Bojkot Euro 2012!

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Uważam, że działania rządu i PZPN powinny zmobilizować Polaków, dla których wiara w Boga i dobro Polski są dobrami nadrzędnymi do bojkotu Euro 2012.Ja na pewno nie będę interesował się ta imprezą z której pan Tusk i pan Lato zrobili symbol walki z Bogiem i polskością.

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Gdzie w EURO widzisz symbol walki z Bogiem?? Bo rozumiem że można Tuska i PZPNu nie kochać ale litości - o czym Ty mówisz?? Jak EURO ma się do walki z Bogiem albo z polskością??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235564

Wyłącz TVN i nie czytaj GW to sam zobaczysz.Decyzja należy do Ciebie. Ja mowię w swoim imieniu.
Jeżeli brak orła na koszulkach reprezentacji nie jest walką z polskością a zakaz noszenia symboli religijnych oznaką walki z Bogiem to czym to jest?
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235605

... a też nie bazować na wrzutkach medialnych

Sprawa orła to był pomysł PZPNowskiego speca od marketingu. Nie mia nic wspólnego z walka z Polskością ponieważ chodziło tylko o kasę. Sprawa wynikła głównie z głupoty i braku wyczucia, zresztą przez wszystkie media pomysł ten został zjechany równo z trawą, co tylko dowodzi ze to nie byla żadna zorganizowana akcja,a jedynie skutek debilizmu niektórych osób.

Natomiast zakaz wnoszenia symboli religijnych, nie jest wymysłem polskim, ale organizatora EURO2012 czyli spółki UEFA. W regulaminach UEFA w rozgrywkach miedzynarodowych od dawna obowiazuje regulamin, w którym zakazuje się na stadionach ostentacyjnie okazywać swoją religijność. Wbrew temu co wczoraj próbowała udowodnić posłanka Sobecka nie dotyczy to medalików czy krzyżyków, ale ogromnych banerów lub symboli ukazujących którąkolwiek z religii lub uderzającą w którąkolwiek z religii. Taki regulamin o ile się nie mylę obowiązuje w rozgrywkach UEFA gdzieś od połowy zeszłej dekady i jakoś nikt dotąd nie próbował przez to bojkotować meczy.

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania ale dobrze jest kiedy to zdanie wsparte jest pełnia wiedzy, a nie opiera się tylko an wrzutkach medialnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235608

Uważam , że nic od 2007 roku nie jest przypadkiem. Bacznie obserwuję poczynania Tuska i jego ekipy oraz tzw wiernych do których należy PZPN. Sprawa orła to nie sprawa jakiegoś tam speca od marketingu ponieważ koszulki były zaklepane i przyklepane i nie wierze żeby nie zrobił tego Tato przy akceptacji Tuska. Sprawa zbyt ważna a Tusk za bardzo zainteresowany bo kopanie w "gałe" to jedyna rzecz która go interesuje i która ma dla niego znaczenie.Reszta to pikuś.
W sprawie symboli religijnych wiem , że Tusk i PO walczy z kościołem na wszystkich frontach więc zakazy PZPN wpisują się w ta walkę.
Ja nie bazuje na wrzutkach medialnych tylko na faktach a te są jednoznaczne.

bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235655

W regulaminach UEFA w rozgrywkach miedzynarodowych od dawna obowiazuje regulamin, w którym zakazuje się na stadionach ostentacyjnie okazywać swoją religijność.

Proszę wskazać stosowny przepis regulaminu UEFA, który zakazuje ostentacyjnego okazywania religijności na stadionach.

Kuriozalny zapis PZPN o zakazie "materiałów religijnych" nie ma pokrycia w obowiązujących regulaminach - regulaminie stadionu, regulaminie imprezy masowej.
http://www.stadionwroclaw.pl/pl/stadion/regulamin.html
O ile się nie mylę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędą się mecze UEFA EURO 2012.
W regulaminie imprezy masowej tego stadionu czytamy:

