O gadzim mózgu i gadzim społeczeństwie

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Idee

Jeden z dyżurnych psychologów przytoczył niedawno eksperyment, który na własnym mózgu wykonała hinduska badaczka zajmująca się kwestią tolerancji. Polegał on na tym, że elektrody podłączone do „gadziej” części mózgu, odpowiedzialnej za prymitywne, pierwotne instynkty wskazały brak reakcji na widok Hindusa, brak reakcji na widok białego człowieka (w/w badaczka studiowała w Anglii), zareagowały natomiast gwałtownym alarmem na widok fotografii Murzyna, dając sygnał: obcy!

Nie będę się wymądrzał, bo z psychologią mam tyle wspólnego, że czuję się lepiej jako jej obiekt, niż ekspert, ale to nie znaczy, że mam siedzieć cicho. Pan psycholog oświadczył, że on jest gotowy przyjąć za naturalne, że posłanka Grodzka może zostać wicemarszałkiem Sejmu. Tak mu podpowiada ta druga, „lepsza” część mózgu i dziwi go, że są ludzie myślący inaczej.

No to, sorry, ja gotów nie jestem. Widocznie mi się zwoje poplątały w supły, ale mam prośbę: proszę mi w mózgu nie grzebać, jak i wszystkim innym, których się w Polsce zebrało tak z 75%! Niech będzie gadzi, niech będzie prymitywny, ale te parę komórek, które to próbują jakoś zracjonalizować wołają: Stop! Nie daj się przekonać, że baba-chłop ma stać na czele Sejmu RP, tylko dlatego, że jest chłopo-babą!

Ja wszystko rozumiem: transwestyci i homoseksualiści chcą – jak wszyscy innni – znaleźć w społeczeństwie bezpieczne miejsce. Niech szukają! Ja się cieszę, kiedy widzę w szkole, że młodzież przyjmuje czarnego kolegę i żółtą koleżankę za swoich i łeb bym urwał każdemu, kto by głośno powiedział, że są gorsi od białych. Mój gadzi mózg mi mówi, że są tacy jak my. Ale ona?

Za nic nie mogę zrozumieć, dlaczego ktoś, kto z własną orientacją seksualną ma kłopot, ma mnie reprezentować. Niby dlaczego? Za karę, że do tej pory było inaczej? W imię równości, która chce mi udowodnić, że wszyscy są równi, ale oni mają być równiejsi, bo im się należy?! Ja ciągle chciałbym mieć prawo wyboru. Niech Biedroniowi i Grodzkiej wznosi pomniki ta część społeczności, dla której mają zasługi. Ja tych zasług nie widzę. Jak zobaczę, może podniosę rękę na tak, lecz niech mnie nikt dziś nie próbuje przekonać, że w imię tolerancji i otwartości mamy ich promować.

Gdyby nie „gadzia” część mózgu pewnie by nas nie było, bo ta druga, „lepsza” dla niektórych, sama by nie dała rady podpowiedzieć ludzkości jak zachować gatunek. Co to ma wspólnego z Grodzką? Ano tyle, że jeśli jej kandydatura to prowokacja wobec heteroseksualnej większości, zwłaszcza tej kołtuńskiej i zacofanej, czyli także do mnie, to dając się sprowokować, mam prawo zapytać: a od kiedy to odmienność to zaleta godna najwyższych honorów?

Jak ktoś lubi – niech sobie coś tam obcina czy dokleja, ale ja proszę nawet kawałka mózgu, choćby tego gadziego, mi nie amputować!

Póki co, solennie zapewniam, że gdyby jakiś pedał, wiedziony swoim odmiennym instynktem, chciał pogłaskać moje dziecko, dostanie ode mnie w pysk.

I nie dlatego, że jest gorszy, lepszy, albo równy.

Jak chce – niech głaszcze swoje!

Brak głosów

Komentarze

a swój rozum ma...
"Jak chce – niech głaszcze swoje!" - Swoje co?
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#329398

Swoje jajka niech głaszcze, bo nie będą 2 pedały dzieci adoptowały i wychowywały!

Vote up!
0
Vote down!
0

neronnn

#329407

No dobrze, zgadzam sie ze wszystkim poza ostatnim akapitem. Bo co, gdyby Twoje dziecko okazalo sie pedalem? Co wtedy, czy potrafisz odpowiedziec na to pytanie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#329405

Czy dziecko, które jest niewidome w przyszłości może być pilotem pasażerskiego samolotu?
Odpowiedź brzmi - nie.
Czy to dziecko ma prawo żyć?
Oczywiście - brzmi odpowiedź.

