tak mówią, to ci z izraela najchętniej by powiesili na suchej gałezi - dlatego też ci z izraela chcą zmian w Biblii, aby nie było tam mowy o złych faryzeuszach, bo wiedzą, ze to o nich.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1589413

// jednak tylko tępy cep nie wie, że to była zwykła wymówka//

8-)))))

No comment

 

Mnie kontekst i miejsce zamieszczenia tego "dowcipu" nie zaskoczył.Zwłaszcza doskonale wiedząc kim tenże osobnik jest.
Zresztą sam autor tego wpisu, bloger  @krzysztofjaw skomentował to dosadnie i prawdziwie

//Szanowny Pan w tym anty–katolicyzmie już się Pan zapętlił, że nawet mi się nie chcę dyskutować... Tyle tylko, kogo i jakimi słowami Jezus Chrystus obraził swoich zabójców?//

http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/148834,dosyć-już-dosyć-antykatolickiego-ataku-na-polskę-i-polaków#comment_1547381

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589418

Na to co zrobił  ten cep, "posiadacz" kilku kont  to brak słów.

Nawet wulgaryzmy tego świata nie opiszą tego wystarczająco dosadnie!

 Ten Faral to  genderowy palant z Czerskiej

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1589438

dobrze, że wspomniałeś o "kilku kontach", bo jestem pewny (szczególnie co do jednego), że wielu ma tu kilka kont i zwolennicy PiS nie są w tym gorsi ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1589441

Żeby dowcip zrozumieć trzeba mieć choć trochę inteligencji, ci co jej nie posiadają posługują się obrazkami, jak dzieci na poziomie przedszkola, bo tylko to potrafią zrozumieć. Tacy zamiast pisać teksty tylko kopiują cudzą pracę, bo jak sami coś napiszą, to wychodzi grafomaństwo, że wstyd to pokazać. Dwa zdania na krzyż, bez większej logiki. Są tacy, co od pięciu lat są blogerami ale jednego tekstu nie napisali. Nic dziwnego, że taki przeczyta dowcip, nie pojmie, za to napisze o lewakach i antykatolikach. Czyż nie jest prawdą, gdy się mówi o elektoracie "podstawówka +"?

Na neonie jest wyjaśnienie dla tych, co początkowo nie zrozumieli, ale są w stanie zrozumieć po wyjaśnieniu. Jak widać z komentaarzy dla niektórych to nawet zrozumienie z wyjaśnieniem to za wysokie progi intelektualne. Za to stawianie pały opanowali do perfekcji.

Niektórzy z dowcipu śmieją się trzy razy. Pierwszy raz jak mu opowiedzą, drugi jak wyjaśnią, a trzeci gdy zrozumie, ale są też tacy dla których nawet to nie jest dostępne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1589464

W języku polskim, gramatycznie bez błędów ortograficznych napisałem wprost
//Czy ktoś mógłby zetrzeć temu "panu" pianę z ust, zanim się w niej utopi?//
Wiec nie wiem czego tu jeszcze chcesz, że dobierasz to do siebie
EOT

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589467

Czy naprawdę nie potrafisz przeczytać nawet swoich komentarzy ze zrozumieniem? Odniosłeś się do mojego dowcipu, przyniosłeś go tu z Neonu a potem nie rozumiesz o kim był twój komentarz? Czy dziwisz się, że na Neon nie mogłeś znaleźć czytelników, za to tu ich znajdujesz pośród takich co ich Neon odrzucił? Widzisz, osoby które coś potrafią napisać znajdują czytelników i na niepoprawnych i na Neonie. Wielu takich jest, co na obu portalach znajdują swoje miejsce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1589469

Czy ty naprawdę jesteś aż takim prostakiem by zrozumieć aluzję w komentarzu psiaka
Ty i pan ale odlot. Intelligence quotient 43

Husky,a ten wstęp do wpisu Dziennikarskie Bydło to TOP LEVEL
Genialne

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1589476

Józiu z Londynu czy nie lepiej powalczyć w takiej chwili i w tej dla nas szczególnej sytuacji prawym prostym o coś więcej, niż tylko te chude, osobiste wycieczki?!

Pod murami Jasnej Góry mówią gorąco swoje osobiste świadectwa Krystian Kratiuk i Łukasz Karpiel, właśnie o tym jak katolik powinien reagować na homoprofanacje. Zapraszam do obejrzenia tego specjalnego wydania, opublikowanego 10 maja 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589501

A co powiesz o tym Zawiedziony?! Jest bowiem i taki w naszym Narodzie. Oto Prezydent Bronisław Komorowski na antenie radia TOK FM dał takie oto świadectwo: “Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne.” Zaznaczył nadto, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło, stwierdził nawet, że w jego ocenie tęczowa aureola wokół Matki Bożej to „sygnał”, że: „przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/bronislaw-komorowski-chwali-teczowa-aureole-na-maryjnym-obrazie--bardzo-ladne--bardzo-fajne,68140,i.html#ixzz5nWasnXKf

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589465

 Witam! To nie nalot katolików inaczej, ale nalot czerwonych spadochroniarzy Opary, z Neonu 24. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1589405

Serwus Husky. Dzięki za czas i komentarz . Polecam mocne świadectwo na stronie, jak zwykle niestrudzonego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który 8 maja napisał: Wierni czekają, aby Prymas Polski Wojciech Polak, pomimo medalu przyjętego od pseudo-katolickiego „Tygodnika Powszechnego”, zabrał głos ws. profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Gdyby żył Prymas S. Wyszyński, to z pewnością nie milczałby i stanął w obronie wiary. Co do wspomnianego pisma, to wczoraj opublikowało ono tekst pewnego świeckiego teologa, która stwierdza, że profanacji nie było. No cóż, redakcja TP staje (jak zwykle) nie po stronie zranionych, ale tych ranią katolików. Zawsze też ma podorędziu jakieś jakiś „autorytet” jak np. Krzysztofa Charamsę, księdza-geja i apostatę. Niech więc redakcja ma wreszcie cywilną odwagę stanąć w prawdzie i opuścić lokal kurii kuria krakowskiej. A lokal ten winien służyć katolickim redakcjom i organizacjom, które tułają się po mieście, a nie ich imitacjom.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589454

medal od pseudo katolickiego pisma dla pseudo Prymasa - więc wszystko się zgadza

już chyba tutaj kiedyś pisałem co uważam o tym nadmuchanym marketingowo pseudo Prymasie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1589521

Sławku bardzo dobry wpis. Pokazuje też dodatkowy aspekt całej sprawy i szerzej ukazuje całość - super.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1589414

Jeszcze tego samego dnia 8 maja Prymas Polski abp Wojciech Polak wobec ostatnich wydarzeń w Płocku i w Warszawie wypowiedział się publicznie: “Sytuacja wielu napięć i podziałów jakie w ostatnim czasie mają miejsce w naszej Ojczyźnie, a które jeszcze bardziej uwypukliły się na kanwie wydarzeń dotyczących wykorzystania jasnogórskiej ikony Matki Bożej do doraźnej walki politycznej i ideologicznej, budzą mój ból i niepokój.”

Po czym dodał: “Wielu spośród nas wpatrując się w oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej uczyło się wrażliwości i miłości dla innych. Każdy człowiek, niezależnie od swojego światopoglądu, wyznawanych zasad, orientacji seksualnej czy religii, bezwarunkowo zasługuje na szacunek. Ma też prawo do wyrażania swoich opinii i poglądów. Prawo to jednak kończy się w momencie, gdy swoją działalnością czy przekazem łamie wolność, wrażliwość, rani uczucia drugiego człowieka i wszystko, co dla niego jest święte.

