I MARSZ RÓWNOŚCI W OPOLU: Nawet nie śmiejcie myśleć o adoptowaniu dzieci

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Na Placu Ignacego Daszyńskiego, zwanego Placem Pedała, odbędzie się „I Marsz Równości w Opolu!”. Tak wygląda zaproszenie opublikowane przez "Tęczowe Opole" na Facebooku:

„Tego w Opolu jeszcze nie było!

Z radością informujemy, że 7 lipca po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Marsz Równości. Serdecznie zapraszamy wszystkich, koniecznie zapiszcie sobie termin!

Najwyższa pora, by stolica polskiej piosenki dołączyła do miasta świętujących różnorodność. Bo wierzymy, że mimo, iż różnimy się, to różnimy się pięknie, dlatego warto tego dnia stanąć ramię w ramię i cudownie spędzić czas.

(...)

Jednak to nie wszystko, poszliśmy i poszłyśmy o krok dalej; wierzymy, że język stale się rozwija i nie kto inny jak my, my wszyscy, mamy prawo na niego wpływać. By nie wykluczać nikogo została przez nas zastosowana forma "każde", by zerwać z binarnym podziałem, tak głęboko zakorzenionym w naszym języku. Chociaż może to brzmieć skomplikowanie, idea jest prosta - marsz jest dla każdej osoby, niezależnie na wiek, płeć, orientację, pochodzenie, wiarę, poglądy, czy język, jakim się posługuje.

Oczywiście oprócz spędzenia razem czasu, przyświecającą nam jasno określone cele, czyli nasze postulaty:

1. Podpisanie przez Prezydenta Opola Karty Różnorodności

2. Skuteczna ochrona przed przemocą, dyskryminacją i wykluczeniem

3. Małżeństwa i związki partnerskie dla wszystkich, niezależnie od płci

4. Ułatwienia w procesie medycznym i prawnym potwierdzenia płci dla osób trans

5. Rzetelna edukacja seksualna i antydyskryminacyjna w każdej szkole

6. Równość płci – kobiet, mężczyzn i osób niebinarnych w każdej sferze życia

7. Opole dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów i seniorek, rodziców z dziećmi, osób na rowerach i zwierząt domowych

8. Integracja i poszanowanie lokalnych społeczności

9. Opolszczyzna przyjaznym domem dla uchodźców, uchodźczyń i ludzi wielu kultur, szczególnie mniejszości narodowych zamieszkujących nasz region

Jeśli macie ochotę możecie nam pomóc w tworzeniu tego wydarzenia:

Zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki oraz udostępniania jej - ]]>https://pomagam.pl/marszrownosciopole]]>

Możecie także wspomóc nas jako osoby wolontariackie! Każda para rąk do pracy się przyda. W tym celu należy napisać wiadomość na nasz fanpage lub mail.

Do zobaczenia 7 lipca!

Kontakt:

teczowe.opole@gmail.com

Koordynator marszu - Grzegorz Burghardt

Rzecznik prasowy - Maciej Kruszka”

Czytamy na stronie marszu na Facebooku: ]]>https://www.facebook.com/events/218123505600134/]]>

Co do 5. Punktu. Zgadzam się z Korwinem, który chce zabijać zboczeńców. Precz bydlaki ze swoimi zboczonymi bredniami! Tu już nie ma żartów. Nie obchodzi mnie co robicie w czterech ścianach, ale każdy kto dałby dziecko homoseksualistom do wychowania, powinien spędzić życie w więzieniu.

W punkcie 9. mieszacie szacunek dla lokalnych społeczności z szacunkiem wobec islamskich najeźdźców, ale dowód Waszego genderowego idiotyzmu daje zdanie:

„By nie wykluczać nikogo została przez nas zastosowana forma "każde", by zerwać z binarnym podziałem, tak głęboko zakorzenionym w naszym języku”.

Jesteście szkodzącymi światu marksistowskimi durniami. Kwestionujecie normalność. Jesteście niebezpiecznymi kryptozboczeńcami. Ręce precz od „pedalenia” dzieci!

