Kto wrobił ambasadorę Mosbacher&CD w trolling???

Obrazek użytkownika contessa
Świat

Chodzi o skierowany 27.09.2020 r. do władz RP bezczelny , znieważający RP  "List 50 Ambasadorów w obronie praw osób LGBT".

Jeżeli jego inicjatorem i koordynatorem jest Ambasada Królestwa Belgii w Polsce, dlaczego rzeczona Ambasada nie podjęła się jego publikacji, a użyła do tego JE Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher?
 
Jeżeli treść tego „listu” jest 1:1 kopią „Listów Ambasadorów w obronie osób LGBT” z 2014 i 2015 r., skierowanych do władz RP również z inicjatywy Ambasady Królestwa Belgii w Polsce - różnią je tylko nazwiska sygnatariuszy - to jaka jest gwarancja jego wiarygodności?  
ZERO!
 
Teraz UWAGA!
Jeżeli treść „Listu Ambasadorów” z 27.09.2020 r.  jest 1:1 kopią „Listu Ambasadorów” do władz RP z lat 2014, 2015, 2016, 2018 i 2019 r. i różni je tylko liczba sygnatariuszy +  zamiana nazwisk nowymi + zmiana „koordynatora”, to nie tylko gwarancja jego wiarygodności pada pod zero. Pada niestety również wiarygodność podpisujących się pod nim dyplomatów i państw, które w RP reprezentują.
 
Co wynika z powyższego?
Tegoroczny „list Ambasadorów” nie jest jednorazowym incydentem, nie jest przypadkowym „wypadkiem przy pracy”. Tegoroczny „List Ambasadorów” to jest RECYDYWA!
N-ta RECYDYWA!
Czyli...
Ktoś bardzo brzydko się bawi i nadużywając swej wysokiej pozycji i wpływów  eksploatuje akredytowany w Polsce korpus dyplomatyczny czyniąc z niego istrument i mięso armatnie dla swych własnych porachunków z Polską. Widać gołym okiem, że temu "komuś" bardzo zależy na dyskredytacji Polski i skonfliktowaniu jej z resztą świata. 
Jednocześnie szokuje i żenuje fakt, że sygnatariusze "listu" - najwyższej rangi dyplomaci -  tak bezrefleksyjnie godzą się na bycie instrumentem manipulacji i zniżają się do hańbiącej funkcji prymitywnego trolla.
Uczestnicząc w tej recydywie dają dowód, że albo są dyplomatami z łapanki - jak były świecznik Brukseli (z łapanki A.Merkel w 2014 r.) i te różne Junckery, Timmermansy, Tajani itd., albo z przypadku jak np.Tomasz Arabski, „ambasador” rządu premiera RP Donalda Tuska schowany za immunitet dyplomatyczny w Madrycie po 10.04.2020 (Smoleńsk), którego największym dyplomatycznym osiągnięciem w karierze Ambasadora RP było... podarowanie swemu byłemu pryncypałowi na urodziny pięknej klaczy arabskiej krwi o wdzięcznym imieniu Manzanilla... 

Wygląda na to, że sygnatariuszy "listu" w pełnieniu misji dyplomatycznych obowiązuje bardziej instrukcja cesarza Fryderyka Wilhelma II Pruskiego z maja 1791 r. niż ustawy Konwencji Wiedeńskiej o prawie międzynarodowym,  „alfa i omega” wciąż obowiązującej każdego dyplomatę do ad mortem defaecatam jego dyplomatycznej misji!

Pytanie zadane w tytule pozostaje aktualne choć jest w zasadzie retoryczne bo nawet  przedszkolak wie, że nie jest żadną tajemnicą fakt iż po wyborach '2015 w kraju i zagranicą namnożyło się "życzliwych" Polsce, a ich cele  nie są żadną tajemnicą. Ich nazwiska prawie codziennie figurują na głównych szpaltach mediów. 
KTO próbuje kompromitować Polskę jakkolwiek gdziekolwiek i staje w kontrze do jej racji stanu niech ma na uwadze, że kompromituje tylko siebie i swych mecenasów. 