Następnie Prymas Polski abp Wojciech Polak zdobył się na konkrety: “Wizerunek Czarnej Madonny był, jest i powinien pozostać znakiem jedności i miłości nawet wówczas, gdy wartości te wynikają nie tylko z pobudek religijnych, ale są wyrazem szacunku dla drugiego człowieka.” Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/prymas-polski-o-profanacjach--prawo-do-wyrazania-opinii-i-pogladow-nie-jest-bezwarunkowe,68095,i.html#ixzz5nWWsOabT

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589458

Na oczach krzyczącej mamy 6 - letniemu chłopcu Zakaria Al-Jaber obcięto głowę, tylko za to że wyznawał niewłaściwa religię

 

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/boy-6-beheaded-front-screaming-13973480?fbclid=IwAR3NSXwmDNeVwcZS3ZKeb2mn4xTpmksau14xqh91l1F-jyBY67wrP75JoPo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589468

Serwus Husky i dziękuję za wrażliwość serca! Temu dziecku i dziś możemu pomóc, zwalczając w sobie samych jako żywo naszą zimną obojetność. Bo o tym właśnie prawił Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski podczas święceń diakonatu w Katedrze Wawelskiej, kiedy na gorąco poruszył temat profanacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Podkreślił, iż na tym właśnie polega cynizm współczesności! Oto świat dokonuje tych czynów wobec chrześcijaństwa, równocześnie postępując tak, aby w wielu sytuacjach nie obrazić przedstawicieli innych wielkich religii. I dodał: “Pozostaje nam postawa św. Pawła: jeszcze większa modlitwa za Kościół i służba Kościołowi i ludziom poprzez dzieła prawdy.”, by zwyczajnie móc kiedyś za św. Pawłem jeszcze uczciwie powtórzyć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

Wskazał nadto na niebezpieczne zjawiska, które pojawiają się w świecie w imię pozornej wolności każdej jednostki: są nimi pogarda dla Kościoła i czystości serca, seksualizacja dzieci, a wg niektórych profanacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej: „jest wyrazem artyzmu”. W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia diakonatu z rąk metropolity krakowskiego przyjęło dziesięciu kleryków.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-jedraszewski-o-profanacji-obrazu-matki-bozej--na-tym-polega-cynizm-wspolczesnosci,68119,i.html#ixzz5nWjDrSgg

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589498

Mamy do czynienia nie tylko z atakiem na nas katolików.
Mamy do czynienia ze zwykłym zbydlęceniem elit i klakierów tychże elit.
Dla wielu z nich te ataki to współczesny artyzm.
Dla wielu z nich nie ma żadnej świętości, czy to naszą religia,czy nasz rodzinny dom.
Niech przykładem tego będzie dzisiejszy haniebny atak DZIENNIKARZY na dzieci Premiera
To bydło nie ma żadnych zahamowań i jeszcze znajduje tu, tak tu, na naszym portalu "obrońców"
Sorry za słowa ale to( rubbish/shits) nie ludzie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589502

Przekonywanie tęczowych dewiantów do czegokolwiek nie ma sensu, natomiast "postępowi katolicy" z Więzi" czy "TP' zawsze trzymali z lewica - komunistyczna czy jak teraz "europejską"....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1589473

//Przekonywanie tęczowych dewiantów do czegokolwiek nie ma sensu, //

Rodzonej matki by się zaparli niż przyznali się do swojej antykatolickiej dewiacji
Tu niektórzy tak mają
8-)))))))
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1589478

Lewicowa organizacja Amnesty International już raczyła wyrazić zaniepokojenie zatrzymaniem przez policję Elżbiety Podleśnej, podejrzanej o rozwieszanie profanujących obraz Matki Bożej plakatów. Feministce postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych.

Na stronie internetowej www.amnesty.org.pl. tak oto wielce się rozpisują, że rzec by można mało co na rzadko w majty zaraz nie narobią: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że Elżbieta Podleśna, polska aktywistka na rzecz praw człowieka, została wczoraj zatrzymana pod zarzutem obrazy uczuć religijnych, po tym jak wróciła z wizyty organizowanej przez Amnesty International w Belgii i Holandii”.

I choć słowem nie potrafią wspomnieć, o tych milionach katolików w Polsce, których Podleśna uczucia zwyczajnie obraziła, to jeszcze mają czelność twierdzić, że to zatrzymanie Podleśnej ma być rzekomo niezgodne ze standardami międzynarodowymi. Niejaka Barbora Cernusakova mówi bowiem: „Obawiamy się, że Elżbieta została zatrzymana za swój pokojowy aktywizm. Amnesty International wzywa polskie władze do zaprzestania nękania pokojowych demonstrantów i aktywistów w Polsce, w tym przez arbitralne zatrzymania osób, które bronią swoich praw. Władze muszą powstrzymać się od niezgodnego ze standardem międzynarodowym ograniczania prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów”.

Doprawdy takiego steku bzdur, już dawno nie czytałem! Jak ma być dobrze jeśli ludzie na takim poziomie, mają wszelako dostęp do tak ważnych stanowisk publicznych. No po prostu świat się wali na naszych oczach! Źródło: amnesty.org.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/amnesty-international-zaniepokojone-ujeciem-feministki-profanujacej-obraz-matki-bozej,68149,i.html#ixzz5nXypy7eU

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589527

https://www.youtube.com/watch?v=Hym3ROH4btE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1589614

https://www.youtube.com/watch?v=Hym3ROH4btE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1589615

Klejcie minusy,
zamiatajcie pod dywan,
zyjcie w grzechu, hipokryzji i w konserwie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

H44

#1589628

Gdzieś słyszałem, że ta szmata jest działaczka tej szmaciarskiej amnesty.... - i tu jest ich siła, oni trzymają się razem, a u nas często każdy sobie...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1589618

.....nigdy nie odnoszą się do osoby, lecz zwasze wyłącznie do złych czynów tej osoby. Określenie to nigdy nie może przekreślać samej osoby, lecz wyłącznie piętnuje, potępia jej złe czyny. Dlatego sam Pan Jezus użył go w określeniu do faryzeuszy i uczonych w piśmie, bo czyny ich były złe. I szmata i groby pobielane to odnośnik do tego co jest nieczyste i przez to godne napiętnowania publicznego. Napisałem to tylko tak gwoli jasności, to co powinno być dla ludzi wierzących oczywistością. Pozdrawiam SolidarnegoX i dzięki za zainteresowanie i wrażliwość dla tych b. ważnych, a dla nas Polaków świętych nawet rzeczy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589838

Do obrońców propagowania bluźnierczego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z aureole-tęczą, dołączył jezuita o. James Martin SJ. Otóż dnosząc się do skandalu napisał w komentarzu na Twitterze: „W skrócie: Czy Maryja i Jezus są jedynie dla osób heteroseksualnych?”

Tymczasem homoseksualna tęcza jest dziś publicznie afirmacją życia w grzechu ciężkim, nie walki z nieuporządkowanym pociągiem do osób tej samej płci, ale uznaniem, że uleganie mu jest „normalne”. W kolejnych komentarzach na Twitterze o. James Martin napisał także: „W końcu Matka Najświętsza i Jezus są często przedstawiani w strojach i z wizerunkami, które mają pomóc ludziom w pewnych miejscach albo wśród pewnych grup czuć, że są ich bliżej. Tęcza jest oczywistym sposobem, w jaki próbuje się wprowadzić ich do religijnego życia ludzi LGBT”.

Natomiast jeszcze w innym z kolei miejscu stwierdził klarownie: „Myśl, że katolicy LGBT mogą czuć się pocieszeni obrazem, który sugeruje, że Matka Najświętsza i Jezus ich kochają, nie przyszła tutaj władzom do głowy. Przynajmniej dla mnie wizerunek mniej przypomina protest, a bardziej błaganie o miłość”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/jezuita-james-martin-broni-sprofanowanego-wizerunku-czarnej-madonny,68202,i.html#ixzz5o5XU9kGR

Po temu zobacz koniecznie to wydanie: The Vortex — Denounce Him, opublikowany 15 maja 2019 r. przez Church Militant, a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1590632

Na Jasnej Górze 25 maja 2019 r. odprawiona zostanie Msza św. ekspiacyjna za zniewagi Chrystusa i Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce. Do udziału w liturgii zachęca wiernych metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który napisał: „W codziennym Apelu Jasnogórskim wypowiadamy słowem i sercem: ‘Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam’. Dlatego w czasie, w którym nasilają się ataki na wspólnotę Kościoła i wiernych, na znaki sakramentalne i na więź z żywymi osobami naszego Pana i Zbawiciela i Jego Matki, zapraszam wszystkich do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę Zwycięstwa 25 maja 2019 roku i udział w Eucharystii, którą odprawimy na szczycie jasnogórskim o godz. 13.00”.

