Leksykon polskich chorób narodowych, cz. I

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Humor i satyra

Alzheimer  i amnezja – słaba pamięć Polaków powoduje szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Już w 1993 r. do władzy doszła ekipa, która przez 45 lat rozwalała Polskę razem z przyjaciółmi z Moskwy. Polacy tłumnie poparli nową-starą ekipę. Odświeżony Kwaśniewski, upudrowany Miller, wyglancowany Oleksy dorwali się władzy ledwie 4 lata po ich obaleniu. Czyżby pamięć aż tak bardzo zawiodła Polaków? Rozumiem pojedyncze przypadki, ale zbiorowe zapomnienie? SLD otrzymał 2 815 169 głosów! Ten Alzheimer w historii Polski niejeden raz dawał o sobie znać, ale ten przykład jest na tyle świeży, że być może znajdzie się ktoś kto jeszcze to pamięta.

Ściśle powiązana z Alzheimerem jest amnezja, czyli organiczny zanik pamięci. Mieliśmy z nią do czynienia przez ostatnie lata, kiedy to ochoczo nawoływano do rozliczenia rządów IV RP, choć w ogóle na to nie zasługiwały, jednocześnie całkowicie zapominając, że zbrodnie z lat 1944-1989 nigdy nie zostały rozliczone.

Diagnoza? Alzheimer i amnezja postępująca. Leczenie? Kuracja na dalekiej Syberii. Może część odzyska pamięć.

Bulimia – jedną z przyczyn tej choroby jest brak samoakceptacji. Polacy jako naród wielokrotnie udowadniali, że nie potrafią zaakceptować siebie i zawsze porównywali się do Zachodu, jak gdyby tam było coś lepszego. Ten brak samoakceptacji powoduje, że wielu Polaków potrafi bez umiaru żreć frykasy z Zachodu, po to tylko, żeby wszystko to wychodziło potem bokiem. Nie akceptujesz siebie jako kobiety? A proszę bardzo, możesz stać się mężczyzną. Przyszyjemy co trzeba, odetniemy co trzeba i oto jesteś nowym człowiekiem – to zdają się mówić współcześni demiurgowie rzeczywistości. Chodź! Nażresz się do syta, ale konsekwencje (wymioty, nadużywanie środków przeczyszczających) nas już nie interesują.

Diagnoza: bulimia. Leczenie: wizyta w restauracji Sowa i Przyjaciele – tam się tylko rozmawia, a jak chce się zjeść trzeba wydać fortunę – ceny mogą zniechęcić żarłoków.

Czerwonka – wydawać by się mogło, że po 1989 r. choroba ta już nie rozwinie się na uroczych polskich terenach. 45 lat walczyli Polacy z tą chorobą, a gdy udało się ją zniszczyć, ktoś mądry postanowił zachować szczep i poczekać na „lepsze” czasy dla tego choróbska. Te lepsze czasy nadeszły szybko, bo już po 4 latach czerwonka mogła swobodnie być puszczona w obieg. Szacuje się, że zachorowało na nią blisko 3 mln wyborców (ci co głosowali na SLD), a kolejne 2,5 mln było nią zakażonych, ale jeszcze nie zdiagnozowano jej do końca (1,5 mln wyborców Unii Demokratycznej i 1 mln wyborców Unii Pracy). Już w 1993 r. nastąpiła w Polsce istna inwazja zielonych ludzików, których liczba przekroczyła 2,1 mln (ci, którzy głosowali na PSL). Wracając do czerwonki, w kolejnych latach miała się coraz lepiej. W 2001 r. liczba chorych przekroczyła 5 mln!. Kolejne lata to ciężka do oszacowania liczba, bo pozornie zmalała ich liczba, ale wielu z nich zaczęło chorować na różyczkę (o tej chorobie w kolejnych częściach leksykonu polskich chorób narodowych).

Diagnoza: czerwonka. Leczenie: kuracja na dalekiej Syberii. Mróz wybije … z głów czerwoną zarazę.