W Opolu w centrum Opola na bloku stanął wielki bilboard, gdzie „normalsi” – czyli po prostu My – dają wyraz oburzeniu z planów środowisk LGBT wobec adopcji dzieci.

Wszystkich związanych z normalnością, tych którzy mieszkają niedaleko, zapraszamy na jutro do Opola. Z pewnością będą jakieś kontrmanifestację. Plac Daszyńskiego jest zaledwie 300 metrów od dworca PKP, a 200 od dworca PKS. Jutro o 14.00 w Opolu!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Kulturowi komuniści spod tęczowego sztandaru są równie niebezpieczni dla Polski jak sowieccy...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1567651

Zasadniczo każdy dewiant to pasożyt. A sprawa jest typu ekonomicznego ZUS moje dzieci będą pracować na ich emerytury . A natura zweryfikowała lgbt jako osobniki które nie powinny mieć dzieci nie daj Boże żeby dzieci adoptowały wychowując je w sposób nieodpowiedni lub itp . Itd. Obnoszenie się ze swymi dewiacjami nie jest nikomu potrzebne

Vote up!
6
Vote down!
0

Zakamarnik

#1567656

Zasadniczo każdy dewiant to pasożyt. A sprawa jest typu ekonomicznego ZUS moje dzieci będą pracować na ich emerytury . A natura zweryfikowała lgbt jako osobniki które nie powinny mieć dzieci nie daj Boże żeby dzieci adoptowały wychowując je w sposób nieodpowiedni lub itp . Itd. Obnoszenie się ze swymi dewiacjami nie jest nikomu potrzebne

Vote up!
2
Vote down!
0

Zakamarnik

#1567657

i zorganizowali paradę, ale policja, podległa przecież Ministrowi Brudzińskiemu, zastraszała legalną manifestację narodowców, zorganizowaną w obronie wartości konserwatywnych.

Ta policja, finansowana z naszych podatków, biła pałkami i atakowała po chamsku kobiety i mężczyzn z narodowego zgromadzenia pokojowo protestującego! Policja biła pałkami głównie po głowach, legalnych demonstrantów, narażając ich na utratę zdrowia, a nawet życia!!!

Panie Ministrze Brudziński, czy to na Pana rozkaz policja broni LGBT i bije ludzi pokojowo protestujących, po głowach, w tym kobiety?

To zomo tak postępowało i było to nikczemne!

Nie ma zgody, żeby policja, która powołana jest przede wszystkim do utrzymania porządku zachowywała, biła obywateli, broniła antywartości  LGBT i zachowywała się jak zomo!

Nie ma zgody, aby policja finansowana z naszych podatków dopuszczała się bezprawia - to skandal!!

Vote up!
8
Vote down!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1567685

W odpowiedzi na wiadomość p. Leszka

 

 

Szanowny Panie !

 