I dodał w komunikacie: „To spotkanie chcemy przeżyć razem ze Stowarzyszeniem Civitas Christiana, które pielgrzymuje tego dnia na Jasną Górę pod hasłami: W Maryi pomoc oraz Mój Kościół – moja Matka”. […] „Dlatego chcę wypraszać razem z wami potrzebną odwagę i świadectwo wiary, aby bronić duchowej tożsamości Narodu przez przyczynę naszej Matki i Królowej. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam i z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen”. KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-depo-zaprasza-do-ekspiacji-za-profanacje-wizerunku-matki-bozej,68429,i.html#ixzz5oehuvzuq

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1591448

Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec profanacji wizerunku Matki Bożej. W stanowisku Zarządu Klubu w sprawie profanacji cudownego obrazu Matki Bożej można przeczytać: „Jako katolicy KIK w Częstochowie i jako mieszkańcy Duchowej Stolicy Polski, do której przybywają zgodnie z kilkusetletnią tradycją miliony pielgrzymów z kraju i ze świata, aby czcić, oddawać hołd oraz modlić się do Matki Najświętszej i Jej Syna Jezusa Chrystusa, stanowczo sprzeciwiamy się naruszeniu świętości cudownego wizerunku Czarnej Madonny, jak również pośrednio miejsca, w którym przebywa”.

Po czym w tekście jeszcze dodają b. jasno i klarownie: „Domalowanie w aureolach świętych Wizerunków kolorowych pasków symbolizujących środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transgenderystów LGBT i ich rozpowszechnianie jest oburzające i niedopuszczalne”.

Częstochowski KIK podkreśla nadto w swoim wystąpieniu, że: „wolność niewłaściwie pojęta i uzasadniana przez LGBT w swoim czynie nie może ograniczać wolności innych osób poniżając równocześnie ich godność i zapatrywania”.

By dalej zadeklarować publicznie i to: Niedopuszczalna jest również niewłaściwie pojęta tolerancja ze strony tzw. obserwatorów, tłumacząca ‘względami artystycznymi’ zaistniałe zdarzenie. Każdy artysta powinien być człowiekiem wrażliwym i właściwie rozumieć granice etyczno – moralne, których nie można przekroczyć uznając podstawowe prawo każdego człowieka do wzajemnej godności i szacunku. Żadna tzw. wizja artystyczna nie może tłumaczyć profanacji, poniżania i obrażania uczuć religijnych i godności człowieka”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/klub-inteligencji-katolickiej-sprzeciwia-sie-profanacji-cudownego-wizerunku-matki-bozej,68507,i.html#ixzz5ouS5vtab

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1591878

W Częstochowie odbył się w ostatnią Niedzielę 16 czerwca 2019 r. tzw. Marsz Równości. Homoaktywiści z tęczowymi flagami próbowali wejść na Jasną Górę, gdzie modliło się właśnie tysiące dzieci, biorących udział w dorocznej pielgrzymce podwórkowych kółek różańcowych, odbywała się msza święta.

Nie było tam spokojnie. Dostępu na Jasną Górę bronili wierni z Częstochowy i przybyli z różnych miejsc w Polsce. Tęczowi napierali i chcieli iść dalej, lecz dzielni katolicy nie dawali za wygraną. Nie pomogły apele policji, która na szczęćcie nie oodważyła się zaatakować mężnych Obrońców Jasnej Góry.

Było tam mnóstwo dziennikarzy! Naturalnie między czołem Marszu Równości, a zgromadzonymi po przeciwnej stronie ludźmi doszło do częstej wymiany zdań. Zgromadzeni od strony Klasztoru Jasnogórskiego młodzi ludzie krzyczeli gromko m.in.: „chłopak i dziewczyna normalna rodzina” oraz ostro: „zboczeńcy”. Inne zorganizowane grupy odpowiedziały tęczowym z kolei gorącą, pokorną modlitwą różańcową!  Zaś uczestnicy Marszu Równości, którzy przynieśli ze sobą tęczowe flagi, w tym flagę z polskim orłem na tęczowym tle, skandowali: „Polska tęczowa nie narodowa”, „sport, zdrowie, homoseksualizm”, „Częstochowa kolorowa”.

Rozpoczęty z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem II Marsz Równości przeszedł przez centrum Częstochowy. Uczestnicy marszu mieli tęczowe flagi i elementy odzieży: skarpetki, czapki czy torby, tabliczki w kształcie serca, a także budzącą w ostatnim czasie wiele kontrowersji kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i Jezusa z tęczowymi aureolami. Ten obraz niesiony przez uczestników marszu rozpalił emocje wśród kontrmanifestantów. Poruszając się wokół krzyczeli: „Oddać obraz!”, a w końcu kolejny raz zablokowali trasę przemarszu.

Ostatecznie tęczowi nie przezszli i musieli podać tyły! Jasna Góra raz jeszcze została obroniona przez wiernych! W wieczornym Apelu Jasnogórskim Pasterz Częstochowski abp Wacław Depo gorąco dziękował wszystkim, którzy bronili własnymi piersiami i modlitwą Domu Matki, bronili Jasnej Góry i obronili! Tak! Bogu niech będą dzięki! Źródło: PAP

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://m.niezalezna.pl/276039-aktywisci-lgbt-chcieli-sprofanowac-jasna-gore-nasza-relacja-wideo

Polecam zatem wprost znakomity, żywy reportaż z Obrony Jasnej Góry przed prowokacją środowisk LGBT 16 czerwca 2019 r., opublikowany dzień później przez Jacka Piętka. Piękna to relacja z czynnej obrony dusz i wynagrodzenie za bluźnierstwa i grzechy nieczystości wołające o pomstę do nieba:

 

Nadto jak zwykle gorący, oryginalny przekaz Marcina Roli: „Marsz równości vs. obrońcy Jasnej Góry! Czy uda się obronić wartości Polaków?”. Opublikowany już 16 czerwca 2019 r. wRealu24.pl , a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1594964

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk, filozof z katedry metafizyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zacytował słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki”. I jak podkreślał kapłan dalej: „Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki, a my dodajmy zielonej i tęczowej. Jednak masoneria – ostrzega Prymas – zamierza rozprawić się z komunizmem i Kościołem (…) Dodajmy, że ta masoneria współczesna ma lewicowe, ale i prawicowe oblicze, i to jest najbardziej niebezpieczne, bo niepoznawalne, nieczytelne i ukryte. Jakże niesamowita przenikliwość analiz Prymasa Wyszyńskiego, jakże trafna wizja naszej sytuacji, jakże ważne wskazanie na nasze obecne czasy”.

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk krytycznie ocenił postawę wielu współczesnych Polaków: „Naszym błędem może być to, że łapiemy się na nazwy tych grup typu: Wiosna, Nowa Lewica, KOD, koalicja taka czy owaka, a nie pytamy i dociekamy, kto za nimi stoi, kto je inspiruje, finansuje i wykorzystuje. Ważne jest, by także ci, którzy do tych grup przynależą, byli świadomi, że są często wykorzystywani jako przysłowiowe mięso armatnie”.

