Błąd PIS-u, ogromny błąd!

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Widzę dziś w mediach, takich jak "Fakt", zmasowany atak na nieudaczną próbę uwzględnienia w ustawie budżetowej dotacji dla uczelni O. Rydzyka. Język pełen jadu i nienawiści. Mowa o imperium O. Rydzyka, marnotrawieniu pieniędzy, poniżej dawniejszy artykuł o alkoholu u O. Rydzyka podczas wizyty prezesa J. Kaczyńskiego. Z tej zbitki słownej pozostaje niewypowiedziana sugestia, że każde pieniądze pod hasłem takiej dotacji dla uczelni zostaną po prostu przepite przez obrzydliwie bogatego klechę... Z drugiej strony, na portalach takich jak "Niezależna.pl", wstydliwe milczenie. Słyszę akurat w Tv Republika słowa sędziego Nizieńskiego o Polakach, którzy potrafili oddawać życie za prawdę. Nie, nie wolno nam milczeć, pomijać błędów PIS, nawet gdy tak bardzo chcielibyśmy widzieć tę władzę jako wcielenie jakiegoś naszego ideału politycznego.  Dziennikarze tzw. prawicowi nie powinni udawać, że nie widzą, że się źle dzieje po prawej stronie, bo tym samym odbierają sobie prawo, możliwość obrony przed na całego lejącym się jadem nienawiści do Kościoła ze strony lewackich polityków i mediów. Co ważniejsze? Przykrycie wstydliwego błędu PIS, czy obrona dobrej uczelni? Równowaga tu została kompletnie zaburzona i to z powodu zwykłej tchórzliwości. Dziennikarze tzw. prawicowi jednakże będą mogli łatwo bronić się zasłaniając posłami prawicowymi, którzy też takiej odwagi nie dowiedli. Gorzej: nie zapisali tej dotacji w projekcie ustawy, dopiero wysunęli poprawkę do ustawy, a potem - po krytyce lewactwa - ją wycofali!

Poseł Adam Bielan usiłował jeszcze jakoś tego wycofania bronić, twierdząc, że błędem było zgłaszanie poprawki z dotacją. To się im dopiero pokręciło! Zamiast bronić uczelni, dobrego wychowania młodzieży pod skrzydłami Naszego Kościoła, oni kulą się przed aferzystami, którzy oferowali tej młodzieży kasyna gier hazardowych,  powszechnie instalowane maszyny do gier. Moglibyśmy długo wymieniać "szkoły", jakie poprzednia koalicja rządowa PO i PSL, przy wspierającym ją SLD, a teraz jeszcze "Kropka - Nowoczesna", fundowały i chcą dalej fundować młodym Polakom. Dlaczego nie ma jednego wspólnego, mocnego głosu w obronie toruńskiej uczelni? Co mają przeciwko uczelniom nagle, czy to kwestia wyznania? Niech przyznają to głośno! Tu chodzi o szykanę, o dyskryminację ze względu na wyznanie. Tu chodzi o coś, co jest wbrew tej Konstytucji, której niby właśnie wychodzą na place i ulice tak dramatycznie bronić, o ironio!

Trzeba przypomnieć, ile uczelni jest dotowanych, ile w nich biurokracji, złego zarządzania, nepotyzmu, marnotrawstwa, ile jest potwornie zadłużonych mimo dofinansowań budżetowych, unijnych... Jedne uczelnie są faworyzowane poprzez takie dofinansowania, inne - dołowane. To znowu jest nierówne traktowanie podmiotów, znowu sprzeczne z Konstytucją.

Dlaczego nie ma odporu na zarzuty o "imperium" wobec księdza, który ma za cały majątek jedno łóżko, krzesło i stół? Dlaczego ta uległość wobec tych, którzy blokowali przez lata Radio Maryja i TV Trwam?  A gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby nie te onegdaj marsze O. Rydzyka po całej Polsce?