O likwidacji wyrażania m y ś l i, czyli atak na wolność wypowiedzi , czyli całkowitą cenzurę dot. p r a w d y ; f a k t y - z d a r z e n i a - u j a w n i a n i e przemilczanych działań rządów na szkodę obywateli itp. wiedziało się od wielu lat. Chodzi tu wyłącznie o l i k w i d a c j ę p a ń s t w n a r o d o w y c h, m y ś l i n a r o d o w e j, c h r z e ś c i j a ń s k i e j formy życia, myślenia i działania oraz o b r o n a tych narodowych elementów życia człowieka. CENTRUM genderyzmu - ideologii potwornej i haniebnej manipulacji ludzkością w celu "tworzenia" n o w e g o c z ł o w i e k a zmanipulowanego duchowo i intelektualnie, powstał dawno w Ameryce, które opracowywało właśnie sposób na l i k w i d a c j ę narodowościowych, prawicowych i konserwatywnych poglądów narodów państw, już orientujących się o zniewalaniu pod przykrywką "demokracji" i "wolności." Internet otworzył oczy wielu ludziom, którzy własne ostrzeżenia, komentarze o tym zagrożeniu mogli wysyłać na cały świat i wzajemnie się uświadamiać i wspierać. Obecnie te opracowane metody w d r a ż a j ą. Dlatego dziwi mnie taka niewiedza internautów, taka radość z użytkowania internetu, taka naiwność, że to działać będzie z a w s z e.. Założeniem likwidacji wolności słowa jest wyłącznie z n i s z c z e n i e, zabicie n a r o d o w o ś c i o w y c h aspiracji państw, ich kultury, ich korzeni w celu wdrożenia w system państwowy we wszelkich obszarach życia człowieka ideologii z ł a, której fundamentem są wyłącznie u z a l e ż n i e n i a, w tym szczególnie dehumanizacja miłości, seksu, kultury, obyczajów, z wprowadzeniem "róbta co chceta" czyli całkowite zniszczenie n o r m a l n o ś ci, w tym zasad,,normatyw sprawdzonych odwiecznie, by wprowadzić destrukcję moralną, r o z m o n t o w a ć i d u c h a i c i a ł o, i to wyłącznie w celu b i z n e s u i w ł a d z y nad narodami, i osiągnięcia kontroli nad umysłem, decyzjami, czyli całkowitym ubezwłasnowolnieniem kasty ludzkiej.

TO JUŻ KONIEC WOLNOŚCI SŁOWA ! Program z n i e w o l e n i a muszą wprowadzić, aby państwa , narody, nie buntowały się , nie walczyły o prawa, nie wspomagały się wzajemnie poprzez solidarne działania o b r o n n e ,by nie miały świadomości gdzie p r a w d a, a co k ł a m s t w o, by wiadomości nie docierały, by nie mogły działać w swojej obronie na całym świecie w tym samym czasie i godzinie.

Jeszcze można S.O.S. wysyłać w świat puki nie działają jeszcze blokady prawicowych portali, skrzyknąć ludzi w Polsce i na całym świecie do ogólnoświatowego protestu i bezwzględnej w a l k ,i bo to walka na śmierć i życie o P R A W A C Z Ł O W I E K A bo "DO W O L N O Ś C I ZRODZIŁ NAS BÓG", " NIE JESTEŚ JUŻ N I E W O L N I K I E M ale S Y N E M "- słowa BOGA.

KTOŚ POWINIEN TO ZORGANIZOWAĆ i LUDZI U Ś W I A D O M I Ć

CO IM GROZI !

Z wyrazami szacunku - Sława Bednarczyk- Wołynianka

 

***

> Polska stanęła dziś w obronie wolności Internetu! Protesty i pikiety w całym kraju!

>

> Zdekoncentrowane mundialem polskie społeczeństwo wreszcie zdało sobie sprawę z istnienia zagrożenia dla ich wolności słowa, o którym to nasz portal ostrzegał już 17 czerwca bieżącego roku. Jak mówi znane przysłowie, lepiej późno niż wcale, a biorąc pod uwagę trwające od wczoraj protesty, w sprawie nowego rozporządzenia Unii Europejskiej, (znanego w naszym kraju jako ACTA 2), wizja utraty możliwości linkowania interesujących nas treści oraz tworzenia internetowych memów musiała wywołać spore poruszenie.

>

> Sęk w tym, że przewidywane przez artykuły 11 i 13 ograniczenia w obsłudze internetu, to jedynie wstęp do o wiele groźniejszej gry, której ostatecznym celem jest najpewniej kompletna cenzura internetu. Obserwując pojawiające się ostatnio przekazy medialne na temat odbywających się w całej Polsce protestów trudno nie odnieść wrażenia że wielu redaktorów oraz "ekspertów" na których się powołują, zdaje się nie rozumieć lub celowo zniekształcać prawdziwą esencję tego rozporządzenia.

