Jak Donald T. rozpoznaje zagrażających kibiców?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Po wtorkowym skandalu ze Stadionem Narodowym zobaczyliśmy nową twarz Donalda T. Nie mówię tu o typowej dla nie go reakcji-groźnym wzroku oraz "bezwzględności" wobec winnych. Nowa twarz Donalda pojawiła się gdy znał on mianowicie iż wbieganie na murawę jest w zasadzie ok. Zaskoczyło to całkowicie środowiska kibiców, ale najpierw przedstawmy stanowisko Donalda.

Premier Donald Tusk uważa, że kibice, którzy wbiegli we wtorek na Stadion Narodowy, nikomu nie zagrażali i nie powinni zostać ukarani.Dodał, że trzeba dbać o bezpieczeństwo na stadionach, ale wtorkowa sytuacja była wyjątkowa.pap
Sąd Rejonowy Warszawa-Praga Południe zwrócił uwagę na nieznaczną szkodliwość społeczną czynów. 41-letni Adam D. będzie musiał zapłacić 110 zł tytułem kosztów sądowych, a 40-letni Mariusz W. - 170 zł.

Również z powodu znikomej szkodliwości społecznej sąd umorzył sprawę trzeciego mężczyzny - 37-letniego Mariusza S., który usiłował wbiec na boisko. Sędzia wskazywała, że jego wyjaśnienia były szczere, a on sam w przeszłości bywał wielokrotnie na meczach.

Po rozprawie Adam D. ocenił, że wyrok w jego sprawie jest sprawiedliwy. - Wbiegając na murawę, myślałem tylko o tym, żeby się nie przewrócić. Żałuję, że do tej pory nie jestem w domu. To był protest przeciwko absurdowi całej tej sytuacji - powiedział. - Powtórzę to za rok na Wembley.

Stanowisko Donalda dla kibiców jest szokiem. W sytuacji gdy w Chorzowie, na Legii, kibiców się kara za siedzenia nei na swoich miejscach.....tu wbiegnięcie na murawę okazuje się niegroźne...W Białymstoku i na Cracovii "wodzireje" trybunowi mają sprawy za nieodpowiednie piosenki jakie wznoszą. Za hasła antyrządowe są mandaty. Czy ktoś jednak został ukarany za wznoszenie na meczu Polska-Anglia haseł typu "złodzieje", "j...ć pzpn"? Odpowiedź jest jasna-NIE! Nikt za takie pieśni mandatu nie dostał. Nie chodzi tu tylko o mecze reprezentacji. Na prawie każdym meczu ligowym słychać okrzyki "j...ć pzpn" i kar za to nie ma....To dla Donalda i podległych mu ministrów oraz służb ujdzie. To mogą sobie śpiewać, wtedy nikomu nie zagrażają. Ale wystarczy tylko wznieść "niewłaściwy" antyrządowy okrzyk i już kibic staje się groźnym kibolem. Wystarczy wywiesić flagę z przekreślonym sierpem i młotem i już można mieć sprawę w sądzie. Wystarczy być narzeczoną "Starucha" i już za siedzenie na innym -niż wpisane na bilecie -krzesełku stadionu ląduje się na dołku......Wtedy jest się groźnym kibolem, wtedy apeli od premiera czy ministra sprawiedliwości nie będzie...

Ale można wbiec na murawę odwracając uwagę kibiców od kompromitacji ze Stadionem Narodowym to można latać po murawie nie stosować się do poleceń służb i jesteśmy niegroźnymi kibicami.

Rodzi się tylko pytanie, jak Donald T. rozróżnia kibiców na groźnych i tych nie zagrażających? Po tej reakcji Donalda jasno widać iż nagonka na kibiców na tylko i wyłącznie kontekst polityczny. A Tusk by popłynąć z pijarem jest w stanie wytłumaczyć wszystko. Ciekawe kiedy sam wbiegnie na murawę by zostać "bohaterem" jakiegoś stadionu :)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Donald Tusk jest zaślepiony władzą , bo to chory człowiek jak większość Polskich polityków. Korupcja opanowała sejm i senat, nieposłuszni ludzie muszą ginąc.
Mieszkam w UK, tęsknie za krajem i nie zapowiada się abym kiedyś wrócił do kraju w którym jest bieda ubóstwo i bezprawie.Polska jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów w Europie. Malo tego Polska jest jednym z najdroższych krajów w Europie, gdzie nie ma pracy a przeciętna zarobków wynosi £200-300
To jest dopiero POLITYKA :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299422

z tym ubóstwem i bezprawiem to Pan przesadził. Daleko nam do ideału ale jednak aż takiej tragedii nie ma:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#299481

Donek znów chwycił wiatr w żagle i przypomniał sobie co ma znaczenie w polityce - obracać się zgodnie z kierunkiem, z którego POwiewa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299461

Donek nic nie chwycił. Wygłosił expose, bronił dwóch pływaków z narodowego-to są jego krzyki rozpaczy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#299483

Chwycił, chwycił, ale za późno i niewprawnie.

W żeglarstwie jest taki haniebny moment kiedy łódź łapie wiatr, ale z powodu nieudolności załogi, łódź zamiast wyrwać do przodu stoi w miejscu, bo niewprawnie naciągnięte żagle smętnie łopocą na wietrze niczym gacie na sznurku ; )

Nie pamiętam jak się owa hańba nazywa - sporo czasu od ostatniego pobytu na łodzi już upłynęło, a i żeglarzem z wykształcenia nie byłem - pamiętam jednak ten moment i ten wstyd jakim okrywa się nieszczęsna załoga ; )

No więc Donek chwycił ten wiatr ale zabrakło mu wcześniejszego wyczucia i zamiast pójść za ciosem, wyszedł na nieudolnego debila łaszącego się do wyjątkowo nienawidzącej społeczności.

Obserwowałem akcję na Facebooku i powiem jedno - w prosty sposób Właściciel Toli mógł zdyskontować tą porażkę. Jak nie powiem, bo nie mógłbym spać po nocach z myślą, że podpowiedziałem jakiemuś Ostachowiczowi co ma robić następnym razem ; ))))
To było prawie-prawie. Ale jak wiadomo - prawie czyni różnicę.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299488

Niech "prawie-prawie" będzie z Donaldem już do końca;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#299554