I dodał otwarcie o postawie pewnych polityków polskich: „Niektórzy z nich, owładnięci wściekłością do Kościoła i religii, powtarzają jak mantrę konieczność oddzielenia Kościoła od polityki, zerwania konkordatu z Rzymem, wprowadzenia państwa świeckiego itp. W tym widzą nowoczesność i oryginalność swoich propozycji, a co więcej, gwarant dobrobytu i przyszłość Polski i Polaków”. Źródło: radiomaryja.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ks--prof--maryniarczyk--teczowa-i-zielona-miedzynarodowka-chce-zniszczyc-kosciol,74029,i.html#ixzz6EDUnk6Rw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1618932

Jest b. ważne, dzisiejsze oświadczenie kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, który napisał: "Profanacja zabytkowej figury Chrystusa ‘Sursum corda’ przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie spowodowała ból ludzi wierzących, parafian kościoła Świętego Krzyża oraz wielu mieszkańców stolicy, dla których figura Zbawiciela dźwigającego krzyż stała się symbolem nadziei w najtrudniejszych dniach Powstania".

I dodał jeszcze: "Apeluję, by niezależnie od wyznawanych poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących. Zaprzestańmy stosowania aktów wandalizmu i przekraczania granic w debacie publicznej".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-pomnik-jezusa-z-teczowa-flaga-jest-oswiadczenie-kardynala-kazimierza-nycza-6537412195722881a

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639998

Katarzyna Gójska redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo”, wicenaczelna tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie” napisała dziś: „Bluźnierczy atak na figurę Jezusa Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu nie jest incydentalnym chuligańskim wybrykiem, a konsekwencją promowania, podsycania i gloryfikowania pogardy i barbarzyństwa, z którym mamy do czynienia od kilkunastu lat. I jest kreator tego zdziczenia - to szeroko rozumiane środowisko dzisiejszej Platformy Obywatelskiej wraz ze sprzyjającymi mu mediami i tzw celebrytami. Oczywiście nie bez znaczenia jest przyjazny tego typu barbarzyństwu klimat w Europie, ale to by nie wystarczyło, gdyby nie rodzima grupa promująca. Bo dlaczegóż nie można zbezcześcić figury pana Jezusa, skoro można było w asyście polityków PO i jej prezydenta stolicy drwić z Mszy Świętej? Dlaczego nie oblegać oblicza Syna Bożego z pseudotęczową szmatą, skoro ‘dekorowanie’ nią obrazu Matki Bożej były premier i lider Platformy nazywa sztuką? Bicie, atakowanie, wyzwiska stały się normalnym narzędziem działań politycznych totalnej opozycji. I z przykrością należy stwierdzić, iż ci jej członkowie, którzy jednak dali się poznać jako ludzie rozumiejący, czym jest szacunek dla drugiego człowieka, udają, że nie dostrzegają związku przyczynowo-skutkowego między systematyczną barbaryzacją polskiego życia publicznego przez ich partyjnych kolegów i mniej lub bardziej znanych sympatyków, a atakami jak ten z Krakowskiego Przedmieścia.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://niezalezna.pl/343447-katarzyna-gojska-dla-niezaleznapl-barbarzynstwo-pod-plaszczykiem-tolerancji

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639999

Ks. Prof. Dariusz Oko: „Warto zastanowić się, jak środowiska lewicowe byłyby oburzone, gdyby bluźniercza profanacja, jaka miała miejsce na Krakowskim Przedmieściu, na pomniku Chrystusa dźwigającego Krzyż, została dokonana w stosunku do symboli związanych z islamem czy judaizmem. Jaki byłby wtedy rwetes, jakie rozdzieranie szat...

To, co stało się na Krakowskim Przedmieściu, jest jawnym aktem nienawiści i pogardy. Ludzie, którzy mówią o tolerancji, są przesiąknięci nienawiścią. Nie ma chyba jakiegokolwiek środowiska w cywilizowanym świecie, które zionęłoby nienawiścią tak bardzo jak genderyści.

Bluźnierczy atak, z jakim mamy do czynienia, to kolejny przejaw podobieństwa genderystów do komunistów, a gender to nic innego jak mutacja marksizmu. Zarówno ideologia gender jak i jej wyznawcy są przesiąknięci podobną pychą, podobną nienawiścią – w szczególności do religii katolickiej – jak marksizm i marksiści.

Różnica polega na tym, że marksiści mordowali kapłanów, prześladowali wyznawców Chrystusa, zrównywali z ziemią kościoły. Genderyści póki co jeszcze tego nie robią, a raczej nie są jeszcze w stanie tego robić, więc profanują na potęgę to co święte dla nas – katolików. Tego typu akty najlepiej uświadamiają nam, z kim mamy do czynienia i ile w tych ludziach jest pogardy. Powtórzę: ci, którzy mówią o tolerancji i walce z nienawiścią, sami są tą nienawiścią przepełnieni, dzięki czemu możemy zobaczyć ich prawdziwą twarz. Twarz strasznych ideologów spod znaku totalitaryzmu. Twarz ludzi, którzy nie mogą ścierpieć innych poglądów. I w końcu: twarz demoniczną, ponieważ zawsze gdy dzieje się takie zło, to złe duchy bardzo chętnie przykładają do niego swoje brudne łapy.

Jedynym pozytywem – jeśli oczywiście możemy o czymś takim mówić w obliczu tak haniebnego wydarzenia – jest to, że przynajmniej wielu z nas zrozumie, z kim tak naprawdę mamy do czynienia i przed kim się bronimy. Mało tego: musimy zrobić wszystko, aby ci ludzie nie osiągnęli w Polsce władzy, ponieważ na wzór bolszewików wprowadzą totalitaryzm aby zniszczyć, zlikwidować wszystkich, którzy mają inne przekonania niż oni sami.

Musimy się zdecydowanie bronić! Pan Jezus, kiedy został uderzony w twarz przez faryzeusza w czasie przesłuchania przed arcykapłanem Annaszem, nie nadstawił drugiego policzka, tylko powiedział: „Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?”. Syn Człowieczy bronił się przed zakłamaniem faryzeuszów. My też musimy się bronić przed współczesnymi, najbardziej zakłamanymi faryzeuszami, jakimi są genderyści. Gdyby ktoś napadł na Świętą Rodzinę, to co zrobiłby święty Józef? Nie stałby z boku, tylko bronił Maryi i Dzieciątka Jezus.

My też musimy się bronić przed genderystami jako największymi faryzeuszami, zakłamańcami i wulkanami nienawiści naszych czasów, po pierwsze przez szerzenie Prawdy przez wielkie P. Poprzez pokazywanie prawdziwego oblicza ideologii gender i stałe informowanie katolików w Polsce, z czym mamy do czynienia. Musimy ujawniać tę straszną, bolszewicką i totalitarną twarz genderystów. Nie możemy się bać! Najważniejsze, aby katolicy byli świadomi, że nie mamy do czynienia z bajką o żelaznym wilku, tylko ze zorganizowaną akcją totalnej antykatolickiej pogardy.

Poza tym musimy wykorzystać wszystkie dostępne środki prawne, aby bluźniercy, profanatorzy i barbarzyńcy spod znaku gender byli ścigani, aresztowani i postawieni przed sądem jak pospolici przestępcy. W przeciwnym wypadku genderyści się rozzuchwalą i przeprowadzą kolejne, być może dużo bardziej bluźniercze i niebezpieczne ataki, z agresją fizyczną włącznie. Ks. prof. Dariusz Oko”.

Wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--prof--dariusz-oko--atak-na-chrystusa-pokazuje--ile-sa-warte-hasla-genderystow-o-tolerancji,77512,i.html#ixzz6Td2sZBGq

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640002

Atak środowisk LGBT+ na figurę Chrystusa niosącego krzyż stojącą przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, komentuje na żywo Prof. Paweł Skrzydlewski: „To jest kolejny przejaw działania rewolucyjnego, które reprezentują środowiska LGBT+ i z całą pewnością jest to przykład bezbożnictwa, które ma tu już wymiar nie tylko światopoglądowy, ale także waleczny, utopijny. To jest bezbożnictwo, które wypowiada wojnę i ono będzie walczyło.”

