Miejmy biało-czerwoną wyobraźnię

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Idee

Ta wolność nasza rdzewieje i choć próbuje się ją zakonserwować tęczową farbą, jeszcze bardziej ulega zniszczeniu. Bo zamiast pomalować ją biało-czerwonymi kolorami, szpecimy ją pstrokacizną. Wygląda to tandetnie, szmirowato i kiczowato.

Niech kobiety malują włosy i paznokcie. Niech poprawiają urodę, jeśli tylko poprawi im to samopoczucie, ale czy Polska potrzebuje tego typu zabiegów, żeby była piękniejsza? Przecież nie na tym polega jej urok, że ubiera się w piórka kolorowych ptaków. Nasz narodowy wieszcz, Juliusz Słowacki pisał: „Pawiem narodów byłaś i papugą”. Ta gorzka ocena rodaków wydaje się być jak najbardziej aktualna po blisko 200 latach od napisania tych słów.

Ta ciągła skłonność do naśladowania mód i wzorców jest o tyle bolesna, że przecież są inne sposoby na zaistnienie w europejskiej przestrzeni, czy to kulturalnej, czy intelektualnej, czy gospodarczej. Takie hołdowanie obcym modom nie przystoi narodowi, który przez tyle lat był pod zaborami. Czy po to walczyli nasi przodkowie, żeby dziś bez momentu refleksji przyjmować obce wzory?

Gardź tanim słowem i miałką pochwałą
Miej czelność żądać prośbą zuchwałą
Nie bądź miernotą, ani papugą
Łatwo się staniesz zagranicznym sługą

A przecież to Polska mogłaby być wzorem dla innych narodów. W Europie odchodzi się od wszelkich wartości. Nie ma tam miejsca na religijną swobodę, bo przecież nie można urazić muzułmanów znakiem krzyża, nie można manifestować swojej religijnej przynależności. Wszystko to pod płaszczykiem politycznej poprawności, która niby głosi wszem i wobec konieczność tolerancji, jednocześnie zamykając usta wszystkim tym, którzy wskazują na liczne uchybienia tej nowomowy. Wszyscy trąbią o tolerancji, a gdy trąbiącym wykaże się, że w swym hałasie zakłócają spokój innych, nie ma w ogóle żadnej dyskusji. Toleraści drą się przy każdej okazji, że ich prawa są łamane. Czy zatem moje prawo do świętego spokoju nie jest permanentnie naruszane? Wyją dniem i nocą, że gwałcone są ich prawa a przecież sami je łamią, mówiąc, że kościół nie powinien wypowiadać się na różne tematy. A przecież kościół to ja, to jesteś ty, to jest każdy ochrzczony. A dziś odbiera się nam krok po kroku prawo do obrony swoich wartości, religii, rodziny.

Co powinna zrobić Polska, by inni widzieli w niej przykład do naśladowania? Przede wszystkim nie może wyrzec się swoich korzeni. Nie może lekką ręką pozbyć się tych wartości, na których zbudowała swoją niegdysiejszą potęgę. Dzięki czemu udało się przetrwać 123 lata w niewoli? Głównie dzięki przywiązaniu do tradycji, do religii, do kultury. Nasi przodkowie odwoływali się do dorobku wcześniejszych pokoleń i na tej bazie udało im się odbudować niepodległość. Zrobili to, ponieważ mieli bardzo solidne fundamenty. A jeśli one są mocne to nawet gwałtowny wicher, czy potężna burza nie są w stanie ich zniszczyć.

Dziś Polska nie może wyrzec się wiary. To jest fundament, bez którego stanie się łatwym kąskiem dla głodnej Rosji, czy nienażartej Europy Zachodniej. Dziś Rosja szuka kolejnej ofiary, którą oskubie do końca, zaś pazerna Europa, wiedząc że Polska jest buforem bezpieczeństwa, daje jej ochłapy, które jednak nie przynoszą jej obywatelom żadnych korzyści, ale pozwala na czerpanie korzyści osobistych tym nielicznym, którzy zgodzili się na to by zachować milczenie, gdy można było coś ugrać.

Jesteś narodzie kąskiem łakomym
Chcesz zostać jeno pyłem znikomym?
Pragniesz pogardy i swojej klęski?
Powstań już z kolan i bądź bardziej męski

Dziś Polska musi zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie zechce o nią walczyć, gdy przyjdzie realne zagrożenie. Znamy to dobrze z historii. Musimy być sami kowalami swojego losu, musimy zabezpieczyć swoje interesy i lepiej, żeby nikt za nas tego nie robił. A z ust miłościwie nam panujących zewsząd słychać głosy, że skoro jesteśmy w UE i NATO to włos z głowy nam nie spadnie. Boże mój, jakie to naiwne i samobójcze. Przecież taki przekaz powoduje, że wróg dostaje sygnał, że Polska znowu decyduje się na samobójczą politykę zależności od innych. Oni nam pomogą, od tych dostaniemy pieniądze, nasi sojusznicy nas nie zawiodą. To jest zaklinanie rzeczywistości.

