Partie polskie i antypolskie. Propolskie i antypolskie elektoraty.

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Książe Adam Jerzy Czartoryski mawiał, że widział w Polsce tylko dwie partie - polską i antypolską. Gdy po raz pierwszy poznałem te słowa, bardzo mocno utkwiły mi w pamięci jako nadzwyczaj obrazowe, ponieważ dla Polski, szarganej wichrami historii na przestrzeni wieków, zasada ta jest niestety zawsze bardzo aktualna. Nie inaczej wyglądały lata targowicy, okres rozbiorowy, lata przedwojenne, powojenne, pookrągłostołowe.

Szeroki rów podziałów

Dziś także na scenie politycznej widać gołym okiem gruby rów, który szeroko rozdziela stronnictwa polityczne. Po dwóch stronach rowu dwa różne światy - aż dziwne, że większość ich nie odróżnia...

Z jednej strony wszelkiej maści zdrajcy, złodzieje, łapówkarze. Ci bez honoru, ideałów. Nie związani z Polską przeszłością żadnymi korzeniami, ale też żadnymi marzeniami i romantycznymi ideałami nie wybiegający w przyszłość. Ludzie marnej konstrukcji moralnej, dla których polskość to nienormalność. Dla których Polacy są niegodni by obcować z nimi w jakiejkolwiek postaci - a co dopiero pracować na ich wspólne dobro. Dla których jesteśmy głupią i naiwną masą, która nie musi żyć z własności - może żyć z pracy... Dla kilku srebrników gotowi by nawet sprzedać swoją matkę, swoją tożsamość. Ludzie totalnie bezideowi.

Z drugiej strony idealiści - często osoby wyrastające głęboko i historycznie z polskiej tradycji, z polskiej kultury, z rodzin, których przeszłość została skropiona poświęceniem dla Ojczyzny. Po części także osoby bez wielkich rodzinnych historii. Po prostu ukształtowane albo w duchu chrześcijańskich zasad, i stąd posiadające kręgosłup albo po prostu etycznie dobre, działające wręcz na zasadzie prostego instynktu samozachowawczego. Marzący o Polsce silnej, dostatniej - dla siebie i swoich dzieci.

A My głupi! Wiecznie głupi...

Aż dziw bierze, że przez tyle wieków - my Polacy - nie możemy się w tym wszystkim połapać! Robi się z nas frajerów. Mami. Ciągle jesteśmy oszukiwani. Ciągle spóźniamy się, jesteśmy krok z tyłu za nowymi metodami manipulacji, walki z polskością, naszą religią, tradycją kulturą. Dziś już nie walczy się narzędziami dziewiętnastowiecznego kulturkampf - bezpośrednią i jawną walką z polskością. Dziś stosuje się bardziej wyrafinowane i długofalowe metody podprogowe, które powodują, że sami Polacy chętnie biorą w tym wszystkim udział! Szczepi się od małego kompleksy, za pomocą pedagogiki wstydu, za pomocą zniekształcania historii, za pomocą zjawisk psychologii, socjologii. Wykorzystuję się pęd ludzi ku konformizmowi. Kluczową rolę odgrywają media, popkultura, kreatorzy rozrywki, wszelkich mód i trendów. Dzisiejsze czasy są jednak o tyle ciekawe, że chyba po raz pierwszy w historii - my Ludzkość - mamy możliwość być tzw. społeczeństwem informacyjnym - przekazującym sobie informacje i wnioski bezpośrednio, bez pośredników zniekształcających celowo rzeczywistość i nasze postrzeganie świata. Stąd te wyrafinowane metody trafiają na dość duży opór. Niemniej nadal dajemy się ogłupiać, rozgrywać, skłócać.

Mówiąc wprost - w dzisiejszej polskiej polityce partiami antypolskimi są:

  • Platforma Obywatelskie wraz ze wszystkimi historycznymi i współczesnymi klonami typu Ruch Palikota, Nowoczesna - te wszystkie rozbicia to tylko zabiegi polegające na dywersyfikacji. To tak jak z markami samochodowymi - gdyby Skoda i Volkswagen były sprzedawane pod jedną marką, sprzedaż byłaby mniejsza. Tworzy się pozory alternatyw... Szalupy ratunkowe. To partie bezideowe - dla których jedyną wartością jest chyba mamona. Dla tej mamony wykonują zadania obcych mocarstw. Oni tylko udają, że się kłócą!
  • Wszelkie twory będące historycznymi i ideowymi spadkobiercami marksizmu, leninizmu, trockizmu i stalinizmu - socjalistyczna, globalizująca międzynarodówka. SLD, Zandbergi, Biedronie i inne lewackie twory, dla których Polska mogłaby w ogóle nie istnieć.
  • PSL - obły i bezideowy twór, bazujący na lokalnych i patologicznych synekurach, betonujący układy i zgniliznę. Im ze wszystkim po drodze, aby tylko utrzymać stołki, wpływy i pieniądze. Zero wysiłku, maksimum korzyści. Bez jakichkolwiek zasad!

Partiami propolskimi są:

  • PiS - jedyna po '89 roku partia która posiada spójny i konsystentny program, i która po wygraniu wyborów ten program realizuje - co udowodniła już dwukrotnie. Partia wyrastająca z wartości konserwatywnych, patriotycznych, postulująca reformy i systemową odbudowę państwa polskiego na wszystkich płaszczyznach jego funkcjonowania. Czerpiąca z dziedzictwa piłsudczyków.
  • Ruch Narodowy - ruch nie sprawujący wszakże władzy w Polsce po roku '89, ale od kilku lat gromadzący wokół siebie wielu Polaków. Wyrastający z dziedzictwa Endecji. Ruch konserwatywny i patriotyczny. Tak naprawdę w odróżnieniu od PiS inaczej akcentujący priorytety polityki zagranicznej oraz pewne kwestie gospodarcze. W dużym zakresie jednak zgodny z wartościami PiS.
  • Kukiz 15 - przez ostatnie zbratanie z PSL zastanawiałem się czy i w której grupie umieścić to ugrupowanie. Szalę przeważyła moja ocena dotychczasowej działalności liderów, ocena działaczy i elektoratu (zdecydowanie propolskiego), choć przyszłość może zmienić tę kwalifikację.

Wybór jest więc zasadniczo dość prosty i oczywisty - przyznacie. Dlaczego więc ciągle musimy walczyć? Dlaczego o polską rację stanu trzeba się tak troszczyć i uważać aby znów nie wpaść pod wpływ antypolskiej polityki zdrajców?

