Tajemnice III RP - CO wiedział min.M.Wilczek ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Ostatni PRL-owski minister przemysłu zmarł 30 kwietnia 2014 r. 30.04. w  prasie ukazała się stosowna wzmianka i nic poza tym. Aż tu nagle media informują, że minister Wilczek zmarł śmiercią nagłą.

Automatycznie w podświadomości jawi się pytanie  CO SIĘ STAŁO – czytaj: KOMU i CZEGO nie dało się dłużej ukrywać między 30.04.2014 i 7.05.2014, że nagle o fakcie gwałtownej śmierci zdecydowano się powiadomić opinię publiczną ???

...Z tego pytania wypływa kolejne - CO  WIEDZIAŁ ostatni PRL-owski minister przemysłu, o czym mogliby dowiedzieć się obywatele ale nie powinni w... dość delikatnym momencie trwającej kampanii wyborczej do PE ??? PE jest w stanie dać  bodźca rozwojowi Polski, może również ten rozwój  maksymalnie sparaliżować jak to ma miejsce obecnie przy przewadze w polskiej kwocie eurodeputowanych PO-cichociemnych, PO-szambonurków i innych spadochroniarzy, których mają zastąpić kolejni cichociemni – Boni, Rostowski, Kudrycka,  kolejne szambonurki typu A.Grodzka, E.Wójciak, Misiek Kamiński i spadochroniarze jak godna podniesienia kondolencji POżyteczna idiotka Otylia Jędrzejczak i inni PO-cielębryci, których PO złapała na wędkę by grzać się i świecić  ich olimpijskim złotem, potem ich ciężkiej pracy i nieodwracalnymi skutkami rozległych kontuzji okupionym.  Po co ? Po to by gdy staną się już politycznie i pijarowsko niepotrzebni i nieużyteczni – wrzucić ich do  niszczarki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów aktualnie w niej panującego Donalda... Najlepszy przykład - Jagna Marczułajtis, którą Tusk umył sobie (czytaj – wytarł) i gębę, i ręce i dupę. Czy ktoś słyszał by premier Tusk stanął w obronie projektu organizacji zimowych igrzysk 2022 w Krakowie  i przyległościach? Czy  stanął w obronie komitetu, przewodzonego przez Jagnę, który to komitet nie wziął się z powietrza i nie z powietrza był stymulowany i  finansowany,  jak nie wzięła się z powietrza organizacja będącego już niesławną historią Euro’2012  i idea organizacji Euro’2020 w Polsce.  Przecież to są „ciąże in vitro”  i bękarty KPRM ! Podobnie jak Zespół M.Laska przy KPRM do wyjaśniania katastrofy smoleńskiej czyli wyjaśniania zawartości cukru w cukrze na najwyższym poziomie władzy ale nie wiedzy i kompetencji... D.Tusk w kwestii krakowskiego komitetu Marczułajtis czmychnął dalekimi opłotkami (analogia do casusu prowokacji dziennikarskiej względem niejakiego sędziego Milewskiego w Gdańsku) bo eurowybory tuż tuż, a propaganda sukcesu KPRM w kwestii Euro’2020 i zimowej olimpiady 2022 niestety nie poszła w kierunku sukcesu, a Donald z porażką  nie chce być w żaden sposób łączony.

Ale wracając do śp.min.Wilczka... Kolejne pytanie – dlaczego prokuratura   prowadzi sprawę w kierunku samobójczej śmierci? Zamiast badać dziwny zgon byłego ministra wielokierunkowo i na okoliczność wszystkich możliwych powodów i przyczyn?  Były minister  został znaleziony przed blokiem na Saskiej Kępie, w którym mieszkał... Podobno wyskoczył z okna ale równie dobrze mógł... SIĘ wypchnąć przez okno. Lub SIĘ wyrzucić przez okno,  żywy lub martwy. A nawet martwy SIĘ podrzucić z innego miejsca pod blok na Saskiej Kępie... Skoro prowadząca śledztwo prokuratura III RP z góry oświadcza, że  prowadzi sprawę w kierunku samobójczej śmierci  to automatycznie NIC nie stoi na przeszkodzie pytać  dlaczego ogranicza się do jednego określonego kierunku, co już samo w sobie  jest podejrzane i może być uważane za wykonywanie zlecenia ośrodka/ośrodków, najgłośniej krzyczących o tym, że prokuratury III RP są niezawisłe i niezależne.

