Co złego robi ksiądz Tadeusz Rydzyk? W obronie duchownego

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Mnóstwo krytyki wylewa się na Ojca Tadeusza Rydzyka - a co ten duchowny takiego złego robi, oprócz tego, że jego media są konkurencją dla mediów lewicowych? Gdyby był nieuczciwy, brał pieniądze do kieszeni i wydawał na luksusy (nie miał Maybacha wbrew temu co podawały media) nie stworzyłby tylu wartościowych dzieł - telewizji, radia, gazety, portalu internetowego, świątyni, szkoły wyższej, nie budowałby potrzebnej obywatelom geotermii (która produkować może czystą energię).

 

Inny zarzut to, że miesza się w politykę - ale co w tym dziwnego, że popiera partię, która jest przeciw aborcji, tzw. małżeństwom homoseksualnym i co za tym później przyjdzie adopcji dzieci przez homoseksualistów, powodującej choroby wielu (sztucznie stworzonych) dzieci metody in vitro, eutanazji starszych ludzi (tylko dlatego, że osiągnęli swój wiek i nie pracują)? Kościół musi walczyć o te sprawy i środkiem do celu jest popieranie polityków, którzy będą walczyć ze złem.

 

Nie można (jak robi to opozycja i część lewicowych mediów) twierdzić jednocześnie, ze Kościół nie ma się mieszać do polityki, a za chwilę jak dwóch czy trzech biskupów powie coś o uchodźcach czy imigrantach (zresztą bardzo ogólnie) powoływać się na to stanowisko w debacie publicznej. Albo głos Kościoła jest nieistotny w każdej kwestii, albo jest istotny w każdej kwestii. Nie krytykowało się też - do czasu ujawnienia kompromitujących taśm z jego udziałem - tak bardzo księdza Kazimierza Sowy, choć i mieszał się w politykę i angażował się w biznesie. To pokazuje, że mediom nie chodzi o krytykę wynikającą z dobrej woli, ale o zwalczanie konkurencyjnych mediów o prawicowym światopoglądzie.

 

Chyba ostatni zarzut związany z duchownym to to, że instytucje Państwa wspierają dzieła Ojca Tadeusza Rydzyka finansowo lub rzeczowo. Tyle, że rządy po 1989 roku wspierają milionami złotych wiele różnych inicjatyw, fundacji czy nawet poszczególnych ludzi (np. naukowców) i zdarza się, że nie są to najlepiej wydane pieniądze – tymczasem media, świątynia czy szkoła wyższa stworzone przez Ojca Tadeusza Rydzyka służą setkom tysięcy, a zapewne nawet milionom Polaków. Zatem jeśli krytykować wydatki na dzieła stworzone przez Ojca Tadeusza Rydzyka, to powinno się krytykować wszystkie wydatki Państwa na nie państwowe inicjatywy, a nie tylko gdy środki otrzymuje Kościół czy jeden z ośrodków Kościoła. Tymczasem takiej zmasowanej krytyki w mediach i internecie innych dofinansowań z budżetu Państwa nie ma. To potwierdza moją tezę, że powodem krytyki są względy ideologiczne i obawa o utratę odbiorców przez media lewicowe, a nie względy merytoryczne.

 

Czy są jakieś inne zarzuty wobec księdza Tadeusza Rydzyka?

 

Filip Stankiewicz

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (16 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

chyba mi coś umknęło....bo nie bardzo kojarzę. Która to partia w Polsce jest przeciw aborcji? Tylko proszę nie mówić, że PiS.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1542895

W Polsce jest zakaz aborcji - są wyjątki, one są złe, ale opór przed ich zniesieniem był ogromny, dlatego nie udało się ich wyeliminować (oczywiście poza zagrożeniem życia matki, bo tu musi być wybór gdy jest życie jedno kontra życie inne).

Vote up!
4
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1542913

Każde życie jest święte. Tochę mało się o tym mówi. Warto posłuchać ks. prof. Guza. Jego mowa jest ..tak -tak, nie nie...i tu nie ma co kombinować.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Verita

#1542917

synu tak szlachetnego śp.Ojca i nie mniej szlachetnej Matki. Cyniczny spryt deprawatorów łączy się z naiwnością i bezmyślnością deprawowanych oraz odpowiedzialnych za wychowanie dzieci od przedszkola.
„Dobra zmiana” w Polsce jest tylko częściowo dobra. Sprawy podstawowe dla naszego bytu pozostawione są na później lub całkowicie ignorowane.

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4908-ks-stanislaw-malkowski-wierze-w-jeden-swiety-powszechny-i-apostolski-kosciol

Vote up!
2
Vote down!
-2

Verita

#1542968

Zbierane sa podpisy pod listem do Ojca Św. Franciszka w obronie dr Tadeusza Rydzyka

 

http://citizengo.org/pl/71534-wasza-swiatobliwosc-najukochanszy-ojcze-swiety-w-imieniu-swieckich-katolikow-przesylamy-tobie

Vote up!
6
Vote down!
0
#1542956

@Omilko

dzięki,za przypomnienie

w 2012 roku było nas Bardzo dużo na  Marszach w Obronie Telewizji TRWAM,i nie tylko były to Rodziny Radia Maryja,ale sztandary,które powiewały na wietrze,świadczyły o wielkiej Polskiej Solidarności,

my wyruszyliśmy wtedy z pieśnią na ustach " Błękitne rozwińmy sztandary"

Dobrej Niedzieli :)

podpisujmy drodzy Polacy TEN List,List w obronie Kapłana oddanego Polsce

Vote up!
9
Vote down!
0

gość z drogi

#1542961

No ale to zdanie petycji jest grubo przesadzone,,,:

Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich. 

Jeżeli Radio Maryja to jedyna rzetelnie informująca rozgłośnia, to gdzie my żyjemy!

Co na to pan Kurski? Pewnie się nie podpisze! ;)

Vote up!
2
Vote down!
0
#1543024

Są ewidentne! Tego komuna nie wybaczy. Ojciec Tadeusz zrobił wyłom w jednolitym przekazie medialnym komunistów (później dołączyła też Gazeta Polska). Gen. Kiszczak poinformował towarzyszy: "naszych przeciwników politycznych medialnie wdepczemy w ziemię". Oni wiedzieli, że w "wolnej Polsce" będą mieć monopol informacyjny! Zgoda Kiszczaka podczas negocjacji okrągłego stołu na utworzenie "opozycyjnej gazety" była majstersztykiem roboty operacyjnej - przez ćwierć wieku miliony Polaków były przekonane, że gazeta Michnika jest niezależna od komuny.

Vote up!
8
Vote down!
0

Leopold

#1543014

ciekawy jestem opinii...?

http://niepoprawni.pl/blog/jantoh/list-otwarty-do-pani-posel-anny-sobeckiej

Vote up!
1
Vote down!
0

Tomasz Hutyra
http://tomaszhutyra.blogspot.com/

#1543294