Divide et impera - dziel i rządź

Stara rzymska zasada wynikająca z czystej logiki i matematyki. Jeśli Twój wróg jest na tyle silny, że nie można go pokonać, to postaraj się podzielić go na pół i zwaśnić, skłócić. Oni będą się wycinać, wyżynać, tracić energię i rozmieniać na drobne. Tymczasem Ty będziesz zacierał ręce, obserwował konflikt i w odpowiednim momencie pojawisz się w chwale jako rozjemca, dobijesz resztki, nawołując do zgody i pokoju.

Pomimo że elektorat PiS, elektorat Ruchu Narodowego, elektorat różnych mniejszych odłamów typu Liroy, elektorat Kukiza to ludzie, którym ewidentnie zależy na Polsce i w 90% podzielają te same wartości i poglądy, to trzeba ich koniecznie skłócić, podzielić, spowodować aby się znienawidzili do tego stopnia, że pojednanie nie będzie długo możliwe. Jedni są ruską agenturą, drudzy żydowskimi pachołkami. Jedni chcą sprzedać Polskę Żydom, drudzy Rosji i Putinowi. Bazuje się na najsilniejszych fobiach i uprzedzeniach. Bo przecież najłatwiej je wybudzić i ożywić.

Dziwi mnie jedynie to, że o ile skłócanie owo jest inspirowane ewidentnie z zewnątrz, to starzy wyjadacze - politycy - połykają haczyk i wzmacniają tylko głupią narrację. Uczestniczą w tym i podgrzewają emocje. Durnie! Ten kto był choć raz na Marszu Niepodległości wie o czym mówię. Tam nie ma podziałów. Tam są po prostu Polacy. Narodowcy, PiSowcy - serdecznie nastawieni do siebie i uśmiechnięci! Łączy ich jedna idea - Polska.

Nie dajmy się skłócać!

Drodzy Patrioci - nie dajcie się skłócić! Każdemu kto powiela skłócające nas narracje tłumaczmy mechanizmy. On nie musi być wcale agentem. Może tylko naiwnie powielać głupie zarzuty i argumenty. Broń Boże nie wciągajmy się sami w tę spiralę nienawiści. Wywierajmy na polityków presję aby starali się jednoczyć i aby nie eskalowali w ten sposób konfliktów.
Podczas ostatniej konferencji o polityce, którą zorganizował Satyr, a na której byli zarówno zwolennicy PiS, jak i Konfederacji doszliśmy do wniosku, że najlepsza dla Polski byłaby sytuacja, gdyby wybrany został PiS jak i Konfederacja. Pomimo różnic w zdaniach, dotyczących szczegółowych kwestii byliśmy w stanie dyskutować z szacunkiem do siebie i bez użycia kuriozalnych argumentów, absurdalnych zarzutów. Jestem pewien że to samo mogą osiągnąć politycy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (28 głosów)

Komentarze

Świetnie napisany materiał. Gratulacje

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1604507

Uznałem że wielu nie dostrzega, nie czuje, że jesteśmy celowo skłócani. Nie bądźmy głupi i nie odgrywajmy zaplanowanej dla nas roli, nawet choćby popychały nas do tego nasze instynkty!

Vote up!
18
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604508

Również na naszym forum są osoby, które codziennie walczą o skłócenie nas, Niepoprawnych. Jeśli zależy Wam na zgodzie, jeśli chcielibyście zdemaskować te osoby to proszę nie odpowiadajcie na ich prowokacje. Tym samym same będą wystawiać wizytówkę swojej głupocie lub misji, z jaką tu przyszły. Czy mogę Was o to prosić? Oddzielmy ziarna od plew...

Vote up!
18
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604509

Gdzieś już czytałem ten tekst
Myślę że to nie plagiat
Jeszcze tam jest.....jeszcze

8-)))))))

Pozdrawiam Prawych i Sprawiedliwych

Vote up!
9
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1604511

To ja tam zamieściłem

Wartościowy to wpis

ps.

ale kolego mój znak rozpoznawczy jest zastrzeżony, jakby co

8-)))))))))))

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1604512

Popatrz, dla mne nie jest wazne czy to jest plagiat, czy nie. Wazne jest, ze to jest swietny tekst i powinien byc powielany nieskonczona ilosc razy.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611236

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1604513

- po której stronie "rowu" są buddyści, hinduiści, ci, którzy praktykują jogę i wschodnie metody walki - taekwondo, nindokai, jiu jitsu, capoeira...

Po której stronie są ci, którzy przed zapasami (walką) kłaniają się Wielkiemu Mistrzowi ze Wschodu?

A wegetarianie, weganie, "ekologiści"?

Czy przypadkiem nie "zawiało" niektórych takich na blog NP? I "grają" wielkich patriotów! 

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Po ich owocach poznacie ich..." (Mt 7:15-16)

Vote up!
11
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1604515

rów gotowy!

 

jak świadek Jehowy

rów ma już gotowy!

 

PS A chrześcijanin ma przerzucać mosty... do bliźnich.

Vote up!
10
Vote down!
-2

jan patmo

#1604521

Ano, tekst potrzebny przed wyborami, nie można blogerować sobie polityczno-społecznie a pominąć taką sprawę. Byle dotrzeć do tzw. niezdecydowanych i w ogóle nieinteresujących się polityką. Dla takich braknie argumentów, powinny powstawać dla nich krypto-agitki. Bo np. jak ma dla nich trafiać taka retoryka, skoro nie są zainteresowani na codzień jakimiś tradycjami, konserwatyzmami czy słowami pajaców z mediów. Wielu woli piwo, cycki, tanie zakupy i fajne imprezki a przecież tym blogosfera nie stoi, chyba że patostreamy jakieś. Powinni zauważyć zagrożenia i możliwą własną korzyść. Niechże przylizą choćby i tu, na NP,  wymienić poglądy i nauczyć się czegoś od innych. Najgorsza pierwsza dekada a potem to już z górki, najważniejsze nie skłócać się zanadto, szybko wyjaśni się, czy kto żyd, mason, ukr czy inny. Byle stać za Polską, tak jak Pan Gawrion powiedział. 

Vote up!
9
Vote down!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1604514

Co za pogarda!
Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie. To potomkowie chłopów folwarcznych.

Czerwona Zaraza‼️
Wszyscy na wybory‼️
Prawo i Sprawiedliwość
13 Października LISTA nr 2

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1604518

z tym "panem" to mi nie przesadzaj ;) Tekst i myśli w nim zawarte są może prozaiczne, ale potrzebne jest żeby jak najczęściej to wybrzmiewało.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604529

Nie rozumiem dlaczego zupelnie dobry tekst otrzymal 7 minusow. Kontrik zauwazyl, ze nasze spoleczenstwo sklada sie w duzej mierze z oportunistow - a to jest prawda. Czyzby motywaja tych ocen byly jakies uprzedzenia w stosunku do Kontrika ?