Zakazy, które uczestnik imprezy winien respektować
§ 4
1. Zabrania się wnoszenia na Stadion i posiadania na Meczu:
a. przedmiotów niebezpiecznych, w tym szczególnie broni, w tym: palnej, białej, pneumatycznej, gazowej i innej nawet, gdy osoba jest uprawniona do jej posiadania. Przepis nie dotyczy funkcjonariuszy Policji oraz innych uprawnionych służb i organów w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych;
b. materiałów wybuchowych;
c. pojemników do rozpylania gazu, substancji żrących lub farbujących;
d. różnego rodzaju noży, pałek (w tym używanych w grach sportowych), kijów i prętów, przedmiotów wykonanych z metalu (szczególnie: rurki, śruby, gwoździe, elementy łożysk itp.) oraz innych przedmiotów, których posiadanie nie jest zabronione, lecz ze swej natury mogą posłużyć do zachowania sprzecznego z prawem, np. drzewców do flag i transparentów, parasoli, itp.;
e. wyrobów pirotechnicznych, w tym: fajerwerków, kul świecących, rac i innych podobnie działających przedmiotów oraz wszelkiego rodzaju materiałów potencjalnie pożarowo niebezpiecznych;
f. urządzeń laserowych;
g. butelek, kubków, dzbanów lub puszek, wykonanych z twardego materiału, w tym butelek plastikowych;
h. przedmiotów, które można wykorzystać do zmiany wyglądu zewnętrznego osoby, a w konsekwencji uniemożliwienie lub utrudnienie jej identyfikacji;
i. wytwarzania niewspółmiernego do okoliczności hałasu, szczególnie z wszelkich instrumentów z napędem mechanicznym;
j. środków i napojów:
1.alkoholowych;
2.odurzających, substancji psychotropowych i innych działających podobnie.
2. Zabrania się na Meczu:
a. używania przedmiotów, które pozwalają zmienić wygląd zewnętrzny osoby, a w konsekwencji uniemożliwiają lub utrudniają identyfikację;
b. używania obraźliwego słownictwa, w tym głoszenia i wywieszania haseł o treściach obscenicznych, wulgarnych i rasistowskich;
c. nawoływania do waśni, w tym na tle narodowościowym, religijnym, społecznym itp.;
d. rzucania przedmiotami;
e. spożywania alkoholu, środków odurzających lub psychotropowych;
f. ciągłego stania w sektorach z miejscami do siedzenia;
g. rozniecania i podsycania ognia, w tym palenia tytoniu poza miejscami do tego wyznaczonymi;
h. wzniecania fajerwerków, używania środków pirotechnicznych itp.;
i. załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami;
j. zaśmiecania terenu Stadionu;
k. niszczenia infrastruktury Stadionu;
l. nieuzasadnionego zajmowania miejsc w rejonie wyjść, wejść oraz dróg ewakuacyjnych.
3. Zabrania się, bez pisemnej zgody Organizatora: wprowadzania, wnoszenia lub wwożenia na teren imprezy zwierząt.

Ten regulamin nie zgadza się z obowiązującą od 13 stycznia 2012 r. ustawą o bezpiczeństwie imprez masowych http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-marca-2009-r-o-bezpieczenstwie-imprez-masowych/ tylko w punkcie dotyczącym zakazu spożywania alkoholu. Ustawa Art. 8a. 1.
Na imprezie masowej, z wyłączeniem imprezy masowej podwyższonego ryzyka, dozwolone są sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5% alkoholu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235912

... wytyczne UEFA dla miast gospodarzy turnieju EURO 2012 to już odnośnie tego turnieju.

A wytyczne odnoszące się do zakazu propagowania materiałów religijnych wiążą się z podpisaną umowa z organizacją FARE i stworzeniem akcji UEFA - Unite aginst racism. Na bazie tego porozumienia wszystkie związki sportowe w Europie dostały wytyczne apropo stworzenia regulaminów na stadionach zabraniających wywieszania materiałów rasistowskich, ksenofobicznych, religijnych i politycznych.

Nie mam czasu teraz specjalnie szukac akurat tego ednego przepisu, ale jak jesteś bardzo zainteresowany tematem napisz maila do UEFA oni zawsze dosyc szybko na maile odpowiadają więc zaspokoją twoją ciekawość.

Tak czy inaczej jest absolutnie nie prawdą że krzyżyki czy medaliki na szyjach fanów mają być zakazane, bo choćby z technnicznego punktu widzenia jest to nie możliwe do zrobienia. Pomijając oczywisty fakt, że jak zwykle "moja ulubiona" posłanka PiSu nie znając tematu zrobiła z igły widły.

