Niemcy szykują nowego gauleitnera na Polskę ( Donalda Tuska)

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Niemcy szykują nowego gauleitnera na Polskę ( Donalda Tuska)

Państwa zaborcze po zaatakowaniu jakiegoś kraju, osadzały w podbitych krajach swoich namiestników Tak było w latach 1939-1945, w podbitej Polsce  ale nie tylko,  na terenach GG (Generalnej  Guberni) Niemcy osadzali swoich gauleiterów( namiestników).

I tak na Dolnym Śląsku był gauleiter Hanke, W Gdańsku Forster, w Krakowie Franke, itd. Zmieniają się okoliczności, zmienia się historia, już nie trzeba podbijać jakiegoś kraju militarnie, wystarczy, że przywódca jakiegoś kraju i jego partia są germanofilami.

Tak było w Polsce, gdzie od 2007 do 2015 r. rządziła PO, partia o wyraźnym skrzywieniu germanofiliskim, a jej szef Tusk, dbał bardziej o interesy niemieckie niż polskie, za co jego protektorka Makrela, „dała” mu tytuł „Króla Europy”.

W czasie nieobecności Tuska od 2015 r. PO, dostawała w wyborach tylko manto od PiS. Ostatnie 1,5 r. PO zaczęła coraz bardziej tracić na popularności do czego przyczynił się nowy jej szef nazwany Budka nazwany Rocky 3 przez jednego z dziennikarzy, gdyż szefował rok i trzy miesiące tej partii.

Widząc co się dzieje mentorka Tuska Makrela, wysłała go do Polski, żeby próbował odzyskać Polskę pod szefostwem Tuska dla Niemiec a nie grzał tyłek w Brukseli jako szef EPL. 

Bez programu, bez pomysłu, ale z zaciśniętymi pięściami i podsycaniem cały czas emocji  i powtarzaniem w koło Macieju PiS, PiS, PiS, wbrew nadziejom Makreli i Tuska te działania nie przynoszą spodziewanych skutków.

Faktem jest, że PO odzyskała drugie miejsce na opozycji z wynikiem ca. 25% przeskoczyła Hołownie, nowego wynalazku WSI, który oscyluje z poparciem ca. 12%.

Polska przeszkadza Niemcom jak kamień w bucie, w próbie federalizacji Europy, rzecz jasna pod kierownictwem Niemiec, na przeszkodzie stoją Węgry i Polska, ze swoimi wartościami, historią, tradycją, o ile z 10 mln Węgrami, Niemcy specjalnie się nie przejmują, o tyle prawie 40 mln Polska stoi im kością w gardle i jest przeszkodą w realizacji ich hegemonistycznych planów, stąd taki Tusk, który chodził na pasku Niemców, byłby idealnym nowym premierem Polski.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

"...w Krakowie Franke,..."

Nie Franke a zbrodniarz niemiecki gauleiter Hans Michael Frank.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634206

Masz rację Frank.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634263

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1634220

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634222

Hans Frank zamiast Franke, owszem, ale nie gauleiter, lecz generalny gubernator. Gau jako jdnostka adimistracyjna po linii patyjnej był tylko w Rzeszy. . Poznań, Ślask i Pomorze byly wcielone do Reszy, stąd Reichgau Danzig-Westpreussen, Reichsgau Wartheland lub Warthegau. 

Tuska widzę raczej jakp Reichtsstaathalter albo po prostu jako Treuhänder. Za wielkiej rangi mu nie dadzą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634251

Kto ma szacunek do zdrajcy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634264

tylko zdrady.........

POTRZEBA NAM!

Joanny D'Arc.

Wczoraj po raz kolejny, po latach, obejrzałem sobie film o TEJ Niezwykłej Wiejskiej Dziewczynie. ( na dole link do tego filmu).

I oglądając ten film myślałem o Naszej Polsce. Jak bardzo potrzebna jest nam dziś TAKA JOANNA. JAK BARDZO NAM POTRZEBNA.

głupek gauleitner, tuski matoł przysłany znów do Naszej Ojczyzny, by siać zamieszanie, by siać zamęt i zostawiać wszędzie swoje tuskie guano! 

Potrzebna nam jest jakaś Joanna, Jakaś KOBIETA, TAKA JAK TAMTA PRZEDWIECZNA JOANNA, KTÓRĄ BÓG PROWADZIŁ, I KTÓRA MĘSTWEM SWYM WYZWOLIŁA FRANCJĘ z rąk angielskich okupantów. Dziś w Polsce okupanci z jewropy. Bardzo, bardzo podobna sytuacja do tej, jaka była wtedy tam - we Francji.

:

.......Kiedy zmienia się system polityczny, lub społeczny, motorem zmian bywają często kobiety.