28.09.2020  

Teksty „Listu Ambasadorów” do porównania:
2020 - https://pl.usembassy.gov/pl/list_otwarty/ - nadawca mme Mosbacher
2019 -  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-03/uznajemy-niezbywalna-godnosc-kazdej-jednostki-list-ambasadorow-przed-parada-rownosci/    koordynatorzy – Ambasada Królestwa Belgii w RP (Anne Sophie Massa), ambasador Wielkiej Brytanii w RP Jonathan Knott, ambasador Irlandii w RP Emer O’Connell
2018 -  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1129692,52-ambasadorow-podpisalo-list-otwarty-z-okazji-warszawskiej-parady-rownosci.html  - autor nie podaje koordynatora 
2016 -  https://pl.ambafrance.org/Parada-Rownosci-2016-List-otwarty-ambasadorow   - koordynator Ambasada Szwecji w RP
2014, 2015 - https://twitter.com/rydzyk_fizyk/status/1310349526159577090   - koordynator Ambasada Królestwa Belgii w RP* 
 
* - Ponieważ niestety wujek Google (podobnie ciocia Wikipedia) – co zapewne Państwo również zauważyli - od „pewnego” czasu wg jednych użytkowników cierpi na demencję, wg innych został poddany wazektomii/kastracji ośrodka pamięci– zwał jak zwał – dlatego wyjątkowo powołuję się na źródło z Twittera, mając poważne powody uznać wiarygodność info internauty @rydzyk_fizyk.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:23)

Komentarze

Atakowanie Polski nie zaczęło się po wyborach w 2015-ym roku, lecz dużo wcześniej, trwa już dziesiątki lat. Na większą skalę zaczęło się po zjeździe światowego związku żydów 19-IV-1996 roku, na którym to zjeździe ówczesny przewodniczący tego związku Izaak Singer powierział, że jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646624

a co to ma wspólnego z żydami? masz żyda w lodówce?

z historii dowolnego kraju można wyciągnąć dowolnie odległy okres, by udowadniać jak to jest atakowany na tym forum międzynarodowym. nota bene i Polska uczestniczy w takich akcjach, apelach, konferencjach itp.

widząc wszędzie tajny wszechmocny sanhedryn można się tylko ośmieszyć i oddalić od racjonalnego wytłumaczenia sytuacji

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646841

List to rzeczywiście recydywa wtrącania sie w sprawy polskie, paniulka Mosbacher mało rozumie z tego co dzieje się w kraju, w którym aktualnie przebywa dlatego cyniczni tęczowi gracze wykorzystali ja jako frontmenkę...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1646720

"paniulka" Mosbacher mało rozumie z tego co się dzieje w kraju, w którym aktualnie przebywa, powinna być "dyplomatycznie" wyproszona z tego kraju.To nie pierwsza jej taka "wycieczka". Jak również pozostali ambasadorowie. Ale skoro nasza dyplomacja, wraz z ministrem jest z czasów Geremka. Zacznijmy się szanować.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1646765

wywalać ambasadora najpotężniejszego kraju za poparcie jakiegoś apelu?

może od razu pod ścianę?

a potem jęki, że Polska mało znaczy albo jest pośmiewiskiem.

w sytuacji, gdzie zarzuca się łamanie prawa, karanie pomawiających jest najgłupszym wyjściem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646842

Dzięki wielkie contesso za ten ciekawy wpis. Co prawda przyznaję się,  iż nie zadalem sobie trudu, by sprawdzać wiarygodność niejakiego rydzyka-fizyka ale chcę zwrócić uwagą na mały szczegół, owego listu Ambasadorzycy Mosbacherorzycy. Otóż jednym z przesławnych już sygnatariuszy owego b. podłego ataku na naszą Ojczyznę jest Ukraina! Tak! Właśnie owy nadmuchany, neobanderowski, niby sojusznik strategiczny, tylko od której strony, od dupy i od siódmych boleści?! No koń by się uśmiał! A jak to u nas starano się na siłę Ukraińców wymalować, jako tych co to niby będą bronić w Europie, tych wartości chrześcijańskich i konserwatywnych. A tu taki klops, coś się zepsiuło..... . Zastanawiam się nadto głośno i publicznie, co musi się jeszcze wydarzyć, by Prezydent USA Donad Trump odwołał tę biedną kobiecinę z tak przezcież ważnej placówki dyplomatycznej w Europie . Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1646815

Oczywiście, że zauważyłam Ukrainę w tym "zacnym" gronie. Rezultatem tego jest załączony do wpisu obrazek. Pierwotnie miał być inny. 

