Jaka siła pragnie rozpadu Polski, czyli na kogo oddam swój głos

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Zastanawiałem się bardzo długo na kogo oddać swój głos, aby mieć poczucie, że nie postawiło się na takiego człowieka, który będzie chciał zamienić go na garść srebrników. Jaką drogą pójść? Czy tą, którą wskazuje nam PiS, czy może Kukiz-15? A jeśli to powinna być ścieżka, którą chce poprowadzić nas Konfederacja? O Wiośnie i Koalicji Europejskiej nie wspomnę nawet, bo jest to zbieranina ludzi reprezentująca interesy wszystkich (chyba głównie jednak własne), tylko nie Polaków. Sami mienią się być przecież "Europejczykami". Polaków zaś mają, w gruncie rzeczy – chociaż o ich głosy zabiegają - w pogardzie. "Polskość to (dla nich) nienormalność". O głosowaniu na ugrupowania o korzeniach komunistycznych i lewackich, nawet nie zamierzam wspominać, bo jeśli nawet destrukcja nie jest ich celem, to zawsze, w końcu i tak staje się ona efektem ich działań.

Były agent KGB – Jurij Bezmenow (alias Tomas Schuman) opowiadając o tym, jak likwiduje się państwa za pomocą agentury wpływu, przedstawił jeszcze w 1983 roku, dokładny scenariusz, opisujący toczka w toczkę te działania i metody, jakie niektóre, obecnie działające w Polsce siły polityczne usiłują wprowadzać u nas w życie: "Przewrót ideologiczny jest procesem jawnym i zgodnym z prawem cywilizacji zachodniej" – mówił Bezmenow. "Jeśli ktoś myśli, że dywersantem jest ktoś kto chce wysadzać mosty, to popełnia błąd. (...) Dywersant to student z wymiany między uczelniami, to dyplomata, to aktor, artysta, czy dziennikarz." Aby z wirtuozerią zlikwidować i podbić jakieś państwo nie trzeba być dziś troglodytą i używać prymitywnej siły zbrojnej, ale w pierwszej kolejności "zniszczyć system wartości w kraju wroga".

Przewrót ideologiczny składa się z czterech etapów. "Pierwszym jest proces demoralizacji. Musi on trwać od 15 do 20 lat. Dlatego tyle, że jest to okres wystarczający" na dokonanie przemian świadomościowych w atakowanym społeczeństwie. Należy wzmacniać wszystkie naturalne, ale destrukcyjne tendencje pojawiające się czy to w obszarze religii (np. ośmieszanie i upokarzanie wierzących, kwestionowanie autorytetu kapłanów); edukacji (np. odstąpienie od nauczania "wiedzy konstruktywnej i kompetentnej", a wprowadzanie wiedzy peryferyjnej, "jak choćby.wychowanie seksualne", czy obniżenie poziomu nauczania); sferze życia społecznego (np. maksymalizowanie polaryzacji społecznej, zastępowanie naturalnych struktur społecznych - biurokratycznymi); w strukturze władzy (np. bojkotowanie i kwestionowanie organów wybranych w demokratycznych wyborach, mianowanie ludzi według kryterium lojalności, a nie kompetencji); sferze pracowniczej (np. podżeganie, czy sprzyjanie strajkom, wzmacnianie roszczeń pracowniczych); oraz wreszcie w sferze prawa i porządku publicznego (np. likwidacja lokalnych posterunków policji, jednostek wojskowych, negowanie prawa i działań prawnych podejmowanych przez powołane organy, czy bazowanie w sądownictwie na "starej, wypróbowanej kadrze" jeszcze z PRL-owskim rodowodem). A kiedy już zatrą się granice pomiędzy tym co dobre, a co złe i ludzie nie bardzo będą wiedzieć – jak ja, na przykład - na kogo głosować, wówczas atakujący przechodzi do następnego stadium – destabilizacji. "W tej fazie trudno jest osiągnąć porozumienie nawet w rodzinie. (...) Następuje radykalizacja wszystkich relacji międzyludzkich. (...) Przedstawia się to jakoś coś normalnego. Piętnaście czy dwadzieścia lat temu reagowalibyśmy nerwowo: skąd tu tyle nienawiści?! Dziś już nie. Można powiedzieć – no, zwykła rzecz, ludzie walczą o swoje. (...) Manifestuje się coraz większa wrogość pomiędzy poszczególnymi osobami, grupami osób, w całym społeczeństwie." Poza tym "(...) Nagle widzimy zwiększoną aktywność homoseksualistów w obszarze polityki." Powstają ruchy - którym przewodzą ludzie przez 15-20 lat "uśpieni" - które domagają się uznania praw człowieka w różnych obszarach społecznych. "Czarni przeciwko białym, żółci przeciwko zielonym. Nie ma znaczenia jaka jest linia podziału. Byle był konflikt." W końcowym etapie destabilizacji dochodzi do starć pomiędzy demonstrantami i policją. Moim zdaniem jesteśmy dokładnie przed tym etapem (choć Francja już go przerabia). O moich studiach nt. wzrastającego napięcia społecznego, oraz o tym, czym to może grozić pisałem tutaj.

Nie będę streszczał dalszej części wykładu Bezmenowa – kto ma ochotę posłucha go sobie sam. Dodam tylko, że następnym stadium likwidacji kraju jest paraliż legalnych organów władzy państwowej i pojawienie się różnego rodzaju ciał obcych – "kolegiów i komisji działających z zewnątrz". Następuje kryzys, a potem przybywa na białym koniu "zbawiciel i przywódca". Oczywiście etap trzeci i czwarty dopiero nas czeka, jeśli nie otrząśniemy się i nie przestaniemy dać sobą manipulować.

Na razie jednak zbliżają się wybory i ja chcę być w nich pewien, że głosuję za Polską, a nie za cwaniakami, dla których nazwa mojego kraju, to jest tylko logo – mocną marką na której można zbić kapitał.

Co zatem przemawiałoby za Kukizem i Konfederacją? To, że podejmują tematy, o których społeczeństwo chce rozmawiać i o których chce wiedzieć. Ustawa 447 była przez rządzących przez długi czas banalizowana, i to dopiero pod wpływem zdecydowanej postawy Polonii - Kukiz i narodowcy, wprowadzili ten temat na forum publiczne. Kolejną sprawą jest Smoleńsk. Jeszcze inną – śledztwo w sprawie zabójstwa błogosławionego Jerzego Popiełuszki, czy dochodzenie w sprawie Jedwabnego, albo też nieujawnienie aneksu do raportu WSI. Szczególnie istotna dla mnie jest sprawa Smoleńska, ponieważ poświęciłem jej prawie 10 tysięcy godzin swojego życia.