I dodał jednoznacznie: „To wszystko robi się w kilku celach. Po pierwsze, by zohydzić człowiekowi rzeczy dobre, a po wtóre, by wywołać w drugim człowieku przekonanie, że wszystko już wolno, że wszystko już się stało. Jest to destrukcja idąca drogą neomarksizmu. To rzecz straszna, której trzeba się z rozsądkiem sprzeciwiać wszelkimi możliwymi sposobami. Ze środkami prawnymi włącznie. Ale wykorzystać trzeba też formy nacisku społecznego: to demonstracje, działania pokojowe publiczne, które pokazują, że nie będziemy – jako katolicy, jako naród – tych wszystkich rzeczy tolerować, bo są one sprawą haniebną i gorszącą, i nie ma na to zgody.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/rewolucja-zyje-z-profanacji--profesorowie-ryba-i-skrzydlewski-o-atakach-na-katolickie-symbole,77501,i.html#ixzz6Td75DwzW

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640004

Prof. Mieczysław Ryba z KUL-u przypomniał, że już Gramsci powiedział, że socjalizm jest teoretyczną negacją i praktyczną likwidacją chrześcijaństwa. Zatem każdy marksizm, każdy socjalizm musi zaatakować chrześcijaństwo: „Czyni to, bo sam chce być religią, sam chce dawać ostateczną odpowiedź na wszystkie aspekty życia ludzkiego, włącznie z pytaniem o cel życia człowieka. Zatem nie dziwi mnie to zachowanie i uważam, że należy się spodziewać eskalacji: tak jak eskalował marksizm klasyczny w relacji do chrześcijaństwa i chciał go zlikwidować. Nie ma tu nic nowego. To jest ideologia.”

I dodaje jasno i klarownie: „Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z wojną kulturową. A jeśli tak, to bój toczy się o duszę człowieka, o duszę narodu, o duszę młodych ludzi. W tym względzie trzeba napominać, wskazywać, dawać odpowiedź, mówić prawdę… Nie można milczeć. Trzeba też w różnych przestrzeniach działać na poziomie prawnym: blokować możliwość tego typu działań na gruncie ustawowym. Oczywiście sama działalność ustawowa czy kulturowa nie wystarczą. To jest wojna o wszystko i jeśli tego sobie nie uświadomimy, będziemy jak dzieci prowadzone na rzeź.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/rewolucja-zyje-z-profanacji--profesorowie-ryba-i-skrzydlewski-o-atakach-na-katolickie-symbole,77501,i.html#ixzz6Td75DwzW

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640005

Krystian Kratiuk redaktor naczelny portalu PCh24.pl oraz magazynu „Polonia Christiana” napisał: „Czas powtórzyć po raz kolejny to, czego wielu nie chce do siebie dopuścić. TO JEST WOJNA! Tęczowa flaga nie jest żadnym symbolem tolerancji, ale jest symbolem wojny wymierzonej kulturze chrześcijańskiej i resztkom chrześcijańskiej cywilizacji. Ten straszliwy obrazek flagi wetkniętej w pomnik umęczonego Zbawiciela sprzed kościoła Świętego Krzyża, jak również obraz sprzed roku, kiedy to aktywiści LGBT wpisali tęczę w aureolę Matki Bożej udowadnia tę oczywistość po raz kolejny.”

I dodaje zdecydowanie: „Szkoda tylko, że w Kościele bardzo silne pozostają środowiska, które usilnie próbują zaprzeczać faktom i oczywistościom. Na naszych oczach toczy się wojna przeciwko nam, wojna symboliczna, w której niestety bierze udział również – powiedzmy to delikatnie – skrajnie naiwna część środowisk kościelnych, która tak bardzo nie chce uwierzyć w wypowiedzianą nam wojnę, że wciąż pragnie sobie przekazywać z homo-aktywistami ‘tęczowe znaki pokoju’. Przecież były takie akcje społeczne!

Wiele mówi się o tym, jak to rzekomo Polacy stosują opresję wobec innych. A to przecież nic bardziej mylnego. Przecież to my jesteśmy ofiarami symbolicznej napaści, przecież to my w przenośni (i jakże dziś modnym porównaniu) jesteśmy tymi biednymi Indianami, którzy żyją w swoich domach od wieków w ten sam sposób, od wieków w ten sam sposób wierzą, a wielkie pieniądze Zachodniego świata służą temu, żeby przeorać nasz świat, i to, co pozostało w nim chrześcijańskie.

Cóż jest bardziej chrześcijańskiego w sferze publicznej, niż pomnik udręczonego Chrystusa? Cóż jest bardziej polskiego, niż symbol Warszawy zniszczonej przez niemieckich okultystów przy biernym wsparciu ateistycznych bolszewików, niż Chrystus sprzed stołecznego kościoła Świętego Krzyża.

Oczekuję stanowczej reakcji władz świeckich, zarówno rządu jak i organów ścigania. Oczekuję ostrych słów potępienia ze strony warszawskiego biskupa, oczekuję ostrego potępienia ze strony Przewodniczącego Konferencji Episkopatu, oczekuję wreszcie reakcji prymasa Polaka, który jak wiemy potrafi wypowiedzieć się bardzo ostro, jeśli coś mu się nie podoba. Nie oczekuję jedynie niczego od Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, który wraz z tego typu tęczowymi aktywistami fotografował się na ich marszach i obiecywał im niebywałe rzeczy już jako prezydent stolicy. Żal mi jednak tych mieszkańców Warszawy, nielicznych co prawda, którzy głosowali w wyborach tegorocznych oraz podczas wyborów samorządowych przeciw temu człowiekowi i tej tęczowej formacji.

Wszystkich katolików proszę zaś o podjęcie modlitwy wynagradzającej za grzech bluźnierstwa i profanacji, który wydarzył się w Warszawie. Módlmy się też o jak najszerszą świadomość, że oto na naszych oczach toczy się wojna symboliczna przeciw naszej kulturze. Nie będzie kompromisu – wygrać może tylko jedna strona. My, albo oni. Krystian Kratiuk”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/krystian-kratiuk-o-teczowej-profanacji-figury-jezusa-chrystusa--to-jest-wojna-,77500,i.html#ixzz6TdBazAsx

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640006

Aktywiści LGBT w nocy z 28 na 29 lipca 2020 r. sprofanowali figurę Chrystusa pod Krzyżem znajdującą się przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Na twarz rzeźby nałożyli różową maskę z feministyczno-anarchistycznymi symbolami, a w jej ręce włożyli tęczową flagę. Na cokole umieszczono też manifest zawierający wulgarną treść.

Sprawę zdecydował się skomentować ks. Prof. Piotr Roszak (UMK): „Ewidentnie widzimy część większej strategii obliczonej na prowokowanie chrześcijan. Z naszej strony powinna być odpowiedź pełna Prawdy, bo tylko ‘Prawda nas wyzwoli’. A Prawda jest taka, że chrześcijanie są grupą, która jest w szczególny sposób atakowana. To, co stało się w Warszawie to przejaw ataku kulturowego, który dowodzi, że nie trzeba strzelać z amunicji do innych, a wystarczy przejmować, ośmieszać, ubliżać, bezcześcić jego symbole etc. Tak właśnie trzeba patrzeć na tęczowo-anarchistyczną profanację pomnika Pana Jezusa w Warszawie.

Musimy mocno powiedzieć: ‘Non Possumus’ i dać mocny wyraz temu, że nie ma z naszej – chrześcijańskiej strony – przyzwolenia na takie wybitnie agresywne zachowania, które mają za zadanie zakomunikować światu, że są w Polsce aktywiści lekceważący i poniżający to wszystko, co dla zdecydowanej większości społeczeństwa jest najważniejsze.