Prokuratury III RP to specjalny rozdział !

Ogólnie wiadomym jest, że  prokuratury III RP są niezawisłe. Prokuratorzy III RP też są niezawiśli – od najniezawiślejszego wśród niezawisłych genproka A.Seremeta (znów gdzieś zniknął, żyje?) począwszy, przez NPW, WPO i prokuratorów cywilnych z prokuratur stołecznych po Pacanów, Berdyczów i urzędy tej instancji w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc. W końcu trudno o innych jeśli III RP rządzi najlepszy od tysiącleci premier!... Kto trąbi o niezawisłości prokuratur III RP i od kiedy – też wiadomo ! A jeśli ktoś wciąż nie wie to przypomnę – głosi to „państwo polskie zdało egzamin” czyli prezydęt Komorowski i premier Tusk ! Niezawisłą niezawisłość prokuratorów wszelkich instancji uprawomocnił 10 kwietnia 2010, który jednocześnie stał się datą  uprawomocnienia  nowej metody śledztwa -  w kierunku samobójczej śmierci... Spokojnie można powiedzieć, że 10 kwietnia 2010 dokonał rewolucji  w polskim trybie prokuratorskiego badania i orzekania  przyczyn zwłaszcza zgonów osób w jakiś sposób publicznych – czy to koronny świadek w głośnym procesie (płk. Tobiasz), czy to posiadacz wiedzy, będącej przedmiotem badań prokuratorskich  - G.Michniewicz, gen.Petelicki, por.R.Muś, Szpineta, min.Wróbel, BOR-owiec pirotechnik od inspekcji rządowych Tupolewów i i. po pilota rządowego samolotu – „jak nie wyląduję to mnie zabije”.  Wymieniać dalej ? Bo to tylko mała część "doszłych"  denatów na liście  seryjnego samobójcy, bez uwzględnienia tych niedoszłych... 

Przed  datą 10.04.2010  polskie prokuratury prowadziły śledztwa wg  zaśniedziałych prymitywnych podręczników  i metod w celu wszechstronnego wyjaśnienia przyczyn. PO 10 kwietnia 2010, dzięki panu premierowi i panu prezydętowi III RP  sprawa ma się inaczej – prokuratorzy III RP stosują w śledztwach supernowoczesne  metody, precyzję i sumienność, które wprawiły w zachwyt nawet obcych obserwatorów i które subtelnie pochwalił nawet sam były prezydent  FR, W.Miedwiediew, mówiąc - Nie wyobrażam sobie, by polskie i rosyjskie ustalenia w śledztwie po katastrofie smoleńskiej się różniły”.

Bardzo dobrze sobie wyobrażał. I nie został ani oszukany, ani zawiedziony. Pochwała z tak wysokiej instancji tak zaś wpłynęła na jej beneficjentów, że swe dzieło kontynuują z entuzjazmem i sumiennością, godnymi  najlepszego komsomolca !!! 

Seniorzy a samobójstwa

...Osiemdziesięciolatki samobójstw  nie popełniają. Zwłaszcza w III RP,  rząd  której  stworzył  im  inne,  bardziej komfortowe warunki przeniesienia się na łono Abrahama  niż sięganie  po drastyczną metodę samobójstwa....Oczywiście może im się zdarzyć śmiertelne zadławienie kością podczas posiłku, zaśnięcie za kierownicą, utopienie w wannie z powodu nagłego skurczu  ale takim przypadkom  prokuratorzy III RP nadadzą wg najnowszych instrukcji kategorię „niezamierzone samobójstwo”. Całkiem jak w częstych do niedawna przypadkach seryjnego samobójcy   – „samobójstwo bez udziału osób trzecich” gdzie  o osobach drugich oczywiście ani słowa choć logika skłania do nadania śledztwu „kierunku zbadania udziału osób drugich, a nawet pierwszych”. No, ale mamy przecież do czynienia z prokuraturą III RP,   ewenementem w historii wszystkich Rzeczpospolitych !