Najgorsi ze wszystkich, niby realiści
A oni nic, jeno minimaliści
Z głową w chmurach, gdy kroplę ugrają
To nic, że morze możliwości zaprzedają

Odtrąbią sukces, zakrzyczą pieniaczy
Kropla w morzu, to się liczy, to już coś znaczy
Inni wiadrami czerpią ile mogą
Minimaliści – nie, idą inną drogą

Dziś Polsce potrzeba lepszej szkoły, bo takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie, a ta kwestia leży i kwiczy. Dziś Polsce potrzeba przerwania wojny polsko-polskiej, ale nie na tej zasadzie, że znika spór polityczny, ale na zasadzie zaprzestania walki z Kościołem. Wojna polsko-polska nie rozgrywa się w sejmie, czy w polityce, bo tam spór, nawet dość ostry, jest potrzebny. Wojna ta rozgrywa się na poziomie walki z naszą tożsamością, kulturą a przede wszystkim wiarą. Dziś większość nie ma racji, bo narzuca ją krzykliwa mniejszość, która uzurpuje sobie prawo do zmiany fundamentów polskości.

Biało-czerwone zmieniają na tęczowe

Te pierwsze nudne, te drugie kolorowe

Pierwsze monotonne, pozbawione splendoru

Za to drugiemu nie brakuje wigoru

 

Uwiązany na smyczy, bo za siebie nie ręczę

Pozwólcie zatem, że słowem spalę tęczę

Niech symbol sodomitów zniknie przy Zbawicielu

Niech większość pokona wykolejeńców niewielu

Czy dziś Polska jest niepodległa? Chór obrońców III RP odpowie, że jakim prawem zadaję takie pytanie, ale jak zobaczę, kto w tym chórze gra pierwsze skrzypce, od razu uzyskuję odpowiedź. Polska dziś traci niepodległość na naszych oczach. Z każdym dniem coraz bardziej staje się zależna od zachodnich układów, a na uwadze trzeba mieć ewentualnego najeźdźcę ze wschodu.

Nie zapominaj kim jesteś i skąd pochodzisz
Wracaj myślami kiedy odchodzisz
Bądź wielki myślą, jeszcze większy czynem
Dla kraju niezbędnym, walecznym synem

Bądź w gotowości, wróg już u bram
Pytasz siebie: skąd ja to znam?
Zatacza historia obłędne koło
Pętla na szyi, pot zrosił czoło

Dziś Polska potrzebuje mądrych ludzi. Potrzebuje ludzi honoru i walki.

Obudź się zatem, znów spójrz prawdzie w oczy
Zrób się na bóstwo, ktoś Cię zaskoczy
Powalcz o honor, miej swoją dumę
Nie daj się sprzedać za żadną sumę

Z Tobą o Boże będzie nam raźniej
Z każdą literą coraz wyraźniej
Ilu zostało, mniemam że wielu
W drogę ruszajmy, już czas przyjacielu

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Bardzo dobrze, że napisałeś ten cenny artykuł.

Serdecznie  dziękuję.

To prawda, że inne narody zazdroszczą Polakom bogatych, choć smutnych, to pięknych kart historii.

Nie pamiętam kto powiedział słowa, których sens przytaczam:

"Polska ma tak bogatą i piękną historię, że wiele narodów chciałoby mieć choć kilka jej kart. Historią tą można byłoby obdzielić wiele państw, a każde z nich byłoby dumne i bogate historycznie".

 

Dlaczego dumnym, mądrym i poważnym  polskim Narodem rządzi "CHAMOWIZNA"***???????

*** - chamowizna - nowa klasa społeczna odkryta przez "cornika", który wczoraj nam swój "patent" pokazał i szczegółowo opisał zasady jego funkcjonowania.

 

 

 

Pozdrawiam Ciebie - "prawymsierpowym" i "cornika" także, składając Mu serdeczne gratulacje.

Vote up!
8
Vote down!
-3

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1450087

aby duch polskości odrodził się w każdym z nas, a wtedy nie będziemy potrzebowali "kompasów polskości i patriotyzmu" serwowanych przez tzw autorytety i oficjalne media.

Vote up!
10
Vote down!
0

hobo

#1450088

W 4-piętrowym bloku naprzeciwko wisi jedna flaga białoczerwona...

Jedna! Czy ludzie, którzy tam mieszkają mają białoczerwoną wyobraźnię?

 

Jesteś Polakiem - wywieś dziś flagę!

Vote up!
11
Vote down!
0

M-)

#1450092

Ponad 100 mieszkań na osiedlu i ledwie 2 flagi. To źle świadczy o nas. W innych krajach święto niepodległości to również święto flagi, a u nas? Kotylionów więcej, bo i obwieszeni nimi politycy i dziennikarze. W tym jednym aspekcie widać, kto jest po której stronie. Ktoś powie, po co te podziały, ale czy kotyliony były wcześniej? Nie było, zostały wprowadzone przez nową władzę. Co ja piszę? Jaką nową? Ona już ponad 7 lat bruździ...

