Oto dlaczego PO, PSL i Komorowski podwyższyli nam podatki - PiS obniżył

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Rząd PO-PSL i kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski przyjęli strategię „łupmy Polaków podatkami ile się da!” Prawo i Sprawiedliwość obniżało nam podatki! Oczywiście politycy PO i związani z władzą dziennikarze mówią, że za rządów centroprawicy była lepsza sytuacja gospodarcza na całym świecie i dlatego Prawo i Sprawiedliwość obniżyło znacznie podatki i ZUS - ale to tylko część prawdy. Za rządów PO, PSL i prezydenta Komorowskiego zmarnowano i rozkradziono wiele miliardów złotych i dlatego podnoszą nam podatki. Przykłady to zwiększenie biurokracji o około 100 tysięcy urzędników (po obniżeniu podatków ci ludzie znaleźliby pracę w prywatnej sferze gospodarki i robiliby coś pożytecznego i pewnie zarabialiby więcej niż w tych urzędach), afera informatyczna to kilka miliardów złotych strat, straty przy budowie dróg i niedokończonych wciąż autostrad „Forbes” ocenia na 20 miliardów złotych, zakupiono bardzo drogie Pendolino bez mechanizmu wychylania wagonów na zakrętach - tymczasem mamy znacznie tańsze i prawie równie dobre polskie pociągi, sprzedano za grosze przedsiębiorstwo Ciech, a kelnerzy z restauracji Sowa i Przyjaciele zeznali, że nagrali rozmowy o łapówce w sprawie tej prywatyzacji, jest znacznie przepłacony stadion narodowy, teraz rząd postanowił a kandydat PO na prezydenta ogłosił, że chcą kupić francuskie śmigłowce za aż 13 miliardów złotych, choć mamy tańsze i równie dobre produkowane w Polsce w Mielcu i Świdniku. Oczywiście przykładów marnotrawstwa i kradzieży jest znacznie więcej - pod linkami jest spis ponad 2 tysięcy różnych afer i nieprawidłowości rządzącej PO:

http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow

http://markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499

http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-3-od-1800

 

Prawo i Sprawiedliwość dzięki motywowaniu prokuratury do uczciwej pracy przez Zbigniewa Ziobro oraz powołaniu CBA skutecznie walczyło z korupcją i odstraszało wielu nieuczciwych ludzi nawet od myśli o korupcji i dlatego w budżecie było więcej pieniędzy i Prawo i Sprawiedliwość mogło Polakom obniżyć znacznie składkę rentową ZUS oraz zmniejszyć podatek PIT. A obywatele znacznie lepiej wykorzystują swoje pieniądze niż urzędnicy i dzięki temu rośnie dobrobyt, maleje bezrobocie i więcej ludzi może godnie żyć.

 

Filip Stankiewicz

 

P.S. Jeśli uznacie, że tekst jest trafny prześlijcie dalej e-mailem treść lub link, udostępnijcie też na portalach społecznościowych. Apeluję również o wysyłanie do znajomych smsów z krótkim tekstem (jeśli wyślemy bez polskich liter zapłacimy za wysłanie tylko jednego smsa, z użyciem polskich znaków będzie to kilka smsów do jednej osoby): „Witam, Komorowski mowi o „zlotym okresie” to dlaczego podwyzszyl nam razem z PO 21 podatkow, podniosl wiek emerytalny i zagrabil OFE? Wprowadzil tez GMO”. Jeśli chcemy, aby był to tylko jeden sms to nie zmieści się imię i nazwisko, a jedynie inicjały, chyba że pominiemy ostatnie zdanie o GMO.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

To prawda, ze PO podnosi podatki, a PiS je obnizal. Podatki w Polsce obnizyl najbardziej... SLD - prosze sprawdzic - jak ktos nie wierzy.

Prawda jest tez taka, ze najwieksze "przekrety" robi sie od czasow przejecia rzadow przez PO-PSL, przekrety robiono tez za czasow SLD, PiS staral sie walczyc z korupcja - ale nie zawsze to wychodzilo.

