Fundacja Pana profesora

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

W długim wywiadzie prowadzonym przez znaną (udającą obiektywność) dziennikarkę - Pan prof Rzepliński w oparciu także o "przeświadczenie WSZYSTKICH europejskich prawników" - potępił w czambuł całe rządowe poczynania w stosunku do TK, zakwestionował legalność ustaw; właściwie zdelegitymizował to, co tylko pojawiło się w legislaturze w czasie rządów PIS. Przyznałbym mu może rację, może po wgłębieniu się w istotę problemów - okazałoby się, iż rzeczywiście są podstawy do wątpliwości w odniesieniu do niektórych spraw poruszonych przez Pana profesora.

             Jednakże, mam zwyczaj w trosce o oszczędność swojego czasu , najpierw spojrzeć na sylwetkę interlokutora (czy adwersarza) - idzie mi o moralna sylwetkę. Otóż dochodzę do wniosku, że wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden fakt.

                Otóż: 

          Pan prof. Rzepliński słusznie otrzymał pieniężny ekwiwalent za nie wykorzystany urlop (ponad 150.000,- zł), który mu się należał, gdyż prezes TK mu go nie udzielił. (tylko w tym przypadku może otrzymać te pieniądze). Byłoby wszystko lege artis, gdyby ów prezes TK zwrócił te pieniądze do kasy TK (z urzędowymi odsetkami), ponieważ to on prezes TK naraził budżet TK (czyli pośrednio nas wszystkich) na nieuzasadnione wydatki. Pan prof. Rzepliński oczywiście wie, że to brzydko pachnie - oświadczył, iż (wzorem swej córki i innego jeszcze byłego prezesa TK) założy za te pieniądze fundację ku powszechnemu pożytkowi. Później wypłaci sobie tzw. pensję za prowadzenie fundacji, a jej pozostałe koszty (papier i ksero) "przecież niewiele kosztują"... 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Były prezes TK to mała pazerna człeczyna z wielkimi ambicjami politycznymi. Mogę powiedzieć jużdziś: mały człeku, nic z twoich planów nie będzie. Jesteś zerem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1530395

Pan prezes naodpoczywał się po kokardy, za nasze pieniądze, na "służbowych wyjazdach". 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1530398

w spokuju. Amen

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1530405

Rzepliński to kreatura tylko, od lat przekonany, że należy do elyty III RP - więc należy mu sie więcej...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1530399

powinien zostac ukarany grzywna przez Panstwowa Inspekcje Pracy za nieprzestrzeganie Kodeksu Pracy.

Taka sytuacja (nieudzielanie urlopu w ciagu kilku kolejnych lat) w normalnej firmie prywatnej jest praktycznie niemozliwa: Inspekcja Pracy zniszczylaby wlasciciela karami - a Pan profesor nie dosc, ze nie ponosi kary - to jeszcze pobiera ekwiwalent... dlaczego TK nie podlega kontroli Inspekcji pracy? Oto jest pytanie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1530423

Cel: nieprawidłowości w udzielaniu urlopów wypoczynkowych w ubiegłych latach.

 

Prezio Rzepliński tak jak łatwo "utył"  o 150 tys.zł, tak może schudnąć  o  nawet więcej. Ale spoko - papcio Soros mu zrekompensuje, hehehe. Podobno pół miliarda strat po wygranej Trumpa już odrobił, tylko patrzeć jak wyjdzie na plus. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1530538