Europa specjalnej troski

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Idee

Jakże Europa martwi się sytuacją w Polsce. Wielce to z jej strony szlachetne i budujące, ale poradzimy sobie bez tych ingerencji. Dziękujemy bardzo Francji za zainteresowanie. Proponujemy by zajęła się swoimi problemami, a tych im przecież nie brakuje. Po Francji grasuje 10 milionów problemów, które wyznaje islam, czyli religię pokoju. Francuzom gratulujemy, nie zazdrościmy i życzymy powodzenia, mimo wszystko.

http://prawymsierpowym.pl/index.php/2017/05/europa-specjalnej-troski/

Dziękujemy również panu Timmermansowi, wiceszefowi Komisji Europejskiej. Życzymy awansu na stanowisko szefa KE, a co tam, niech ma. Dziękujemy za jego ciepłe słowa o Polsce, jednocześnie prosimy aby swoje zaloty skierował w inną stronę. Świetnie sobie radzimy bez jego mądrych porad.

Było już o Francji, ale nie sposób nie podziękować Emmanuelowi Macronowi. Gdyby go zapytać gdzie też leży Polska, pewnie miałby nie lada problem. Cóż, nie nasz problem, że prawdopodobnie Francja wkrótce będzie miała prezydenta, który jako żywo przypomina Ryśka Petru. Nasz przynajmniej interesuje się kobietami w swojej kategorii wiekowej. Marne to pocieszenie, ale zawsze coś.

Porównania Jarosława Kaczyńskiego do Putina świadczą jedynie o tych, którzy je wypowiadają. Nie widzę sensu w prostowaniu tego typu wypowiedzi. Wystarczy uśmiech pobłażania i cierpliwość. Patrząc na poczynania Francji i włodarzy UE odnoszę wrażenie, że sami sobie plotą bicz, którym będą chłostani przez lata. Władze polskie powinny oczywiście wyrażać swoje zdanie, ale jednocześnie powinny zachować powściągliwość. Porównałbym to do relacji rodzice-dzieci. Gdy rodzice mówią, żeby dziecko nie dotykało gorącego pieca, mają rację. Gdy zabezpieczają piekarnik też mają rację. Ale gdy słyszą, że dziecko płacze, ponieważ dotknęło szybki i się poparzyło, nie powinni wpadać w lament razem z nim, lecz poczekać aż dziecko nieco się wypłacze, w duchu powiedzieć sobie „a nie mówiliśmy”, po czym udzielić pierwszej pomocy cierpiącemu dziecku.

A niech UE grozi Polsce, niech Francja poucza „głupich Polaczków”, niech piszą i mówią same złe rzeczy. My róbmy swoje, bez patrzenia na to, co inni mówią o nas. Po miesiącach, czy latach okaże się kto miał rację. A nie mówiliśmy…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Jak Kaczyński?
Ci co porównują Putina do Kaczyńskiego (czy na odwrót) sugerują, że Putin zły - mógł zorganizować zamach smoleński, a przecież wszyscy rozumni wiedzą, że nie było zamachu tylko katastrofa (błąd pilota).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1539215