Vote up!
11
Vote down!
0
#1450097

To by sie pytali najpierw a po co ? a pozniej 80 % by powiedzilo ze nie ma.

A przeciez flaga polska nie jest skamplikowana ,ani droga i moglby PIS w ramach promocji na roznych " imprezach " te flagi Polakom  rozdawac z dolaczona ulatka z np programem PISu, czy jakimis innymi informacjami o PISie.Ja za oceanem mam 2 flagi polskie i 2 flagi mojego kraju.

A na merostwie polska flaga powiewa czasem caly rok, ze wzgledu na ilosc miszkancow polskiego pochodzenia mieszkajacych w okolicy , ktorzy placa podatki i sobie rzycza, aby ta flaga wisiala na budynku, ktory z podatkow utrzymuja,

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1451080

W mojej małej miejscowości tylko dwie flagi łącznie z moją. A sąsiadka w gabinecie stomatologicznym w najlepsze przyjmuje pacjentów. Ręce opadają

Vote up!
10
Vote down!
0
#1450104

- stomatologiczny ratunek ? A ręce niechaj nie opadają ... nie jesteś sam; tak napisałeś.

Vote up!
8
Vote down!
0

Racjonał

#1450110

To nie ratunek. Dopiero zamknęła gabinet . Kilkunastu pacjentów było, to nie jest przypadek.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1450115

W moim bloku na 60 mieszkań- 6 flag naliczyłem, w sąsiednim, takim samym- 7. To i tak mało...

Vote up!
7
Vote down!
0
#1450120

Witaj

 

Piszesz; "wstańmy z kolan". Ja piszę to bez przerwy, za co jestem regularnie opluwany.

 

Piszesz: "minimaliści". A kim są ci, co uważają, że cały swój patriotyzm zademonstrują udziałem w marszu 11 listopada.

Potem znowu można zasnąć.

 

Naród w dużym stopniu skundlił się i spsiał. Od góry do dołu.

Większość nie ma zielonego pojęcia, co to godność, duma, czy honor.

Papugowanie - maszerują pedały, to my też będziemy.

 

Smutne to i głupie

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1450098

Wstańmy z kolan jako naród, ale każdy z nas musi to zrobić oddzielnie. Minimaliści to ci, którzy są zadowoleni, że Polska otrzymała jakieś stanowisko, że coś skapnęło dla rolników, że jesteśmy w UE. Oni zadowalają się byle czym...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1450099

obawiajac sie smiechu i szykan nie tylko PObolszewi ale i sasiadow ktorzy maja za PRLu
wytresowany odruch ze tylko na 1 maja wieszali, a juz za 3 maja byli karani.
Polacy nie sa dumnie ze sa Polakami bo sie wstydza flagi innego dla mnie wytlumaczenia nie ma ,a tylko niewolnik nie ma swoje flagi ,dumy i ojczyzny.
Ilez razy turysta z Polski przyjezdzajacym do Ameryki odpowiadalem na ich zdziwienie ze tu przez domami ludzie caly czas bez swieta wywieszone maja flagi, nie mogli tego pojac i z usmiechem na siebie spogladali uwazajac ten amerykanski patryjotyzm za dziwactwo.
Wolnym trzeba sie urodzic ,niewolnik nigdy nie zrozumie co to jest wolnosc.

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1450116

A ja wywieszam flagę. Z pewnością wywieszę ją również 10 kwietnia :). Niech myślą, że pisior, moher i Bóg wie co jeszcze :)

Vote up!
8
Vote down!
0
#1450169

 

Niewielka grupa obrońców tęczy i znacznie liczebniejsze siły policji - tak wygląda akcja "Bronimy Tęczy jak Niepodległości".

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1450107

... wymowna jest ta switfotka.

Jeden Maluszek z biało-czerwoną i mocna obstawa pani aspirant.

Co ona ma na piersiach ? spadochron :-)))?

Może czeka na Wiplera ?

ps.

.... kiepskie czasy nastały.

.....................

M.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1450109

Pewnie i autor zdjęcia nie przypuszczał że tu mu taka symbolika wyjdzie

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1450111

we wlasnym kraju, sa bydlem (gojami) dla zydokomuny ktora wciaz rzadzi Polska.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1450117

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To mógł być lepszy numer niż w Smoleńsku.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich od tyłu w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu pozbywając się w ten prosty sposób wszystkich narodowców.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
P.S. 30t - Nośność wiaduktu wg znaku w 1971r.
Vote up!
3
Vote down!
-5

panMarek

#1450193

Nie podejrzewałbym aż tak bardzo, ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Jak można było dopuścić do tego, żeby tyle ludzi znalazło się na moście w sytuacji, gdy istniało ryzyko zamieszek. Przecież w razie bijatyki ludzie mogliby wypaść poza barierki prosto do Wisły. Gdzie tu logika? Czy ktoś w ogóle przeiwdział takie konsekwencje?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1450547