A jeśli się mylę i rzeczywiście pod płaszczykiem już dosyć starych wytycznych UEFA, chciano by przeprowadzić taką akcję to będe pierwszym, który ramie w ramie z Sobecką pójdzie protestować wszędzie gdzie się da ( i to pomimo mojej ogromnej antypatii do Pani poseł )

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235916

Nie będę pisać do UEFA bo w regulaminie nic na ten temat nie ma http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Tech/uefaorg/General/01/64/82/98/1648298_DOWNLOAD.pdf . To Ty utrzymujesz, że taki regulamin o ile się nie mylę obowiązuje w rozgrywkach UEFA gdzieś od połowy zeszłej dekady i jakoś nikt dotąd nie próbował przez to bojkotować meczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235921

To jest regulamin działania UEFA jako organizacji w sensie biurowo administracyjnym a nie wytycznych dla związków krajowych co do zasad bezpieczeństwa na stadionach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235923

Nie mówiłeś o wytycznych tylko o regulaminie UEFA. Teraz utrzymujesz, że wytyczne dla związków krajowych. Zdecyduj się. Jeżeli temat wytycznych jest stary, jak twierdzisz, to je podaj a nie odsyłaj do UEFA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235926

Tu masz wytyczne FIFA

http://www.fifa.com/mm/document/tournament/competition/51/53/98/safetyregulationse.pdf

A tam artykuł 26 punkt a

"The promotion or announcement of political or religious messages or any other political or religious actions, inside or in the immediate vicinity of the stadium, by any means is strictly prohibited before, during and after football matches"

Wytyczne FIFowskie z racji nadrzędności nad UEFA są przyjetym prawem UEFA

http://www.acmilan.com/en/stadium/rules

A tu masz przykład jego stosowania na gruncie klubów europejskich choćby na przykładzie regulaminu stadionu San Siro, który jest oparty na wytycznych UEFA i FIFA o czym sami informują i tam napisane
"Inside the Stadium and in the external reserved area
IT IS FORBIDDEN: (...) to introduce and display banners, signs, horizontal banners, banderols, documents, drawings, printed or written material, containing propaganda for political, ideological or religious doctrines, or promoting violence, statements or concepts which incite racial, ethnic or religious hatred, or which are in any case deemed as offensive or capable of jeopardizing or hindering the normal course of the sports event;"

Dalej twierdzisz że sobie to wymyśliłem??

http://www.fifa.com/mm/document/tournament/competition/51/53/98/safetyregulationse.pdf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235932

Owszem, wymienione są wiadomości religijne i działania religijne. Warunki jakie określił PZPN czyli "materiały religijne" idą o wiele dalej. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235958

Czyli promowanie a to już jak najbardziej podciąga się pod materiały religijne

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235963

Bo generalnie w tym wszystkim chodzi żeby nie wieszać na płotach ani nie robić sektorówek o treściach religijnych lub godzacych w religię, a nie jak Sobecka mówi że z medalikiem nie będzie mozna przyjść.
Dlatego czasem zanim ktoś z siebie zrobi < dowolne pejoratywne słowo > to dobrze by było żeby chociaż wiedział o czym mówi lub przynajmniej próbował się dowiedzieć, a nie robił pseudo aferę przez swoje widzi mi się

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235965

Promocji lub ogłoszenia wiadomości religijnej czyli promocji wiadomości religijnej. A to już nie podciąga się pod materiały religijne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235971

Jak zrozumiesz dokładny sens tego zdania i dowiesz się jak wyglada zastosowanie tego przepisu na codzień w ligach europejskich i europejskich pucharach to możemy dyskutować dalej.
Bo na siłę chcesz mi udowodnić ze Ty masz rację choć akurat na tej działce nie dasz rady bo za długo w tym siedzę żeby przyznać Ci rację. UEFA od czasu rozpoczęcia akcji anty rasistowskiej zabrania wywieszania transparentów o charakterze religijnym. Nigdy na żadnym stadionie nie zabraniała wchodzenia z medalikiem czy krzyżykiem. I tak samo jest teraz.
Jedyne co w kwestii religia/stadion jest zabronione to wchodzenie na mecz w hidżabie ( czy jak on się tam nazywa ) ale to ze wzgledu na konieczność bycia rozpoznawalnym dla monitoringu.
Natomiast w medalikach i krzyzykach mają zakazane występowania piłkarze ale to ze względów bezpieczeństwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235988

Przerobiliśmy regulamin UEFA, wytyczne FIFA a przepisu o zakazie "materiałów religijnych" jak nie było tak nie ma.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236020

Mieli Ci materiały religijne wpisać w jezyku polskim do instrukcji FIFA?? Jest przepis o zakazie materiałów religijnych, bo jest zakaz propagowania haseł o treści religijnej, a to się robi za pomocą materiałów religijnych.