Delirium – stan pojawiający się tuż po długotrwałym używaniu (a raczej nadużywaniu) alkoholu. Objawia się drgawkami, wzrostem ciepłoty ciała. Jako przykład może posłużyć chorujący na tę chorobę Niesiołowski, który non stop się trzęsie i wygląda jak gdyby notorycznie miał gorączkę. Chorobę tę można uśmierzyć, wyrzucając z siebie hektolitry jadu. Trzeba to robić publicznie, tzn. przyznać się przed społeczeństwem i leczyć poprzez publiczne wystąpienia, najlepiej telewizyjne. Leczenie jest trudne, kosztowne i istnieje ryzyko, że nieudane. Ale bądź Stefan dobrej myśli. Kiedyś chorzy na delirium lądowali w szpitalu psychiatrycznym. Dziś występują w telewizji. Co za czasy, co za obyczaje!

Diagnoza: delirium. Leczenie: psychiatryk. Sorry Stefan, tak orzekł lekarz.

Demencja – choroba kojarzona głównie z osobami starszymi dotknęła jednak wielu młodych. Tzw. otępienie co i rusz pojawia się w społeczeństwie polskim. Głównymi przyczynami są: oglądanie TVN-u, Polsatu, słuchanie Radia ZET itp. wynalazków. Demencja nie zależy zatem od wieku, ale od ilości czasu spędzanego przed odbiornikami telewizyjnymi i radiowymi. Diagnoza: demencja. Leczenie: wyrzucenie wszystkich odbiorników radiowych i telewizyjnych.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (23 głosy)

Komentarze

Mam wrażenie, że ktoś otworzył okno;)

Pozdrawiam, 5

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1443558

To jest trafne rozpoznanie chorób i własciwe terapie . Leczenie może byc jednak niemożliwe ze względu na brak woli pacjentów do przyznania się do choroby a co za tym idzie , poddania się odpowiednim kuracjom .  Aby wyleczyć się z zaćmy pacjent musi obudzić sie z głową w nocniku , obudzenie się z ręką w tym pojemniku jest jeszcze zbyt małym szokiem .

Pozdrawiam .
 

Vote up!
9
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1443582

Witaj

 

Jeżeli można...

Ja bym jeszcze do tego katalogu wrzucił wściekliznę. Podany powyżej deliryk Stefan niewątpliwie na nią choruje.

A tutaj na naszym portalu też jest grupka zarażona tą brzydką i tragiczną chorobą.

Proponowałbym jeszcze dodać syfilis. To schorzenie, bardzo zaraźliwe rozprzestrzeniają gwałtownie tzw. politycy.

Naprzykład polski Sejm, wg. zaleceń WHO powinien być otoczony kordonem sanitarnym

 

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1443584

Kryzys kryzysem ale póki co mydła nie dotknął.

Sądząc po ilości piany bitej przez czersko-wiertniczy (w)ściek...

Pozdrawiam.

 

PS. Z chorób przychodzi mi do głowy biegunka, właśnie piszę coś o eurosraczce pana prezydęta.... Patrząc na biegających po studiach polityków to cierpią na ciężką formę. Nawet pani premiery nie oszczędziła. Ciekawe kto następny po Raflezji Olejnik. Może żywa mumia Paradowska ?

Vote up!
7
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443592

Oczywiście!!! Lewatywa obowiązkowo!

Pą prezydą przecie rzekł, że lewatywa jest dobra na głowę.

 

Zdrufko

Vote up!
7
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1443596

... zacząłeś ciekawy cykl. I gdyby nie to, że jest w swej wymowie przygnębiający, to byłby bardzo śmieszny. W zasadzie można powiedzieć, że jest to śmiech przez łzy, wszak choroby nie są powodem do śmiechu. Co najgorsze, ludzie zapadają ne te choroby z własnej woli, a właściwie z własnej głupoty i niewiedzy. Ale wiedzy pozyskać nie chcą. Cierpią także na syndrom "Poniatowskiego", tzn. na poddaństwo obcym, wygodnictwo, wazeliniarstwo, sprzedajność, itp.

Jak widzisz po notach, jakie otrzymałeś, masz akceptację Niepoprawnych Użytkowników. Więc pisz, pisz,... będziesz wielki :-)

 

Pozdrawiam,

   

P.S.
Mieliśmy okazję rok temu współpracować na Twoim portalu
prawymsierpowym.pl. Miło wspominam ten czas. Wówczas
publikowałeś moje teksty. Ale z braku czasu zaniechałem
pisanie, by przed siedmioma miesiącami je wnowić tylko tutaj.  

