Długodystansowa gra Platformy o wszystko

Obrazek użytkownika Stanislawos
Kraj

Zastanawiający jest fakt dość powierzchownych analiz politycznych, nie uwzględniających narzucającej się wręcz pewności, że PO podjęła długofalową grę o przyszłego wyborcę. Od dłuższego czasu mam wrażenie słabości „naszej” klasy dziennikarskiej. Prowadzone autorskie audycje w pogoni za newsami nie wyjaśniają zachodzących zdarzeń politycznych w sposób czytelny, natomiast brak reakcji na powielane kłamstwa, np. z Trybunałem w rodzaju: Trybunał zablokowany, Trybunał nie funkcjonuje, sprawiają wrażenie „gry do jednej bramki”. Polityk nie może zignorować  kłamstwa skierowanego do wyborcy, bo wielokrotnie powtarzane utwierdzają negatywną ocenę PiS i na pewno zostanie odreagowane w przyszłych wyborach. Dziennikarz również nie może przez wzgląd na prawdę.

Z myślą o przyszłych wyborach PO prowadzi również walkę o wybór Tuska na II kadencję. Cała gra jest oparta o czystą socjotechnikę, która w poprzednich wyborach nie przyniosła sukcesu tylko dzięki pojawieniu się ugrupowania KUKIZ15. Z jednej strony budowanie propagandowe pozycji Pana Tuska, podkreślanie znaczenia funkcji (pamiętamy – prezydent UE, król…) i wykorzystywanie sprzężenia zwrotnego, Tusk jest nasz, więc też jesteśmy silni. Wybór więc Tuska na II kadencję i zaplanowany Jego powrót do Polski jako kandydata na prezydenta znacznie wzmacnia znaczenie PO i zwiększa szansę wyborczą. Sytuacja odwrotna stawia i Tuska i całą PO w znacznie trudniejszej sytuacji. Co z Nim zrobić przez te trzy lata do wyborów, nieunikniony konflikt w PO, taka wizja musi budzić wściekłość i jest widoczna jak na dłoni, co dobrze zdiagnozował Pan Janecki - ]]>http://wpolityce.pl/polityka/330228-kandydatura-saryusz-wolskiego-to-gra...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)

Komentarze

Dobrze że Autor wspomniał o TK. Do mediów przzebijają się tylko informacje, że "TK zablokowany" co twierdzi opozycja. A w istocie pod nową Panią Prezes wydał 4 czy 5 wyroków w styczniui lutym i ileś tam odpowiedzi na zapytania obywatelskie. O tym cisza. Nawet w "naszej" TVP. Pisałem już, że "nasza" TVP dziwnie milczy o wynikach SSP za 2016, a jest się czym pochwalić.Nawet prześladowany od lat deficytem LOT jest na plusie, podobnie jak PKP Intercity. Raz to przemknęło we Wiadomościach i cisza. Zamiast zapytać "a cóż to się stało, że LOT naraz "poleciał" wyżej niż dotąd" nic o tym w eterze. Podobnie niewiele mówi się o skuteecznym uszczelnianiu systemu podatkowego, zwłaszcza VATu. 

Komunikacja rządu ze społęczeństwem nadal szwankuje, a "nasi" dziennikarze gonią za sensacyjnymi incydentami tracąc z oczu ważne informacje dotyczące ogółu. 

Vote up!
4
Vote down!
0

Traczew

#1534478

na drugą kadencję, to z pewnością "ciotka Aniela" znajdzie mu jakąś odpowiednio dobrze płatną, nie wymagajacą wysiłku "fuchę". Zbyt dobrze zasłużył się Niemcom oraz europejskim lewakom. Lecz w jaki sposób przysłużył się Czechom i Słowakom? Czy tylko jako przeciwnik Polski? Bo wielu z nich ma zadawniony resentyment wobec Polski. Choćby "zajumane" po I wojnie Zaolzie i Śląsk Cieszyński. I przegrana walka pod Skoczowem. I nasza wygrana w 1920 z Moskalami, choć Czesi nie przepuszczali do Polski dostaw broni. Wielce pokrętne są te polityczne wyjaśnienia.

Pzdr,

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534487

"Wielce pokrętne są te polityczne wyjaśnienia." - raczej ich brak. Zasłanianie się trwającymi rozmowami, to żałosne. To chyba nie tylko brak polityki informacyjnej, tu jest jakieś drugie dno....

Vote up!
3
Vote down!
0

Stasiek

#1534495