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611239

Tekst dobry. Jak tylko tu przyszedłem to zauważyłem niepotrzebne kłótnie i próbowałem w podobny sposób przemówić do rozsądku aby się nie kłócić. Z czasem jednak zauważyłem, że sam wdałem się w te kłótnie - szczególnie jak widzę jawnego POPa udającego Polaka.

Cóż dawno już mówiłem, że najlepiej by było aby Konfederacja weszła razem z PiSem do sejmu, za co dostawałem tu od zwolenników PiS (których jest więcej) nawałe minusów. Ogólnie punktacje mam w d... ale poziom rozmowy przez takie coś zostaje dobrze ukazany.

Oprócz polityków, którzy nas dzielą, dodałbym jeszcze też tak samo media - już przestaje oglądać W Tyle Wizji (co kiedyś lubiałem) bo już przeginają - gość dzwoni do nich i mówi spokojnie czemu nie pokazują Konfederacji, a oni bezczelnie do niego: "ale przecież nawet dziś pokazywaliśmy" - tak pokazywali jeden materiał oczywiście w złym świetle stawiający Konfederację i maksymalnie zmanipulowany.

Vote up!
11
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1604525

Każdemu z nas się zdarzy zapędzić. Mnie także - wielokrotnie. Ale jeśli wszystko człowiek przemyśli, postawi się z boku, zda na zdrowy rozsądek, to stwierdza, że gdy pożar/powódź w domu, my kłócimy się często co na kolację czy na obiad... ...było poprzedniego dnia :D

Na razie głównym wrogiem jest cała partia, ba, koalicja antypolska! POdnosząca głowy jak hydra. Kradli, ograbiali nas latami, także mają z czego działać. Z całym zapleczem międzynarodowym, dla którego - naturalnie - silna Polska to kolejny konkurent na arenie międzynarodowej. Dopóki nie sprowadzimy tej frakcji antypolskiej do roli egzotycznego promila, zakurzonej pamiątki po dawnych czasach, dopóty nie wolno nam się w propolskim domu kłócić!

Vote up!
9
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604528

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1604569

{PO wyższy tekst jest w 100% nieprawdziwy. Zastanawiałem się tylko czy

  1. to jest kłamstwo, czyli czarna propaganda w złej wierze,
  2. to jest relacjonowanie nieprawdy wywołane przez relacjonowanie cudzych bajek, po ich przeczytaniu bez zrozumienia.

Moja ostateczna ocena jest następująca:
To są bzdury z powodu określonego raczej w pkt 2. Stąd wniosek końcowy. Z tej pani Verita porządna jest dziewczyna, tyle że zauroczona mitologią bezczelnego oszusta politycznego. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1604788

Staram się być uczciwym w każdej sytuacji, także i w polemice z przeciwnikiem. Dlatego zanim coś napisałem przeczytałem link podany przez moją ulubioną Veritę:
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26124&Itemid=100 A za tym linkiem jest tekst z internetowej strony Mirosława Dakowskiego, który zawiera stek niemądrych insynuacji i niezbyt kompetentnych mitów w ważnych kwestiach politycznej i aksjologicznej historii świata. Sam jestem starannym czytelnikiem Prac Feliksa Konecznego, uważam, że jego teoria cywilizacji jak każda teoria z jednej strony jest przełomem w klasycznej światowej wiedzy na ten temat. Słynny Arnold J. Toynbee twierdził, że gdyby nie prace Feliksa Konecznego jego dorobek w ogóle nie byłby możliwy.

Ale też po drugie jestem zdania, że Feliks Koneczny położył ogromne zasługi w zainicjowaniu nowej metody rozpoznania zjawisk cywilizacyjnych polegającej na holistycznym podejściu do badania cywilizacji znanych historii jak i  czynników dalszego ich rozwoju. 

I wreszcie po trzecie, Feliks Koneczny zainicjował podejście do badania zjawiska cywilizacji, ale jej nie zamroził a otworzył. Tak jest zawsze z każda teoria, świat się zmienia, nasza wiedza i ciekawość świata powinny iść dalej, nie tylko nadążając za tymi zmianami, ale wręcz kreując nowe narzędzia poznania. I to jest najważniejsze pozytywne nastawienie. 

A pan Mirosław Dakowski opowiada bzdury, z których wprost wynika, że nie ma pojęcia o tym co  mówi, a wręcz zaprzecza prawdzie, ponieważ tym się różni teoria Feliksa Konecznego od wielu poprzednich, że nie ogranicza definicji ani łacińskiej ani chrześcijańskiej cywilizacji do czynników aksjologicznych, albo wręcz tylko religijnych ale dołącza do nich inne na przykład czynniki ustrojowe i prawne. W gruncie rzeczy to samo można powiedzieć o tym co Jarosław Kaczyński oraz PiS wie i jaki ma stosunek do tych spraw. To są również tylko niemądre insynuacje, już zupełnie pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Jest przeciwnie. Dodam jeszcze, że te tak zwane marksistowskie elementy we współczesności wyczerpują w klasyfikacji Feliksa Konecznego znamiona właściwości cywilizacji turańskiej,  do której należą, mówiąc w obrzydliwym skrócie formacje ustrojowe monarchii pruskiej, rosyjskiej, a także komunistycznej czy bolszewickiej - co całkowicie zgadza się z poglądami obu braci Kaczyńskich. Formacja turańska jest formacja totalitarną. I tyle.

Do tego dochodzi jeszcze jeden element, o którym zdaje się, że pan Mirosław Dakowski nie ma zielonego pojęcia. Mianowicie, uważam, że zdaniem Jarosława Kaczyńskiego zło formacji turańskich bierze się z wchłonięcia przez totalitarne doktryny prawne tzw. "czystej nauki  prawnej" Hansa Kelsena jako doktryn normatywizmu prawnego, które wyłączają pojęcia faktu i moralności z systemów prawnych, co doskonale odkłada się w mentalności prawników szkolonych w duraczówce. Niestety, fundamentalna zmiana w polskim prawie, absolutnie wymaga:

  1. Zmiany konstytucji
  2. Zmiany mentalności kasty prawników. 

Pan Mirosław Dakowski moim zdaniem, mimo swojej wielkiej erudycji o tym nie ma zielonego pojęcia i dlatego w tej sprawie opowiada bzdury. I aby było jasne. Czytałem wiele prac i felietonów Mirosława Dakowskiego, które są znakomite i szanuję ten dorobek, ale jest zupełnie normalne, że nie na wszystkim zna się równie dobrze.