Czy Kukiz i Konfederaci sprawią, że wszystkie te sprawy ujrzą światło dzienne?

Nie jestem tego pewien. Na razie jest to dla mnie wielka zbieranina ludzi (zapewne wielu z nich to osoby uczciwe i głęboko patriotyczne) o których w zasadzie nic nie wiem. I których pozytywnego programu – poza postulatem ustawy anty-447 – bo o nim głównie mówią i na nim się opierają (a to za mało) - nie znam.

Na kogo więc powinienem oddać swój głos? Odpowiedź – ku memu zaskoczeniu - wskazał mi ten sam Thomas Schuman - w swoim wykładzie sprzed... 36 lat. Na temat kwestii - tak ważnej dla mnie – odkrycia przed społeczeństwem różnych ukrywanych prawd powiedział tak: "Stany faktyczne, czy prawdy, mogą stanowić wiedzę lub nie. Nawet najbardziej zaawansowane technologie, komputery (w rozumieniu – "analiza tych faktów") nie są jednak w stanie zabezpieczyć społeczeństwa przed rozpadem i ostatecznym wyginięciem".

Pomyślałem sobie wówczas - co właściwie zmieni w moim życiu znajomość tego jak naprawdę zginął błogosławiony Jerzy, albo co mi da wtajemniczenie w sprawy tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku? Albo co zmieni ta wiedza w ogóle? Nawet jeśli stanie się ona wiedzą powszechną?

Owszem – wiedza o Smoleńsku, o Jedwabnem, o WSI, w rękach rządzących - jeśli ci są patriotami i ludźmi godnymi zaufania - może zmienić bardzo wiele. W ich rękach może to stanowić atut, bo mogą ją rozgrywać dla dobra (albo też przeciwnie – na zgubę) państwa. Problem jest zatem zupełnie inny – niż pierwotnie myślałem. Brzmi on - komu wierzę? Czy wierzę rządzącym, czy też nie. Kto jest - moim zdaniem - najbardziej godzien zaufania?

I tu sięgam do Pisma Świętego, a dokładnie do tego fragmentu, który mówi: "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?"

Wypatruję więc owoców. Na drzewie KE wiadomo co wisi. Pisałem o tym powyżej. A co jest na krzewie PiS? Zarzuca się na przykład PiS-owi, że destabilizuje wymiar sprawiedliwości. Tyle, że jako prawnik, znający to środowisko od środka, mogę powiedzieć tylko krótko, że rozchwianie przestępczej koterii, wbijanie weń klina, na pewno nie jest złym działaniem.

Kolejna rzecz - występowanie przeciw homo-lobby, próby ograniczenia aborcji, wolne niedziele, czyli postawienie na kwestie moralne. To przecież wcale nie jest ograniczanie wolności, lecz redukowanie sfery zła, deprawacji i przywracanie prawa naturalnego. I tu znów chciałoby się zacytować fragment z wykładu Thomasa Schumana:

"Sowiecki naukowiec Szafarewicz, który nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek religią – jest informatykiem – (...) zwrócił uwagę czytelników, że cywilizacja Mohendżo-daro, z początków państwa Indii, Egipt, państwo Majów, Inków, czy kultura babilońska – wszystkie one upadły w momencie, gdy utraciły swoją religię."

Kolejne istotne sprawy, jakich podejmował się PiS, to próby i początki wzmocnienia autorytetu Polski, poprzez walkę z określeniem "polskie obozy śmierci", reforma szkolnictwa, budowa obszaru Trójmorza, czy stawianie na bezpieczeństwo energetyczne kraju. No, ale poza tym są też dobre efekty ekonomiczne, walka z przestępczością gospodarczą, ograniczanie obszaru biedy...

Właściwie mnie to już wystarcza, aby podjąć decyzję.

Powie ktoś – i po co te wszystkie dywagacje? Dla oddania jednego, nic w ogólnym rachunku nie znaczącego głosu? Tak, mam tego świadomość. Ale Donald Tusk, podczas swego ostatniego przemówienia powiedział coś bardzo istotnego – co trzeba powtarzać za nim uparcie i z mocą. Otóż ja chcę wiedzieć, chcę być pewien, że zrobiłem wszystko, aby powierzyć los swoich dzieci w dobre ręce.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:28)

Komentarze

cyt. "Zastanawiałem się bardzo długo na kogo oddać swój głos, aby mieć poczucie, że nie postawiło się na takiego człowieka, który będzie chciał zamienić go na garść srebrników. Jaką drogą pójść?"

Dobre pytanie, na które do końca nie ma dobrej odpowiedzi. Trzeba dwie beczki soli zjeść, gdy sprawa dotyczy polityka w tym również polityka z przypadku. Władza i przywileje a tych w PE dostatek - demoralizują! To nic, że kandydat nie ma kompetencji. To nic, że nie ma szlabanu dla ignorantów! Otrzyma fundusz nie byle jaki i zatrudni doradców oraz tłumaczy z polskiego na nasze!

Może w takim razie należałoby zacząć od programów? W Internecie funkcjonują różne, różniste Quizy dla... niezdecydowanych. Nie polecam celowo bo każdy ma wolny wybór:

http://szukaj.wp.pl/szukaj.html?q=na+kogo+g%C5%82osowa%C4%87+test+dla+niezdecydowanych

Pytania w quizach ustawiają wyniki, które bywają zaskakujące

PS

Gdzieś tam w planie – mogę określić ten rok, to będzie 2020 – Polska będzie poza Unią Europejską.

~ Ryszard Schnepf, Schnepf komentuje działania PiS w UE. „W 2020 roku Polska będzie poza Unią Europejską”, gazeta.pl, 13 marca 2017.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1591674

I wyszło mi 83% na Konfederację, ale i tak głosować będę na PiS. Moim zdaniem to podejście realistyczne. Co zrobi Konfederacja z 1 czy 2 głosami? Zaginie w tłumie. A żeby udowodnić PiSowi, że jest za bardzo zadufany w siebie - udowodniły mu już to prognozy wyborcze. Wyborcy pogrozili mu palcem dosyć mocno. Będą musieć bardziej się postarać przed wyborami do Sejmu. Socjał nie wystarczy.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-6
#1591676

ale sprawa przyszłości Polski leży mi głęboko na sercu i uważam, że głos oddany na Konfederację nie będzie głosem zmarnowanym. Politycy PiS udowodnili, że nie można mieć do nich zaufania, udowodnili to wielokrotnie. Negocjowanie przejęcia polskiego majątku po cichu poza plecami Polaków jest zdradą.

