Chłopcy z Grabówka, chłopcy z Chyloni dzisiaj milicja użyła broni

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Kolejne rocznice grudnia te znane i te mniej znane, bo kto pamięta o tragedii z 13 grudnia 1961 r. na ms Konopnicka w stoczni w  Gdańsku, kiedy to na tym statku na skutek pożaru, ze strachu przed podjęciem decyzji zginęło 22 robotników, tylko dlatego,  że żaden miejscowy czerwony kacyk nie wydał decyzji  o wypaleniu w burcie i możliwości ucieczki robotników, a miejscowe kacyki czekali na decyzję z W-wy.

Ale ad rem, jako mieszkaniec Trójmiasta, piszę z Trójmiasta bo w 1970 r. 17 grudnia byłem świadkiem i uczestnikiem masakry w Gdyni.

Jako nastolatek jechałem do Gdyni do pracy do ówczesnej stoczni im. Komuny Paryskiej kolejką o godz. 603.w Gdyni Stocznia.

Gdy przyjechałem kolejką do Gdyni-Stocznia, stocznia wówczas im. Komuny Paryskiej  była na wysokości  wówczas Marchlewskiego( dzisiaj Janka Wiśniewskiego), Czechosłowackiej i Polskiej   odgrodzona  przez wojsko i czołgi.

Byłem na słynnym pomoście, gdy rozległy się strzały i gdzie zginał 19-letni Zbyszek Godlewski w piosence występujący jako Janek Wiśniewski.

Nie chcę występować jako kombatant, ale przeszedłem z konduktem niosących na ramionach, a później na drzwiach zabitego Zbyszka Godlewskiego,  od ulicy Czerwonych Kosynierów (obecnie Morska) pod budynek ówczesnej  Miejskiej Rady Narodowej w Gdyni, gdzie również zginęło kilka osób , bo policja albo wojsko zaczęło strzelać do uczestników pochodu.

Tam to niosący zabitego, postawili drzwi z poległym i się rozpierzchli po okolicznych bramach.

Przypomnę, w Gdyni zostało zamordowanych 18 z reguły młodych ludzi, za którą to zbrodnię nikt nie poniósł odpowiedzialności.

Kilkadziesiąt lat później funkcjonariusz GW Blumsztajn ten od „pierdolę nie rodzę” robi sobie jaja z piosenki o Janku Wiśniewskim.

I te jaja z piosenki ,funkcjonariusz Blumsztajna pokazują stosunek środowiska GW do tych tragicznych wydarzeń, a Michnik całując się z Jaruzelskim nazywając go patriotą to potwierdza.

 

]]>https://www.salon24.pl/newsroom/1189334,znani-ludzie-mediow-profanowali-piesn-o-ofierze-grudnia-70-nawiazanie-do-kaczynskiego]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

-   w dużej części Żydów którzy brali udział w pomocnictwie sowietom okupacji Polski i w ludobójstwie narodu Polskiego. 

Jednego z ZOMO-wców za zbrodnię w kopalni "Wujek"  do dziś nie można ściągnąć z Niemiec - tu link: https://niezalezna.pl/422843-byly-zomowiec-wciaz-nie-odpowiedzial-za-pacyfikacje-kopalni-wujek-niemiecka-prokuratura-nie-wyda-jana-p

Wczoraj słyszę w TV że chcą wszcząć po umarzane zbrodnie i miło mi to słyszeć jednak będę z uwagą czekał na realizacje tych zapowiedzi. To dobry kierunek działań. 

__________________________________________________________

PS.

Ooooo ! widzę że wrócił na forum Mściweusz pod nowym nickiem ! :)

- bądź co bądź tydzień spokoju było, dobre i to niż nic.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1638643

Zawsze w pamięci pozostanie obraz tego chłopaka.

"Przypomnę, w Gdyni zostało zamordowanych 18 z reguły młodych ludzi, za którą to zbrodnię nikt nie poniósł odpowiedzialności." Poniosą karę i to straszliwą.Komuchy o tym wiedzą ,stąd ich nawrócenia przed śmiercią.Ale jak to komuchy spowiadają się u  TW-kapłanów .

Vote up!
2
Vote down!
0

exTetrus

#1638721

Moim zdaniem najgorsi są ci, którzy te haniebne czyny usprawiedliwiają.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1638723