Przeczytałem, po przeczytaniu powiadam co o tym myślę i dlatego uznaję dobrą wiarę pani Verity.  Myślę, że mógłbym nawet z panią Verita pojechać kiedyś gdzieś daleko na wakacje. Myślę, że jest z niej całkiem dobra dziewczyna.

Vote up!
7
Vote down!
-3

michael

#1604795

Na stronie pana Dakowskiego jest na górze strony sygnatura Czarnej Limuzyny. 

Przepraszam.

Vote up!
8
Vote down!
0

michael

#1604808

To Mirek napisał taki tekst? Nie chce mi się wierzyć. To profesor, fizyk atomowy, pragmatyczny do bólu. Znam go osobiście. Dziwne.. Odjeżdża na starość?

 

Nowoczesna historiozofia, dla tych, co ogarniają te pojęcie, zaczyna się od Konecznego. Tutaj nasze mądralisińskie często sie na niego powołując, nie zdając sobie sprawy, że nie ma jeszcze tłumaczeń i polskich wydań. A jak są, to głównie przedwojenne. Tak, jak powołują się na Gibbona i "Zmierzch i upadek cesarstwa rzymskiego", podczas gdy w Polsce egzystują tylko dwa pierwsze tomy.

Koneczny mnie zachwycił. Użycie filozoficznego podejścia do historii, nigdy nie przyszło mi do głowy. On wreszcie poustawiał wszystkie nasze działania w zależności od przewagi danej cywilizacji na europejskim teatrze,

Ciekaw jestem, co on by teraz powiedział (i Gibbon też) o dziejącym się upadku cywilizacji łacińskiej.

 

 

.

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1604833

Okazało się, że to Czarna Limuzyna na stronie Mirka. Przegapiłem sygnaturę tej Limuzyny, w trudnym do zauważenia miejscu była, petitem, ale nie zapomniałem dodać zastrzeżenia, że normalną publicystykę Mirosława Dakowskiego szanuję i ma prawo się mylić.

Ani cywilizacja łacińska, ani chrześcijańska nie upada, przekształca się stosownie do wymagań istotnych dla rozwoju cywilizacji przemian. Bardzo istotne jest tempo tych przemian, które przekracza zdolność pojmowania wielu ludzi, którzy nie umieją zauważyć tempa tych zmian i dlatego nie reagują na nagłe ożywienie wujaszka Zeitgeist. Od dawna tak jest, wielu współczesnych polityków Unii Europejskiej w swoich strategicznych marzeniach jeszcze do tej pory myśli śladem Otto von Bismarcka.

Zauważ, przez wszystkie wieki rozwoju społeczności człowieka rozumnego, przemiany istotne w rozwoju cywilizacji następowały przez bardzo wiele pokoleń. Wiedza pradziadów był źródłem mądrości i wzorców działania dla wielu następnych pokoleń. Autorytet Arystotelesa był nieomal zupełnie aktualny w czasach Tomasza z Akwinu i Newtona w sferze nauki o prawach przyrody. Sztuka antyczna w wielu dziedzinach była niedościgłym wzorem w czasach Leonardo da Vinci, który w swoim malarstwie ponownie odkrywał proporcję i perspektywę. Cuda pojawiły się dopiero w wieku pary i elektryczności, gdzie autorytet Ojców trzymał się jeszcze krzepko, ale dziadkowie znajdowali się już na nieufnym cenzurowanym. Można zobaczyć to nowe w rozwoju naszej cywilizacji zjawisko w literaturze, na przykład w ówczesnym serialu "Saga rodu Forsyte'ów", Johna Galsworthy, w którym wnuki chowały aktualne gazety, aby dziadka nie przerażały aktualne wieści ze świata. 

Lata dwudzieste, lata trzydzieste XX wieku doprowadziły już do konfliktu następujących po sobie pokoleń. Ojcowie tracili autorytet w oczach swoich dzieci. 

Tempo przemian przyspieszyło po drugiej wojnie światowej, a współcześnie gna jak szalone. Bardzo wielu ludzi niestety tego nie dostrzega i dlatego nie rozumie tego co się dzieje. Szczególnie poszkodowane są elity humanistyczne, które dają się uwodzić przez pseudonaukowych oszołomów opowiadających przeróżne bzdury o klimacie, energetyce, albo wszelkich nowych porządkach świata, bioetykach, LGBTQ+ i innych podobnych pseudonaukach szaleństwach. Normalne wrzaski przelatujących głuptaków. Taka cherlawa .nowoczesność mocno przypominająca mesjanizm towiańszczyzny z czasów Adama Mickiewicza (przed 1847 rokiem). Nowoczesność pani Lubnauer, która jest zacofana o 200 lat.

W sumie uczestniczymy po raz pierwszy w cywilizacyjnym przełomie polegającym na końcu ery procedur i początku nowej epoki zrozumienia rzeczywistości i samodzielnego rozwiązywania problemów. Jest to bardzo interesująca koncepcja cywilizacyjna, rozległego systemu o rozproszonej inteligencji, który wielokrotnie sprawdził się w historii realnych społeczeństw, okazując się bardzo stabilnym systemem, bardzo odpornym na wszelkie zagrożenia. Niezwykłym przykładem takiej organizacji jest internet. Albo struktury wojskowej Polski czasów Jagiellońskich, aż do końca niepodległego bytu Pierwszej Rzeczypospolitej, w której wojsko samoorganizowało się na hasło zwane "wici". 

To jest bardzo poważna zmiana strategii przetrwania cywilizacji łacińskiej i chrześcijańskiej w której najpoważniejsza szansę ma Cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która po raz pierwszy na świecie podjęła próbę budowy państwowego rozległego systemu o rozproszonej inteligencji. Jest to czas, w którym bardzo ważne w podstawach matematyki oraz w fundamentalnym pojmowaniu świata jest rozumienie twierdzenia Gödla. Ciekawostka polega na tym, że jest to system homeomorficzny z ustrojem zarządzania w Solidarności Walczącej, w której wśród liderów był fizyk Kornel Morawiecki RiP, oraz matematyk Andrzej Zarach. 

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1604848

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gdzie jedziemy?