Potrzebna jest siła z którą oni będą musieli się liczyć, z którą będą musieli współrządzić. Obietnice bez ustaw nie powinny Polakom wystarczać, można się z nich po wyborach wycofać w różnoraki sposób. Ileż to było zapewnień w sprawie ustawy IPN i jak się zachowali, to tylko jeden przykład. W sprawie złupienia Polaków na 300 mld. dolarów milczeli przez ponad rok, a kiedy Polonia biła na alarm, zamiast jej pomóc wysłali tu M. Magierowskiego, aby akcję Polonii sabotował (tak to ten sam osobnik, którego kilka dni temu opluto w "zaprzyjaźnionym" państwie).

Polakom nie powinno wystarczyć demonstracyjne pokazywanie figi i zapewnienia polityków PiS, że NIKOMU nie będziemy płacić ani złotówki. Czy zwróciliście uwagę na to, że tym politykom przez usta nawet nie przejdą słowa komu nie będziemy płacić, nie powiedzą nawet, że nie będą płacić Izraelowi i organizacjom żydowskim, mówią bardzo ogólnikowo. Jeżeli nie będziemy płacić NIKOMU, to dlaczego z tym NIKIM prowadzą tajne negocjacje właśnie w sprawie tego haraczu ukrytego pod nazwą S447 JUST?

Rząd nawet nie zaprzeczecza istnieniu notatki w sprawie negocjacji prowadzonych między byłym ambasadorem Jackiem Chodorowiczem i wysłannikiem Departamentu Stanu USA Thomas'em Yazgardi'm (obaj pochodzenia żydowskiego), notatka jest faktem. Nie jest ważne to, czy ktoś włożył ją za wycieraczkę samochodu w którym jechał Stanisław Michalkiewicz, czy ktoś wsunął ją pod drzwiami do jego mieszkania.

Mówi ona wyraźnie, że aby nie wystraszyć wyborców, sprawą haraczu rząd zajmie się po jesiennych wyborach i to brzmi bardzo groźnie, tym groźniej, że nie chciano nawet debatować w sejmie o antyustawie, która mogłaby rozwiać obawy wyborców co do prawdziwych zamiarów rządzących. Dwugodzinne, tajne rozmowy Dudy w konsulacie nowojorskim z organizacjami żydowskimi powinny także dać wiele do myślenia wszystkim Polakom.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-9

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591703

kto następny?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591705

//Głosować nie mogę,//

raczej Ci sie nie chce

 

Najwięcej Polaków zarejestrowało się do głosowania w okręgu chicagowskim – 6 tysięcy oraz nowojorskim – 5 tysięcy. Łącznie chęć udziału w wyborach na terenie USA zadeklarowało około 12300 Polaków. To ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednich wyborach europejskich w 2014 roku.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591993

W marcu ubiegłego roku roku jeździłem do Waszyngtonu w sprawie S447 (wcześniej HR1226) ponad 1000 km w jedą stronę, na polskie sprawy i Polaków wpłacam tyle na ile mnie stać i nie tobie psinko mnie oceniać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1592186

Jestem przerażony faktem, że są w Polsce analfabeci polityczni gotowi zagłosować na partię rosyjską w Polsce, czyli na Konfederację.

Brauno/korwino/winnickie/bosaki z Konfederacji są przeciw amerykańskiej obecności w Polsce oraz grają na konflikt z USA i z Izraelem. Są także przeciw Unii Europejskiej. Skoro więc nie USA i nie UE to co, lub kto? Pozostaje Kонфедерации jedynie Putin i Россия.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-11
#1591751

to wg. Ciebie też analfabeta polityczny?

https://www.youtube.com/watch?v=xVYcAWkmkFM&t=667s

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591879

"Rozpadu" Polski pragną, jeśli tak ostro patrzeć, nie Polacy ale jak zwykle Niemcy i Rosja i ich klienci. Niemieccy są jawni a ruscy jakby mniej. Na razie udało się rodzimym politykom podzielić nasz kraj w inny sposób; na duże miasta i resztę. Jednak ten podział stał się możliwy tylko dzięki ludziom głosującym bezmyślnie, zapatrzonym w sondaże i propagandę.

Moi decydują inaczej. Czy lepiej? Nie jestem pewna....wybierają człowieka, Polaka, którego znają (często osobiście), sprawdzonego od lat w różnych sytuacjach, z dorobkiem etc. etc. Np. już masz upatrzoną listę i przeglądasz skład 10-cio osobowy (dla danego okręgu), znajdujesz osobę i decydujesz. Jak zwykle upraszczam ale wszelkie inne kalkulacje uważam za ryzykowne a pewność zawsze niepewną ....iluż to już polityków zmieniało partie, zdradzało? Bardzo wielu...

Skoro św. Franciszek uczył swoich "Najmniej ufaj sobie" i gdy przyjmuję te słowa za swoje, to każdy mój wybór czyli zaufanie innej osobie musi również być ograniczone.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1591680

Dla tych, którzy się wahają.

Zastanówcie się, kogo najbardziej atakuje GW, a potem zagłosujcie na nich.

To najlepszy drogowskaz

 

ps.

Miał "rozwalić Unię", a wyszła groteska.

Doświadczenie z ostatnich 5 lat mówi by nie popełniać więcej tego samego błędu.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591758

Postępuję dokładnie tak samo. Głosowanie na partię i wyznaczonego przez nią kandydata umieszczonego na pierwszym miejscu na liście wyborczej, to tak naprawdę głosowanie na cudzy wybór - na wybór lidera danej partii. Jeśli nie mamy własnego zdania i nie zamierzamy poznać podsuniętego nam kandydata, mamy nieograniczone zaufanie do lidera partii, to jednocześnie sami pozbawiamy się prawa do wpływu na kształt polityki, a tym samym na własny los. Głosowanie na konkretnego człowieka, którego dotychczasowa praca dla dobra Polaków, poglądy, niezłomność w działaniu nam odpowiada, jest wyrazem dojrzałości politycznej wyborcy, który czuje się odpowiedzialny za swój wybór.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1591760

 nie wolno nikomu dać całkowitej władzy. Ostatnio politycy PiS całkowicie ignorowali Polaków, brak jest informacji i przejrzystości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591881

Macierewicz: Czyja będzie Polska? Obozu patriotycznego, czy tych, którzy chcą budować formację oligarchiczną? WIDEO

Macierewicz w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego przypomniał słowa wypowiedziane 4 czerwca 1992 r. przez Jana Olszewskiego, który pytał w Sejmie „czyja będzie Polska?”.

       "Widzimy Lecha Wałęsę, widzimy Leszka Milera, widzimy pana Cimoszewicza, widzimy pana Rosatiego, widzimy pana Tuska, pana Schetynę – tak, to są ci sami ludzie, którzy wówczas obalili rząd Jana Olszewskiego po to, żeby bronić cudzych interesów, po to, by Polska nigdy nie była niepodległa. Dzisiaj ci sami ludzie tworzą to, co nazywa się Koalicją – chyba Europejską, ale powiedzieć by należało: Antyeuropejską. Koalicję, która na swoje sztandary przyjęła antywartości LGBT, czyli lesbijek, gejów, transwestytów. To są antywartości, które mają rządzić Polską wtedy, gdy zwycięży Koalicja tzw. Europejska"

— powiedział były minister obrony narodowej.