Krótko: bez Kościoła nie ma patriotycznego kręgosłupa narodu i dlatego to jest takie ważne, by bronić naszych szkół i uczelni w całej Polsce, bo tu od Torunia się dopiero zaczyna, a potem fala ataku rozleje się dalej...  Błąd PIS-u, ogromny błąd!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

biją dzwony

 

na poranną mszę

biją właśnie dzwony

niech Chrystus

będzie pochwalony!

 

PS Lichwiarstwo i lewactwo dostaje amoku na sama myśl, że traci totalną kontrolę nad kasą pochodzącą z podatków Polaków, z których przytłaczająca większość to przecież katolicy. Oni chcieliby żeby było tak jak było, żeby za pieniądze katolików mogli bezkarnie opuwać i niszczyć chrześcijaństwo i Polskę.  

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1505954

Trzeba finansować uczelnię katolickie, bo te państwowe obsiadły komunistyczne profesory nauczające gender. Rząd powinien też dać pieniądze na geotermie w Toruniu.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1505959

To bardzo dobry przykład, prosty i wymowny. Dotacja dla koncertu Madonny była przyznana ze funduszy celowych na sportowe wychowanie młodzieży, czyli z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych, co jako oczywistą oczywistość stwierdził NIK, ale sędziowie puścili płazem. Madonna na dodatek swoje świętokradcze przedstawienie prezentować musiała 15 sierpnia. Takie są te ich "szkoły" dla polskiej młodzieży. 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

mieszczuch7

#1505963

Podzielam tezy autora,teraz mamy jedyną szansę, w naszej powojennej historii, kiedy możemy podnieść się z kolan i skutecznie walczyć o nasze wartości.
Lewacy i wszelkiej maści socjaliści zawsze walczyli i będą walczyć z kościołem, tradycją i patriotyzmem.
Przypomnę słowa Bolesława Prusa, zamieszczone w Kronice Tygodniowej, 3 marca 1906 roku:  "Obok walki z religią katolicką biurokracja toczyła jeszcze zacieklejszy bój z narodowością i patriotyzmem polskim. Nasi szanowni cywilizatorowie zbyt mało posiadali wykształcenia, ażeby zrozumieć, iż jakikolwiek choćby patagoński patriotyzm jest lepszy od politycznego nihilizmu. […] Patriotyzm jest […] specjalną formą uczuć społecznych, które ludzi spajają ze sobą, każą im  zapomnieć o własnym egoizmie, czasem popychają do poświęceń, a w  każdym wypadku nieco hamują dzikość i okrucieństwo człowieka, nieco wynoszą go ponad ciasny zakres jego osobistych interesów. […] Takie to  uczucie tępiono u nas za pomocą drwin z historii albo jej fałszowania i za  pomocą wreszcie machiny cenzuralnej", (dzisiaj autocenzury i tzw. poprawności politycznej!).

Vote up!
3
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1505964

...cywilizatorowie... Jakże celne określenie! Prus pisał sercem i za to go tak bardzo kochano w Warszawie.

Bardzo jestem wdzięczny za ten cytat. Czy zaczerpnął go Pan bezpośrednio z "Kroniki Tygodnoiwej"?

Pozdrawiam 

Vote up!
1
Vote down!
0

mieszczuch7

#1505968

Gdzies przeczytałam komentarz: jak to, nie budzi niczyjego oburzenia 300 mln na Muzeum Żydów Polskich, natomiast żal 20 mln na katolicka uczelnię? A tak np. krytyka polityczna dostaje 2 mln. Komu w Polsce jest potrzebna jakaś lewacka krytyka mpolityczna?

Nagonka jest obrzydliwa, przecież ojciec Rydzyk nie zabierze tego co zbudowal do grobu. Niektórym ludziom udaje się wytłumaczyć, że jest skuteczny i że stworzył dla Torunia miejsca pracy. Toruń nie ma prawie żadnego przemysłu, dzis żyje głównie z uczelni wyższych.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1506003