Najlepiej daleko ...i najlepiej  w czasie wyborów:-)

Przecież katolik nie może głosować na kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia moralne.

 https://naszdziennik.pl/polska-kraj/213543,jasny-wybor.html

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1604803

Chętnie, ale w wakacje. W dniu wyborów mam obowiązek głosowania. A do wakacji możemy się kłócić i sprzeczać aż do udowodnienia prawdy. A w "Naszym Dzienniku" jest ważna wskazówka, by nie głosować na kandydatów budzących zastrzeżenia moralne, czyli na wszystkich z rozległego ugrupowania antypolskiego antypis. Wiem także, że cała ferajna antypolskiego antypisu do pięt nie dorasta zespołowi zjednoczonej prawicy. Uzasadnienie dołączę później. Wiemy, że oni łamią przykazania Boże, a w szczególności - czwarte, piąte, siódme i ósme, żadnego z pozostałych nie pomijając.

.[HIPNOZA]

Antypolski antypis składa się z wrogich Polsce oddziałów, całych kompanii i batalionów spod czerwonej gwiazdy: PO, PSL, SLD, Nowoczesna Wiosna, Razem ze wszystkimi Zelonymi odmieńcami, strzygami i utopcami. Roją się i troją dla zmylenia normalnych ludzi, udają różne partie i stronnictwa, zasłaniają się LGBT, udają nowoczesność, a w rzeczywistości są wszędzie tam, gdzie można zrobić Polsce coś złego.
 
Verito, zauważ, że na tej liście nie umieściłem Konfederacji, ponieważ zbyt wiele widzę podobnych celów, by tak niesprawiedliwie zaszeregować zwolenników tego środowiska. Sądzę, że podobnie jak w przypadku tekstu Czarnej Limuzyny ze strony Mirosława Dakowskiego jest wielu ludzi, którzy zbyt wiele energii marnują, by zwodzić, dezinformować i oszukiwać uczciwych ludzi związanych z Konfederacją.
Do grona takich ludzi w służbie antypolskiego BOLSZEWIZATORA widzę takich facetów jak Janusz Korwin-Mikke i wielu mu podobnych Czarnych Limuzyn.
 
Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1604828

Korwin-Mikke chwali Putina. "To dobry prezydent, nie ma powodu, żeby go obrażać"

"Prawica powinna doceniać działania Putina", "Putin robi prawicy rzeczy bardzo miłe" - takie zdania padły dziś z ust Janusza Korwin-Mikke na konferencji prasowej. Poświęcona ona była tłumaczeniu, że Kongres Nowej Prawicy... nie jest partią prorosyjską.

"Jest to dobry prezydent Rosji. Nie ma powodu, żeby go obrażać" - powiedział Janusz Korwin-Mikke o Władimirze Putinie. 

Następnie lider Kongresu Nowej Prawicy zaczął wychwalać rosyjskiego przywódcę. Chwalił jego politykę podatkową i zdecydowane działania wobec osób profanujących cerkwie. (...)

Vote up!
17
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604541

przyjazne kły

 

szczerzy Korwin

przyjazne kły

Putin jest dobry

Kaczyński zły

Vote up!
10
Vote down!
-5

jan patmo

#1604543

No tak ale za ciężko już jest zrozumieć, że chwalił putina, bo ten faktycznie w wielu kwestiach dla samych ruskich jest dobry. Nie pozwala się tam panoszyć lewactwu, nie pozwala profanować ich cerkwii, chroni ich jezyk ruski. Czy to wg ciebie są złe rzeczy?

Oczywiście też napada na inne kraje ale to jest zła rzecz z naszej perspektywy, a z perspektywy ruskich to się cieszą, ze maja Krym itd. - więc dla większości ruskich jest dobrym.

I tak powinno być, a nie się przyzwyczailiście, że u nas władze wszystkim w koło lizą tyłki a samych rodaków maja w d... - PiS niby chce pokazać, że jest inny ale co robi z ustawą 447, jak liże tyłek żydom i amerykanom? Ambasador amerykańska u nas strofuje władze i żadnej reakcji, chodzi z ambaador zydowskana parady lewackie i żadnej reakcji.

Vote up!
6
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1604550

Dla kacapskich rabów nawet najbardziej krwawy car jest dobry, a jego największe zbrodnie są usprawiedliwione. To dlatego takich mega zbroniarzy jak Stalin, uwiecznia "pobożny" rosyjski lud na ikonach.

Proponuję chazarskim moralistom tropiacym wszelkie odstępstwa od katolickiej doktryny wspomnieć choćby o tym, ile to rocznie milionów aborcji przeprowadza się w hołubionym  przez nich carstwie pod władzą ich idola Putina.  

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1604814

Może wprowadzić dla aktywnych blogerów -  (piszących) możliwośc decydowania o zachowaniu kultury w komentarzach pod ich tekstami. Podobne rozwiązanie wprowadzono w Salonie24.pl gdy był tam zalew hejtu. Piszę o technicznych możliwościach usuwania komentarzy o treściach wulgarnych i blokowania ich autorów. W opisanym przypadku hejt spadł prawie do zera.

Takie pytanie ?

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1604532

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czyl wprwdzć zmrdyzm cnzrę? :))) Wyszł c czrwn słm z btów w tym mmnc ...tłżysz ngdy n wyzbędą sę tg kmszg sznyt... :)))

kltrę t ty plj d tych trllków, którzy ttj grsją zmlją dysksję drnym brzkm są pd ścsłą chrną szf tj wtrynk...

Vote up!
5
Vote down!
-13

http://trybeus.blogspot.com/

#1604537

Vote up!
13
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604552

Znowu NEon24.pl miesza ?

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1604555

Wystarczy spojrzeć i pomyśleć, gdzie jest i dla kogo teraz S24, oprócz oprawy graficznej i pobocznych, fachowych tematów. Gdzie jest ? Jak "elitarne" środowisko się zebrało "przypadkowo". Takie Stuhrowe, z ostatniej wypowiedzi jaśnie aktora politycznego, jakiegoś kolejnego Pszoniaka wielkiego.

 A dla Gawriona spory plus, zaskoczył mnie swym tekstem i parę wątpliwości portalowych się wyjaśniło. A "brużdżący? Jak widać wyżej, sami się zgłaszają.

Vote up!
10
Vote down!
-2

yenom

#1604553

Nie czytałem twoich tekstów czyżby nie zamieścili nigdzie ?

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1604556

sam się napisał?  Jasno i jednoznacznie piszę komentarze. Tak, jak zadeklarowałem, tylko komentarze.

Vote up!
6
Vote down!
-1

yenom

#1604565

Pomysł był wielokrotnie przedstawiany i wielokrotnie  odpowiadałem. Powtórzę, bo jesteś nowy. Postaram się jak najbardziej telegraficznie.