Całość TU

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591682

Co do Francy to jest to kraj chory już od rewolucji antyfrancuskiej więc nie wiem czy dawanie go tutaj jako przykład to dobry pomysł.
Ale specjalistą od Francy nie jestem, widzę za to na własne oczy jak się sprawy mają w Polsce.
A mają się tak, że atak (czyjegokolwiek autorstwa by nie był) opiera się na dwóch filarach - potężnym zagranicznym finansowaniu oraz równoległym masowym robieniu ludziom sieczki z mózgów przez media. Dopiero na takim podglebiu nabierają mocy siły polityczne, które w przeciwnym razie egzystowałyby gdzieś w niszy na kompletnym marginesie. No i nasz problem polega na tym, że w sprawie obu tych filarów nie zrobiono kompletnie nic, walczy się tylko (i to bardzo niemrawo) z objawami zupełnie nie dotykając istoty rzeczy.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1591685

U mnie sprawa jest prosta. Jeden głos w rodzinie na PiS bo nie ma alternatywy, a drugi na Kukiz-15 bo oni też muszą przejść by patrzeć PiSowi na ręce. Nie chodzi o to czy PiSowi, tylko każdej władzy.

Na dodatek ja naprawdę chcę jednomandatowych okręgów wyborczych których każdy polityczny lider boi się jak diabeł święconej wody. Doświadczyłem dobrodziejstw JOWu więc nikt nie przekona mnie że białe jest białe a czarne jest czarne :) Chcę mieć rzeczywistego, własnego reprezentanta w sejmie a nie marionetkę z jakiejkolwiek partii. To ja chcę decydować a nie powierzać los Polski w ręce jednego z dwu czy trzech partyjnych liderów. Hej... a co kiedy "ten dobry lider" wpadnie pod autobus...?

Podobała mi się analiza dywersji i upadku państwa. Tak właśnie upadła pierwsza Rzeczpospolita. Upadła zanim padł pierwszy strzał. Mam więc pytanie: kiedy Polska zacznie przeznaczać siły i środki i kiedy rozpocznie taką samą działalność dywersyjną u tych którzy mącą w Polsce? Walcz albo giń - innej alternatywy nie ma.

I przy okazji - kiedy wystawimy Rosji rachunek? Dlaczego jedynie Niemcom? Możemy zaakceptować spłatę gazem...

 

 

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4
#1591691

mam zaufania, ciągle przypomina mi się zdjęcie tego osobnika obściskującego Tuska.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591704

Do PiS masz takie absolutne zaufanie że dałbyś im władzę bez kontroli? O Lizbonie zapomniałeś czy nie wiesz? Sorry ale to Kaczyński dał Brukseli pełną kontrolę nad Polską a dzisiaj tego żałuje. Co dla władzy zrobi jutro tego nie wiem. Dużo za dużo w PiSie populizmu i łatwego rozdawania nie swoich pieniędzy. Dlatego PiS + Kukiz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9
#1591790

komentarze  i wpisy w ostatnich tygodniach? Widzę, że nie, do polityków PiS straciłem zaufanie całkowicie. Oddają Polskę w obce ręce!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591882

Ponieważ po mojej odpowiedzi Tobie nie było żadnej reakcji, więc może przeczytasz ją teraz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1592187

- właśnie miałem zamiar obejrzeć film na YouTyube a tu w reklamie ten TW-śpioch zaatakował PiS !!!

Nikogo innnego nie ruszył - tylko PiS !!!!- nic o zboczencach nic o komunistach którzy doprowadili Polskę do agonii tylko ta pier....na świnia G. Braun z konferdereacji (czyt.konfidencji) atakuje ludzi którzy uratowali Polskę przed kolejnym rozbiorem i co do tego nikt nie ma cienia wątpliwości !!!

PiS wyraźnie mówi że nie dla roszczeń żydowskich a ta głucha menda Braun na rozkaz moskwy dalej o ustawie 447 i o niczym innym !!!!!

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-13

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1591695

  Witam! Tu nie ma marginesu na ogólnikowe rozdmuchiwanie tematu, na kogo głosować. To dotyczy obecnych i jesiennych wyborów. Mamy obecnie rząd, który jako jedyny powojenny rząd, pochylił się nad losem społeczeństwa, jako jedyny podnosi podmiotowość Polski w Świecie. Jako jedyny, który realizuje swój program wyborczy. Wiele zrobił, więc dajmy szansę na dalszą pracę na rzecz Polskiego społeczeństwa. Tylko lista nr.4. Głosujmy na Zjednoczoną  Prawicę, głosujmy na PIS, to przyszłość Polski i naszego młodego pokolenia. Wybór mamy jaskrawy i przejrzysty. Wyborem jest Polska, a nie obce interesy i swoista prywata. Nie dajmy się omotać fałszywej lewackiej i obcej Polsce propagandzie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-11

ronin

#1591713

pełne poparcie :)

serdeczne pozdrowienia z drogi ,... do Celu :)

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-7

gość z drogi

#1591717

... celu . ("Władza demoralizuje a władza absolutna demoralizuje w stopniu absolutnym")

PiS obecny i ten sprzed czterech lat  ,to jednak trochę inne partie. Co się będzie działo jak "totalniacy" przegrają wybory europejskie ,w takim stopniu ,że stracą nadzieję ,że kiedykolwiek powrócą do władzy . Co w pociągnie w konsekwencji "totalną" porażkę w wyborach do sejmu . Pieczeniarze ,Oportuniści ( w skrócie PO :-) itd. ,których już teraz nie brakuje w "PiS-ie i okolicach" przypuszczą szturm na "partię władzy" .

W efekcie :

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."

George Orwell "Folwark Zwierzęcy" .

Jak później będzie można spojrzeć w lustro i przyznawać się ,że kiedykolwiek popierało się PiS.

A propaganda "głosujcie na PiS ,bo mr. Jones wróci" jest trochę "mało strawna" .

:-) .

A "na prawo od PiS" ,to Korwin "odlatuje" ... "jak zwykle" , Braun także "niestety" ??? . Na co głosować ???

