Do jasnej cholery - czy ordynarne kłamstwo jest krytyką?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Ludzie, palnijcie się w łeb! Czy obrzydliwe wyzwiska z piekła rodem mogą być prawnie chronione? Czy parszywe łajdactwo może uciekać się pod ochronę prawa?

Nawet amerykańskie prawo, które w pierwszej poprawce do Konstytucji staje zdecydowanie po stronie wolności słowa, nie chroni łajdaków przed odpowiedzialnością za obelgi, za zniewagi i paskudne pomówienia. Tak jest, ponieważ tam w Ameryce jest chronione nie tylko prawo do wolności słowa, ale także jest chroniona godność człowieka i państwa. Tam w Ameryce prawo staje w obronie honoru, wtedy gdy ktoś bezprawnie chroniąc się pod osłonę wolności słowa i prawa do krytyki, posuwa się do kłamstwa i zniewag. Stara zasada prawa rzymskiego mówiła o tym, że żaden łajdak łamiąc prawo nie ma prawa uciekać się pod ochronę prawa.

Czy teraz, po ośmiu latach rządów dzisiejszej totalitarnej opozycji, prawo do chamskich obelg, prawo do ordynarnego kłamstwa, prawo do swobody wyzwisk i ohydnych zniewag staje się prawem do krytyki?

Ludzie, przynosicie hańbę dziennikarskiemu zawodowi brakiem szacunku do kultury języka polskiego. Ludzie podający się za polskich dziennikarzy, zastanówcie się nad szacunkiem do języka polskiego, zastanówcie się nad znaczeniem słów, których używacie. Codziennie ktoś mówi coś obrzydliwego, rozpętuje wredną kampanię hejtu posuniętego bez żadnych granic do obłędu nienawiści, a wy to nazywacie krytyką? 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (9 głosów)

Komentarze

że się palnąłem :-)

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1561587

Już za kilka dni kolejna, ósma już rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Dlatego też wcale nie dziwi wzmożenie rewolucyjne POSLD i WSI, jak również całej totalnej opozycji zgodnie śpiewającej w chórze Putina. Oni po prostu dostali „prikaz” (a być może i pieniądze…), by mieszać ile się da, właśnie teraz.


autor: Jerzy Bielewicz

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1561593