Wesołych Świąt Alleluja!

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Nie zna śmierci Pan żywota, chociaż przeszedł przez jej wrota;

rozerwała grobu pęta Ręka święta. Alleluja!

 

Serdeczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2018 r. zasyłają z Watford k. Londynu Sławek i Marysia Roch. Niech w ten przedziwny poranek Wielkanocny, radość i wdzięczność będzie udziałem naszych rodzinnych domów. Razem wychwalajmy Pana, który poprzez swoją mękę i śmierć, pojednał nas z Bogiem i wyjednał nam życie wieczne. Darmo bowiem otrzymaliśmy zbawienie. Zatem dziękujmy Temu, który pokonał szatana, moce zła i szanse na jego ostateczne zwycięstwo w dziejach. Niech nasze osobiste spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem będzie dla nas źródłem siły, która odnawia nasze rodziny, nadaje sens codzienności, budzi na nowo pragnienie dzielenia się i dobroci.

Spotykając się przy zastawionym stole, gdzie Baranek Paschalny, Wielkanocne koszyki, potrawy świąteczne, ciasta i słodycze, chciejmy pamiętać o wzajemnej życzyliwości. I aby tradycji stało się zadość, niech się dziewuchy wody nie lękają, a młodzieńcy zdrowo polewają.

 

Próżno, straże, grób strzeżecie! Już Go tutaj nie znajdziecie:

Wstał, przeniknął skalne mury Bóg natury. Alleluja!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

 Dziwne bywają zamysły Boże. Czasem posyła Dzieci Swoje, aby świadczyły o Nim, tym, bądź temu, gdzie na drodze stanie. Bóg na pierwszym miejscu z Matką niech przyczyniają się i błogosławią. Możemy być dumni, że mamy takich Rodaków w Watford.

M.M.

Vote up!
4
Vote down!
0

Hoyt

#1561187

......gdy wzejdzie Słońce nie znające zachodu: Jezus Chrystus, Twój Syn Zmartwychwstały, który oświeca ludzkość swoim światłem.

Wielkie dzięki Hoyt za piękne życzenia Wielkanocne. Ojczyznę kochaną mamy w sercach, w rodzinach, na polskich mszach i rekolekcjach, w planach i nadziejach, we wspomnieniach, na zdjęciach i w wakacje, w polskich sklepach i potrawach oraz we wspaniałym gronie niepoprawnych blogerów, zażartych patriotów, szaleńców którzy na stos rzucili swój życia los. Zatem radujmy się społem, bo dziś Pan pradziwie śmierć pokonał, zmartwychwstał i żyje. Alleluja

Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary składają jej wierni uwielbień swych dary. Odkupił swe owce Baranek bez skazy, pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy. [Słuszniej wierzyć Maryi świętej białej głowie, Niż temu co plotą fałszywi Żydowie.] Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1561248

Dopowiedziane tak pięknie, że prócz radości, która bije we mnie po przeczytaniu, dodam tylko Bóg zapłać i Błogosławi Pan Jezus zawsze.

Vote up!
2
Vote down!
0

Hoyt

#1561281