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1591730

konkretnego człowieka, którego dotychczasowa działalność jest Ci najbliższa. Sorry, to miał być komentarz do @mmkkmmkk

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

izaluka

#1591764

obserwujemy właśnie niespodziewane dla mnie wzmożenie tych, co to "modlą się pod figurą, a diabła ("Konfederację") mają za skórą"... Bo cóż innego robi diabeł? Miesza ludziskom w głowach - a wiadomo: "lepsze" jest wrogiem dobrego!

pzdr

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8
#1591740

   Witaj! Dzisiaj wykazano, że Wyborcza propaguje "Konfederację", wic mamy już całkowitą jasność. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1591744

To co pisze gówniana gazeta, tyle jest warte co łzy krokodyla po zjedzeniu ofiary.

Wymyślcie coś extra, bo to co wymyślacie to przedszkole.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1591766

   Witaj! Marek, to Niezależna rano przytoczyła artykuł Wyborczej, chwalącej  Konfederację. Więc jest coś na rzeczy. Nawet skaczący "Koń" przykleił się teraz do RN. Co do mnie, to honor rozmawiać z członkiem RN, ale nie podobają mi się ci oszuści wierchuszki, którzy mienią się liderami Narodowców, propagując prorosyjskość., manipulując postawami, umysłami młodych Polskich patriotów. Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1591830

chwali Konfederację to liczy na to, że Polacy na zasadzie przekory na nich nie zagłosują. Mają nadzieję, że chwaląc Konfederatów wyrządzą im niedźwiedzią przysługę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591891

A gdzież to "wykazano, że Wyborcza propaguje "Konfederację"? Podaj źródło.

Tu artykuł z Newsweeka: https://www.newsweek.pl/polska/polityka/antysemicka-siatka-dziala-na-facebooku-wspiera-konfederacje/llhmhxv

To ten sam macher i target.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

izaluka

#1591767

  Witam! Artykuł zamieszczono na Niezależnej.pl. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1591808

Niezależna.pl jest tak samo wiarygodna, jak za komuny Trybuna Ludu...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1591836

"Dzisiaj wykazano, że Wyborcza propaguje..."

Ktokolwiek kieruje się tym, co piszą w GW nie zasługuje na szacunek. Proszę wybaczyć szczerość; ja tego badziewia nawet w rękawiczkach nie biorę do rąk.

Mam organiczny wstręt do Michnika & co i tych, którzy kierują się tym szmatławcem. Mogę to uzasadnić!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1591798

 Witam! O wyborczej mam takie samo zdanie. To był artykuł Niezależnej, która przytoczyła głos Wyborczej. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1591831

Niezależna powołała się na GW! Wystarczy.... żenada. Chociaż te gazety to jakby dwie strony tego samego czyli magdalenkowego. "Niezależna Gazeta Wyborcza" :))

Pan wybaczy sarkazm

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

CISZA

#1591834

   Niezależna,  nie powołała się na GW, Ale przytoczyła artykuł zamieszczony przez GW. To jednak zdecydowana różnica. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1591848

... No tak , najlepiej proste hasła : np. "Program PiS-u programem Narodu ? " :-)

Ładne ? :-)

Najprostsze rozwiązania typu "Front Jedności Narodu"  , "Bezpartyjny Blok Wspierania Rządu" , "Patriotyczny Ruch Ocalenia Narodowego"  . Po co "komplikować" :-)

DEMOKRACJA ZAWSZE JEST SPOREM O COŚ.

A spór PiS-u z totalniakami  "czy Polska ma istnieć , czy ją zlikiwdować" jest jałowy i kontrproduktywny .

PS.

Ale może rzeczywiście , coś w tym :

https://youtu.be/VJl14UOIKWc

jest .

:-)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1591745

są niebezpieczne dla Polski. Trzeba dać szansę Konfederacji i Narodowcom.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591883

Czy twoim celem (jedynym) jest ukaranie właściciela portalu za agitacje I naruszenie prawa
Tego pragniesz

 

http://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/cisza-wyborcza

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1591887

Występowanie PiSu przeciw homolobby? - Gdyby PiS tak występował przeciw homolobby jak przeciw Narodowcom, to już dawno byśmy nie mieli problemu z lewakami.

No i w jaki sposób PiS ograniczył aborcje, czy choćby próbował?

Co do prób wzmocnienia przez PiS autorytetu Polski, to owszem takie próby były za Beaty Szydło w Europie, jednak potem nawet to upadło, za to lizodubstwo szło od początku w stronę żydów - więc autorytet Polski nadal leży.

Reforma szkolnictwa dobrze ale niestety nie zrobiona do końca. Zmienili system nauczania, a dalej dzieci muszą uczyć się od terrorystów i z podobnych podręczników.

Dałem 4 ale chyba zbyt pochopnie, bo jednak dochodze do wniosku, że Pańskie wnioski są nieprzemyślane.

Ps. nie zapominajmy o ewidentnie złych rzeczach PiS, jak chocby wciskanie coraz większej liczby trujacych szczepionek, gratulowaniu POlicjantom dzielnie pałującym Narodowców, sprawa ustawy 447, zrobienie reformy sądownictwa tak aby wszystko pozostało po staremu, brak mediów Narodowych, nie słuchaniu opinii wyborców - czyt. odlot jak za PO.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-8
#1591719

Ja na pewno na PiS, przynajmniej do czasu kiedy rękę na pulsie trzyma Kaczyński.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7
#1591735

a zmienisz zdanie.

https://www.youtube.com/watch?v=xVYcAWkmkFM&t=667s

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591884

Konferencji Episkopatu Polski, w swoim Słowie przed wyborami do PE napisała:

zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem

Komu - zamiast rachunku (politycznego) sumienia - buzuje w głowie "intelekt" - niech sobie głosuje jak chce: Twój rachunek w przedostatnim akapicie jest rzetelny - dzięki

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1591741

STRAŻACY ODNALEŹLI BŁĄKAJĄCYCH SIĘ LUDZI!

MĘŻCZYZNA POWTARZA TYLKO JEDNO SŁOWO "PIS"!

KTOKOLWIEK POZNAJE PROSZONY JEST O KONTAKT!

 

 

Dzisiejsze lansowanie przez Schetynę kandydatki KE na tle powodzi, to nie jest juz nawet strzał w kolano.

Schetyna nasrał wyborcom na wycieraczkę i zadzwonił do nich z uśmiechem po papier.

Dno

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591749

  Witaj! Paniulka na szpilkach, Grzesiu w lakierkach....nad stawem rybnym. No i mamy potop PO. Na tratwie cała Zjednoczona Targowica się nie zmieści.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1591832

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591755

wczoraj kpił,że rząd robi kabaret ,

a dzisiaj grześ robi cyrk i łazi z czaskowskim po wałach i udaje dobrodzieja

cyrk,czy kyrk  ?

oj panie Schetyna ,czas na herbatke z melisą

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1591771

to chyba grześ,tylko dlaczego w garniturze ,na wałach ?

pozdr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1591772

  Witam Panią! Dobre! Nie zboczymy z obranej drogi! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1591841

#1591794

Konfederacja to wg. Premiera niebezpieczeństwo , choć nazwy tej "partii nie wymienił:

Morawiecki zwrócił uwagę, że „nową sytuacją w polskiej polityce jest to, że powstała partia tak jawnie antyeuropejska, antyamerykańska i prorosyjska”. To jest opcja, przed którą przestrzegamy, bo jest to opcja niebezpieczna— powiedział. Jak ocenił, „ona służy Rosji”.

