Przyczyna nagonki? Kibice z reguły spokojni, ale antyrządowi

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Wczorajsze wydarzenia po Pucharze Polski są korzystne dla rządu, choć wynikają częściowo z zaniedbań obecnie rządzących. Donald Tusk powiedział dziś, że nie ma sensu traktować poważnie stowarzyszeń kibiców i zasugerował, że ponoszą one winę za wybryki pseudokibiców – tymczasem żadne stowarzyszenie nie ma władzy nad wszystkimi, którzy wejdą na stadion. Trudno ocenić ilu ludzi obecnych na trybunach było agresywnych, ale z tego co widziałem było to kilkaset osób czyli zdecydowana mniejszość. Przedstawiciel jednego ze stowarzyszeń kibiców powiedział w telewizji, że winę za obecność kibiców na murawie ponosi zbyt mała liczba ochroniarzy, którzy w dodatku nie reagowali na wbieganie widzów na boisko. W telewizji można było zobaczyć, że byli to ochroniarze z firmy „Zubrzycki”, którzy tak „bohatersko” choć bezprawnie i bandycko bili kupców KDT w Warszawie – zatem dlaczego tutaj zabrakło im determinacji, aby podjąć jakąkolwiek interwencję? Ciekawe też czy tak jak od rządzącej Warszawą Platformy dostali zlecenie bez przetargu, czy tu nie mają takich dobrych „układów”?

Oczywiście należy zwalczać łamanie prawa, natomiast robienie z pseudokibiców jednego z głównych problemów kraju przez rząd Tuska i część mediów wygląda na celową taktykę, aby przykryć nieudolność rządu PO-PSL. W dodatku tak wyolbrzymiony problem będzie stosunkowo łatwo rozwiązać, co zostanie okrzyczane ogromnym sukcesem rządu. Przy współczesnej technice – monitoringu, komputerowej bazie imiennych biletów, bramkach wykrywających metale itp. itd. można wyłapać naruszających prawo na stadionie co do jednego. Przykładem skutecznych działań tego typu jest Wielka Brytania.

W dodatku kibice są jednym z niewielu licznych zorganizowanych środowisk krytycznych wobec rządu Donalda Tuska. Mogą oddziaływać na społeczeństwo chociażby poprzez wywieszanie niewygodnych dla rządzących transparentów – co prawda telewizje starannie cenzurują antyrządowe napisy (czy tak są szkoleni operatorzy kamer i realizatorzy transmisji, czy to ci sami, którzy pracowali w telewizji za komunistycznej PRL?), ale dziesiątki tysięcy ludzi na stadionie są w stanie przekazać informację o tym setkom tysięcy, a nawet milionom obywateli. Podczas finału Pucharu Polski kibice opuścili na znak protestu stadion na 10 minut, wywiesili także transparent: "Witamy w Tuskolandii" – komentując w ten sposób karę, którą Ekstraklasa nałożyła za transparenty krytykujące rządzącą Platformę, na przykład:

„PROJEKT EURO 2012

STADIONY – PRZEPŁACONE
AUTOSTRADY - NIE BĘDZIE
DWORCE – PRZYPUDROWANE
LOTNISKA – PROWINCJONALNE
ZAWODNICY – SŁABI
TEMAT ZASTĘPCZY KIBICE!
RZĄD – ZADOWOLONY!”

oraz często nieprawdziwe teksty „Gazety Wyborczej”:

"SZECHTER PRZEPROŚ ZA OJCA I BRATA".

http://nk.pl/profile/1220662/gallery/122
http://wpolityce.pl/view/11105/Kibice_Legii_Warszawa___Witamy_w_Tuskolandii_.html

Podsumowując – problem agresji na stadionach należy rozwiązać, natomiast nie bierzmy udziału w nagonce na kibiców i stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej przez media, rząd Tuska oraz samorządy opanowane w większości przez Platformę podobno Obywatelską.