Jest to działanie nie tylko bluźniercze, ale również po prostu antypaństwowe, które zagraża bezpieczeństwu wewnętrznemu państwa i nastawione na jego rozbicie oraz podzielenie społeczeństwa.

Najbardziej przeraża mnie fakt, że agresorzy zapowiedzieli, iż to dopiero początek i już niedługo będziemy świadkami kolejnych tego typu ataków. Musimy w końcu sobie uświadomić, że nie żyjemy w spokojnych czasach i jest nam potrzebne jasne i zdecydowane świadectwo, że Chrystus jest naszym Panem i Królem i że będziemy Go bronić!

Nie może się skończyć jedynie na słowach. One są ważne, bo musimy otwarcie mówić o złu, jakim są tego typu profanacje, ale potrzebne jest również wejście na obszar prawny i wymierzenie sprawiedliwości za tak haniebne czyny.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--roszak--ks--bortkiewicz-o-homoprofanacji--chrystus-jest-naszym-panem-i-musimy-go-bronic-,77503,i.html#ixzz6TdFE00qj

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640008

Z kolei Ks. prof. Paweł Bortkiewicz genderowy atkak w Warszawie tak określił: „Mamy do czynienia z totalną eskalacją wojny cywilizacyjnej. Warto przywołać słowa Jana Pawła II z 2 czerwca 1979 roku, który odwołując się właśnie do Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu mówił o rozumieniu dziejów Polski i polskiego narodu.

Chrystus z Krakowskiego Przedmieścia jest właśnie symbolem naszych dziejów i ten symbol zostaje bestialsko sprofanowany. To właśnie jest eskalacją wojny w stosunku do Kościoła i do Polski. Jestem bezwzględnie przekonany, że traktując ten akt agresji jako antykatolicki i antypolski powinien się on doczekać mocnej reakcji, bo taka jest potrzebna.

Musimy skończyć z jakąkolwiek narracją, która chociażby sugeruje, że należy zaakceptować przynajmniej niektóre postulaty ideologów gender. To jest po prostu niemożliwe i widzimy do czego prowadzi!

Święty Paweł stawiał sprawę bardzo krótko, pytając jaka jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Parafrazując te słowa zapytam wprost: jaka jest wspólnota chrześcijan z genderystami. Nie ma takiej wspólnoty. Jest za to wojna cywilizacyjna, a my - chrześcijanie - nie możemy być w tej wojnie pacyfistami. Potrzebny jest nasz stanowczy sprzeciw zarówno w formie prawnej, a tam gdzie będzie to konieczne wymagana jest postawa jednoznacznego radykalnego zdecydowania, a nie nieustanne nadstawianie drugiego policzka. Mam tutaj na myśli stawanie murem w obronie naszych wartości i branie chociażby przykładu z Argentyńczyków, którzy kilka lat temu wyszli na ulice swoich miast i z różańcami w rękach modlili się przeciwko agresji genderystów. Nie była to modlitwa zamknięta w kościołach. Nie! Argentyńczycy stanęli oko w oko ze złem, nadstawili własne piersi i stworzyli mur nie do przebycia przed atakiem genderystów.

Takiej właśnie fizycznej, cielesnej formy sprzeciwu potrzebuje dzisiaj również Polska wobec aktów agresji ze strony lewicowych ideologów. Powtórzę: to już nie jest wojna, tylko jej totalna eskalacja.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--roszak--ks--bortkiewicz-o-homoprofanacji--chrystus-jest-naszym-panem-i-musimy-go-bronic-,77503,i.html#ixzz6TdFE00qj

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640009

Jak poinformowały TVP Info oraz Polska Agencja Prasowa, do kilku najważniejszych warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę (z 27 na 28 lipca) przyczepiono tęczowe flagi i kartki z wulgarnymi hasłami. Na których można było przeczytać: „To jest szturm! To tęcza. To atak! Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka. To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie ‘niestosowna’, tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować. To miasto jest nas wszystkich. J***cie się, ignoranci.”

Rafał Rutkowski z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP poinformował, iż na policję zostały zgłoszone trzy takie przypadki, dotyczące pomnika Mikołaja Kopernika, pomnika Jana Kilińskiego oraz Warszawskiej Syrenki. Jak dodał póki co: „Policjanci w każdym z tych przypadków prowadzą czynności pod kątem ustalania monitoringu, ewentualnych świadków, sprawców tego zdarzenia.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109705-pomnik-jezusa-w-warszawie-zbeszczeszczony-lgbt-oglosilo-szturm/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640010

To wypowiedzenie wojny! Krystian Kratiuk z PCh24.pl jasno i klarownie o wydarzeniach, które w tych dniach dosłownie wstrząsnęły Warszawą i całą Polską: „Powiedzmy to sobie otwarcie: przeciwko nam toczy się wojna! A każdy, kto temu zaprzecza, powinien być nazwany NEGACJONISTĄ PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN. Również tego odnoszącego się do sfery przemocy symbolicznej.” I zaprasza na program „Ja, katolik”, polecam i ja gorąco. Opublikowany 30 lipca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640079

Jan Bodakowski w opublikowanym 31 lipca artykule pt. „Tęczową flagę domalowujcie sobie gejowi Hitlerowi, a nie Matce Boskiej i Jezusowi! Homoseksualiści stanowili trzon NSDAP” pisze: „Tęczowi chuligani, by skrzywdzić katolików i obrazić ich uczucia religijne, profanują wizerunek Matki Boskiej czy Jezusa domalowując na takich wizerunkach tęczowe szmaty. Proponuje tęczowym chuliganom, by jak mają ochotę na domalowywanie komuś tęczowych flag, dorysowywali je osobom LGBT, które zapisały się w historii np. gejowi weganinowi socjaliście Adolfowi Hitlerowi i jego tęczowym towarzyszom z ruchu nazistowskiego.

Partia nazistowska NSDAP Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotników wyrosła z Niemieckiej Partii Robotników Deutsche Arbeiterpartei (powstałej w 1919 roku, zmieniła nazwę na NSDAP w 1920). Jej głównymi liderami byli homoseksualiści (Adolf Hitler, Ernst Röhm). W wyniku działań Ernsta Röhma władze partii narodowo socjalistycznej zostały zdominowane przez homoseksualistów. Kontrole lobby homoseksualnego nad NSDAP wspierał też Adolf Hitler.

Najbardziej znanymi homoseksualistami i biseksualistami wśród nazistowskich liderów mieli być: biseksualista Baldur Benedikt von Schirach przywódca Hitlerjugend, homoseksualista generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Michael Frank, biseksualista adiutant Hitlera Wilhelm Brückner, homoseksualista minister gospodarki III Rzeszy Walther Emanuel Funk, transwestyta, ale nie gej, marszałek Rzeszy Hermann Göring, homoseksualny pedofil szef niemieckiej propagandy Joseph Goebbels, homoseksualista zakochany w Hitlerze Albert Speer, kochanek Hitlera Rudolf Hess, homoseksualista szef SS Heinrich Himmler, homoseksualista Reinhard Tristan Eugen Heydrich (mający przy okazji Żydów wśród przodków), homoseksualista komendant KL Auschwitz Rudolf Franz Ferdinand Höß.

Homoseksualistą i koprofilem był też Adolf Hitler – w aktach wiedeńskiej policji figurował jako taki, miał też być homoseksualną prostytutką. Magnus Hirschfeld szef Instytutu Seksuologicznego, którego pacjentem był Ernst Röhm, twierdził, że Hitler był submisywnym gejem, użyczającym swojego odbytu innym homoseksualistom. Hitler miał też świadczyć analne usługi jednemu z wnuków Wagnera.