Naprawdę próbujesz być jak jajko mądrzejszy od kury choć nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

A na dowód że miałem rację posłuchaj sobie wczorajszej konferencji Grzegorza Laty, który dokładnie wyjaśnił co kryje się pod hasłem "materiały religijne" i zobacz czy różni się to choć odrobinę od tego co ja Ci napisałem.
A sam Lato potwierdził że nie dotyczy to żadnych krzyżyków i medalików tylko transparentów i innych wielkoformatowych plakatów o treści religijnej.

A założę się że jesteś takim znawcą ale pewnie od wieków na stadionie na meczu nie byłeś i sportem się nie interesujesz??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236137

Jestem za bojkotem,ale Boga bym w to nie mieszała.Pokażmy PO gdzie mamy jej igrzyska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#235657

Niby, jak taki bojkot miałby wyglądać?
Poza tym Euro 2012 jest kojarzone w Europie z Polską a nie z PO (tam zwykli ludzie pewnie nawet nie wiedzą co to za jedni), więc nie ma co robić scen i mieszać wizerunku kraju do naszych wewnętrznych rozgrywek - to byłby strzał do własnej bramki. Świat i tak nie zrozumie, bo mu się nawet nie będzie chciało (bo ma to gdzieś).
Przygotowania do Euro wypadły na PO, ale naprawdę nie "PeOiziowałbym" całej tej imprezy, za wiele niedociągnięć i tak im się oberwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235721

Witam Serdecznie!

Zaznaczam, że poniższe oddzielnie opublikuję w swoim blogu.

Celowy byłby bojkot ukraińskiej części Euro 2012 ze względu na notoryczne deptanie w błoto praw człowieka i bezpodstawne skazanie w procesie koncepcyjnym, więzienie Julii Tymoszenko!

W tej sprawie opublikowałem artykuły na łamach Niezależnej oraz Gazety Polskiej, które poniżej cytuję:

Aresztowali skazaną Tymoszenko

Ta cała sprawa Premier Julii Tymoszenko przypomina mnie koniec lat czterdziestych, a dokładniej proces czerwonych nazistów wytoczony ks.Prymasowi Królewstwa Węgier, Józsefowi kardynałowi Mindszentyemu! Był on wielkim Przyjacielem Polski i Polaków!!! (Prymasowi Polski - Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu też chcieli wytoczyć taki proces, ale w Polsce było to niemożliwe! Bo doprowadziłoby to do upadku komuny!) Jest rzeczą obojętną co Premier Julia Tymoszenko zrobiła, czy "zrobiła", a raczej nie zrobiła! Trzeba ją "na amen" uwięzić! Ta dyktatura niejakiego Janukowicza żywo przypomina grasowanie podobnego ekskomunisty: niejakiego Łukaszenki na Białorusi czy syna generała KGB i I.sekretarza Komunistycznej Partii Azerbajdżanu, niejakiego Heydara Aliyeva — niejakiego Ilhana Aliyeva! Albo niedawno zmarłego "Turkmenbaszi" w Turkmenistanie! Istny Dom Wariatów! Ale po byłych "państwach członkowskich" (czytaj: kolonii) Związku Sowieckiego innego nie można spodziewać się! Wszędzie (z Rosją włącznie) w dalszym ciągu bandyci - zbrodniarze wojenni i ludobójcy są "bohaterami", a opozycjonista, czy inaczej myślący "wrogiem klasowym", "zdrajcą", "zdeklasowanym społecznie" itd!

Julia Tymoszenko wreszcie zaczęła coś robić w interesie zeuropeizowania Ukrainy! Ale widocznie jest tam jeszcze wielu takich mądralów, którzy nie pamiętają, albo nie chcą pamiętać, ilu Ukraińców Stalin, a więc ZSSR zamordował przez wywołanie "wielkiego głodu"!!! Ukraińcy przywykli do terroru i widocznie ani im się śni marzyć o demokracji, wolnym i lepszym życiu! Można Julię Tymoszenki oskarżyć o wszystko! Nawet o spowodowanie wybuchu Wojny Dziesięcioletniej, czy nieudanych Wypraw Krzyżowych! Specjaliści z KGB dobrze znają się na produkcji sfingowanych dokumentów i dyrygowaniu procesów koncepcyjnych! Widocznie nie chcą wyjść z wprawy, więc teraz ćwiczą na Julii Tymoszenko! A jak będzie z tego światowa draka, postarają się, ażby zmarła tak, jak zmarł w Londynie niejaki Litwinienko! Albo "zachoruje" na ebolę, AIDS, czy zarazę morową! Przecież tajne laboratoria KGB nie zamknął ani Gorbaczow, ani Jelcyn, ani Putin! I "produkcja" tych laboratoriów wymaga doświadczeń, kontroli technicznej itd!