Najwiekszym bledem popelnianym przez PiS (glownie chyba za sprawa Kaczynskiego) jest przeswiadczenie, ze wystarczy postawic ludzi uczciwych na stanowiska - a wszystko bedzie dobrze.... skad wziasc tylu uczciwych?

Wladza i pieniadze deprawuja - takze tych, ktorzy bedac biednymi sa uczciwi...

Polska potrzebuje zmian systemowych - ktore spowoduja, ze korupcja nie bedzie mozliwa (przejrzystosc i upublicznienie wszelkich transakcji zawieranych przez organy panstwa i firmy panstwowe) - niestety - zadna z partii bedacych dzisiaj w Sejmie nie ma programu ani pomyslu na takie zmiany.

Dlatego czas na zmiane obecnego sejmowego "ukladu" - wszyscy jego czlonkowie udowodnili, ze do rzadzenia sie nie nadaja. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477706

... szczególnie po takim wpisie, że dwa lata rządów PiS, to były najlepsze dwa lata dla polskiej gospodarki w powojennej historii Polski !

I niczym Pan tego nie zagdacze :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1477739

Lecz czy zasluga PiS-u jest tez fakt, ze byly to takze najlepsze lata dla gospodarek innych panstw europejskich - jak chocby Niemiec i pozaeuropejskich?

Tak sie zlozylo, ze byl to okres prosperity gospodarczej (ktory zwykle poprzedza kryzys - i tak bylo tez w tym wypadku).

Zasluga niewatpliwa PiS-u jest... mniejsze przeszkadzanie przedsiebiorcom niz czynia to obecne wladze.

Walka z korupcja - to sie bardzo chwali - ale oprocz zamykania skorumpowanych urzednikow i przedsiebiorcow trzeba jeszcze zmienic prawo, zeby ci urzednicy i przedsiebiorcy nie mieli okazji do korupcji. A polski system prawny tworzy idealne warunki do korpucji zostawiajac urzednika prawo do WYDAWANIA DECYZJI>

Urzednik powinien jedynie stwierdzac zgodnosc z prawem (lub nie) dzialan obywatela (przwedsiebiorcy) a nie decydowac.

Ale przechodzac do konkretow - oprocz zmniejszenia skladki rentalnej (ZUS) i podniesienia kwoty wolnej od podatku (niewystarczajaco) jakie konkretne a niezwykle potrzebne reformy przeprowadzil PiS w trakcie dwoch lat rzadow?

Czy zmieniono prawo budowlane? Zniesiono bariery ograniczajace wolnosc gospodarcz, koncesje, zezwolenia? Czy wprowadzono odpowiedzial;nosc urzednikow za podejmowane DECYZJE?

Itd. itp.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477743

... tam i PiS i oponenci ocenili to na wszystkie sposoby.  Nikt normalny jednak nie ma wątpliwości, że to był najlepszy powojenny polski rząd :) ... choć wpadek i 'grzechów' także nie brakowało.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1477747

Paradoksem jest, ze najwiecej dla polskiej gospodaki w ostatnim cwiercwieczu zrobil minister Wilczek - czlonek rzadu Rakowskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477782

Przez kilkanaście miesięcy sprawowania rządow PIS będąc w trudnej (dziś wiadomo dlaczego  - kapuś i dywersant Giertych) koalicji, doprowadzonej do absurdu nienawiści mediów i platformy do prowadził WSZYSTKIE rozhuśtane przez poprzednich kilkanaście lat władzy liberałów-aferałów, lewiznę i czerwoną koniczynę do stabilizacji.

Te, które miały zgodnie z regułami ekonomi rosnąć - rosły zaś te, które miały maleć - malały. Budżet na rok 2008 opracowany przez PIS był JEDYNYM w III RP, który był na dużym (jak na warunki polskie) plusie, a jedynie formalnie ujęto nadwyżkę jako kwotę ujemną bo zarezerwowano ją jako element koła zamachowego kolejnych programów rozwojowych gospodarki. Platforma przeżarła tą nadwyżkę w 2 miesiące.