Twórcami SA (Die Sturmabteilungen der NSDAP, Oddziałów Szturmowych NSDAP) byli pederaści uznający, że homoseksualizm jest podstawą życia społecznego Gerhard Roßbach (jeden z wielu pederastów stojących na czele Freikorpsów, sadysta, morderca, gej) i jego kochanek pederasta pedofil Ernst Röhm (wraz z Hitlerem członek socjalistycznej organizacji terrorystycznej „Żelazna Pięść", założyciel pro homoseksualnego Związku na rzecz Praw Gejów kontynuującego tradycje homoseksualnej Wspólnoty Swoich). Młodzieżówką SA dowodził homoseksualny morderca Edmund Heines.

Pierwsze spotkania SA odbywały się w monachijskim barze dla homoseksualistów Bratwurstglöckl. W 2,5-milionowej SA we władzach znajdowali się gównie homoseksualiści, było to zresztą zgodne z nieformalną polityką dopuszczania do awansów w ruchu nazistowskim tylko gejów. Po przejęciu władzy, w związku z ostentacyjnym homoseksualizmem szefostwa SA, Hitler, by ratować wizerunek nazistów wśród Niemców, był zmuszony wymordować ostentacyjnie homoseksualne szefostwo SA – stało się to podczas Nocy Długich Noży (Nacht der langen Messer) w nocy z 29 na 30 czerwca 1934. [...]

Więcej o związkach homoseksualnej pedofilii i nazizmu można przeczytać, w wydanej nakładem wydawnictwa Wektory, książce: „Różowa swastyka. Homoseksualizm w partii nazistowskiej" autorstwa Scotta Livelya i Kevina Abramsa.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109721-teczowa-flage-domalowujcie-sobie-gejowi-hitlerowi-a-nie-matce-boskiej-i-jezusowi-homoseksualisci-stanowili-trzon-nsdap/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640201

Bez przesady, takie bajki tylko ośmieszają stanowisko i realny problem.

Hitler dokonał wrogiego przejęcia z wewnątrz narodowego socjalizmu, zniszczył lewe skrzydło oraz niszczył homoseksualistów. Pierdoły o koprofilii to pokłosie głośnej książki ze sfałszowanym wywiadem z hitlerem, jak to ma przyjemność gdy się na niego wypróżniają albo on na kobitę. chyba było też o kopaniu go w jądra. podnieca cię przytaczanie tego? nie wiem, czy to zrozumiesz ale nie każdy posuwa wszystko dookoła, co tylko może. zresztą to powinno skłaniać do refleksji o roli homoseksualizmu w organizacjach prawicowych. otóż znane jest odkrycie i dyskusja na lewicy, że na czele organizacji faszyzujących mamy homosi. są też w gangach motocyklowych, byli w bolszewizmie, są w Kościele, są wszędzie. nazistowskiej nagonki na księży pod pretekstem pedofilii chyba nie trzeba wspominać? a dziś u różnych bodakowskich łączy się homoseksualizm z hitleryzmem i pedofilią, przecież na pierwszy rzut oka to toporna propaganda. hańba PiS-owi, że zagrał i taką kartą, licytując się na radykalizm.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640203

Zgromadzenie księży misjonarzy wobec profanacji figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wydało oświadczeniu przesłane KAI. W imieniu Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo napisał ks. Kryspin Banko CM. Oto opublikowana treść oświadczenia: „Profanacja figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie napełniła bólem parafian i mieszkańców stolicy. Swoje oburzenie za ten niewytłumaczalny akt wyrażają również księża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługujący od czterech wieków w tamtejszej świątyni. W tym trudnym dla nas wszystkich doświadczeniu, modlimy się o nawrócenie sumień i serc. 'SURSUM CORDA'."W imieniu Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Ks. Kryspin Banko CM Wizytator KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/zgromadzenie-ksiezy-misjonarzy--profanacja-figury-chrystusa-napelnila-bolem-parafian-i-mieszkancow-stolicy,77563,i.html#ixzz6TmsOF2Fa

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640211

Prof. Paweł Skrzydlewski w rozmowie z Pawłem Chmielewskim o tym, jak nasz świat właśnie popada w coraz głęboką niewolę. Bo czy rzeczywiście żyjemy jeszcze w wolnym świecie? Otóż w coraz mniejszym stopniu. Dopada nas nie tyle niewola fizyczna, co głęboka niewola duchowa; ale i z tą pierwszą jest coraz gorzej, choćby ze względu na rażąco wysokie podatki. Wywiad opublikowany 31 lipca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640446

Zwolennicy ideologii LGBT maszerowali w Gdańsku, gdzie po raz kolejny dopuścili się obrzydliwej scenki. Jedna z uczestniczek homo-marszu niosła wulgarny wizerunek intymnej części ciała kobiety, który był „ukoronowany” symbolem przypominającym koronę Maryi. W filmie, który pojawił się na Twitterze słychać nadto, jak kobieta niosąca ten wizerunek, używa wulgarnych słów wobec przeciwniczki „tęczowego marszu”.

Manifestacja aktywistów LGBT miała być odpowiedzią na protest Młodzieży Wszechpolskiej (MW) zorganizowany pt. „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji”. W zaproszeniu na manifestację młodzi narodowcy z Wybrzeża napisali jasno i klarownie: „Tęczowa ofensywa kulturowa trwa i rozwija się w naszym kraju coraz szybciej. Jeśli chcemy ją zatrzymać musimy postawić jej stanowczy opór! Dziś przedstawiciele ruchu L… czują się niemal bezkarni atakując fizycznie osoby z którymi się nie zgadzają i bezczeszcząc święte dla nas symbole, jak flaga państwowa i obrazy religijne”.

Jednakowoż prostacka działalność zwolenników ideologii LGBT nie oburza prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz, która uważa że: „Różnorodność to jest siła. Gdańsk jest miastem, które jest miejscem dla każdego”.

Tymczasem zachowanie tęczowych w Gdańsku to żadne zaskoczenie bowiem już w zeszłym roku uczestnicy parady homoseksualistów nieśli „konstrukcję” przypominającą procesję z Najświętszym Sakramentem.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/gdansk--kolejna-wulgarna-profanacja--ktorej-dopuscili-sie-aktywisci-lgbt,78408,i.html#ixzz6XwQUr9kI

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644295

Bp Henryk Tomasik z Radomia nawiązując do profanacji dokonywanych w naszej ojczyźnie przez aktywistów LGBT, na antenie Radia Plus Radom powiedział latem tego roku b. celnie i dosadnie: „Kolejnym wymiarem profanacji to problem kultury. Osoby, które domagają się szacunku dla swoich postaw i poglądów, są nietolerancyjne wobec innych. To jest ciekawe. Te osoby domagają się tolerancji, a same nie szanują postaw innych ludzi. To pewna sprzeczność.”

Dlatego tym bardziej jego zdaniem trzeba zwrócić uwagę na wartości, które należy szanować: „One są dla nas znakami obecności Boga. Z naszej strony są zachętą do tego, by uszanować osobę Boga i Matki Bożej. Profanacje krzyży mają charakter już wtórny. Najważniejsze dla nas jest to, abyśmy nie zatracili świadomości, że osoba Boga jest święta. Profanacja to obraza Boga, Matki Bożej, niszczenie tego co najświętsze.”

Po temu bp Henryk Tomasik mocno uczula na nowe wyzwania wychowawcze: „Czym innym jest dyskusja światopoglądowa, a czym innym jest szacunek dla człowieka. Chrześcijanin przyjmuje postawę szacunku dla człowieka, choć może podjąć dyskusję z poglądami tego człowieka i nie musi się z tym zgadzać. Bolesne jest to, że w Polsce są takie wydarzenia.”