Czerwono nazistowskie władze Ukrainy najbardziej boją się przedstawicieli dwóch żyjących tam mniejszości narodowych: Polaków i Ormian, bo oni są inni! Oni są Patriotami, również lokalnymi (na Węgrzech, w Polsce też tak jest!), ich nie można zastraszyć, tak jak to robiła ze mną przez długie dziesięciolecia węgierska, polska i sowiecka bezpieka! Bo Polak i Ormianin mają Honor! I za ten Honor gotowi są oddać nawet życie! Powszechnie wiadomo, że Julia Tymoszenko jest Ormianką! I tu jest pies pogrzebany! A Ormianie — jeden z najstarszych narodów świata, chorobliwie cierpią na poczucie sprawiedliwości, miłości do bliźnich i prawdziwej demokracji! (To co jest w państwach członkowskich UE, w USA itd, to tylko pseudodemokracja!) Właśnie z tego powodu Polska i Armenia tyle razy w historii straciły niepodległość! Bo przesadna demokracja prowadzi albo do anarchii, albo do dyktatury, no i utraty niepodległości!

Historia powtarza się, ale na wyższym, spiralnym szczeblu! Wielu zapomniało, co stało się we Francji po upadku Bastylii i zwycięstwa rewolucyjnych haseł "Wolność, Równość, Braterstwo" (Liberté, Égalité, Fraternité)! Dyrektorki komuny: Marat, Robespierre, Danton, Desmoulins , wicehrabia Louis-Marie de Noailles, książę Armand d'Aiguillon, Jean Sylvain Bailly, Talleyrand i inni najpierw wytrzebili połowę arystokracji, a potem zaczęli wzajemnie wyrzynać siebie! Wszystko to pod hasłem Wolność, Równość, Braterstwo! Potem przyszedł Napoleon Bonaparte, dokończył ich dzieła i przywrócił monarchię! Oczywiście nie z królami-Bourbonami, a z sobą jako cesarzem! I wprowokował Francję do takiej wojny światowej, która stała się początkiem systematycznych klęsk i utraty wojen!

Takich przykładów w historii jest wiele! Ale widocznie z historycznych błędów nikt nie uczy się, bo jest "mądrzejszy"! Inna sprawa, że na Węgrzech trzeba "Premiera" Gyurcsánya postawić przed sąd! I nie tylko dlatego, bo sam cynicznie przyznał się do tego, że władzę zdobyli podstępnie, przez oszustwo! Gyurcsany popełnił całą serię przestępstw kryminalnych. W swoim życiorysie z czasów komuny, jako głowa węgierskiego komsomołu, dumnie podkreślał, że urodził się w rodzinie bardzo ubogiej! To skąd ma grube miliardy?!!! Nie odziedziczył ich ani od tajemniczej ciotki z USA czy Izraelu, ani nie wygrał w totolotka czy na rulecie w Monte Carlo! To skąd te pieniądze?! Odpowiedź wszystcy domyślają się! I po to jest sąd, ażeby tego dowiódł. Ale nie po to, ażeby statystował dyktatorom i czerwonym nazistom w sfingowaniu winy!