Kobiety częściej pozostają poza systemem, i jako nie splątane w układy łatwiej występują przeciw deprawacji władzy!

 

http://ewapolak-palkiewicz.pl/poslij-nam-tylu-ilu-trzeba/

:

Poślij nam tylu, ilu potrzeba

Posted on 12 lutego 2015 by Ewa Polak-Pałkiewicz in Rycerze Wielkiej Sprawy

 

„Nie lękam się niczego – mawiała Joanna D`Arc podczas swojej misji wyzwalania Francji spod panowania Anglików – z wyjątkiem zdrady”.

Te słowa warto przypomnieć dzisiaj, u początków kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta Polski.

Siedemnastolatka, która stanęła na czele francuskiego rycerstwa – nie dlatego, że czuła się kimś wielkim i mocnym, ale dlatego, że tak chciał Bóg. Był rok 1429. Jako wódz stoczyła najbardziej zacięte i krwawe bitwy wyzwalając kolejne miasta – począwszy od Orleanu, twierdzy broniącej się resztką sił – a następnie przekonała rozchwianego psychicznie delfina (prawowitego następcę tronu), człowieka złamanego i zalęknionego, że powinien się koronować w katedrze w Reims i objąć władzę nad królestwem. Królestwem rozłożonym duchowo i moralnie w ciągu dziesiątek lat okupacji, pogrążonym w marazmie i beznadziei. Królestwem, którego mieszkańcy utracili wiarę w zwycięstwo nad wrogiem, gdzie mówiono z rezygnacją: wszystko przepadło, jesteśmy sprzedani. “Teraz tylko Bóg może uratować Francję”.

A ona, ta dziewczyna od krów i owiec, nałożyła zbroję kupioną za sto franków, przedarła się przez tereny okupowane do Chinon, gdzie przebywał delfin i cały dwór, i zyskawszy jego zgodę stała się prawdziwym wodzem armii. Była nie tylko symbolem oporu, wspaniałą postacią z rozwianymi włosami na białym koniu ze szpadą w dłoni i ze sztandarem, na którym widniał wizerunek Chrystusa – Sędziego i dwa słowa: “Jezus” i “Maryja”. Ta dziewczyna niezwykłej urody, prosta, łagodna i nieśmiała, stając na czele armii okazała męstwo i hart ducha, jaki wprawiał w zdumienie wszystkich wojowników, łącznie z Anglikami, którzy objawiali wobec niej zabobonny lęk (podobne uczucie żywił wobec Piłsudskiego Stalin). Zyskała posłuch żołnierzy w bardzo krótkim czasie. “Decydowała o strategiach, kierowała atakami, trwała na stanowisku, kiedy inni mieli ochotę uciekać, irytowała się, gdy ktoś nie spełniał jej rozkazów”, pisał jej biograf. A zarazem z całą bezwzględnością dowódcy nie godziła się, by łamane były prawa rycerskie – łamane tak powszechnie podczas wojny stuletniej, że “samo wojowanie kojarzyło się głównie z okrucieństwem uzbrojonych band”. Teraz odkładano broń w dni świąteczne, obowiązywał zakaz rabunków i gwałtów na cywilach, poskramiano język nawykły do najgorszych przekleństw. Żołnierze powrócili do modlitwy, zaczęli dbać o czystość ciała i obyczajów, przepędzono armię ciągnących za nimi kobiet.

Joanna szła od zwycięstwa do zwycięstwa.

Obejrzyjmy, i szukajmy Polskiej D'Arc

Joanny!

:

https://www.youtube.com/watch?v=gk6c3-Rg5R8

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634260

Te błędy to są didaskalia, chodzi o sens.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634370

Matka Donalda Tuska, Ewa, która urodziła się w 1934 r., jako dziecko mówiła wyłączne po niemiecku. Jej matka, która zmarła w 1997 r., była Niemką, nazywała się Anna Gertrude Liebke i była córką Ottilii Johanny Krause oraz Alberta Franza Liebke

Vote up!
0
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1634377

Tusk, Niemiec, który udaje Polaka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634380

Tak zwany POP!

Czyli  P ełniący O bowiązki P olaka

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634408

Niemcy mogą sobie szykować nowe g....a. Nic i nikt im nie pomoże. My walczyliśmy gdy nie było szans na sukces.

i

MY ZWYCIĘŻALIŚMY, i ZWYCIĘŻYMY TYM RAZEM TAKŻE.

Żadne matoły szwabom nie pomogą. Polecam film

NIEZWYCIĘŻENI

:

https://www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as&t=13s

&

https://www.youtube.com/watch?v=13Nn_2sAnR4

&

gra o NIEPODLEGŁOŚĆ

:

https://www.youtube.com/watch?v=M55hKTnUbKk

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634448