Orzeczenia TK różnych krajów, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Orzeczenia TK różnych krajów, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Chociaż minęło kilka dni od orzeczenia TK, który orzekł o wyższości konstytucji w tych działach, w których państwo polskie nie przekazało swoich kompetencji organom  unijnym, a tak było w Traktacie Lizbońskim i tzw. Protokole Brytyjskim , który stanowi,  że organizacja sądownictwa w Polsce została  zawarowana tylko dla Polski i wówczas Wielkiej Brytanii. O czym stanowi ten protokoł.:

Uniemożliwia wnoszenie przez Komisję lub inne państwa członkowskie skarg przeciwko Polsce o naruszenie karty do TSUE. Po drugie, uniemożliwia powoływanie się na podstawie karty przez jednostki przed sądami polskimi w celu orzekania o niezgodności prawa krajowego z kartą. Po trzecie, podważa kompetencje sądów krajowych do wnoszenia pytań prejudencjalnych w zakresie w jakim mogłyby prowadzić do stwierdzenia niezgodności prawa z kartą. Po wtóre i kolejne, zakazuje sądom krajowym przyznawania skutków bezpośrednich przepisom karty i blokuje zasadę pierwszeństwa, zakazuje TSUE stwierdzania sprzeczności między systemem polskiego prawa krajowego oraz kartą. Ogranicza w ten sposób dochodzenie zdolności i proces tworzenia oraz kształtowania prawa polskiego poprzez jego orzecznictwo. Pozwala państwu - stronie protokołu na swobodę tworzenia prawa z zakresie chronionym kartą, a w ten sposób przerzucania na ustawodawcę krajowego rolę ewentualnego kształtowania prawa w zgodzie z zakresem chronionym przez kartę. W przypadku, gdy karta odsyła do prawa lub praktyk krajowych, karta będzie stosowana tylko z zakresie, w jakim prawa i zasady są już znane w prawie i praktyce krajowej

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że zgodnie z tą kartą my, jako państwo polskie i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, możemy pozywać inne państwa, a inne państwa nie mogą nam zrobić nic

Wszystkie fikołki prawne, które robią prawnicy, min. od RPO, są psu na budę. A TSUE przypisuje sobie kompetencje, które nikt mu nie przyznał.

Co ciekawe już 10 krajów UE przyznało prymat konstytucji danego kraju nad Traktatem a są nimi: Niemcy, Dania, Francja, Czechy, Rumunia, Hiszpania, Litwa, Włochy, itd. i ostatnio Polska.

We wszystkie w/w krajach przeszło to w miarę spokojnie, oprócz Polski. TSUE bada czy może złamać Polskę, również przy pomocy polskich zdrajców od totalnych,  mam nadzieję, że Polska się nie da, jak nie dała Turkom, Szwedom, Sowietom, teraz czas żeby pokazać lewackiej Unii, że nami nie można pomiatać.

Inżynieria społeczna Unii, przy wsparciu naszych zdrajców od totalnych nie może się udać, musimy wytrwać i jeżeli PMM i PAD się nie poddadzą to wygramy.

ZP już dwa razy się przekonała , że wszelkie kompromisy i ustępstwa, są traktowane jako słabość, jak to było z wyborem nowego RPO, który tak de facto okazał się krypto lewakiem, czy KRRiT, która przedłużyła koncesję wyjątkowej antyrządowej szczujni WSI 24.

 

]]>https://www.tysol.pl/a22439-video-Protokol-brytyjski-do-Traktatu-Lizbonskiego-Chroni-nas-przed-rokoszem-SN]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)