Nawiązuje dalej też do sytuacji we Francji, gdzie w ciągu roku doliczono się 1063 aktów antychrześcijańskich profanacji, mówi: „To zjawisko ogólnokulturowe. Tu potrzeba wołania o wzajemny szacunek. Im więcej ataków na księży czy Kościół, tym więcej aktów profanacji. Istnieje niebezpieczeństwo, że te akty będą eskalowały. Szczególnie bolą profanacje krzyży. Nie wyobrażam sobie profanacji symboli innych religii. Co by się wówczas działo?” KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/bp-tomasik-o-teczowej-profanacji--domagaja-sie-szacunku-dla-swoich-postaw--a-sami-sa-nietolerancyjni,77637,i.html#ixzz6UBNYlBqw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644297

Co to za sądy?! Skandal! Gdzie zwykła sprawiedliwość w naszej Ojczyźnie?! Słyszymy, że chce się nas już zastaraszać w USA i w Wielkiej Brytanii, jakoby my normalnie wychowani ludzie, zasmucamy i obrażamy zwolenników demonicznej ideologii gender. Lecz kiedy oni nas zasmucają i obrażają nasze uczucia religijne to wtedy nic się nie stało. Co to ma niby być?! Otóż Sąd uniewinnił trzy kobiety, które wokół jednego z płockich kościołów rozlepiały wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Stwierdzono, że ich zachowanie nie wypełniło znamion obrazy uczuć religijnych.

Akt oskarżenia płockiej Prokuratury Rejonowej wobec Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. trafił do sądu w czerwcu 2020 r. Przedstawiono w nim zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawa Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. dotyczy wydarzeń z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r., gdy wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach tęczy. Nalepki te pojawiły się wówczas m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

Proces w tej sprawie ruszył 13 stycznia 2021 r. Odbyły się dwie rozprawy - ostatnia 17 lutego. Prokurator zażądała wymierzenia kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności poprzez 30 godzin miesięcznie nieodpłatnych, kontrolowanych prac na cele społeczne. Do wniosku tego przyłączył się pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej aktywistki pro life Kai Godek.

Z kolei pełnomocniczka pokrzywdzonego i będącego zarazem oskarżycielem posiłkowym w sprawie byłego proboszcza parafii, gdzie rozlepiono nalepki, wniosła o karę półtora roku ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie. I dobrze! Niech zasuwają społecznie, to następnym razem odechce się obrażania katolików i naszych uczuć w naszej własnej Ojczyźnie.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/383243-rozlepialy-wokol-kosciola-wizerunek-teczowej-matki-boskiej-sad-uznal-ze-sa-niewinne

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1663549

......na profanowanie wizerunku Matki Bożej. A gdzie szerokie rzesze reszty społeczeństwa?! Co to się dzieje z naszą Ojczyzną?! Na szczęście ostry sprzeciw i dezaprobatę dla powtarzających się aktów profanacji, znieważania i przywłaszczania wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej przez środowisko LGBT wyrazili przedstawiciele płockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa – Wschód.

List jest odpowiedzią na wyrok Sądu Rejonowego w Płocku z 2 marca, uniewinniający trzy kobiety, które w kwietniu 2019 roku umieściły wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. W liście otwartym napisano, że obraz Najświętszej Maryi Panny od wieków jest przedmiotem: „najwyższej czci i kultu Polaków i stanowi nasze dobro i symbol narodowy”.

W Liście dodano także: „To przed figurami Matki Boskiej i prowizorycznymi ołtarzami z krzyżem i obrazem Królowej Polski zbierali się na Mszach polowych Powstańcy Warszawscy i żołnierze NSZ. To wreszcie podczas sierpniowych strajków 1980 r. wizerunek Najświętszej Panienki, przybrany kwiatami był zawsze odświętnym elementem wystroju bram i murów strajkujących polskich zakładów”.

Nadto autorzy Listu mieli odwagę zaapelować publicznie do aktywistów LGBT o zaprzestanie szydzenia z katolickich i narodowych symboli, napisali bowiem jasno i klarownie: „Oświadczamy jednocześnie iż na takie zachowania nie było, nie ma i nie będzie nigdy naszej zgody”.

W imieniu Zarządu Płockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa – Wschód list otwarty podpisali: jego prezes Krzysztof Nowakowski i wiceprezes Jakub Leszek Chmielewski. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/zolnierze-ak-apeluja-do-wladz-o-stanowcze-reakcje-na-profanowanie-wizerunku-matki-bozej,82392,i.html#ixzz6o3NIOgTu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1663550

Łukasz Karpiel i Marcin Austyn w „Prawym Prostym” w przeglądzie najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia, o wyroku Sądu uniewinniającego trzy kobiety, które wokół jednego z płockich kościołów rozlepiały wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Stwierdzono, że ich zachowanie nie wypełniło znamion obrazy uczuć religijnych. Wywiad opublikowany dziś 3 marca 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1663570

Kulisy płockiego procesu !

 

Sędzia Agnieszka Warchoł, która swoim wyrokiem otwiera drogę do profanacji symboli katolickich, jest konkubiną działacza pro-LGBT , radnego KO w Płocku, Mariusza Pogonowskiego.

Duet z piekła rodem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1663589

Serwus Robik. Dobra robota! Właśnie tak trzeba ujawniać kulisy środowisk zła, czyli cywizacji śmierci. Demoniczna ideologia gender to czyste zło, określone jasno zło, które będzie się dalej rozwijać, jeśli nie będzie odporu Polaków i polskich rodzin. Dziś nie potrzebujemy zniewieściałych Pasterzy Kościoła katolickiego, dziś tym b. nie potrzebujemy zniewieściałych Polaków, tchórzyliwych Polakaów. którzy tak trzęsą dupą o swoje rodzinki i dobra, majętności, że zgadzają się dosłownie na wszystko, byle tylko nie burzyć ich fałszywego, zakłamanego, egoistycznego, piekielnego spokoju. Nie! Trzeba działać! Pozdrawiam Robik b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1663620

Kaja Godek komentuje wyrok płockiego sądu, który uniewinnił aktywistki LGBT, które dokonały profanacji wizerunku Matki Bożej. Wywiad w programie „Jaka jest prawda?”, opublikowany 4 Marca 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1663821

Bp. Mirosław Milewski podczas homilii w kościele św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, o wyroku sądu w Płocku, dotyczącym profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej powiedział: „Sąd nie dopatrzył się w tym czynie obrazy uczuć religijnych katolików. Uznał, że nie był on obelżywy, nikogo nie poniżył i nie ośmieszył, a miał jedynie zwrócić uwagę na ‘homofobiczne’ zachowanie ‘nietolerancyjnego’ księdza. W płockim sądzie zatriumfował brak poszanowania dla tego, co dla katolików święte. W majestacie prawa wyrażono zgodę na profanację obrazu Maryi, dając sygnał innym do podobnych czynów.”

Przyznał, że martwi się tym, co dzieje się na świecie i w Kościele. W tempie lawinowym postępują zjawiska, które zniechęcają ludzi do wiary, do Boga, do Kościoła. Powiedział o tym: „Kościół jawi się w nich jako instytucji popsuta. Do tego dochodzą systematyczne próby wyrzucenia katolików poza nawis życia społecznego, uczynienia z nas ludzi niejako wyjętych z kontekstu, nie posiadających prawa do obrony prawd i wartości, w które wierzymy. Traktuje się nas jak grupę dziwaków, która wierzy w Boga i uznaje moralność zapisaną w dziesięciu przykazaniach.”

Nadto zaakcentował także, że katolicy mają prawo i obowiązek bronić tego wszystkiego, co jest spuścizną pokoleń, co jest im najdroższe: „Jako ludzie wierzący nie chcemy nadzwyczajnych praw, nie nawołujemy do nienawiści do inaczej myślących. Oczekujemy i domagamy się szacunku do siebie, do wyznawanej wiary i symboli religijnych. Naszym obowiązkiem jest obrona depozytu wiary i jej symboli. Musimy jednoznacznie opowiadać się za prawdą Ewangelii. Musimy być wiarygodni.”

A zwracając się do kandydatów do bierzmowania., poprosił aby szczerze zapytali siebie o obecność Boga w życiu i byciu w Kościele. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/bp-milewski--sad-przyzwolil-na-profanacje-obrazu-maryi--dajac-sygnal-innym,82490,i.html#ixzz6oQuDoGQ9

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1664110