Unia Europejska powinna wreszcie stać się pełnoletnią i być konsekwentną! Tak jak znakomity niemiecki polityk, mąż stanu Konrad Adenauer potrafił być człowiekiem Honoru i konsekwentnie wyprzątać cały przegniły hitlerowsko-stalinowski śmietnik z życia publicznego RFN! UE powinna wreszcie wyprzątnąć z życia publicznego resztki czarnych nazistów i wszystkich czerwonych nazistów, a za popełnienie przez nich przestępstw przeciwko ludzkości i swoim narodom, pociągnąć do odpowiedzialności karno-sądowej! Potrzebna jest dobra wola, opowiednia unijna Konstytucja, która rzeczywiście broni praw człowieka, oraz artykuły skazujące czołowych ekskomunistów i esbekowców na utratę praw obywatelskich! Bramy Spandau i Trybunału Norymbergskiego ponownie trzeba otworzyć! Dla komunistów, którzy popełnili i popełniają tysiąckrotnie więcej przestępstw przeciwko ludzkości, niż hitlerowcy! Julia Tymoszenko powinna otrzymać honorowe obywatelstwo unijne z pełnymi prawami obywatelskimi oraz unijny paszport dyplomatyczny! I wtedy sprawa już zupełnie inaczej wygląda! UE nie powinna targować się ani z Łukaszenką, ani z Putinem, ani z Janukowyczem czy Ilkhanem Aliyewem! Wszelkie dyktatury trzeba systematycznie bojkotować! Antanta popełniła błąd, że przyjęła do koalicji Stalina! Ojca chrzestnego Hitlera i niemniej podłego Mustafy Kemala (bandycki pseudonim "Atatürk")! Tego błędu żaden rozsądnie i trzeźwo myślący polityk nie może powtórzyć!

Szczęść Boże!

Roland von Bagratuni-zweryfikowany inwalida woj.1956 r, wt., 13/12/2011 - 16:40

Torturowanie Tymoszenko - czyli prawdziwe oblicze Janukowycza

W dzieciństwie każdy jeden dobrze wychowany człowiek nauczył się kardynalnej zasady, że kobiety nie wypada uderzyć nawet kwiatem. Kto naruszy tą zasadę jest pospolitym chamem! I takim właśnie chamem jest ukraiński Al Capone — niejaki Wiktor Fedorowycz Janukowycz! Jako ponoć prawnik z wykształcenia powinien dobrze wiedzieć, że nie ma takiej zbrodni, która prędzej czy później nie wyjdzie na jaw, a później nie pociągnie za sobą odpowiednie konsekwencje prawne. Takie, jakie na przykład doznał jego serbski kumpel Slobodan Milošević, który 1 kwietnia 2001 został aresztowany w Belgradzie przez serbską policję pod zarzutem nadużycia władzy i korupcji, a następnie 29 czerwca 2001 roku został przekazany przed Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze! Albo jakie procesy karne oczekują na wcale nie lepszego innego jego kumpla — węgierskiego nazistowskiego gangstera Ferenca Gyurcsánya, który w 2006 r cynicznie przyznał się do tego, że jego ekskomuniści razem z nim - cytuję: „kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem, w dzień i w nocy, miesiącami, całymi latami i przez oszustwo dorwaliśmy się do władzy“! Zresztą hasło to doskonale pasuje do niego, bo i on sfałszował wybory, a teraz raz na zawsze wszelkimi sposobami chce pozbyć się swojej najgroźniejszej konkurentki!

Janukowycz chyba coraz bardziej zazdrości Miloševićowi "wczasów" w haskim więzieniu, więc stara się zarobić na "skierowanie"! I to nazistowskimi sposobami co do joty przejętymi od sowieckiego KGB i hitlerowskiego Gestapo! I to jeszcze on ma czelność kłamać, że na Ukrainie "jest demokracja"! Ale jaka i czyja "demokracja"?! Janukowyczowska, małpująca Władimira Władimirowicza Putina, który w podobny sposób rozprawia się z konkurencją, który bezwstydnie fałszuje wybory i brata się z różnymi dyktatorami-pseudoprezydentami typu Baszar Asad, czy İlham Heydər oğlu Əliyev, którzy fotel prezydencki odziedziczyli po swoich ojcach - marionetkach KGB poprzez bezczelnie sfałszowane wybory ?

Przestępstwo Janukowycza jednoznacznie i brutalnie narusza postanowienia Powszechnej Deklaracja Praw Człowieka ONZ, a przede wszystkim jej artykuły I, II, III, V, VII, IX, XVIII, XIX i XXI! Mam nadzieję, że Komitet Praw Człowieka ONZ - UN Human Rights Committee w trybie przyspieszonym zajmie się tą sprawą i wyciągnie z niej odpowiednie konsekwencje! Bowiem jest rzeczą skandaliczną, że w XXI wieku w Europie mogą jeszcze istnieć takie nazistowskie dyktatury, które bezceremonialnie depczą prawa człowieka!