Pozdrawiam.:)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1646830

.....no tak, no przecież te owieczki mają ciemne okulary i coś niebieskiego nad sobą. No doprawdy aleś to wymyśliła, a ja taki gapa i nie umiałem tego tak zwyczajnie zaczaić. Nota bene Twoim zdaniem cotesso noebanderowska Ukraina, to takie niewinne owieczki na rzeź prowadzone, a przez kogo że zapytam?! Oj jakie one biedne te ukraińskie owieczki, mam już płakać...., czy coś jeszcze dopiszesz, bym się szczerze rozpłakał?" Dopisałem, bo tak jakoś mi zaleciało, że masz jeszcze ochotkę na jakoweś rozgowory. Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646832

Miałam raczej na uwadze owczy pęd + "kiedy pchasz się między wrony, musisz krakać jak i ony" - pafrazę polskiego przysłowia i nie na ostatnim miejscu parcie na bycie bardziej papieskim od samego papieża w celu ugrania czegoś dla siebie, a ponieważ celem tej notki był konkretny casus i wyeksponowanie jego patologii, więc nic mniej i nic więcej.  

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1646837

Droga contesso wszystko jasne, pamiętam wiele Twoich poprzednich wpisów i wiem dokonale, że do pochlebców ludobójców z OUN-UPA na pewno się nie zaliczasz. Wielka Ci za to chwała! Co do papieża Franciszka koń jaki jest każdy widzi. Nie wiem jak Ty ale ja wyznaję wiarę w Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata, który jest jedno z Ojcem i Duchem Świętym. Po temu Dziesięć Przykazań Bożych znam i swoje życie do nich stosuję, biada mi gdybym tego nie czynił, każdy kto zaś uczy mnie inaczej niech będzie przeklęty, nieprawdaż prześwietna mentorko niepoprawnych contesso?! Jak widzisz papolatrem być nie usiłuję, a jedynie pokornym uczniem Maryi Matki Bożej, pokornej Służebnicy Pańskiej. Niepokalanej contesso, Niepokalanej. No, to by było chyba na tyle. Pozdrawiam bardzo serdecznie STRoch

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646838

prawdziwie krześcijańska mowa miłości

o swojej starej tak nie powiesz, że jest rochowicą, nadmuchaną od dupy strony?

bo akurat o swojej starej to mógłbyś

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646843

....oczernia mamę moją (bez podania konkretnych zarzutów, pewnie nawet Jej nie zna) ale także tym samym matkę każdego niepoprawnego blogera i blogerki. Daj mu opamiętanie! Nie zsyłaj jeszcze kary Bożej na niego! Daj mu czas, by się wyspowiadał, nawrócił i przeprosił za zło, które czyni na naszym portalu. Ty Boże na niebie wszystko widzisz i wszystko słyszysz dlatego już wiem że mnie wysłuchałeś i już wiem że dałeś mi to o co Cię właśnie publicznie poprosiłem, a objawi się to w swoim czasie. Kontrik niech Cię Bóg ma w swojej opiece, jeśli nie przeprosisz. STRoch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646845

Dziś są ambasadorami, a jutro nie będą... 

Zacytuję piosenkę Kaczmarskiego:

"Byli – i nie ma ich, ach – cóż za wielka strata!
Jak nazywali się? Któż dzisiaj tego świadom?
Ach! Georges de Selve! Obiecujący dyplomata…
Ach! Jean de Dinteville, francuski ambasador…”

Za kilka lat nikt o nich nie będzie pamiętał...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1646848

Niebawem poziomem wpisów doścignie Jachirę, Szojringówę ...
pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1646923