Gdy potrzeba konkretu, to go brak. Do tej pory byłam przekonana, że "niebezpieczna" dla Polski jest PO i wiosna.  Do owej "niebezpiecznej" formacji ochoczo podłączył PIS w marszu 11. listopada 2018 roku i wtedy nie bał się.

Ja nie mam problemu, głosuję na Witolda Tomczaka. Znają go niemal wszyscy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Tomczak

Polecam Wielkopolanom.

Pozdrawiam: Viva Cristo Rey!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

CISZA

#1591804

 https://m.niezalezna.pl/272995-lisiewicz-marcin-rola-pomija-niewygodne-fakty-czyli-nasza-prawicowa-monika-olejnik 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1591851

WYGRALIMY wtedy...bo poszliśmy

Tłumem,........ wbrew śmiechom i kpinom Salonu,

żeby Polska wygrała jesienią MUSIMY ISĆ w Niedzielę- Tłumem .......powiedzmy Rodzinom Krewnym Znajomym, Sąsiadom.

MUSIMY się POLICZYĆ

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591845

"Dziś mija 4 lata od zwyciestwa PAD."...

GDZIE OBIETNICE ".
CO SPEŁNIŁ Z TEGO CO OBIECYWAŁ W KAMPANII ?.
To żadne oszczerstwa, przecież to łatwo sprawdzić.
Nawet aneks trzyma w szafie.
Kłamstwa, kłamstwa kłamstwa...
Pewnie nie ma czasu dla Polaków, bo co rusz, to jakieś żydowskie święto, lub wizyta żydowskiej delegacji.
Te gesty zwycięstwa, to raczej do mieszkańców Izraela...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1591896

Gdy zrobiłem "bilans zysków i strat" tego rządu, u mnie również zyski przeważyły.

Dlatego zagłosuję na Zjednoczoną Prawicę.

Do tej decyzji przyczyniło się i to, że jestem zwolennikiem rozłożonej w czasie ewolucji, nie szybkiej rewolucji.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1591854

z prawem natury :)

Świadomość nasza też ewoluuje, a jeśli radykalnie zmieniamy nagle poglądy to coś jest nie tak. Na pewno potrzebna jest w Polsce nowa siła. Ale czy jest nią Konfederacja?    

Dzięki Dratwo

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1591877

oprócz Konfederacji innej siły nie ma.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591886

tak poważna, że do bilansu nie można przywiązywać zbyt dużej wagi. Bardzo mnie niepokoją tajne negocjacje rządu z żydowskimi organizacjami. Jeden zdradziecki ruch i możemy stracić Polskę.

https://www.youtube.com/watch?v=xVYcAWkmkFM&t=667s

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1591888

Choć rewolucje zmieniają władzę, w zderzeniu z geopolityką stają się bezradne. Może trochę inaczej to wygląda, gdy to geopolityka wywołuje rewolucję. Zawsze jednak najmniejsze profity z rewolucji czerpią "fizyczni" rewolucjoniści.

Trwałe zmiany dokonują się ewolucyjnie, czyli powoli. A niepokój, podobnie jak inne emocje, nie są przyjaciółmi rozumu.

Serdecznie pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1591898

PiS dopiero wczytał się w komentarze z internetu, które jasno pokazały utratę zaufania do partii!.  Po wygibasach z ustawą o IPN i sprawie 447, naród poczuł przebraną miarę. Wpływ na to miały komentarze jasno piszące o hańbie żydofilstwa!. W którą stronę nie spojrzeć tam żyd na żydzie!. Konfederacja nie jest partią, więc na nią się nie głosuje. Poza tym, jest zinfiltrowana przez koszer!. Braun, to żyd z Tarnowskiego. Bosak z Kresów!. Alternatywa pomiędzy żydami pro USA i tymi pro sowiet?....Polska potrzebuje radykała. Takiego co przegna żydów i fałszywych amerykanów i uzbroi kraj, tak żeby sowieciarzy obleciał strach!.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1591895

stanu zastanego i przedpola, gorzej z wnioskiem końcowym. O upadku państwa i narodu nie decydują tylko zebrane do kupy strzałki destrukcji, ale często jeden wektor przeważający, który pociągnie za sobą lawinę, i kraj znajdzie się pod gruzami. Moim zdaniem takim zagrożeniem dla Polski jest/są flet/fujarki szczurołapa(-ów). W tej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy jako obywatele (w chaosie braku informacji czyli/oraz dezinformacji; niewiedza to również zagubienie), nadzieję stwarza korekta przewidywalnego zła. Moim zdaniem najgroźniejsza dla Polski jest realna perspektywa POLIN. Kogo i w jaki sposób możemy, jako zwykli ludzie, zrzucić na bok z tej równi pochyłej, na której już ewidentnie nas posadzono? Jedyną szansę, realną, bez zagrożenia "jesieni" – daje nam teraz w maju... no kto, no kto?

Czyżby Sz. córka była zmyślniejsza od Taty? Cóż, zdarza się. Tym bardziej, że umie Pan pisać, za co ściskam grabę, więc za dobrą polszczyzną z domu poszła naturalnie inteligencja latorośli, i się, jak widać, na takim odpowiedniom podglebiu rozwinęła ponad kapelusz mentora.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Zygmunt Korus

#1591927

 

Wyjaśniam   - quiz, o którym pisałem, nie uwzględnia elementu personalnego, a ten jest dla mnie bardzo ważny. Lepszy bowiem dla mnie człowiek przewidywalny, niż człowiek-zagadka. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1591963

Jutro zagłosuję za Polską,

A komu się to nie podoba niech mnie pocałuje w 4 litery.

ps.

Wiecie, że jutro dziennikarskie Zjeby z koszernej mają akcję uczestnictwa w Mszach i wyłapywania "agitacji politycznej"? Kiedyś SBecy za taką czynność brali pensję. Teraz ta Sekta, którą dyryguje Dom z Kłepek Tekowych na Czerskiej robi to samo za darmo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1591981

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Archiwum X nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Szkoda ze Putin nie jest prezydentem Polski, bylby porzadek a ta holota z PiS byla by zapakowana do samolotu i wyslana do Smolenska zlozyc wieniec.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1592044

Choć wygląda na to, że sam uważa się za Putina (choć na przepustce z leczenia zamkniętego)...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1592051

Ostatnie zdanie w tekście, w którym uzasadniasz swój wybór polityczny (PiS), brzmi:

"Otóż ja chcę wiedzieć, chcę być pewien, że zrobiłem wszystko, aby powierzyć los swoich dzieci w dobre ręce".