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1443600

Jestem z szokowana epitetami określajacych Polaków!!! przypuszczam że wy również jesteście Polakami  a to znaczy iż tacy sami jesteście tylko mieszkacie w innym kraju i dlatego uważacie ,że macie takie prawo pisać o narodzie polskim.Czytając wasze wypowiedzi to posiadacie wystarczjąca wiedzę i wiecie ,że to nie naród polski decyduje kto jest przy władzy i żeby nie wiem jak głosowali na zmianę to przy podliczaniu głosów i tak przewagę ma obecna ekipa ,więc przestańcie ubliżać POLAKOM!!!!

Vote up!
8
Vote down!
-4

 

 

 

#1443623

My to wszystko właśnie z miłości do kraju i rodaków.

 

Serdeczności

 

Ps. Stefan nie należy do tej kategorii

Vote up!
5
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1443635

Przede wszystkim , nie obrażamy naszych rodaków , tylko stwierdzamy fakty a jak wiesz z faktami nie dyskutuje się . Mieszkamy za granicą ale do Polski jeździmy i latamy a więc mamy możliwości posłuchania bzdur jakie wygadują  nasi rodacy . Nie zwalaj nieszczęść Polski na serwery , takiej epidemii głupawki w naszym kraju nie było chyba nigdy . Wystarczy też wejść na różne portale i poczytać co tam jest wypisywane . To co piszemy , piszemy ze smutkiem , ręce nam opadają a w ten sposob próbujemy zmusic do myślenia chociaż cześć naszych rodaków a nawet bliskich . Mam kuzyna po studiach (inżynier) , który uparł sie jak osioł , ze przyczyna zamachu smolenskiego była brzoza . Przedstawiłem jemu wiele faktów mówiacych wyraźnie , że był to zamach i zbrodnia ale do tego matoła nic nie docieralo . Nawet starsze dziecko słuchajac moich argumentów przyznałoby mi rację ale nie ten baran . Czy pisząc tak obrażam Polaków ?-uważam , że nie , Polacy sami obrażają siebie nie używajac najbardziej skomplikowanego organu danego im przez Boga , jakim jest mózg . Takich przygód jak moje doznają wszyscy moi znajomi i to może być przyczyną znikniecia Polski z mapy a Ty piszesz , że my obrażamy Polakow . Uważasz , ze lepiej wsadzic głowe pod kołdre , spać i milczeć . Gdy mówiłem rodakom w Polsce , ze Tusk jest szwabem , Komorowski rosyjskim agentem a cała platforma to mafia i banda zdrajców , niektórzy skakali mi do gardła z pianą na mordach jak Stefek Osiołowski , nagrodzony przez szwabów za efektywną walkę z Polakami a Polacy takich wybierają . Oni nagród nie dają za nic , tylko za zasługi . Czy zmniejszyła się oglądalność programów żyda , Kuby Wojewódzkiego po tym jak sprofanował polskie flagi wtykając je w psie odchody a „polskie„ sądy uniewinniły drania kpiąc sobie z konstytucji . Czy Polacy przestali kupować żydowską gazetę Szechtera ?- część tak ale jeszcze nie wszyscy a ci , którzy przestali ,to między innymi własnie dzięki nam . Dyskutowałem z rodakami na ulicy i w księgarniach , część myśli tak jak ja ale duża część tak jak chce Szechter i jego gadzinówka . Gdy tacy ludzie jak prof. Jaroszyński , Szeremietiew , oj. Rydzyk , Jarosław Kaczynski i wielu innych mają spotkania z Polonia , są zachwyceni patriotyzmem Polonii . Piszesz o serwerach a nie widzisz , że większość Polaków w dniu wyborów woli siedzieć na kanapie i wsysać truciznę z tvn-ów . Nawet ruskie serwery by nie pomogły gdyby ruszyli dupska z kanap i pomyśleli o przyszłości swoich dzieci i wnuków .

Vote up!
7
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1443677

więcej nie będę nic komentować na tym portalu!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
3
Vote down!
-3

 

 

 

#1443883

Szanowna Pani

 

Co jest powodem tak drastycznej decyzji ?

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1443887

Pana komentarz, a tak na marginesie to całkowicie sie zgadzam z tym co raczył pan napisac,ale czytając  to czułam sie wręcz zaatakowana  i poczułam zdziwienie połączone ze smutkiem iż tak jesteśmy odbierani  i oceniani.

Vote up!
5
Vote down!
0

 

 

 

#1443893

Mój komentarz ????