Warto wspomnieć, że przez lata III RP wyprzedawano i wyprzedaje się wszystko co się rusza lub nie ale jest jeszcze polskie za bezcen a i tak dług rósł i rośnie nadal. Przez kilknaście miesięcy rzadów PIS to wszystko co powyżej i poniżej wynotowano zrealizowano przy przyhamowaniu dzikiej wyprzedaży majątku narodowego. Dług co prawda nadal rósł, ale przyrosty tego długu miały wartość MALEJĄCĄ !!! Gigantyczny skok nastąpił od razu w budżecie na 2009 rok.

To tak w skrócie.

"Ponieważ bezustannie słyszę, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję,
co zrobił:

– produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.

– w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju.

– spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008.

– inflacja była niska (spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a złoty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

– zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB (jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) (Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 (zamrożenie kursu złotego na dwa lata).

– cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł. do 3,70 zł.

– zlikwidowano podatek od spadków i darowizn.

– zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych.

– obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje.

– podniesiono znacząco najniższą płacę.

– w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. (za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

– wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko.

– wydłużył urlopy macierzyńskie.

– wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka.

– na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

– zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą.

– sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji.

– zainicjował budowę „gazoportu”.

– wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych

– stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

– powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– wprowadził sądy 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska).

– powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadła o 18 proc.

– dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

– powołał nowe służby specjalne.

– rozpoczął restrukturyzacje polskich sił zbrojnych.

– przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.

– wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

– nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedną trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, że czują się zadowoleni,
a ponad 60% twierdziło, że żyje się im dostatnio. "
(Za sigma • niepoprawni.pl)

 

Narzekanie, że to to mało dokonań jest infantylne lub cyniczne. Trzeba było zamiast kraść babci dowód do czego nawoływała propaganda platffomy za zagraniczne pieniadze  ( http://niepoprawni-pl.salon24.pl/101410,rewizor-jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku ) nie uciekać na zmywak, zaufać PISowi i Kaczyńskim, zostać i poprzeć PIS w 2007 roku.

Nie trzeba było się poddać bezmyśłnie propagandzie o "faszystowskim" PISie i strasznej IV RP bo WSZYSTKO co platforma i jej utrzymanki medialne przypisywały PISowi Platforma Ludowa zwana dla niepoznaki obywatelską realizuje z nadwyżką w realu, która Czwartą rzeszę od 8 lat instaluje nam w Polsce wraz z mordem politycznym w Łodzi.

Najwięcej pretensji do PIS, że nic nie zrobił jak rządził, mają tchórze, którzy uciekli przez piętnem "zacofanych moherów", zdrajcy, którzy dali się kupić możliwością przynależności do "elyty intelektualnek MZzDM" i naiwniacy skuszeni ciepłą wodą w kranie i willą za franki szwajcarskie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477764

Mnie brakuje w tych reformach chocby proby jakichkolwiek zmian majacych na celu poprawe losu drobnych przedsiebiorcow

( w normalnych warunkach  i kraju daja oni 70% PLB i 80-90% zatrudnienia) .

 

Polowa wymienionych zaslug - to poprawa warunkow socjalnych (konieczna - ale nie przynoszaca wymiernych korzysci gospodarczych). 

Znaczna czesc reform - to powolywanie... nowych urzedow - a wiec zwiekszanie biurokracji (czy istniejace urzedy nie mogly przejac tych obowiazkow?).

 

Ja "ucieklem" z Polski przed ... rzadami Buzka - i jestem z tego zadowolony - bo w latach 1990-2000 prowadzilem w Polsce wlasna firme - i mam pojecie jakie bylo (i jest) podejscie tzw' "wladzy" do przedsiebiorcow.

W moim przypadku urzednicy zlikwidowali firme zatrudniajaca ponad 20 osob, prowadzaca produkcje konkurencyjna w stosunku do towarow importowanych ... zrobili to dlatego, ze w Polsce (do dzisiaj) urzednik nie odpowiada za podejmowane decyzje. Moga byc niezgodne z prawem - ale sa obowiazujace a ich uchylenie (przez NSA) trwa zwykle 5-10 lat... 

Nie zarzucam PiS-owi faszyzmu - wrecz przeciwnie: zarzucam dobre intencje.... ktorymi pieklo wybrukowano...