Rzekome samobójstwo min.M.Wilczka

Jakie powody do samobójczego kroku miał minister przemysłu, M.Wilczek ? Za wpolityce.pl cytuję:

„Z wykształcenia był chemikiem i prawnikiem, a z zawodu przedsiębiorcą. Autor wielu patentów z chemii w tym słynnego proszku do prania IXI 65. Był ministrem przemysłu  (1988-1989) w ostatnim rządzie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

W najnowszej historii Polski zapisał się ustawą o działalności gospodarczej (23 grudnia 1988 roku) zwaną powszechnie Ustawą Wilczka. Przywróciła w naszym kraju wolność gospodarczą i była konstytucją polskiej przedsiębiorczości. „Co nie jest zakazane jest dozwolone” było fundamentalną zasadą Ustawy Wilczka. Uwolniła energię milionów Polaków, którzy w niedługim czasie założyli ok. dwa miliony firm. Polska stała się miejscem „kontrrewolucji straganów” od których zaczynali startujący przedsiębiorcy. W ciągu kilku lat nowe, małe firmy stworzyły blisko sześć milionów nowych miejsc pracy.

Mieczysław Wilczek jest ojcem polskiego cudu gospodarczego, największego cudu w historii gospodarczej świata końca XX wieku. Stefan Kisielewski w uznaniu przyznał mu osobiście „Nagrodę Kisiela” w 1990 roku. W 2008 roku w dwudziestą rocznicę Ustawy Wilczka przyjął tytuł „Jego Przedsiębiorczości” Centrum im. Adama Smitha.”

]]>http://wpolityce.pl/gospodarka/193579-zmarl-mieczyslaw-wilczek-autor-konstytucji-polskiej-przedsiebiorczosci]]>

Czy taki życiorys, taka opinia, skłania do samobójstwa ? W wieku 82 lat ?

...Ogłoszenie dziwnych okoliczności śmierci M.Wilczka dziwnie zbiega się w czasie z ogłoszoną przez premiera Tuska „krucjatą  węglową” w imię energetycznego bezpieczeństwa Polski:

MSW wspólnie ze służbami + finanse przedstawią w ciągu 30 dni raport dot. „przekrętów” na węglu. Od dawna wiadomo, że to pokusa do wielkich machinacji. Chcemy sprawdzić, czy mamy do czynienia z przekrętami na VAT”

wzmocnionego  przedwyborczym rzucaniem przez premiera przedwyborczego piasku w oczy :

„Nie po to od kilku lat walczymy jak lwy w Europie, żeby węgiel był równoprawnym źródłem energii, nie po to tyle energii włożyłem w to, by powstawały nowe bloki, by były opalane węglem z Kolumbii, RPA czy Rosji, bo to kierunki importu.! 

A można spokojnie powiedzieć, że premier Tusk włożył w tę walkę tyle samo energii ile włożył w :

- w umiejscowienie nitek Nord Streamu 3-4 m głębiej na wejściu do Świnoujścia,

- w wydobycie rodzimego gazu łupkowego (od 3-4 lat ustawy leżą odłogiem),

- w uruchomienie gazoportu Świnoujście, blokowane jego „troskliwą” polityką  energetycznego bezpieczeństwa Polski; rzekomy rozruch w grudniu 2014 pod wielkim znakiem zapytania,

- itp.

Zatem ? CO wiedział min.Wilczek i CO mógł powiedzieć co by pokrzyżowało czyjeś plany ? To może zgłębić tylko urząd prokuratorski  III RP. Czy zgłębi ? Urząd cierpiący na szczególny bo wyjątkowo ciężki i nieuleczalny POlitycznie POprawny zespół Alzheimera ?

*******

Nie ma przypadków, są tylko znaki, a teorie spiskowe powstają tylko wtedy gdy mają miejsce dziwne zachowania i działania tych, którzy z tytułu wykonywanego zawodu i odpowiedzialności z niego płynących, nie powinni być ich autorami, a mimo to nimi są...