Misją i głównym celem niepoprawnych jest miejsce bez cenzury. Realizację misji zapewnia portal, administracja. Cenzura jest środkiem ostatecznym - np. w przypadku łamania zasad regulaminu. W pewnym stopniu władza w zakresie cenzurowania jest oddana użytkownikom - komentarze z dużą ilością minusów są ukrywane. Ciężej ukryć komentarz użytkownika z wyższą rangą - łatwiej szarego lub karanego. Natomiast oddanie władzy użytkownikom w tym zakresie oznaczałoby działanie wg widzimisię, co w sposób oczywisty byłoby sprzeczne z misją. Jak miałbym zapewnić wtedy realizację misji?

Co do zasady więc - wypowiadać się może każdy (miejsca starczy) dopóki nie łamie regulaminu. I na tym poprzestańmy. Ja do regulaminu podchodzę bardzo poważnie i wydaje mi się że jestem obiektywny. Spójrz w ewidencję naruszeń i zobacz dla kogo i za co "szły" kary.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604574

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1604576

Na boisku dzieje się źle, przegrywamy ten mecz.
Musi się zmobilizować biało-czerwonych ekipa!.
Zewrzeć szyki!. Analizując słabości przeciwnika,
musi wprowadzić korektę do stosowanej taktyki.

Nie czas na samouspokojenie, rozwagę i pokorę!.
Czas na dziką brawurę, odwagę podjęcia ryzyka.
Determinację i furię nieustraszonego wojownika

Trudna sytuacja przymusza rodaków do współpracy.
Pełnej mobilizacji!. Ulegać nie wolno dobrobytu
iluzji. Sycić pozorami bezpieczeństwa polskich
granic, ani delektować suwerenności sielanką.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1604567

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1604570

tylko o wichurze i zdechłych kozach:)

O przegranej w sądzie milczą. Tylko jazgot!!! A dziś debata wyborcza - cichutko POPOSkują - TVP i TVP info o 20.10. Ja informuję zamiast merdiów narodowych - gratis.

PILNE:  DEBATA - warto popatrzeć i posłuchać, kto będzie szybszy w mowie:))

@ Gawrion: Nie kłóćmy się!  Słuszne to, chwalebne ale....

gdy kto wychowany i nie chce wyzywać, odpowiadać chamstwem na chamstwo niech lepiej nie pisze tutaj! Tacy tu są, zbyt delikatni....  Kłótnie wzniecają głównie ludzie mediów i politycy i ich pupile. Zwykli ludzie dyskutują, spierają się o prawdę. Tego często brak.  

Vote up!
8
Vote down!
-9

CISZA

#1604573

że obiektywna prawdę przekazują, niezależnie od właściciela i płacącego, WSZYSTKIE telewizory, jedynie podczas transmisji sportowych, na żywo. Podkreślam - na żywo. Tak się "obiektywnie" porobiło. Reszta oczywiście dla "dobra" Suwerena, a jakże! Jest suflowana.

Vote up!
6
Vote down!
-2

yenom

#1604577

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1604578

Nie wierzę, że istnieje przepaść między PiS a ruchem narodowościowym, taka, by nie można jej było zasypać.

Vote up!
9
Vote down!
-1

...

#1604604

... ktoś ją pogłębia. I to dość skutecznie: atak na polską flagę . Kim jest ten jegomość tak przeciwny polskim barwom narodowym? Czy PiS wie kogo ma w swoich szeregach? Czy rozgrywają nas eskimosi?

Tym bardziej jest to niepokojące w kilka dni przed wyborami do Parlamentu. Miast zgody i mobilizacji przeciwko lewactwu, takie niepotrzebne nakręcanie niezgody. Jakie siły skłócają naszych patriotów?

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

...

#1604834

Można było ciekawe scenki rodzajowe oglądać, jak chociażby siłowanie się przedstawicieli Konfederacji z realizatorami.     

Była umowa, że żadne symbole nie będą stały na stolikach, a pan Wilk [Konfederacja] uparł się, by postawić proporczyk flagą. Nikomu flaga nie przeszkadza, ale umowa to umowa. Widać, że komuś puszczają nerwy

Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/466503-sasin-konfederacja-maszeruje-razem-z-po-lewica-i-psl

Vote up!
6
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604853

Mamy tu typowy wpis uważającego się za katolika osobnika z "elyty"...

Lecz sądząc po prezentowanej przez tego osobnika nienawiści do prawdy - jest to jedynie elitopodobna zbolszewizowana warstwa nienawidząca Polaków i polskiego patriotyzmu!

"Elity pogardzające własnym narodem dewastują przestrzeń publiczną i hamują rozwój państwa."

Tak K. Wołodźko ocenia tę elitopodobną, nienawidzącą polskości i polskiego patriotyzmu - bolszewicką czy też postbolszewicką mafię z PO i zdegenerowane lewactwo - w artykule opublikowanym w tygodniku "wSieci" (nr 25, 20-26 czerwca 2016 r.).

Vote up!
15
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604605

//To nie jest portal za zwykłych ludzi. To portal dla elity...i psów.//

 

A psia samiczka to ....?
I dla takiej ellyty też znajdzie się miejsce na portalu
8-)))))

Vote up!
13
Vote down!
-2
#1604623

Verita zeszła na psy że szyfrem nadaje?

Jakieś kody by się przydały

8-))))))

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1604867

... jakbyś czytał w moich myślach.

Vote up!
9
Vote down!
-1

...

#1604602

czytam i zastanawiam się ,czy jest szansa na piękne wezwanie  i jakby realizowanie Testamentu wczoraj zmarłego Naszego Kornela Morawieckiego

Przeżyłam kawał życia ,dużo widziałam,dużo doświadczyłam ale najpiękniej wspominam CZAS Solidarności,czas pieknych ludzkich zachowań,czas gdy mimo podziałow i stanu wojennego jedni pomagali drugim

Szczególnie TU ,na Ziemi Sląsko-Dąbrowskiej

słynne marchewki z wielkimi warkoczami,które specjalnie dla nas trzymały panie handlujące warzywami,,

ci z mojego pokolenia doskonale pamiętają dlaczego były tak cenne :)

siaty pełne ulotek a na wierzchu pięknie puszące się czupryny  marchwiane 

takich anonimowych POMOCY róznych grup było co niemiara

a więc mozna było a czy dzisiaj jest szansa na pogodzenie ?

z wielkim smutkiem sądzę,ze raczej,nie 

a dlaczego ,ano dlatego,ze po drugiej stronie stoi wygłodzona horda odsunięta od władzy ,splendoru i karier a najważniejsze ,... od pieniedzy 

bo jakoś nie ma szans na dorwanie sie do KASY a i areszty  i cele więzienne czekają na wielu 