Kiedy w 2004 r na Ukrainie zwyciężyła Pomarańczowa rewolucja i wraz z Julią Tymoszenko do władzy doszedł Wiktor Juszczenko, niwecząc plany kontrkandydata do władzy niejakiego Janukowycza, Europa odetchnęła! Za wcześnie! Bo po kilku policzkach nazistowski diabeł obudził się i najpierw poprzez swoich agentów poróżnił ze sobą Tymoszenko i Juszczenkę, a następnie sfingowanymi wyborami znów dorwał się do tej władzy, której od początku nie był godzien! Ale Europa i świat długo nie będą przypatrywać się tym przestępstwom, które Janukowycz dzień-w dzień popełnia! Czasy jego ideałów: Stalina i Hitlera już skończyły się i prędzej czy później ukraiński Janukowicz i białoruski Łukaszenka wraz z innymi podobnymi kreaturami podzielą losy Miloševića!

Polska powinna wypowiedzieć wspólne organizowanie z nazistowską Ukrainą Mistrzostw Piłki Nożnej, a sportowcy i kibice powinni zabojkotować ukraińską część imprezy poprzez rezygnację z wyjazdu do tego średniowiecznego państwa! Bo umysłowo zdrowy człowiek po takich wydarzeniach nie postawi nogi na Ukrainie! Chyba że Janukowycz natychmiast wypuści z więzienia Julię Tymoszenko, zrehabilituje ją zwalniając ze sfingowanych zarzutów i jawnie przeprosi ją, rezygnując przy tym z władzy! Bo w prawdziwie demokratycznym państwie po takim skandalu, prezydent i cały rząd podaje się do dymisji. W demokratycznym państwie! A więc piłka jest już na polu Janukowycza, niech więc udowodni, że na Ukrainie rzeczywiście jest demokracja!

Szczęść Boże!

red.Roland von Bagratuni, zweryfikowany inwalida woj. 1956 r, pt., 10/02/2012 - 22:11

Niemrawo, czyli Euro 2012 "po polsku"

Oj, strasznie boję się jednej rzeczy: organizacja tej imprezy najmniej na 50 lat odbierze Polsce możliwość organizowania wszelkich mistrzostw europejskich i światowych, olimpiad, Światowych Wystaw itd! Bo jako korespondent polskiej prasy komunikacyjnej, na bieżąco jestem "przygotowany z tego tematu"! Widzę podobne przygotowania Rosjan na Olimpiadę Zimową 2014 r, gdzie wszystkie inwestycje kolejowo-drogowe (dwa lata przed imprezą!) są już zapięte na ostatni guzik! Właśnie niedawno doniosła prasa rosyjska, że uruchomiono regularne połączenie kolejowe (SKM) między portem lotniczym w Adlerze i miasteczkiem olimpijskim Soczi-Jasna Polana! Ukraińcy po koleji otrzymują południowo-koreańskie składy Hyundai, które kursować będą między Lwowem i Kijowem, Lwowem i Charkowem itd. Oni nie boją się poruty, bo na czas zdążą z superszybkimi połączeniami kolejowymi. Z natłokiem samolotów również nie będą mieli problemów, bo Boryspol pod Kijowem zmodernizowano, port lotniczy otrzymał SKM do śródmieścia stolicy! I tak było z przygotowaniami do wielu podobnych, nie tylko sportowych imprez na całym świecie! Bo taka impreza to najlepsza reklama dla kraju, a wydane na nią miliardy bardzo szybko zwracają się, przy czym jakość życia "tubylców" poprawia się!

A w Polsce? Będzie - nie będzie szybkiej koleji z Poznania i Wrocławia (Y-grek) do Warszawy itd! Pociągi IC i EC na Centralnej Magistrali Kolejowej w dalszym ciągu niemiłosiernie spóźniają się. Nie ma terminu oddania linii SKM do dworca lotniczego na Okęciu! To samo w Gdańsku, gdzie stale tylko zatwierdzają linię do Rębiechowa! A budowa przystanku kolejowego przed poznańskim dworcem lotniczym na Ławicy? Czy normalne połączenie transportem publicznym Krakowa i Górnego Śląska z dworcem Lotniczym Katowice-Pyrzowice? Autostrady do miejsc rozgrywek są albo nie dokończone, albo wcale ich nie zbudowano! Mógłbym godzinami wyliczać czego nie ma i nie będzie, a co powinno być! Na przykład na terenie samych miast, gdzie transport publiczny powinien znaleźć się w jednych rękach! Gdzie w dalszym ciągu brak takiej ilości hoteli (również tych najtańszych!), których w dalszym ciągu nie ma! I chyba nie będzie... Komuś bardzo nie zależy na tych inwestycjach! A może trzeba byłoby wreszcie doszczętnie rozwalić tą biurokrację, która w Polsce w dalszym ciągu straszy od wprowadzenia jej jeszcze przez komunę?! W której nie ma ludzi odpowiedzialno myślących i zatwierdzających inwestycje bez spoglądania w górę, na bliżej nie sprecyzowane "władze wyższe?!