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 

Krew mnie zalewa... "za mało ochrony" ???? Ludzie, cholera - nauczmy się w końcu EUROPEJSKIEGO kibicowania!!! Wiecznie nad każdym kibicem ma stać biały kask z pałą?!?

BYŁO SIEDZIEĆ NA DUPIE, a nie jak małpy przeskakiwać. na murawę i wyrywać krzesełka DZICZ.

Za mało ochroniarzy, za niskie płotki blablablala. DOZYWOTNI zakaz stadionowy dla wszystkich, których uda się zidentyfikować.

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla samowoli.

 Ciekawe, czy złodzieje też tłumaczą się słabym zabezpieczeniem rzeczy które kradną...

Kibice dali świetny materiał i pięknie obalili tekst na transach: "Temat zastępczy - kibice"/ Przykre.

To tak trochę offtop, ale Filipie sam zacząłeś :) pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#156416

rzucają bananami w śniadoskórych.
Walą monetami piłkarzom w głowę.
Oślepiają laserami!
Nie bronię tych dewastujących.
Margines zawsze się znajdzie!
Zresztą ci kibice zachowują się jak...ekipa Tuska!!!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#156424

Kibice zawsze tlukli sie na meczach i niespecjalnie interesowalo to donka, interesowac zaczelo od momentu pokazania przez nich duzego plakatu pokazujacego szechtera i odnoszacego sie takze do jego braciszka i ojca.Choc kibicow nie daze sympatia to akurat za to bije im brawo, dobra robota. ikarus

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ikarus

#156427

Politycznie -> kulturowo wchodząc na wyższy poziom obywatelskiej odpowiedzialności => za Polskę - pseudo rządzenia= pseudo urzędników, pseudo rządowych...

Stają się POLITYCZNĄ NADZIEJĄ polskich rodzin...

SPOŁECZEŃSTWO WIERNYCH KIBICÓW POLSKI -> „ są jednym z niewielu licznych zorganizowanych środowisk krytycznych wobec rządu Donalda Tuska. Mogą oddziaływać na społeczeństwo chociażby poprzez wywieszanie niewygodnych dla rządzących transparentów” ...

Ten FAKT wyjaśnia POwód (POrządowo ?) zorganizowanej POprowokacji ...

PRetekstu do wdrożenia POprojektu -> drastycznego ograniczenia praw obywatelskich - dla większości praworządnego społeczeństwa...

W celu totalnego zniewolenia budzących się WYBORCÓW patrioEtycznych ...
przed „wyborami” Prawego i Sprawiedliwego organizowania i lokalnego KIBICOWANIA - solidnej ludzkiej satysfakcjonującej pracy dla rodzin Polski .

Pozdrawiam
J.K.

Janusz Krzemiński – ojczystegoiowego@interia.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#156504

„Za kadencji tak chętnie krytykowanego Litara na żadnym meczu organizowanym przez Stowarzyszenie kibiców „Wiara Lecha” czy to w Poznaniu, czy to wyjeździe krajowym, czy międzynarodowym od Bragi po Baku nie doszło i nie dojdzie do podobnych incydentów ! Ten jeden jedyny raz „Wiara Lecha” nie była organizatorem wyjazdu, wierząc w zapewnienia PZPN o świetnym zabezpieczeniu imprezy. Na wątek o surowych represjach w Anglii należy od razu odpowiedzieć, iż po meczu Lecha w Manchesterze do dnia dzisiejszego angielskie media rozpływają się nad cudownymi gośćmi z Poznania, podają za wzór i każą naśladować ! Innych przykładów jak przyznanie kibicom Lecha dodatkowej puli biletów w Udinese z powodu ich nieskazitelnej renomy w Europie jest mnóstwo. A do tego dochodzą jeszcze akcje pozasportowe.”
http://forum.wiaralecha.pl/index.php?/topic/25709-nagonka-medialna-zakazy-akcja-euro-2012/page__st__400

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha
http://forum.wiaralecha.pl/index.php?/topic/26760-oswiadczenie-zarzadu-wiary-lecha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#156608