Nie wystarczy mianowac odpowiednich, uczciwych ludzi na stanowiska bo wladza deprawuje i za rok, dwa uczciwy moze stac sie lapowkarzem...

Trzeba zmienic system: to nie urzednik ma decydowac a p[rawo, urzednik moze tylko stwierdzac zgdonosc (lub nie) z prawem. Gdy ma watpliwosci - powinien je rozstrzygac sad. Urzednik - to uslugodawca wzgledem obywatela ( w normalnym kraju) a nie decydent (jak w Polsce). 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477787

Mnie zaczyna brakowąć cierpliwości do kucia betonu intelektualnego...

K..wa!

NIE MOŻNA RZĄDAĆ OD RZĄDU MNIEJSZOŚCIOWEGO ABY W KILKANAŚCIE MIESIĘCY ROZWIĄZAŁ WSZYSTKIE PROBLEMY NAWARSTWIONE PRZEZ 22 LATA , MAJĄC PRZECIWKO SOBIE BARDZO GRUBE MISIE, 100% MEDIÓW, POLITYCZNY TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY, SPRZEDAJNE SĄDY I IDĄCE NA LEP PROPAGANDY (ŻENUJĄCO INFANTYLNEJ) SPOŁECZEŃSTWO.

Ja nie uciekłem, chociaż 3 krotnie upadałem ekonomicznie ("przypadek", że zawsze kiedy rządem i resortami gospodarczymi zawiadywali ekonomomatołki z liberałów-aferałów po przepoczwarzeniu się w inne miano).

Łatwo się krytykuje kiedy jest sie daleko i nic za krytykę nie grozi oraz nie ponosi się odpowiedzialności za "dobre rady".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477792

PiS nie tworzyl rzadu mniejszosciowego - ale koalicyjny.

Koalicjanci byli przejeci wladza i gdyby Kaczynski chcial - przeprowadzilby reformy gospodarcze - on po prostu nie chcial (lub odlozyl sprawy na pozniej) - zajmujac sie przede wszystkim rozliczaniem ( z czego niewiele wyszlo).

Oczywiscie - zlodziejstwo trzeba rozliczyc - ale nie moze to byc jedyne dzialanie rzadu.

Niewazne jakie MISIE ma sie przeciwko czy za - partia, ktora szla czy idzie po wladze powinna miec gotowe projekty ustaw, bo przeciez cos powinna proponowac wyborcom.

Niestety - w Polsce obowiazuje zasada mickiewiczowska ("Pan Tadeusz") :   "byle my z Synowcem na czele..." - czyli jak wygramy wybory to bedzie dobrze, jak przegramy - to zle....  logika jakby z Sienkiewicza z kolei...

To, ze PiS nie przywiazywalo wiekszej wagi do gospodarki potwierdza fakt, ze ministrem gospodarki w rzadzie  byl  bezpartyjny (chwali sie) urzednik Piotr Wozniak, geolog z wyksztalcenia. Ma bogata karte prac podejmowanych w roznych instytucjach panstwowych, dyplomacji, nawet prowadzil doradztwo gospodarcze (ciekawe czy doradzxal jakiejkolwiek firmie prywatnej? Podejrzewam, ze glownie firmom panstwowym.,..) - ale smiem twierdzic, ze na przedsiebiorczosci sie nie znal.

 

Co do odpowiedzialnosci - to przez 10 lat swojej dzialalnosci gospodarczej tylko podatkow zaplacilem grubo ponad 1 mln zl, natomiast dochod osiagalem taki - ze przez kilka lat starczalo na zycie, potem zaczelo brakowac (mimo, ze zatrudnialem 20 osob). Poniewaz jestem czlowiekiem odpowiedzialnym stwierdzilem, ze jezeli ja pracujac kogos utrzymuje (czyli m. in. urzednikow) to nalezy mi sie przynajmniej z ich strony szacunek. 

"Szacunek" urzedniczy polegal na ciaglej inspekcji mojej firmy (naliczylem 7 roznych instytucji kontrolujacych), z ktorej wynikaly rozne domiary i mandaty - ale po kilku latach (srednio po 5) okazywalo sie, ze to nie ja ale "urzednik w razacy sposob naruszyl prawo" (cytat z sentencji).

