My w Polsce nie znamy pojęcia KPO za wszelką cenę.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Pozwoliłem sobie sparafrazować wypowiedź min. Becka z 5 maja 1939 r. Podobnie jest z KPO, mówię o patriotycznej i niepodległościowej części społeczeństwa polskiego , a nie o totalnej opozycji z PO na czele, która za poklepanie po plecach” zrobiłaby laskę UE” , parafrazując wypowiedź Sikorskiego.

Jest rzeczą oczywistą, że Polsce i Polakom potrzebne są pieniądze z KPO, które miały równoważyć straty poniesione przez nasz kraj z powodu pandemii.

Z drugiej strony, nie można pozwolić żeby UE pomiatała Polską inspirowana przez polskich  szmalcowników z totalnej opozycji , wspieranych przez część nadzwyczajnej kasty.

Jak już wspomniałem dla Polski każdy pieniądz, dodam pieniądz, który jest Polsce należny jak psu zupa, nie może być pałką do walenia Polski po głowie.

Prezes NBP prof. Glapiński ostatnio powiedział, że gdybyśmy dostali należne Polsce pieniądze, to PKB Polski wzrosłoby o od 0,1-0,3%.

Faktem jest, że UE po społu ze polskimi szmalcownikami z totalnej opozycji robi wszystko, żeby tych pieniędzy dla Polski nie było, ale ich brak, nie spowoduje jakiegoś gospodarczego załamania Polski, chociaż jakby były pewnie byłyby racjonalne wykorzystane.

Z KPO próbuje się zrobić jakiś fetysz, złotego cielca, którego brak spowoduje jakiś dramat.

Polska jest solą w oku Niemców, którzy z UE chcą zrobić coś w rodzaju IV Rzeszy, gdzie ośrodkiem i głównym rozgrywającym nie będzie Bruksela, tylko Berlin.

Polska jako najsilniejszy gospodarczo, militarnie i wojskowo kraj Europy Środkowo-Wschodniej, stoi na przeszkodzie dla Niemców w stworzeniu Europy federalnej, stąd takie zabiegi Niemców do obalenia obecnego rządu i postawienie na czele  nowych rządów krypto Niemca Tuska, który za poklepanie po plecach zrobi wszystko co mu każe Berlin.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

  Wierzę, że przyjdzie Trump i niemiecki "ordung" zostanie ustawiony w szeregu, a przegrana Rosji na pewno zmieni układ geopolityczny w Europie. Paradoks obecnej wojny, to silniejsza Polska. KPO to niemiecki kartofel, na którym Niemcy poparzą sobie łapy

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1651379

Oby tak było.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1651380

Rząd PiS powinien natychmiast podjąć prace studyjne nad tym jak wyjść z bolszewickiej mafii zwanej UE, której załgani sowieccy komisarze i mafie z UE i Niemiec - rabują Polskę łamiąc zawarte z UE traktaty oraz okazują swoją bolszewicką nienawiść do Polaków i polskich patriotów!

Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech. Mafiozi z PO i mafie w UE opłacające antypolską propagandę chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski i Polaków.

Tym bardziej, że i Niemcy i UE mają problemy z rosyjskim agentami wśród znaczących polityków jak Merkel i Scholz oraz z silną infiltracją państw UE przez agentów rosyjskich służb.

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1651434