Wysoki jak brzoza, a głupi jak koza

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

Sprawcą katastrofy samolotu 10 kwietnia 2010 r. była potężna brzoza, która z niewiadomych przyczyn przesuwała się akurat w tym samym kierunku, co stery samolotu. Nie udało się ominąć tej brzozy. Nad Ukrainą również drzewo spowodowało wypadek, ale nie była to brzoza, ale buk, który również wyraźnie szukał kontaktu z samolotem. Jeśli ktoś wierzy, że to brzoza była przyczyną katastrofy smoleńskiej to równie dobrze można uwierzyć w to, że przyczyną śmierci Hanki Mostowiak były kartony. Ktoś zarzuci mi miałkość porównania, ale przecież czym dla samolotu jest brzoza, tym dla samochodu są kartony.

Tekst ten nie będzie jednak rozstrzygał kto odpowiada za obie te tragedie (odpowiedź aż sama się narzuca). Tekst ten ma na celu pokazać w jakim miejscu znajduje się polska polityka zagraniczna w obliczu tego, co dzieje się teraz na Ukrainie.

Jaka zatem powinna być polityka zagraniczna rządu? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Polityka powinna wyglądać w ten sposób, że każdy jest potencjalnym wrogiem. W stosunkach międzynarodowych nie powinno być mowy o żadnym zaufaniu, bo gdzie są 2 państwa tam są dwa oddzielne interesy, których nijak się nie da pogodzić. Zawsze ktoś musi ustąpić, a sztuką dyplomacji jest to, żeby jeden przechytrzył drugiego. Nigdy nie jest tak, że porozumienie przynosi korzyść obydwu stronom. Zawsze, podkreślam ZAWSZE, jest tak, że ktoś jest łosiem, a ktoś zwycięzcą. W stosunkach międzynarodowych nie ma mowy o symbiozie, czyli obustronnych korzyściach. W stosunkach międzynarodowych zawsze ktoś pasożytuje na innym. I ta zasada jest niezmienna od tysięcy lat. To silniejszy narzuca słabszemu swoją wolę.

Powyższy wywód może skłaniać do wniosku, że przecież Polska jest słabsza od Rosji, czy Niemiec, więc o czym tu w ogóle autor dywaguje. Jest jednak coś jeszcze niż siła. Bo można być silniejszym militarnie, czy gospodarczo, ale przecież siła umysłu (a z tym związany jest spryt) może pokonać niemal każdą potęgę tego świata. A polscy politycy w osobach Komorowskiego, Donalda T., Sikorskiego, Kopacz, Sawickiego, Piechocińskiego są słabi intelektualnie. Wielu uznaje ich za mądrych, ale to nie mądrość, lecz cwaniactwo. Wiedzą Państwo czym różni się cwaniactwo od sprytu? Wystarczy zobaczyć jakie synonimy pojawiają się obok słowa cwaniactwo. Są to mianowicie: geszeft, machlojka, szwindel, szachrajstwo, oszustwo. A słowa synonimiczne do sprytu? Oto one: dyplomacja, bystrość, esprit, przytomność, rozum. Nie odmawiam wyżej wymienionym cwaniactwa, bo jest sztuką utrzymywać się na powierzchni przez tyle lat, ale sprytu nie mają w ogóle. Człowiek sprytny zawsze przechytrzy cwaniaka. Z przykrością trzeba stwierdzić, że nasi rządzący są o lata świetlne za spryciarzem z Kremla, za spryciarą z Berlina. Od lat wielu szachują Polskę swoimi posunięciami a ci naiwni cwaniacy myśleli, że to dobry kierunek. Gdzie dziś znajduje się Polska? Znowu jest w kleszczach między Niemcami a Rosją. Znowu czeka na pomoc, ale przecież mądrość płynąca z historii wyraźnie wskazuje, że nikt za Polskę umierać nie będzie. Ale o tym cwaniak przecież nie wie, choć wielu z tych cwaniaków to przecież historycy (Donald T. i hrabia z Budy Ruskiej). Nie dziwmy się zatem, że Polska znowu stoi nad przepaścią.

Łyka premier bajkę o brzozie, bo w oczach cwaniaka jest ona wiarygodna. Człowiek sprytny wie, że to niemożliwe, że za tym wszystkim kryje się coś zdecydowanie więcej. Głosujmy na ludzi sprytnych, mądrych, ale szerokim łukiem omijajmy wszędzie panoszących się cwaniaków.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (23 głosy)

Komentarze

Dobrze Panu idzie.

Radziłbym jednak poczekać na wyjaśnienie kto zestrzelił Malezyjski samolot.

Rzeczy są inne niż nam się je przedstawia.

Pozdr.

