Kochani młodzi! Co będzie z internetem i Waszą wolnością?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Pamiętam te ogromne demonstracje nie tylko młodych ludzi, gdy Donald Tusk chciał przyjąć w Polsce na rozkaz UE ustawę zwaną ACTA.

I stała się rzecz niezwykła, bo nasz kochany i umiłowany przywódca Donaldino [1] wycofał się z owego pomysłu.

I stała się rzecz już zwykła w liderowo lewackim Parlamencie Europejskim. Po kilku latach zaproponowano i przyjęto rozwiązania o wiele bardziej restrykcyjne i ograniczające wolność w Inernecie. I nawet Donalino jest zadowolony i większość jego ferajny z PO, która również głosowała na tę ustawę mimo, że wcześniej deklarowali stanowisko zupełnie odmienne. I to też rzecz jest zwykła dla PO, czy ogólnie KO – teoretycznie i werbalnie coś obiecują a później realnie i hipokrytycznie działają wbrew swoim deklaracjom i zapowiedziom.

Można nawet powiedzieć, że te kilka głosów PO przechyliło negatywnie los tej ustawy i jej przyjęcie.

Nasuwa się więc pytanie:  Czy można ufać tym hipokrytom, szczególnie w okresach kampanii wyborczych? Chyba odpowiedź jest oczywista!

Przechodząc do właściwego tematu.

UE zaczyna ograniczać wolność internetu a tym samym wolność nas wszystkich, wolność i prawo do swojej oraz swobodnej wypowiedzi a dotychczasowy internet na to pozwalał, oczywiście w granicach prawa stanowionego, które już istnieje i nie trzeba go rozszerzać. Prawie wyrosło już drugie pokolenie wychowane w duchu korzystania z wolnego internetu. Większość ludzi młodych nie wyobraża sobie życia bez tego medium, ale też nie do końca zdaje sobie sprawę czym jest ograniczenie wolności słowa poprzez cenzurę prewencyjną - coś takiego już jest w Chinach a tam też rządzą przecież współcześni komuniści.

Powiem tylko jedno... za ewentualną wolność w publikowania tekstu w internetu z wykorzystaniem treści innych trzeba będzie (nawet przy wskazaniu źródła publikacji, odnosika/linka do tekstu)  mieć coś, co będzie a'la certyfikatem a treści w internecie będą podlegały przefiltrowaniu przez jakąś tam niezależną instytucję czy koło naukowo-dziennikarskie (vide: cenzorskie). Oczywiście takie rozwiązanie jest fizycznie możliwe poprzez filtrowe zabezpieczenia określonych firm takich jak Google, Facebook, Twitter oraz wielkie koncerny medialne. Będzie to koniec współczesnego internetu, koniec wolności a frazesy o ochronie praw własności i praw autorskich to tylko manipulacyjny frazes na użytek wytłumaczenia wprowadzania cenzury internetowej.  Kiedyś śmialiśmy się z wszystko widzącego i słyszącego Wielkiego Brata w programie Big Brother. Jego edycja w 2019 roku już jest realnością w życiu codziennym a ACTA2 są tylko preludium powolnego zniewalania ludzi i pozbawiania ich wolności.

Przepisy unijne, w tym dyrektywy są pisane językiem bardzo skomplikowanym o jakże rozbudowanej treści dającej możliwość szerokiej realnej interpretacji. Tzw.  "DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym" wraz z analizą wniosku liczy sobie niemal 36 stron, przy czym treść właściwa tej dyrektywy zaczyna się od strony 25. 

Polecam przeczytanie tej dyrektywy od strony 25: 

]]>https://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/acta-2-tresc-dyrektywy-unijnej-o-prawie-autorskim-pdf-257889]]>

UWAGA! Dzięki blogerowi/komentatorowi "jjj" przedkładam najnowszą wersję dyrektywy przyjętą kilka dni temu oraz artykuły o niej:

a) tu kluczowe artykuły, ze wskazaniem tych wprowadzających cenzurę:
]]>https://www.salon24.pl/u/jjjblog/944614,tresc-art-15-i-17-dyrektywy-cdsm-nieacta2-zebyscie-wiedzieli-co-komentujecie]]>

b) tu cała treść:
]]>http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2019-0231+0+DOC+XML+V0//PL&language=PL]]>

Pamiętam podobną taką cenzurę prewencyjną (ingerencja w tekst cenzora i zezwolenie na publikację po jego zgodzie) za czasów PRL-u. Teraz ta nowa dyrektywa unijna zwana ACTA2 tak naprawdę jest tym samym, co nie jest dziwne skoro tak naprawdę elity europejskie to komuna w czystej postaci – tyle tylko, że walczą nie bronią, ale kulturą, wychowaniem czy manipulacją oraz szturmem po instytucjach (zalecenia komunisty Antonio Gramsciego).

Ale przecież ogólnie komunizm nie znosi wolności w żadnej postaci a już wolności słowa w szczególności, jest jednym wielkim totalitaryzmem.

Przyznam się, że dopiero dzisiaj zacząłem w szczegółach zapoznawać się z treścią tej dyrektywy i nie do końca ich "nie przetrawiłem więc cieszę si, że prawnicy PiS pracują nad tym tekstem i prawdopodobnie na wniosek PiS-u jakoś się uda odwlec wprowadzenie jej dopiero w nowej kadencji PE, czyli do dnia 26.05.219 roku. Trzymam kciuki.

Kochane młode pokolenie! Nie pozwólcie robić z siebie niewolników! Oczywiście dotyczy to też ludzi starszych, tyle tylko, że oni znają czas bez internetu a Wy już nie... bo to już jest Wasz świat i nie dajcie sobie go zburzyć!

