Rzeczpospolita Wyborcza w okresie Ciszy Wyborczej

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Ogłoszona przez PKW „Cisza Wyborcza” - choć dotyczy tylko wyborów samorządowych - paradoksalnie rozpoczęła się w Polsce znacznie wcześniej: z chwilą skazania prof. Andrzeja Zybertowicza za skalanie imienia naczelnego "Wyborczej". Przypomnijmy, że prof. Zybertowicz został skazany prawomocnym wyrokiem za zdanie, które pojawiło się w jego publicystycznym artykule w "Rzeczpospolitej". Brzmiało ono: "Adam Michnik wielokrotnie powtarzał: ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację".

Każdy publicysta, któremu życie publicysty jest jeszcze miłe zrozumiał, że wraz z wyrokiem na Zybertowicza nastała w Polsce „cisza wyborcza”, polegająca na tym, aby tak pisać, aby nie narazić się naczelnemu „Wyborczej”. Dlatego, wyniesienie naczelnego cenzora III RP na piedestał Orła Białego musiało wstrząsnąć posadami (i to dosłownie), jeszcze niezależnego od Wyborczej dziennikarstwa. Bo wiadomo, co może teraz zrobić Michnik, przebrany – dzięki niedawnemu druhowi - za orła i to w dodatku białego. Nie warto wspominać wybitnych osiągnięć naczelnego cenzora III RP, wśród których było nie tylko zrobienie z komunistycznego zbrodniarza „człowieka honoru”, wstrzymanie lustracji, czy „koszerny układ” z Rywinem. Największym osiągnięciem naczelnego cenzora jest „wyborczyzacja”, czyli ustalenie w III RP obowiązkowego wzorca publicystyki, którego emanacją jest lewacka gazeta, której tytułu nie warto wspominać, ze względu na możliwy proces przed sądem III RP.

Ponowne – po ponad dwudziestu latach - zadzierżgnięcie więzów przyjaźni i zaufania do Moskwy, przyjęte z entuzjazmem przez „Wyborczą” i wzorujące się na niej media, niestety nie zostało należycie potraktowane przez gazetę, posiadającą logo orła. Problemem dla władców III RP stała się zatem nie tylko gazeta, która nie zastosowała dotąd standardów „Wyborczej”, ale i sam orzeł. Orzeł – jako logo „Rzeczpospolitej” z niewyjaśnionych przyczyn patrzy w niewłaściwym kierunku, czyli na Zachód, gdy obowiązkowym kierunkiem stał się Wschód, dzięki dalekowzrocznej polityce Geniusza Kaszub....

Dostrzegł to mniejszościowy udziałowiec w spółce, wydającej „Rzeczpospolitą”. Tym udziałowcem jest de facto polskie państwo, które w naszym imieniu obecnie reprezentują funkcjonariusze Geniusza Kaszub. Właśnie teraz, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita złożyli wniosek o rozwiązanie spółki Presspublica, czyli wydawcy „Rzeczpospolitej”. PWR jest państwowym udziałowcem Presspubliki, więc całą akcję można interpretować jako kolejną próbę przejęcia „Rzeczpospolitej” przez skarb państwa. A także jako próbę wymiany obecnej ekipy redakcyjnej na bardziej przychylną rządowi i PO.

Akcję tę wspiera ( a może nawet organizuje?) naczelny cenzor III RP, który już zaproponował naczelnemu „Rzeczpospolitej” pracę w swojej gazecie. Wygląda na to, że funkcjonariusze Geniusza Kaszub, zanim skręcą kark orła w odpowiednim kierunku, pójdą na wojnę z właścicielem większościowego pakietu akcji, którym jest szef Funduszu Mecom David Montgomery. Montgomery - mimo wielokrotnych nacisków ze strony ministra skarbu Aleksandra Grada nie wymienił kierownictwa redakcji. A to już nie jest grzech: to jest zbrodnia. Montgomery (jako Anglik) zapewne nie wie, że od czasu skazania prof. Zybertowicza, w Polsce obowiązuje „cisza wyborcza”, polegająca na nienarażaniu się naczelnemu cenzorowi III RP, który już znalazł pracę dla naczelnego Rzepy. A jest to podstawowy warunek, by sprowadzić „Rzeczpospolitą” na tory postępu, miłości i zaufania.

 - Trzeba docenić ludzi zdolnych do zmiany poglądów - powiedział Michnik. Na pytanie Jacka Żakowskiego, czy będzie miejsce dla Pawła Lisickiego w "Gazecie Wyborczej", gdyby został zwolniony z "Rz", ten odpowiedział krótko: "Będzie".

Tak więc stworzenie „Rzeczpospolitej Wyborczej” - jako specjalnego oddziału „Wyborczej”, wygląda na większy projekt masowego przejścia dziennikarzy na wiarę Michnika. Wystarczy tylko, aby publicyści zmienili poglądy, uderzyli się w piersi za grzechy ujawnienia afery hazardowej, Smoleńsk i niepochlebne opinie o dokonaniach Geniusza Kaszub - i już rząd ci wszystko wybaczy. Oczywiście, po wcześniejszej konsultacji z posiadaczem orła - nota bene – białego. Odpolitycznić trzeba też logo gazety – orła, który powinien patrzeć we właściwym kierunku.