 

Cytaty pochodzą z:

]]>http://niezalezna.pl/54901-ostatni-prl-owski-minister-przemyslu-popelnil-samobojstwo-prawdopodobnie-wyskoczyl-z-okna]]>

]]>http://wpolityce.pl/polityka/194273-czy-ktos-mu-jeszcze-uwierzy-tusk-od-kilku-lat-walczymy-jak-lwy-w-europie-by-wegiel-byl-rownoprawnym-zrodlem-energii]]>

]]>http://wpolityce.pl/polityka/194332-w-siodmym-roku-rzadow-tusk-przypomina-sobie-o-gornictwie-w-ciagu-30-dni-przedstawimy-raport-dot-przekretow-na-weglu-od-dawna-wiadomo-ze-to-pokusa-do-wielkich-machinacji]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (17 głosów)

Komentarze

Był taki redaktor... Mikołajczyk... i zadał Wilczkowi pytanie "poniżej pasa" , na wizji... Czy nie przeszkadza panu nikły wzrost? Wilczek miał odpowiedzieć tak: "Jak stanę na portfelu, to jestem wyższy od wszystkich"

Vote up!
25
Vote down!
0
#1424552

Wilczek w zasadzie był już na "bocznicy" i niewiele mógł namieszać, nie mniej jednak dziwne to samobójstwo osiemdziesięciolatka.

Z tego co mi wiadomo, osiemdziesięciolatkowie popełniają samobójstwa najczęściej  z biedy, samotności lub fizycznego cierpienia i  gdy nie daja już rady pomiędzy wyborem, kupić leki czy chleb, bo na wszystko nie starcza, a przecież Wilczek ani głodny ani śmiertelnie schorowany  chyba  nie był.

 

Myślę, że prokuratura skłoni się do lunatykowania jako do przyczyny zgonu ministra. Raczej napewno.

Vote up!
24
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1424555

Na "Naszych Blogach" @Traube zastanawia się nad przyczynami samobójstw. Wklejam mój komentarz :

 

Jeżeli wykluczymy zawód miłosny, niemożność sprostania wymaganiom rodziców, niechcianą ciążę - wiedza i udział w rozmowach z MFW w 1988 roku na terenie Trójmiasta, z udziałem lokalnej "przyszłej elity" - może być powodem.
"Czasy przedpiskorskie" !

Vote up!
21
Vote down!
0

#1424564

Opinia publiczna ma prawo dywagować - jaka praca prokuratur III RP, taka reakcja opinii publicznej. W końcu ostatnie 4 lata dały sporo materiału na ocenę jej kompetencji i fachowości. Myślałby kto, że tylko Smoleńsk stanowi wyjątek, a się okazuje, że wyjątek stał się regułą...

Pozdrawiam.

 

PS. Geniusz Pana Traubego polega na tym, że nawet gdy nie szuka igły w stogu siana to i tak zawsze ją znajduje.

Nie podał najciekawszych danych - w przedziałach 40-65 lat i 65-80. Do porównania. Ciekawe czemu ?

Vote up!
11
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424574

Nie znam człowieka ! Nie chciałem się wcinać między.... Cyborgiem 59 to byłem w roku Tragedii smoleńskiej, czyli teraz...No dobra ! To : po 40 - mnie troszkę ubodło. Rozumiem że w przedziale 40-65 to facet może mieć załamanie albo drugą młodość, ale po 80-ce ?!

Może to tylko nieszczęśliwe nazwanie, określenie : "w kierunku". Niemniej jednak większość z nas czyta to jako świadome ukierunkowywanie i szukanie dowodów pod konkretną tezę. Świadome pomijanie niewygodnych dowodów i świadków, klapki na oczach.

Vote up!
5
Vote down!
0

#1424581

Określenie "w kierunku" prokuratorzy III RP stosowali również w innych przypadkach seryjnego samobójcy. Jak również w śledztwach smoleńskich, zatem przypadek użycia takiego terminu jest wykluczony.

Faktu, że ta śmierć wygląda podejrzanie i że prokuratury jadą "standardem smoleńskim" niestety nic nie zmieni. Klapki na różnych oczach również mnie nie interesują, ja ich nie mam i nie mam zamiaru zakładać. Prokuraturom III RP też niech się nie wydaje, że będą w nieskończoność robić z Polaków idiotów.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424588

 (stać go było na godne samobojstwo)

 

ale prokuratura wyskakuje ze skóry aby udowodnic ze tak było.

