Oddawanie hołdów, Rosjanom i Niemcom specjalizacją PO

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Po wygranych wyborach w 2007 przez  PO wówczas jeszcze Tusk a nie Opposition  Führer pierwszą wizytę odbył do Moskwy.  Jeszcze nie wiedział jakie konfitury czekają go od Makreli.

Nie wykluczone, że odbył ją na prośbę Niemców, wiadomo., że inklinacje do tej nacji, u Tuska były bardzo duże.

Hołdowanie Rosjanom  przez Tuska trwały bardzo długo, że przypomnę, słowa Tuska , chcemy stosunków z Rosją taką jaką jest, chęć sprzedaży Lotosu  tymże, cytuję  Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasno pokazuje kierunek polityki Donalda Tuska.

Oddawanie hołdów Rosjanom trwało nawet po  Zamachu Smoleńskim, ale już w 2011 r pierwsze symptomy pokazały , że wajcha przesuwa się w kierunku Niemiec

 Już w listopadzie 2011 r. Zdradek Sikorski  w Niemczech wizjoner Zdradek rzecze tak; Nie boję się silnych Niemiec, lecz ich bezczynności, powiedział w Berlinie szef polskiego MSZ, Radosław Sikorski”.

Ale jeszcze szybciej 3 września 2010 r. zdarzyła się rzecz niesłychana, Ławrow  szef MSZ Rosji ył na zaproszenie Zdradka na odprawie polskich ambasadorów.

O takich „ drobiazgach” jak podpisanie niekorzystnego dla Polski umowy parafowanej przez Pawlaka  na dostarczanie do 2037 r prawie najdroższej ropy dla Polski , czego nie zdzierżyła nawet UE.

Chęć sprzedaży Azotów rosyjskiemu oligarchowi , w ostatniej chwili zablokowana.

Macabre dance PO z Tuskiem na czele z Rosjanami trwało prawie do 2014 r. a potem pyk, po ujawnienu taśm z podsłuchu w restauracji Sowa , w której prominentni działacze PO i ludzie z nim związani byli podsłuchiwani.

Na czyje zlecenie trudno dociec?

Ale Tusk jeszcze w lecie 2014 r. mówił , że premierostwo jest dla niego najwyższym zaszczytem, po czym pyk uciekł pod kieckę Makreli i robił za krula Jewropy tańcząc tak jak zagrała mu Makrela.

Jeżeli chodzi o Tuska to potwierdza się przysłowie „pokorne ciele dwie matki ssie.

Tusk ssal i Rosje i Niemcy.

]]>https://wgospodarce.pl/informacje/112189-w-tygodniku-sieci-tak-tusk-chcial-sprzedac-lotos-rosjanom]]>

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)