W ten sposob zostalem emigrantem - i pracujac dzisiaj place podatki (kilkakrotnie mniejsze) w innym kraju - jak zreszta okolo 3 mln Polakow , ktorzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju w ostatnich 20 latach.

PS: przez ostatnie 15 lat nie bylem kontrolowany przez zadna instytucje kraju, w ktorym zyje...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477842

Nie ma możliwości prowadzenia merytorycznej dyskusji z zacietrzewieniem opartym na odreagowywaniu na PISie za swe trudności ososbiste z lat przedPISowych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477930

Chodzi o zasady uniwersalne.

Wsrod moich znajomych (okolo 20 osob), ktorzy pozostali w Polsce dzisiaj wiekszosc to emeryci lub osoby starajace sie "dociagnac" do emerytury wszelkimi sposobami - 15 lat temu wszyscy oni mieli w miare dobrze prosperujace firmy .

To daje dozastanowienia - zwlaszcza w kontekscie jak sie czyta ile to milionow przeznacza sie w Polsce na tzw. aktywizacje zawodowa i tworzenie nowych firm - daje sie nieprzygotowanym, przypadkowym osobom po kilkadziesiat tysiecy zlotych - aby po roku czy dwoch okazalo sie, ze 90% z nich pieniadze po prostu przejadla...  

 

PiS ma dobry program spoleczny, ale nie ma  programu godpodarczego (jak zreszta podobnie: zadna polska partia parlamentarna - oprocz frazesow nie proponuje zadnych konkretnmych rozwiazan gospodarczych).

Przepraszam PiS ma "program" - oto jego punkty:

- podwyzszenie podatkow dla hipermarketow i bankow:

- obnizenie wieku emerytalnego;

- obnizenie VAT-u i podatkow od malych firm;

I... nic wiecej nie znalazlem.... czyby Pan Prezes uwazal, ze polscy przedsiebiorcy maja dzisiaj wystarczajaco dobrze?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1478009

- to poprawa warunkow socjalnych (konieczna - ale nie przynoszaca wymiernych korzysci gospodarczych).

Ta "połowa wymienionych zasług" tworząc popyt wewnętrzny pozwoliła platformie pociagnąć pierwszą kadencję "zielonej wyspy".

 

"Znaczna czesc reform - to powolywanie... nowych urzedow - a wiec zwiekszanie biurokracji (czy istniejace urzedy nie mogly przejac tych obowiazkow?)."

Czyli dokładnie ile! Bo mnie to wygląda na ogólnikowy bejsbol demagogiczny.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477806

Czy uwaza pan, ze jest moralne pobierac podatek odosoby pracujacej a zyjacej (z rodzina) ponizej poziomu minimum socjalnego? W Polsce jest kilka milionow takich obywateli - pracuja ciezko, zarabiaja place minimalna lub niewiele powyzej a majac na utrzymaniu wspolmalzonkow i dzieci zyja ponizej poziomu socjalnego.

Panstwo nic sobie z tego nie robi (takze za rzadow PiS) i pobiera od nich podatki - jak od kazdego obywatela...

Czy rzad PiS nie byl w stanie zalatwic tak podstawowej sprawy w ciagu dwoch lat?

 

Ile urzedow powolal PiS? Nie wiem - prosze spojrzec w gore w swoj wpis - wynika z niego ze conajmniej:

-UKE;

-CBA;

- Krajowa Szkola Sedziow i prokuratorow;

I jeszcze gwoli wyjasnienia:

Nie twierdze, ze PiS rzadzil zle - ale mogl rzadzic lepiej, a ze sprawy gospodarcze  sa dzisiaj najwazniejsze - chyba nikt nie ma watpliwosci. Wpierw trzeba cos wytworzyc, zeby mozna bylo dzielic... a PiS zaczal od dzielenia....

Porownujac do dzisiejszych rzadow - PiS mial rzad rewelacyjny - jednak od rewelacji trzeba wymagac wiecej, niz od lemingow...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1477844