Proszę podać który ?

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1443896

Dotyczący mojej reakcji na obrażanie Polaków.

Vote up!
5
Vote down!
0

 

 

 

#1443900

Przykro mi ale naprawdę nie wiem o jaki mój wpis Pani chodzi ?

Prawdą jest ze na tym portalu dochodzi do złośliwości ale nie jest przekraczana

dopuszczalna granica nad którą czuwa nasz admin,a za jej przekroczenie

stosowane są dość dotkliwe kary.

Jeśli to ja jestem tego przyczyną, to bardzo Panią przepraszam ,a wskazany wpis natychmiast usunę.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1443903

Bardzo  serdecznie przepraszam ,bo to nie miało byc skierowane do pana i jest mi bardzo przykro ,jeszcze raz pana przepraszam.

Vote up!
5
Vote down!
0

 

 

 

#1443905

Nic się takiego nie stało,ale niech Pani nie podejmuje tak drastycznych kroków,by opuścic nasz portal.

Zdarzają się,i będą sie zdarzać nieprzyzwoite wpisy,ale takie to już Polakow pisanie(wymiana poglądów)

Za wszystkich przepraszam i niech Pani dalej komentuje, to ważne znać opinie tak doświadczonej kobiety.

pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1443908

lecz jeśli używa sie terminologii medycznej, należy również dobrać odpowiednie leki.

"Contessa" zapodaje lewatywę, wydaje się jednak, iż wielu rodakom najbardziej trzeba psychiatry.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443643

...i ...anestezjologa, żeby wybudził z narkozy......

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-6

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1443658

dlaczego. ;);)

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443664

Przychodzi mi do głowy jedno nazwisko-Klich.

Trafiłem?

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443668

Miałam też na myśli gostków od ekspertyz lekarskich dla kiszczakoidów i "łańcuchowych" w togach te ekspertyzy uznających.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443672

Alzheimer ? Czerwonka ? Delirium ? To mają być te groźne narodowe choroby ? Zła diagnoza.

Rak. Rak,  to jest to najgroźniejsze  kur...wo, które naród polski toczy.  I to z  zaszczepionym Polakom  rakiem z  przerzutami trzeba walczyć.

Vote up!
3
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1443676

Ech, te w gorącej wodzie kąpane...

 

·PS. Co by nie było, każda diagnoza  powinna się kończyć i lewatywą !

Vote up!
7
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443682

Fakt, przeskoczyłem kilka literek i chorób, choćby  G jak głuchota (społeczna), F jak franca (obywatelskie łajdaczenie), albo P jak polipy na  mózgu ale rak wydał mi się najgroźniejszym schorzeniem, bo dla kondycji narodu śmiertelnym.

Z głuchotą da się jakoś żyć, z kiłą i polipami  też.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1443690

To jednak różnica no nie ?

Vote up!
6
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443710

Nie wiem, czy wszyscy zauważyli, ale ten wpis ma chatakter humorystyczny :)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1443830

Pod tymi poważnymi to prawie same nawalanki. Uppssss.....

;););)

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443849

Piszę to z bólem serca, ale z moich obserwacji wynika, że prawicy nieco brakuje poczucia humoru. Kiedyś napiszę o tym teskt :)

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1443886

Jest coś na rzeczy ale gdy latami prawica jest traktowana jak bokserski worek, odsądzana od czci i wiary tylko dlatego, że pielęgnuje te wartości, które stały i wciąż stoją na straży normalności, gdy z najważniejszego śledztwa władza robi farsę, a z domagających się tylko uczciwego jego prowadzenia robi psychopatów to często trudno o poczucie humoru.

Myślę jednak, że wcale nie jest tak źle. :):)

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443919

Pan raczy żartować. Na wymienione wyżej dolegliwości cierpi przecież faktycznie 70% Polaków - a już z pewnością wszyscy wyborcy PO, SLD,PSL i Dziwnych Ruchów. A więc bez podśmiechujków proszę.

TzW

P.S. Proszę kontynuować. Proponuję literę E. E jak epilepsja, czyli zaburzenia czynności mózgu.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1443856

Wkrótce pojawi się ciąg dalszy chorób. Alfabet ma to do siebie, że nie da się tak łatwo przeskoczyć od a do z. Ale już mogę uprzedzić, że na literę "r" pojawi się różyczka :)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1443981