Los Twoich dzieci po pierwsze jest w rękach Twojej rodziny, to wy kształtujecie ich system wartości, wyposażacie w wiedzę, kształtujecie ich wrażliwość na drugiego człowieka, naturę, piękno. Oczywiście otoczenie też ma na to wpływ.

Natomiast zacytowane zdanie wskazuje, że są jeszcze inne dobre ręce, poza Twoimi, które będą dbać o przyszłość Twoich dzieci. Zawartą w nim myśl można by wyrazić innymi słowami - "ufam że partia rządząca PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele jest gwarantem dobrego losu".

Ja bym tak nie napisał, po prostu uważam, że ufać można w opatrzność Boską ale nie w polityków takich czy innych i ich politykę.

Wiemy, że PO to nie jest to ugrupowanie, które powinno rządzić ale zważ, że na nie głosuje prawie połowa aktywnych wyborców. Jeżeli napiszemy, że PO to targowica (co jest prawdą) wyjdzie na to, że ta część elektoratu to poplecznicy zdrajców.

Z kolei oceniasz PiS jako godny zaufania. Czy piszesz to z pełnym przekonaniem? Ja ich uważam za mniejsze zło ale zło.

Ich polityka to: zmiana sojusznika (na bezalternatywnego), uszczelnienie systemu podatkowego (a nie obniżenie/uproszczenie podatków), rozdawnictwo pieniędzy (od biedy można nazwać zwrotem części podatku) i tyle. Zmian SYSTEMOWYCH BRAK - ubezpieczenia, edukacja (np. bon), prawo, obyczajowość (konwencja Stambulska), relacje z Izraelem (powinny być jak z każdym innym państwem), dostęp do broni, uwolnienie gospodarki (podatki, koncesje), zmiana konstytucji (wprowadzenie demokracji oddolnej - weto obywatelskie i referendum wiążące).

Czy mi się to podoba, czy nie PiS ma siłę polityczną i nie można się na niego obrażać. Trzeba wymusić na nim korektę dziań. Kto to ma zrobić? Ufni wyborcy? Trzeba PiSowi pokazać żółtą kartkę.

Krytyka PiSu nie jest działaniem prorosyjskim. Jeżeli ktoś uważa że tak, to jest wyznawcą starych idei Frontu Jedności Narodu - naród z partią - partia z narodem.

Podsumowując - nasz lepszy los zależy od nas a nie od jakiś partii czy konfederacji. To my musimy być batem nad politykami a nie ufnymi misiami.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1592059

"Otóż ja chcę wiedzieć, chcę być pewien, że zrobiłem wszystko, aby powierzyć los swoich dzieci w dobre ręce".

"Chcę wiedzieć" - nie znaczy, że wiem i mam pewność.Nie znaczy, że jeśli poprę PiS to będę wiedział, że zrobiłem na pewno dobrze i mogę sobie odejść . Tak jak napisałeś - tylko powierzenie siebie i swojej rodziny w ręce Boga daje spokój i pewność. Myślisz, że nie widzę mankamentów i błędów PiSu? Widzę doskonale i cały czas im to wytykałem i byłem za to pałowany (nie tylko na portalach, ale i w życiu). Ale - w odróżnieniu on niektórych wielkich publicystów, z nazwiskiem - postępuję w okresie wyborów odwrotnie. Pokazuję partię i mówię na kogo będę głosował i jakie są jej pozytywy. Nie znaczy, że negatywów nie widzę. W dniu ślubu pannie młodej nie prawi się krytyk. Powstanie na prawicy nowej partii i wysokie jej poparcie powinno być dla PiSu ostrzeżeniem.  Nie mój głos. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1592067

ale dobrze chciałem :))

ps

Po ślubie to my już jesteśmy dawno. Teraz to może zacząć się kryzys małżeński :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1592082

o wybory polityczne, o głosowania etc. O pomyłkę bardzo łatwo, bo propaganda i Ministerstwa Prawdy pracują pełną parą.

Wg. mnie dzisiaj chodzi generalnie o dobry wybór własnej (rodzinnej) drogi życia. Polecam, jako mądrą pomoc w tej sprawie książkę ks. Piotra Glasa " Dzisiaj trzeba wybrać". O walce duchowej i co dla mnie najważniejsze o tak potrzebnej nam wszystkim odwadze. Niech Was nie zraża fakt, że rozmowę z tym wspaniałym księdzem prowadzi pan Terlikowski; jego tam jakby nie ma.

Pozdrawiam @@piko, Romek M

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1592091

Ładnie się wysypaliście, towarzyszu pancerny

Wśród minusów PiS na pierwszym miejscu wymieniacie sojusze i to tak, jakby brak alternatyw był ich winą!  Pod ruskim butem pewnie wam lepiej? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592106

 uporządkowanymi argumentami za głosowaniem na Konfederację. Teraz to jest bezpieczne z uwagi na jesienne wybory parlamentarne, bo i tak PiS-owcy w Unii nie będą mieli wielkiego znaczenia (wygra swołocz z nazwiskami z Koalicji Europejskiej i ona dostanie wzmocnienie rezonansowe od urzędasów z Brukseli). Natomiast spora reprezentacja międzynarodowej prawicy z naszymi z Konfederacji da Polsce szansę w walce z dominacją berlińsko-paryską, a przy okazji będzie to miało przełożenie na krajowe podwórko. Wyhamuje POLIN, bo tylko w zglajszachtowanej Europie bez narodów pasożydy mogą bezkarnie zacząć się panoszyć nad Wisłą. Homogeniczna Polska stanowi jednak realną zaporę przed naporem pejsatych. Dowody? Obecne USA, gdzie ogon rządzi psem. Albo Watykan, gdzie na ekumenicznej konferencji będą "ocieplać" wizerunek faryzeuszy. Tam, gdzie społeczności są religijnie i kulturowo spoiste, dla judzicieli (od jude), których drugą charakterystyczną cechą jest brak umiaru, kończyło się to pogromami. Nie tak dawno w Ameryce Południowej. [Trzecia differentia specifica żydostwa, zwłaszcza w odmianie chazarskiej, to lansowanie sodomy i gomory, nawet w tak wredny sposób, jak np. poprzez coroczny konkurs "Miss Holokaustu" w Jaffie.]

