Premier, kórego nie ma!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Dzisiaj możliwie jak najbardziej krótko,  bo naprawdę nie ma o kim się rozpisywać...Trudno mi jest niestety gaworzyć o naszym premierku.  Kiedyś przychodziło mi to o wiele łatwiej. Było to w czasach, kiedy jeszcze wzbudzał u mnie jakiekolwiek emocje.

Obecnie jednak jest dla mnie śmiesznością samą w sobie, po prostu nikim, tak jak zapewne nikim jest dla międzynarodowych przywódców tego świata.

Jako bowiem jeden z nielicznych premierów krajów UE najpewniej albo nie został zaproszony lub też sam zrezygnował z uczestnictwa w 43 Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Na to największe ""Forum Ekonomiczne (...) ma w tym roku przybyć prawie 50 szefów państw lub rządów, w tym kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, premier Wielkiej Brytanii David Cameron i premier Włoch Mario Monti. Swój udział zapowiedzieli także m.in. sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi oraz założyciel Microsoftu Bill Gates. Łącznie oczekuje się ponad 2,5 tys. uczestników z ponad 100 krajów. Organizatorzy Forum ogłosili w czwartek, że głównymi tematami będą: zdrowie i systemy ochrony zdrowia, a także zdrowie pracowników. Hasłem tegorocznego forum jest "Elastyczny dynamizm"" [1].

Jeszcze wczoraj rzeczniczek rządu, niejaki P. Graś argumentował nieobecność naszego premierka na tym forum koniecznością obrony (nomen omen) przez niego naszego ministerka od zdrowia B. Arłukowicza, który i tak... przecież nie ma sznas na odwołanie. Dziś okazało się, że tak naprawdę premierek profilaktycznie zachorował i musiał poddać się szpitalnej opiece lekarskiej [2], co wydaje się być kolejnym PR-owym zabiegiem mającym na celu wybielenie naszego premierka z jego nieobecności na tym - dotyczącym m.in. ochrony zdrowia - ekonomicznym forum.

No cóż... nikt już chyba nie szanuje naszego premierka i chyba nadszedł czas, abyśmy wszyscy zrozumieli, że jest dla naszej Polski naprawdę szkodnikiem... jest premierem, którego tak naprawdę nie mamy...

[1] http://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-nie-pojedzie-do-davos,1,5402001,wiadomosc.html

[2] http://wyborcza.pl/1,75248,13288039,Donald_Tusk_w_szpitalu__Ostra_infekcja_drog_oddechowych.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Brak głosów

Komentarze

Seiko.Co do premiera,mam podobne odczucia......:Elastyczny dynamizm:,co za koszmarne hasło.Czyż dynamizm nie jest elastyczny sam w sobie?Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#325628

Międzynarodówka ma określenia rodem z Orwella... :)
Pzdr
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#325633

aq tak serio mamy namacalny dowód że nie-rząd PO zdołał za 5 lat sprowadzić Polske do rangi Burundi, Botswany czy Burkina Faso - TAKICH na globalne szczyty się nie zaprasza.

Dośc juz tuskowego klientyzmu żeby nie nazwać tego cwelokracją!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#325645

Seiko.Cwelokracja?Ciekawie brzmi;pół słowa z więziennego slangu,a pół ze sfer wyższych.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#325647

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#325678

http://www.youtube.com/watch?v=cxS9KBVB5Jw

Iluzjonista to osoba, która do swojego występu potrzebuje wszystko-mi-jedno lub uwierzę-w-wszystko widza. Miał szczęście i znalazł miliony takich i kreuje nam alternatywną rzeczywistość. Teraz pojawia się i znika, kiedy tylko zechce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam.

#325657

tylko pełni usługi pijarowe jako posiadacz sympatycznej gęby.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że on urzęduje 3 dni w tygodniu. Rządzą macherzy z zaplecza.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#325680

Z której strony sympatycznej? Dla mnie to środek wymiotny!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#325682

 Jak długo? Ile jeszcze trzeba, żeby go usunąć? Przecież to granda w biały dzień! Oni już nawet nie zachowują pozorów. Łajdaczą nasz kraj na forum tak, że za niedługo będzie nas świat podziwiać jako największe siermięgi na tej planecie! Już dość.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325703

To już nie chodzi o jakąś namiastkę rzązenia. Po tragedii smoleńskiej przestalismy być szanownia gdziekolwiek. To jest już kuriozum, które musimy jak najszybciej przezwyziężyć!!! Tylko jak?

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#325709

Cytat : Nigdy tak niewielu , nie zrobiło wała z tak wielu .......

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#325712

Obecnie jednak jest dla mnie śmiesznością samą w sobie, po prostu nikim, tak jak zapewne nikim jest dla międzynarodowych przywódców tego świata.
------------------------------------------------------
Czy my aby nie przyzwyczajamy się do sytuacji w której rządzi taki właśnie śmieszny nikt i to nie tylko dla nas, ale i przywódców światowych? Czy osoby takie jak kiedyś Wałęsa a obecnie Tusk są tylko śmiesznymi postaciami? Gdy do tych "śmiesznych" polityków dodamy równie "śmiesznych" marszałków sejmu czy senatu, to rodzi się pytanie. Czy jako naród staliśmy się bezwolną tłuszczą? Toż Murzyni są skuteczniejsi w walce o swoje prawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325800

akacjonata
słabość mojego Państwa wynika z tego,że ja nic nie robię,aby zmienić mojego premiera na innego lub o zgrozo lepszego,ciagle narzekam,piszę i nic, mam wrażenie,że obywatele akceptują i kochają mojego,naszego europejskiego premiera,ciągle czekam na uczciwszą Polskę już tyle lat czekam,nie moge zaakceptować głupoty mojego Państwa jakim prawem naród skazuje mnie na głupkowate Państwo, kto dał im prawo o tym,że jest mi żle we własnej ojczyżnie, czy jestem dobrą Polką skoro moi rodacy widzą Państwo w tęczowych barwach i niebieskich z gwiazduszakmi,a ja widzę biało -czerwono.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325843