>

> Przykładowo, artykuł 11 związany z "opłatami za linki", może doprowadzić do sytuacji, w której małe portale, które nie podpiszą umowy z dużymi korporacjami pokroju firmy Google lub Facebook, zostaną zupełnie wycięte z przestrzeni medialnej. W najlepszym razie, ruch na takich stronach zostanie znacznie ograniczony co może stanowić koniec dla wszelkiego rodzaju mediów alternatywnych. Tymczasem większe podmioty z milionami użytkowników, które stanowią o wiele lepszych partnerów dla dużych korporacji będą święciły kolejne sukcesy w krzewieniu jedynej słusznej narracji. Wydaje się wam to niemożliwe?

>

> Bardzo podobne ustawy pojawiały się już wcześniej między innymi w Hiszpanii i w Niemczech. W obydwu przypadkach kończyło się to wielkimi problemami dla małych wydawców treści oraz wzrostem wpływu dla koncernów medialnych. W przypadku Hiszpanii, koncern Google był zmuszony do zupełnego wycięcia hiszpańskich portali z wyników wyszukiwań w usłudze Google News. Widzicie więc chyba, że memy i linki do śmiesznych filmów to dopiero początek naszych problemów.

>

> Stoimy bowiem przed perspektywą zupełnej blokady niechcianych przez eurokratów z unii przekazów medialnych w ramach pozornej walki z piractwem i ochroną prawa autorskiego i praw pokrewnych. Największe zagrożenie stanowi jednak artykuł 13 wymagający od właścicieli stron internetowych automatyczną "filtrację" treści pod pretekstem ochrony praw autorskich. Filtracja to jednak zwyczajny synonim dla o wiele mniej medialnego słowa cenzura.

>

> Nowe rozporządzenie Unii zakłada bowiem, że wszelkie filmy, utwory dźwiękowe i nawet obrazy udostępniane na danym portalu muszą przejść proces weryfikacji, który z założenia ma chronić prawa autorskie jego autorów. Problem polega na tym że nawet firma Google i wykorzystywany na należącej do niej platformie Youtube system Content ID, nie jest w stanie poprawnie określać jakie treści łamią prawa autorskie lub spełniają niejasne kryteria "przyjazności dla reklamodawców".

>

> Jeżeli więc nawet tak duża korporacja jak Google nie jest w stanie stworzyć niezawodnej platformy do weryfikacji treści, co mają zrobić o wiele mniejsze organizacje? Odpowiedź jest prosta, możliwość komentowania zostanie zupełnie zlikwidowana lub komentarze będą weryfikowane przez ludzkich administratorów przez co będą pojawiały się ze znacznym opóźnieniem. Tym samym, możliwość wyrażania swoich myśli w internecie zostanie odebrana za pomocą jednego aktu prawnego. Choć z drugiej strony nikt nie odbiera nam wolności słowa, poprostu zabierają nam możliwość jej ekspresji.

>

> Mając to na uwadze, jedyne co możemy zrobić to wyrazić bunt względem tego szkodliwego ustawodawstwa. Oczywiście liczni oficjele rządowi i "eksperci" będą was przekonywać, że nowe unijne prawo jest czymś co pomoże chronić autorów i ich treści. Jednak prawda jest taka, że na obecną chwilę jedyni ludzie zyskujący na tym nowym prawie, to unijni biurokraci walczący z krytyką ich działania, oraz lobbyści z przemysłu medialnego. Interes przeciętnego człowieka jest im zupełnie obojętny i to od nas zależy czy wolność do wyrażania własnych poglądów oraz publikowania w sieci co nam się żywnie podoba. Oczywiście, w granicach rozsądku i z poszanowaniem prawa cytatu.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1567827

uważam, że powinnaś go umieścić w oddzielnym blogu, aby wszyscy mieli szansę go łatwo odnaleźć!

Wydaje mi się, że to odpowiedni czas i wielu Polaków budzi się z letargu i chociaż temat jest znany, to warto Twój komentarz powtórzyć, aby zwiększyć zakres oddziaływania.

Pozdrawiam

Fredka

Vote up!
1
Vote down!
0
#1567886