Stan rozedrgania Lewicy w sprawie reparacji od Niemców dla Polski przeraża.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W mijającym tygodniu lewica pojechała po bandzie w sprawie reparacji dla Polski za II WS od Niemiec i Niemców.
Mogłoby się zdarzyć, że mówiąc kolokwialnie jakiś czerwony tak chlapnął, ale jak wspomniałem w ubiegłym tygodniu lewica miała cały festiwal antypolskich wypowiedzi.
Zacznę od niezbyt mądrej  posłanki Prokop-Paczkowskiej, która tako rzecze;  reparacje wojenne należą się krajom, które przegrały wojnę. My wraz ze Stanami Zjednoczonymi, z Wielką Brytanią, Rosją sowiecką tę wojnę wygraliśmy – stwierdziła Małgorzata Prokop-Paczkowska idąc za rozumowaniem pani Prokop , Niemcy powinni dostać odszkodowanie za przegraną wojnę.
Idziemy dalej poseł z lewicy Matysiak idzie jeszcze dalej, wg. niej odszkodowania za wojnę należą si e również Niemcom, cyt. Poseł Matysiak Jeżeli PiS faktycznie uczciwie chce otworzyć ten temat zadośćuczynienia Polakom za krzywdy w czasie II wojny światowej, to powinno być otwarte też na uczciwe postawienie i załatwienie sprawy, chociażby dotyczącej tematu przejętego przez Polskę mienia z tzw. Ziem Odzyskanych - stwierdziła Matysiak.
I dalej ;dopytywana, czy mamy płacić Niemcom reparacje za ziemie zachodnie, oświadczyła, że "jeżeli chcemy uczciwie rozmawiać na temat II wojny światowej i patrzeć na krzywdy osób, które jej doświadczyły w tym czasie, to niech to będzie uczciwa dyskusja".
Co prawda po jakimś czasie Matysiak przeprosiła za tę wypowiedź, przypuszczam, że ktoś jej kazał tak zrobić, bo wątpię żeby się zreflektowała.
Lewaczka babcia Senyszyn, w „ Strefie starcia”gdy rozmowa zeszła na temat reperacji, „każe się zamknąć’ posłowi Tarczyńskiemu.
Spadkobiercy komunistów, są dalej wierni paktowi Ribbentrop –Mołotow i bronią racji swoich mocodawców.
Celowo nie pisze o proniemieckiej partii PO i jej furerze Tusku, no bo jak Tusk ma występować przeciwko swoim protektorom i być może ziomkom.
Na jednym ze spotkań z Tuskiem, jeden z jej uczestników spytał się o reperacje, Tusk niczym żul spod budki z piwem odpowiedział pytającemu „ z jakiej paki”?
Ta odpowiedź udowadnia, że Tusk mówi po polsku, ale Niemców ma w sercu i woli reprezentować ich interesy niż interesy Polski i Polaków.
]]>https://www.tvp.info/68594620/polska-powinna-placic-reparacje-niemcom-po...]]>
]]>https://wpolityce.pl/polityka/638953-senyszyn-do-tarczynskiego-niech-sie...]]>

]]>https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/3138002,Szokujace-slowa-posel-L...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)