Co do Autora wpisu, to Jego wywód, całkiem fajny, prowadzi zupełnie do innych konkluzji, niż czytamy. Ot gościu się wystraszył "strasznego" wyniku w tym rozumowaniu i na końcu fiknął "koziołka" w kierunku polskiej, wymuszonej przez doktrynę Lipińskiego, polit-poprawności.

Co do "rozdawnictwa" (500+ i inne), to trzeba to traktować jak łapówkę dla społeczeństwa będącą niewielkim procentem od biliona złotych raketu, jakim nam łupieżcy grożą. Operację "Most" też zrobiono za pieniądze z oscylatora Baksika-Gąsiorowskiego z naszych portfeli – i co? Nawet po latach zrobiono konferencję w Warszawie o tym, jak Polaków sprytnie wystrychnięto na dudka. A ponadto: Kaczyński daje ludziom pańskim gestem pieniądze, które w Polsce są (o tym świadczy okradanie nas przez tyle wieków na największą skalę, nie mówiąc o ostatnich 250 miliardach na Vacie); jemu nie wolno powiedzieć na głos, że wszystkie przeliczniki euro (także wobec złotego) to pic na wodę fotomontaż. Niemiec je takie samo jajko 5 razy tańsze od włoskiego i 10 razy od naszego. Jakaś totalna bzdura. To samo z cenami paliw. Eurokołchoz. Z punktu widzenia ekonomii opartej na gospodarce wsobnej (duży kraj, łebski, z kopalinami), na pracy i dobrach narodowych, ten ideologiczny idiotyzm ludzie przyjmują jak biblię. Polak nie umie zrobić wideł, musi je kupić od Niemca. Balcerowicz gadał, że przygraniczne, otwarte potencjały, na zasadzie naczyń połączonych, wyrównają ten przelicznik euro. Lata minęły, a drakoński mianownik (obecnie 4/1) dalej nas trzyma za gardło. A przenikanie bezgraniczne miało nas na celu po cichu wprowadzić na ścieżkę multi-kulti. Kaczyński zatem po cichu wyrównuje, sztucznie, administracyjnie (to słowa Balcerowicza, że taka możliwość też jest, ale on przed tą drogą ostrzega,.. co zaraz, jak każdy żydowski wydrwigrosz, uczynił) owe naruszone stosunki Polska–Unia, za co mu chwała, ale jak wiele na to wskazuje, są to ruchy dozwolone dla szczurołapa, co ma podtrzymać nioskę zdolną na dalszym etapie do składania złotych jaj jak dotychczas. A takim pełnym gniazdem zniewolonych Lachów jest wielu zainteresowanych "raketerów i kondotierów".

Pozdrawiam obu Panów, ponieważ poprzysiągłem sobie, że będę komentował tylko tych autorów, co piszą poprawnie po polsku. Inni, wolapikowi, do podstawówki z powrotem! Dziś ten poziom lekcyjny bez trudu można sobie powtórzyć korzystając z sieci. Tylko trzeba chcieć. Ortom i brakom znaków przestankowych, wpisom bez auto-adiustacji mówimy nie!!! Ja traktuję takie niechlujne wpisy jako brak szacunku dla mnie jako czytelnika. Wtedy zwyczajnie milczę, żeby nie dawać satysfakcji takim piórom, co mi chcą umysł kleksami pofajdać.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Zygmunt Korus

#1592074

Amen

 

 

Wystarczy już tego przeklejania

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1592093

"Teraz to jest bezpieczne z uwagi na jesienne wybory parlamentarne…".

Czy na pewno?

Czy nie wystarczy nam jedno pęknięcie: Patrioci – europejczycy? Trzeba jeszcze szczuć na siebie prawicę?

Wybory parlamentarne mogą usprawiedliwiać emocje wynikające z różnicy poglądów, do tych wyborów jednak patrioci powinni się konsolidować. A przynajmniej wzajemnie się nie opluwać.

Warto się pokusić o dotarcie do źródeł tego plucia, cisza wyborcza zaś jest dobrym czasem na tego typu refleksje.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1592097

Ile masz lat?

 

- Ctery

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1592084

 Pytasz Romku

: Jaka siła pragnie rozpadu Polski, czyli na kogo oddam swój głos.....

Te siły wciąż niezmienne!  i wciąż ten sam cel zbrodniczy im przyświeca - rozpad i zagarnięcie dla siebie NASZEJ ŚWIĘTEJ ODWIECZNEJ OJCOWIZNY - POLSKI.

Zaraz wkleję tutaj link do ciekawej rozmowy w mediach narodowych. Rozmowy z byłym ambasadorem Panem Krzysztofem Balińskim. Autorem książki pod jakże znamiennym tytułem - MINISTERSTWO SPRAW OBCYCH.

POrażająca jest treść tej rozmowy, tego wywiadu. POrażająca swą prawdą, którą widzimy wszyscy, My starsi, znamy ją sprzed lat. Młodzi dotykają jej dniem dzisiejszym.

Jakie będzie jutro ? Czy będzie ? 

Czy pozwolimy geremkowszczyźnie, czy też michnikowszczyźnie myckowatej mossadowej, na zniszczenie TEGO CO DLA NAS NAJŚWIĘTSZE ???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1592614

 Pytasz Romku

: Jaka siła pragnie rozpadu Polski, czyli na kogo oddam swój głos.....

TA siła wciąż niezmienna!  i wciąż ten sam cel zbrodniczy jej przyświeca - rozpad i zagarnięcie dla siebie NASZEJ ŚWIĘTEJ ODWIECZNEJ OJCOWIZNY - POLSKI.

Zaraz wkleję tutaj link do ciekawej rozmowy w mediach narodowych. Rozmowy z byłym ambasadorem Panem Krzysztofem Balińskim. Autorem książki pod jakże znamiennym tytułem - MINISTERSTWO SPRAW OBCYCH.

(chodzi oczywiście o to ministerstwo, które kiedyś delegowało do Waszyngtonu POPa - znaczy Pełniącego Obowiązki Polaka niejakiego Shnepfa, czy jakoś tak, co to lizał buty światowego żydostwa jako ambasador - "Polak" w USA, a dziś to samo czyni spadkobierca tamtego POPa o nazwisku Czaputowicz. Te same buty liże wszędzie piastując funkcję ministra ministerstwa spraw obcych. POPów ci u nas dostatek!)

POrażająca jest treść tej rozmowy, tego wywiadu. POrażająca swą prawdą, którą widzimy wszyscy, My starsi, znamy ją sprzed lat. Młodzi dotykają jej dniem dzisiejszym.

Jakie będzie jutro ? Czy będzie ? 

Czy pozwolimy tym POPom, tej geremkowszczyźnie, czy też michnikowszczyźnie myckowatej mossadowej, na zniszczenie TEGO CO DLA NAS NAJŚWIĘTSZE ???

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=xVYcAWkmkFM

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1592615