[1] Mój neologizm imienia Donald związany z pasją Donalda Tuska serwowania po stokach za granicą Polski i to wtedy gdy był premierem, i gdy były podejmowane decyzji dotyczące naszego kraju w polskim czy europejskim  parlamencie.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (16 głosów)

Komentarze

Pozwalając na cenzurę internetu Parlament Europejski zrobił największy prezent najbardziej hardcore'owym przeciwnikom Unii Europejskiej. Po Brexicie będą inne -exity. Przez totalitarne skłonności UE jest na najlepszej drodze by się rozpaść.Oby tak się stało. Będę pomagał Unii się rozpaść jak tylko będę mógł. A historia pokazuje, że każdy duży twór ma ciągoty totalitarne. UE nie jest wyjątkiem.

Za autorski (jak zwykle} wpis same plusy
8-))))

Vote up!
11
Vote down!
0
#1584570

maja dwa lata. Wiec niekoniecznie "odwleczenie" terminu bedzie wielkim sukcesem - raczej trzeba sie zastanowic (najlepiej juz po wyborach- i tych do PE i tych do Sejmu) nad wprowadzeniem dyrektywy tak, zeby jak najmniej ingerowala w wolnosc.

Z dotychczasowej praktyki wprowadzania w zycie dyrektyw PE w Polsce wynika raczej, ze polscy politycy (i urzednicy) staraja sie byc bardziej... papiescy niz papiez i czesto rozbudowuja nakazy europejskie do niebotycznych rozmiarow, wprowadzajac swoje "pieczenie" w zycie.  Tak na marginesie : PiS powinien zatrudnic ekspertow i przejrzec ustawy wprowadzajace w zycie dyrektywy UE wprowadzone za czasow PO-PSL  - bo wiele z nich niepotrzebnie ogranicza prawa obywateli i naraza ich na niepotrzebne koszty (najlepszym przykladem jest ustawa o audytach energetycznych domow).

Vote up!
6
Vote down!
0

mikolaj

#1584571

Można nie lubić PIS-u, można nie lubić PJK, ale w tej kwestii trzeba się z nim zgodzić... Teraz to już wszystko zależy od nas

Zarówno w maju jak i na jesieni przyszłość Wasza w waszych rękach....

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1584574

Wiem, że mamy dwa lata, no może 2,5 jak powiedział to PJK. Tym lepiej, ale faktycznie dzisiejsza konwencja PiS była majstersztykiem a konwencja KO pośmiewiskiem. 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1584602

PO i Tusk potrafił:
- podnieść VAT
- wydłużyć wiek emerytalny
- zamrozić progi podatkowe i wynagrodzenia
- zabrać kasę z OFE
- zwiększać co roku deficyt i dług publiczny
i wmówili nam, że to nasza Polaków wina
Trzeba mieć zryty łeb i dupę żeby tego nie dostrzegać i ich popierać.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1584607

Najwyższą wartością jest dla nas wolność. Obronimy Polskę przed ACTA 2, którą zafundowali nam lobbyści wielkich koncernów przy pomocy "polityków" Platformy

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1584604

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584614

A w domu wszystko ok?

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1584616

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika 35stan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"A w domu wszystko ok?"

Dawno w swoim nie byłeś, skoro dopytujesz.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1584629

Taka jesteś "prawdomówna" i "prawa". A jak naszczekałaś na Patlewicza i promowałaś Potockiego - to do dziś nie potrafiłaś tego odwołać i przeprosić. Choć wiadomo, że głosiłaś kłamstwa!

"Wiódł ślepy kulawego" czy jakoś tak (to twoje motto?)

Vote up!
5
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1584634

"Niech sczeźnie taka wolność."

Nie przeklinaj. Nie daj Boże spadnie na Ciebie twoje własne przekleństwo. Kiedyś rozmawiałem z sąsiadką rozwódką. Nadawała na swojego byłego po całości. Ma z nim troje dzieci. Powiedziałem jej jedno zdanie: "Jeśli przeklinasz byłego męża to jednocześnie przeklinasz własne dzieci" - zadziałało.

Poza tym wolność od i do ma znaczenie. Z łatwością  "do" można potraktować jako drogę do prawdy.

Vote up!
2
Vote down!
0

norwid

#1584665

Wszystko ładnie ale jakie wnioski paniedzieju? Dla mnie kluczowe to nie linkowanie bo to bzdura. Najważniejsze jest to że moja publikacja staje się własnością właściciela platformy na której publikacja została dokonana. To jest klucz zarówno do pieniędzy, praw autorskich, procesów sądowych i jak wspomniano - do grubej cenzury. Już nie tylko złodziej Cukierberg będzie kradł dane osobowe ale i każdą ideę jaka urodzi się na jego platformie. Ergo każdy publicysta będzie po prostu zwykłym frajerem do wydymania i wyplucia.

Vote up!
6
Vote down!
0

norwid

#1584664

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jarek z Żoliborza oznajmił właśnie, że nie zawetuje ACTA 2, tylko implementuje te przepisy. Algorytm do filtrowania treści internetowych będzie każdego dnia układał jego kot.

 

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1584694

Koty to indywidualiści i mądre stworzenia [w przeciwieństwie do niektórych ludzi]. Nie dają się przekupić,nie ulegają wpływom,nie podlizują się innym.Choć niby oswojone i tak zrobią to co chcą.  ….Chyba,że to kot "leming" ,lecz nie wierzę by takiego trzymał p. Jarek

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584695