Instynkt samozachowawczy publicystów, którym nie marzy się grzebanie po śmietnikach, powinien im już dawno podpowiedzieć, kto jest głównym kadrowym mediów Zielonej Wyspy. Czy to nie aby pracodawca Meleszki, przebrany za orła i od dawna zapatrzony w swoich prawdziwych przyjaciół ze Wschodu?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kapitanie,zasługujesz na to miano nie lękając się głównego cenzora IIIRP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dorcia

#107259

Elyta potrzebuje organów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#107262

A wiemy, co wychodzi z tych j-elit...

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#107310

HOPCIO A MOZE BY TEN POLSKI OBYWATEL MIESZKAJACY W MOJEJ OJCZYZNIE ZAWSZE JAKO GOSC! NIEWAZNE KTO ZAPROSIL I KIEDY, MIAL WOBEC NARODU W KTORYM ZYJE WIECEJ POKKORY I SZACUNKU DLA NIEGO! JEST ON SIEWCA ANTYSEMITYZMU PODSYCANYM PRZEZ RZADZACYCH OD 1989 ROKU, TO MOJE PRZEMYSLENIA NA OBCZYZNIE I CHYBA TRAFNE! NIECH MA ODWAGE NAPISAC SAGE SWOJEJ RODZINY! JEST ZDOLNYM LITERATEM, NIECH UWZGLEDNI ZBRODNIE SWOICH PRZODKOW I SWOJE! PONOC PRZYLACZYL SIE DO WIARY KATOLICKIEJ WIEC TRZEBA WYPELNIAC JEJ GLOWNE ZASADY:WYZNANIE GRZECHOW, PROSBA O WYBACZENIE ICH U BRACI, ZADOSC UCZYNIENIE, POKUTA A POTEM EWENTUALNE WYBACZENI TYCH GRZECHOW PRZEZ BOGA I LUDZI! MICHNIK TAKA JEST KOLEJ RZECZY W NASZYM NARODZIE, TO LUDZIE W 95% WYZNAJACYCH KATOLICYZM, KTORYM TY I SRODKI MASOWEGO KLAMSTWA KIEROWANE PRZEZ CIEBIE PLUJA W TWARZ! TWYMI SLOWAMI ODPOWIEM CI JAKO POLAK! PRZED LATY PUBLICZNIE MOWILES DO NAS POLAKOW "ODPIERDOLCIE SIE OD GENERALA" DZIS JA CI MOWIE "ODPIERDOL SIE OD POLAKOW I OD MOJEJ OJCZYZNY POLSKI!" WAM SIE ZDAJE ZE WSZYSTKO WAM WOLNO, MYLICIE SIE! JAK SIE MIESZKA W DANYM KRAJU NA ZASADZIE GOSCINY, TO NALEZY SZANOWAC TEN KRAJ I NAROD! JEZELI KTOS SIE ZLE CZUJE W PANSTWIE GOSZCZACYM GO, PAKUJE MANATKI I JEDZIE DO SWOJEJ OJCZYZNY - ZROZUMIALE "WIELKI WYBAWICIELU POLSKI I POLAKOW" MICHNIK DLACZEGO TWOJ "ZACNY BRACISZEK" NIE WRACA DO KORZENI, TYLKO JAK SZCZUR SIE UKRYWA W SZWECJI? TOBIE LEPIEJ BYLO W PRL-KIM WIEZIENIU JAK MOJEJ RODZINIE NA WOLNOSCI! NAS NAROD, JUZ TWOJA MARTYROLOGIA OBRZYDLA! TY I TWOI NIE ZAPOMINAJCIE O POGROMACH; KISZYNIOWSKI, KIJOWSKI, 1MILION TWOICH UCIEKLO PRZED LENINEM I CALA TA BANDA DO POLSKI PRZED RZEZIA REWOLUCJONISTOW Z 1917 ROKU, A CO ROBIL WTEDY TWOJ "TATUS"? PAMIETAJCIE POLSKIE PORZEKADLO "NOSIL WILK RAZY KILKA, PONIESLI I WILKA", ZEBY NIE BYLO POTEM - "AJ WAJ" BARDZO SZANUJEMY TYCH KTORZY MOWIA PUBLICZNIE "JESTEM POLAKIEM POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO", CHCEMY ICH W POLITYCE I W ZYCIU PUBLICZNYM, BO TO TACY ZYDZI GINELI ZA POLSKE W; KATYNIU, POD MONTE CZSSINO, GULAGACH SOWIECKICH (TWOJ TATUS W TYM CZSIE KOLABOROWAL Z BANDYCKIM ZSSR),W PIACHACH AFRYKI I UBECKICH LOCHACH PRL! KIM JESTES MICHNIK? CZY TYLKO SZUJA? PONOC JESTES CHORY, WIEC- "MEMENTO MORI"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#107265

HOPCIO. 10.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#107312

....HOBCIO!10.Jesteś WIELKI!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107452

Czy to siła osłonowa byłych oficerów prowadzących? Czy teczki jakie zdobyła w 1989 komisja jąkały?

Lisicki swoimi wypowiedziami na temat Smoleńska. Tym kwestionowaniem wersji zamachu, awarii samolotu, tym szkalowaniem pilotów. Zgłasza podanie o pracę w GWnie. Wersji Lisickiego przeczy zdrowy rozsądek i historyczna logika.

Lisicki zachowuje się jak przygłupi dziennikarski cyngiel. Dlatego pasuje jak ulał do GWna.

------------------------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#107288

nie siedział w więzieniu ?Taki wniosek mozna wysnuć !

_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#107306

nie ważne jak głosują, lecz kto liczy głosy.....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#107455