Nie boję sie używać nazwisk i podam klasyczny przykład pana Lewandowskiego ,speca od złodziejskiej prywatyzacji,ktoremu udało sie uciec do Brukseli i przeczekać do przedawnienia słynnego procesu krakowskiego ,dalej pan Boni tw Znak ,najbardziej "zarobiony" człek z lat "Przekształcen " zasiadający w kilkunastu radach nadzorczych i t.d  i t.p,

w nieskonczoność mozna by wymieniać,nie zapominając pana Grada,czy słynnego zegarka sławka

 nie ma szans ,oni nie odpuszczą ,bo to jest dla nich walka o Wszystko

a szkoda,wielka szkoda

jedyna szansa ,ze w ktorymś momencie nie wytrzyma społeczenstwo,czyli zwyczajni ludzie,których obraza sie, upokarza i szydzi z Nich

ale tego nam również nie życzę a więc

jedna rada idżmy do Wyborów i zagłosujmy na PIS

bo jesli nie ONi,to kto 

ci ,co mają 4 % albo platformiarze?

zaznaczam,ze nigdy do żadnej partii nie nalezałam a więc do PISu .też nie 

ale na nich własnie oddam mój głos,

nie zmarnuję go w imię dobra Polek i Polaków

 a teczowym mówię NIE ,

nie i nigdy NIE ,

blużniącym również NIE !!!

pozdrowienia z polskich trudnych dróg i scieżek

Vote up!
12
Vote down!
-2

gość z drogi

#1604613

Dziękuję! Czeka nas długa droga i praca u podstaw. Ważne aby przynajmniej nie kłóciły się partie polskie! Trzeba o tym trąbić, uświadamiać - trzeba się przed tym bronić, bo to żeruje na naszych instynktach, fobiach. Nasza mądrość i racjonalizm musi te instynkty przezwyciężać. Pewne rzeczy działają na nas jak płachta na byka... Solidarność! Jedność to podstawa!

Natomiast nie ma szansy na bratanie czy pojednanie z oprawcami. Oprawców trzeba zidentyfikować, osądzić i ukarać. A przede wszystkim zabezpieczyć się na przyszłość przed nimi, ich potomkami, bo historia pokazuje, że z jednej obciętej głowy Hudry odrasta kilka kolejnych. Konieczne są np. systemowe zabezpieczenia neutralizujące wpływ obcej propagandy. Będę głosował na PiS ale nie rozumiem dlaczego na samym początku nie przeprowadzono repolonizacji mediów lub choćby nie wprowadzono zakazów kulminacji mediów czy limitów reprezentacji czy posiadania przez obcy kapitał. Zamiast leczenia przyczynowego stosujemy nieskuteczne leczenie objawowe! Musimy naciskać na polityków aby to w końcu uczynili.

Vote up!
11
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604728

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Naciskaj gawrionie na rząd...naciskaj ! Następne cztery lata. .Efekty widoczne.

Naciskam i ja na ciebie by chamstwo na portalu zlikwidować ...i co?

Andy-aandy nie zwraca się inaczej do kobiet jak wariatka, idiotka, ruska onuca itd.   a ty to nazywasz partią polską?

Kpisz sobie z nas w żywe oczy...tak jak PiS  i Kaczyński z Polaków.

 «Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!

Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie». (I. Krasicki)

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1604730

wariatka czy ruska onuca."

To jest wredne bolszewickie łgarstwo antypolskiego politruka verity. Nigdy czegoś takiego nie napisałem o żadnej kobiecie!

Natomiast od niej dowiadywałem się, że jestem m.in: "Bezdennie głupi trollu". A to należy do najłagodniejszych.

Obraża ona także wielu innych tutejszych blogerów.

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604734

Na słowa prawdy dostają ataków wścieklizny!

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1604737

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jszcz rz przytczę swją czrn lstę: smg smrd ( jj mn ngdy n wypwm), ndy, kntrk, ptm, hsky, ktś tm z Lndyn, ktś tm z Gdyn (bdn Gdyn) - t ndywd ngdy n zstną zszczycn mm mnsm (być mż wyrzcłm z pmęc jkąś pskdę, przy kzj zpłnę)

Vote up!
3
Vote down!
-9

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1604736

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Droga mrkowa, ta lista jest znacznie dłuższa. Reszta tej "elity" zapewne poczuła się wyróżniona :).

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1604753

masz w 100 rację,

wiele rzeczy jest do zrobienia ,szczególnie w sprawach prawnych ale  na to i czasu wiecej trzeba i również naszej determinacji,

bo to co  wyprawiają tzw "elyty prawnicze" to wprost o zgrozę przyprawia 

None pozdrowienia :)

i nie tylko TO 

trzymaj si,ę szefie :)

Vote up!
7
Vote down!
-1

gość z drogi

#1604751

Telepatia istnieje. Serio. Niby to wszystko co napisałem oczywiste, ale często musimy sobie to uświadamiać i postępować mądrze.

Również dziękuję! :)

Vote up!
9
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604636

właśnie oglądam TVP INFO #Jedziemy

w tle brzmią jeszcze pewnego ludzia ,słowa o wiórach 

czyli o nas 

i pomyśleć,ze ten nieszczęsny człek kiedyś nas zachwycał swoimi rolami,

co za pogarda dla nas ,dla tej mierzwy ,wiórów ,...

i jak z takimi "elitami" mam sie bratać ,jak z liskiem podawać sobie ręce na zgodę,/zgodę na co ?/

ach te elity postkomunistyczne,wyhodowane na naszej krwi i pocie

Polsko,będzie bolało,...

i boli już

Vote up!
12
Vote down!
-1

gość z drogi

#1604650

Potwierdzam. Sam codziennie mam kontakt telepatyczny, najmocniej z żoną i córką.

Jak chcę wypowiedzieć zdanie, a ona już to mówi. Precyzyjnie, słowo w słowo.

Wymyślam sobie kalafior do obiadu, więc go kupuję. Córa "przypadkiem" też kupiła kalafior.

Żeby to było raz. Tak jest stale.

A z rozmówcami mam tak, że wyczuwam czy ktoś mówi prawdę, czy kłamie.

Muszę mieć silny odbiornik fal myślowych.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1604664

Wiem że interesujesz się fizyką i ogólnie nauką. Więc kilka słów.