Od dłuższego czasu mieszkam raz w Budapeszcie, raz w Sztokholmie, gdzie jestem poddawany leczeniu moich skomplikowanych dolegliwości m.inn.serca. Kiedy zapoznałem się ze strukturą komunikacji miejskiej Sztokholmu - firmy Storstockholms Lokaltrafik AB (SL), na każdym kroku rozdziawiałem usta z oniemienia! Stołeczne MPK przejęło od koleji państwowych Statens Järnvägar (SJ) wszelkie koleje dojazdowe i podmiejskie, nie rezygnując jednak z korzystania ze wspólnych torów! Pociągi SKM z Södertalje na południu, przebiegając przez stolicę do Märsta leżącego już na terenie Uppland - czyli województwa Uppsala, pędzą z zawrotną szybkością 180 km/h! "Ciuchcia" elektryczna (WKD) do Podkowy Leśnej itd kiedy doczeka się takiej szybkości? Albo warszawska czy trójmiejska SKM? Na wspomnianej linii kolejowej SL-SJ częstotliwość pociągów jest niekiedy 3-minutowa, po ekspresie SJ do Gävle czy Göteborgu, z tą samą szybkością pędzi podmiejski SL! Bez konfliktów, wypadków i opóźnień! Ale już sztokholmskie metro gdzieniegdzie wychodząc na powierzchnię, z identycznymi składami Bombardiera, korzysta z odcinków SJ!

Węgry chwilowo nie przygotowują się do podobnej imprezy, ale MÁV START, chwilowo obsługujący również linie podmiejskie do Vác i Szob, do Nagykáta, Cegléd i Szolnok, do Tatabánya, Komárom, Oroszlány i Győr itd, opracował podobny rozkład jazdy! Na linii do Tatabánya i Győr, prowadzącej dalej do Wiednia, pociągi podmiejskie dotrzymują szybkości i tempa składom Intercity, Eurocity, Euronight i Railjet austriackich koleji ÖBB! Na terenie Budapesztu jest jednolita taryfa miejska, abonamenty stołecznych zakładów komunikacyjnych BKV honorowane są zarówno przez MÁV START jak i pekaesy Volánbusz! Pociągi IC i EC wyjeżdające z dworca Budapest-Nyugati pu na trasie do Szolnok, bez wyjątku zatrzymują się na stacyjce Ferihegy, obsługującej dworzec lotniczy Ferihegy-1. W planie jest budowa oddzielnej linii do dworca lotniczego Ferihegy-2, ale do tego czasu z Ferihegy-1 do Ferihegy-2 bardzo szybko dojechać można autobusem BKV linii 200E!

A plany Budapesztu są jeszcze ciekawsze! Połączenie w jedną linię drugiej linii metra i ósmej linii koleji dojazdowej koleji podmiejskich BHÉV do miejscowości Gödöllő, czy podziemne połączenie linii BHÉV nr 5 do Szentendre z liniami 7 do Csepel i 6 do Ráczkeve między placem Batthány na Dunajem oraz Boráros tér w Peszcie! Dotychczas zupełnie niewykorzystana w ruchu pasażerskim obwodnica kolejowa Körvasút przebudowana zostanie dla celów obsługi miejskiej komunikacji publicznej i na wielu liniach kolejowych wychodzących z Budapesztu pojawią się dodatkowe przystanki. W takich miejscach, gdzie bez trudu można przesiąść się na tramwaj, trolejbus, autobus, metro, czy tramwaj wodny! Rozpocznie się modernizacja Népstadion, zwanego od niedawna Puskás Ferenc Stadion. Dobiega końca budowa pierwszego odcinka czwartej linii metra, a na stole projektantów są już kolejne. Budapeszteńskie metro rezygnuje ze źrącego energię przedpotopowych sowieckich składów z Mityszczyna, stopniowo zamieniając je na nowoczesne Metropolisy Alstoma. A produkująca je Polska kupuje ekssowiecki złom!
red.Roland von Bagratuni, zweryfikowany inwalida woj. 1956 r, pt., 2012-02-17 13:03

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#235738