Vote up!
18
Vote down!
0
#1424576

Jeżeli 82 letni ś.p.Wilczek , popełnił " samobójstwo , to może być zaraźliwe dla innych 90 - latków , np. Jaruzelski , albo Kiszczak , i innyzh I sekretarzy , to by było wesoło .

Vote up!
6
Vote down!
0
#1424587

Skoczyć musiał ktoś, by żyć mogli inni, to są normalne dzieje !

Vote up!
6
Vote down!
0

#1424679

przypadają zwykle na dzień przed weekendem i wówczas nie można przeprowadzić seksji zwłok, bo nie pracują patomorfolodzy i wszystkie potrzebne ku temu służby. No a po weekendzie pozostaje tylko ogłosić, że to było samobójstwo bez udziału osób trzecich. Z Lepperem było podobnie. Ciekawe, czy Wilczek przypadkowo nie udzielił komuś wywiadu jeszcze za życia? Może by to cokolwiek mogło wyjaśnić?

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Szpilka

#1424607

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Czarny Borys nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

no nie wiem, Wilczek ofiarą "seryjnego samobójcy" ? może jednak bardziej seryjnego histeryka ?

Na poważnie, od czasu gdy był ministrem minęło blisko 25 lat, jest coś takiego jak historia porównawcza, czy zna Pani przypadek ministra w rządzie austrowęgierskim, rosyjskim, albo pruskim, w latach dajmy na to 1890-1914, który popełnił samobójstwo  w dwudziestoleciu międzywojennym ? Czyżby wówczas nie było "seryjnych samobójców ?

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1424645

Witaj

Na naszych blogach podałem trochę materiału naukowego.

Wynika z niego, że samobójstwa w tym wieku popełniają ludzie cierpiący na depresję. To idzie łatwo sprawdzić.

Oczywiście, jeżeli prokurwiatura nie spreparuje odpowiednich dowodów.

 

Jednakże coś jest na rzeczy, bo po co było zamrożenie na tydzień informacji o szczególach śmierci pana Wilczka.

A tak, nota bene, w oparciu o moje badania, pan Wilczek mógł i raczej na pewno dużo wiedział o działaniach WSW/WSI wokół szeroko zakreślonej afery FOZZ. Wszyscy wiemy ile już ludzi tajemniczo zginęło/zmarło w połączeniu z tą aferą. A pan Żemek, jeden z dyspozycyjnych macherów w FOZZ, odsiedział cały 9 letni wyrok, milcząc cały czas jak zaklęty, bo wiedział, że inaczej też będzie musiał się spotkać z seryjnym samobójcą.

Może Mieczysław Wilczek, chciał przed śmiercią coś opublikować? Wielu na wysokich stanowiskach mogłoby ucierpieć.

 

Serdeczności

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1424672

Biorę pod uwagę następujacą możliwość : ofiara zmuszona do samobójstwa, popełnia je w taki sposób by było jasne że została zmuszona. Np. odmawia wzięcia łagodnych tabletek i skacze. W takim przypadku trzeba popracować nad zatarciem pamięci sąsiadów : kto wchodził, kto wychodził, jak wyglądał. Dyskretnie popracować nad mieszkaniem, korespondencją. 

p.s.  Przez pomyłkę wysłałem tylko do Ciebie wiadomość która była "odkrytką" do grupy. Mam nadzieję że naprawiłem błąd.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1424680

Scenariusze mogą być różne. Patrzmy na to kompleksowo. Przy "samobójstwie" Leppera "zmarło" wokól chyba z pięć osób.

Jeżeli dowiemy się jaką "wiedzą" mógł Wilczek dysponować, to będzie o wiele jasniej.

 

Pzdr

 

Ps. Doszło do grupy.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1424684

Jeśli masz wiedzę to napisz notkę - by przypomnieć to i owo tym z krótką pamięcią. Ci z dłuższą na pewno też coś dorzucą i może być bardzo ciekawie.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424696

Witaj

 

Nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy.

To musi być spore i solidne opracowanie. Materiały znikają. Zresztą tak, jak ludzie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1424709