Dla mnie telepatia jest naturalnym zjawiskiem związanym z naturą naszego Świata. Trójwymiar, czas, materialność - to są wszystko złudzenia, wizualizacja, renderowanie pewnego stanu energetycznego i odbieranie za pomocą równie wirtualnych zmysłów (czujników; funkcji, które przetwarzają dane wejściowe i wypluwają wyjściowe; coś na kształt pewnego szczególnego sprzężenia zwrotnego). Zjawisko splątania kwantowego, eksperyment Younga, pewne teorie fizyków teoretycznych (m.in bardzo poważanego przeze mnie Leonarda Susskinda) sprowadzają nasz świat do pewnych stanów energetycznych. Jeśli dodatkowo dodamy do tego bardzo ciekawą hipotezę filozofa Nicka Bostroma, to wychodzi teoria holograficznej symulacji. Jeśli dodasz do tego odkrycie Jamesa Gatesa JR - innego fizyka teoretycznego, który odkrył we wzorach opisujących działanie supersymetrii (w ramach teorii strun), algorytmy poprawiające błędy (coś na zasadzie sum kontrolnych). Znasz te tematy?

Jeśli nie oglądałeś filmu "holographic universe" to bardzo polecam:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604776

Doświadczyłam dwukrotnie zjawiska telepatii we własnym życiu, a więc wierzę w jego istnienie. 

Film jest bardzo interesujący.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1604779

 U nas, w służbie Najjaśniejszej, też niejednego potelepało. Czy to normalnie, po przechlaniu, czy od zmęczenia. A ileż to razy ludzie takie same myśli mieli! A to, że zdychają na kacu, a to, że ktoś ch**, a to, że poszliby na chlanie i dziwy. Nawet słowa i zwroty takie same bywają- i nie tylko o te regulaminowe idzie. Zgranie i dostrojenie do innych to podstawa. A, że ludzie dorabiają teorie do nieudowodnionych ściem (zaiste, zastanawiająca kolejność), normalna to rzecz. Tak to nam na szkoleniu tłumaczyli, że ludzki umysł szuka wzorców w segregowaniu bodźców. Po mojemu- nie, żeby wszystko na codzień brać racjonalnie i sceptycznie, bo to kwestia postrzegania świata więc i sposób mówienia o nim będzie różny, zaś nie trzeba brać wszystkiego dosłownie czy wierzyć we wszystko. Jak ktoś się czuje telepatą, to i cóż poradzić, we wczesnej fazie są jeszcze rokowania. Znany narodowiec, Marek Podlecki to nie takie rzeczy wyczynia. Przecież nie jego to wina, że nie załapał się na nagrodę miliona dularów z instytutu Randiego.

Vote up!
4
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1604790

Przeżyłem dziś spotkanie pierwszego stopnia .....z niewidzialną szybą drzwi wejściowych do banku
Szyba ocalała
8-))))

Vote up!
3
Vote down!
0
#1604967

Znam te tematy i nieustannie staram się je ogarniać. Dużo tego zrozumiałem zmagając się z M-teorią i pojmując  istotę 0-wymiarowych cząstek punktowych przetworzonych na jednowymiarowe obiekty - struny.

Ale chyba najważniejsza jest fenomenologia. Tak myślę.

Mam też osobiste przemyślenia na temat grawitacji.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1604839

W mojej ocenie teorie strun czy M-teoria to tylko próba reprezentacji matematycznej tego samego zjawiska, które można dowolnie transformować, do dowolnej ilości wymiarów. Jak już napisałem - wymiary to tylko złudzenie, bo wszystko sprowadza się do energii, informacji. A my akurat odbieramy wszystko w 3-wymiarze czy 4-wymiarze Einsteina (uwzględniając czas), bo tak jesteśmy zaprojektowani. Według Suskinda nasza 3-wymiarowa rzeczywistość jest pewnym hologramem, a informacja, wzór jej dotyczący, jest zapisany dokładnie na horyzoncie zdarzeń czarnej dziury w dwówymiarze. To troszkę podobnie jak z kodem komputerowym - można go zapisać bitowo, trókowo, czwórkowo, szestnastkowo itd. Zbiory informacji można umieścić w tablicach dwu lub wielowymiarowych. A różne, różnowymiarowe kody/wzory mogą wykonywać ten sam program.

Pozostaje odwieczne pytanie. Kto jest praautorem tej energii, tej informacji, tego kodu? Skąd to się wszystko wzięło?

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1604881

warto posłuchać dzisIaj Neumann,sama prawda i tylko prawda o partii,którą nic nie obchodzi Polska i Polacy,ich obchodzi tylko własny "byznes"a zę jest nim rozkradanie Polski i Jej Majątku,to widać i słychać i czuć ,...od lat

kto jest ich "dawcą " odpowiedzmy sobie sami

Dobrego Dnia Polsko i do pracy ,dla Polski i Polaków

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1604885

1. "Wymiary to tylko złudzenie"   W pewnym sensie tak. To nasze ograniczenie, że zdaje nam się, że żyjemy w 4 - wymiarowym świecie. Są one "wycięte" z modnej ostatnio 11 wymiarowości, podobnie, jak dla percepcji spektrum fal elektromagnetycznych, na potrzeby wzroku dano nam zakres od płytkiej podczerwieni do początku ultrafioletu. Lecz rozważam również możliwość całkowitej abstrakcyjności wymiarów. Podobnie jak są interesujące rozważania w temacie strzałki czasu.

2. "Wszystko sprowadza się do energii..."  Nie byłbym taki pewny. Energia to przecież byt materialny, prosto połączony z masą ( E= mc2). Co zrobić z tachionami? To tylko matematyczna zabawka? No i to nieszczęsne splątanie kwantowe... Nie może to być połączenie energetyczne. A powstanie nowej myśli to jakieś działanie energetyczne? Pasuje mi na razie hipoteza Penrose'a, że to załamanie fali kwantowej. A kwantowa fala to już tylko informacja. Nota bene, wg. mnie telepatia też nie jest procesem energetycznym (jakieś fale e-m). To zsynchronizowanie się dwóch umysłów w obszarze wyższej transcendentalnej świadomości.

3. "Kto jest praautorem..." Nie tylko energii, ale wszystkiego. Czasu też. Tu odrzucam Big Bang, bo największe zgromadzenie noblistów nie może mi powiedzieć, czy może powstać coś z niczego? Toteż na tym etapie stanowczo odrzucam Wielki Wybuch.  Jest kilkaset trudnych naukowych faktów i ich koincydencji, które zdecydowanie determinują potrzebę rozumnej kreacji wszechświata.

Przypomnę jeszcze z uporem maniaka, że wszechświatem, w tym znaną nam naturą, człowiekiem rządzi wyłącznie dynamika nieliniowa (liniowa, newtonowska jest tylko szczególnym przypadkiem), czyli jest tu matematyka chaosu.

 

.

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1604914