Vote up!
9
Vote down!
-9

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1444003

A mógłbyś zaspokoić moją ciekawość i napisać KTO zestrzelił malezyjski samolot?

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1444035

 

 

 

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1444040

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tak patrze na ta sciane a tymi trofeami i patrze.  Widze cos jakby z Malazji bylo (nos z czegos duzego), ale Jozio ja tu nic nie widze z "bialo-czerwona" szachownica, ani sladu.  I znowu sie cos nauczylem, o tobie Joziu, o tobie.

To wy tam teraz juz wiecie, ze to nie ten co mi kawior i szampanskoje ma podrzucac byl (znowu ta brzoza)? - "i wy wicie" i ta jak ja tam zwa, Anodina wi, i inny Lasek i "Jozicek tyz"?  Nic tylko gratulowac.

PS. Ja tam nie rysownik, ale jesli bym zamawial, to na scianie bylyby glowy ale inne; i czeczenskie (i male, i duze i roznych genderow - patrz Joziu nowe slowko sie nauczylem), pare dzieci szkolnych (a poco sie im uczyc?), jak i pare tych co to po teatrach chodza (nich w domach z babami se siedzom), pare tych co w wysokosciowcach mieszkali (niech se male cholpy kupuja, a nie tak na kupie miskac) i paru marynarzy z lodzi podwodnej by sie znalazlo (ich wina, a co), a i paru dziennikarzy tez by sie znalazlo i moze w koncu dodalbym jakies takie duze, jak te tam srodku, ale nie te kolorki, nie te kolorki Joziu (nie niebiesko-czerwone, tylko raczej bialo-czerwone).  No ale co ja malutki wiem?

PSS.  Oj cos sie martwie, ze ani tego kawioru ani szampanskiego nie bedzie, oj nie bedzie.

PSSS.Joziu poprawiaj, poprawiaj (gramatyke i ortografie), bo co jeszcze mozesz?  A i nowe zdjecie rodziny podrzuc.

Vote up!
2
Vote down!
-7

Bogdan

#1444066

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1444102

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ladnie (prosba byla powyzej) to nowe zdjecie rodziny zamieszczasz.  No i dobrze, kazdy ma swoja rodzine i wstydzic sie nie ma co.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Bogdan

#1444217

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

j t pmg (jsl Bbrs pzwl).

l z j lnwy jstm t TYLK wszystk mj wpsy pczytj, t s dwsz, przy kzj t trszk tych plk ddsz (ptrz jk c t sldzm), l jst nbzpczstw, z mzsz s cs fzyk nczyc (chcz ty wydj s z grpy dprnych n nk, t chyb n), mz pr wyzwn pdjmsz?  Np. z tym rktm, c t dszcz, grd, wtr z sngm czy nn trnd czy  brz, nwt MP s n przstrsz nc tylk prst t cl dlj z 1600 [m/s] - n 100%, kt w, kt w, w wrnkch bjwych t  mz 105% trfn.  Tk.

Vote up!
2
Vote down!
-9

Bogdan

#1444073

I zamiast zasuwać barokowymi i nic nie mówiącymi frazami powiedzieć, KTO?

Bo ja nie wiem. Wstrząśnij mną i nie każ mi grzebać się w archiwum, tu nie biblioteka.

 

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1444109

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

KTO?  Z nazwiska?  To nie wiem, ale czym to mozna powiedziec - ale ja tez leniwy.  Poszukaj jak napisalem - ja ci na talerzu nie podam.  Tu jest dobra biblioteka, tylko szukac w niej trzeba.

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bogdan

#1444124

Wiem, ale nie powiem, można poszukać, puszczamy perskie oczko... sugerujemy coś, ale... nie wiadomo co, to znaczy MY, wtajemniczeni WIEMY, reszta... no, cóż, reszta do biblioteki!

Ale, skoro w bibliotece macie tylko Macieja Giertycha, Łuny w Bieszczadach, Piecucha i Protokoły Mędrców... to po co szukać?

:)

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1444162

Kto? Ruscy!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1444115

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1444036

Dałam "5", ale podważam

obydwie tezy:

1. Hanka Mostowiakowa mogła zabić się na kartonach, bo nie wiemy, czy nie było w nich kamieni;

2. Teoria brzozy: skąd wiemy, czy komuś brzoza nie pomyliła się ze świerkiem i nie zawiesił na niej ozdób choinkowych  w postaci .....n.p. bombek.

;)

 

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1444037

Kartony były na pewno puste :). To sprawdzona informacja, a nie żadne mroczki :). Co do drzew, to nie ulega wątpliwości, że ani brzoza ani buk. Te wszystkie teorie to jedna wielka lipa...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1444092

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za wyjaśnienie.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-7

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1444095