Jak jesteś myślącym człowiekiem, to chyba Ci wystarczy, resztę dopowiedz sobie sam...

Vote up!
0
Vote down!
0

neronnn

#329419

Tak potrafię. Musiałbym sobie z tym poradzić i zaakceptować odmienność, bo moje dziecko zawsze nim pozostanie i nic nie może zerwać tej więzi. Ale najdelikatniej jak tylko potrafię próbowałbym tłumaczyć, że to, co go od innych odróżnia może nie tylko jego, ale i tych innych ranić.

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#329439

Zwykle, o ile ich sami rodzice tak nie uformują, albo inne okoliczności (sierocińce, koledzy, brak kontroli) to jest sytuacja niemożliwa.
Ludzie się tacy nie rodzą, bo to genetycznie niemożliwe.
To tylko ściema. Gatunek eliminuje nie nastawione na prokreacje osobniki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329501

Radze Ci Muni troche wiecej na ten temat poczytac. Niestety srodoqisko, to nie wszystko. Byloby dobrze, bo wszelkich wyuczonych zachowan, nabytych, mozna sie rowniez oduczyc, ale genetyka, to juz zupelnie cos innego. Jak mozna wiec miec pretencje do kogos, ze taki a nie inny sie urodzil, a tym bardziej nim gardzic. To sa ludzie z ogromnymi problemami, niejako naznaczeni przez pogarde wlasnie, czesto bardzo nieszczesliwi.
Oczywiscie majac te problemy nie sa zapewne predysponowani do zajmowania tak waznych funkcji, o czym zreszta pisze Autor, jednak walic ich w pysk, jak sugerujecie, czy to ludzkie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#329508

Nie przeginaj, Australia.Przecież wiesz o czym była ta notka. Nie dość, że stawiasz mnie przed problemem, który jest, póki co, problemem taty jednego czy dwóch posłów, to jeszcze sugerujesz, że pochwalam agresję. Nie nie pochwalam, ale z całą mocą podkreślam, że większą agresją jest próba molestowania dzieci przez homoseksualistę. Widziałeś kiedyś takie zachowanie? Ja widziałem. I gdyby zdarzyło mi się zobaczyć ponownie - będę walił w pysk.

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#329548

Zależy, co czytasz, których autorów. Pewnie czytasz tych najbardziej krzykliwie promowanych. I dajesz się wpuszczać w kanał jedynego słusznego myślenia.
Zapewniam Ciebie, że jest wielu psychologów myślących i piszących inaczej niż autorzy Twoich lektur.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329684

Droga Proxenio lub proxenio, ubawil mnie Twoj wpis, bo sama jestem psychologiem i to od wielu lat, a psychologow znam jak swoja wlasna reke. Zawsze bede sprzeciwiac sie pogardzie dla innego czlowieka, bo nawet taki Niesiol cham i zwyrodnialec, jest po prostu chory. Odsunac go i dac zasilek chorobowy nalezy, gardzic niekoniecznie. A wszystkie wypowiedzi nie merytoryczne tylko mocno oceniajace i obrazliwe uwazam za objawy glebokiej frustracji oceniajacych, co tez mozna zrozumiec. Wynika czesto z bezradnosci i strachu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#329959

 To nie genetyka. Nie odnaleziono jak dotąd genu pederastii, więc argumentacja taka jest słaba. A od tego są rodzice i nauczyciele, są psycholodzy, tez szkolni, żeby takie osoby labilne wyłapywać już w młodym wieku i uczyć, informować (in-form - tworzenie, kształtowanie, nadawanie formy) oraz pomagać w rozwiązaniu dylematu płciowości. Lepiej zapobiegać niż leczyć, wie to każdy, tymczasem dzieci zostawia się samym sobie, pozwala im niebezpiecznie eksperymentować, nie krytykuje się ryzykownych zachowań, a potem na usprawiedliwienie własnych zaniechań najłatwiej jest powiedzieć - tak już jest, na geny nie poradzisz...

Vote up!
0
Vote down!
0
#329971

 "To nie genetyka. Nie odnaleziono jak dotąd genu pederastii, więc argumentacja taka jest słaba."

600 lat temu nie odnaleziono Ameryki. Czy twierdzisz, ze argumentacja na istnienie Indian Amerykanskich jest slaba?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#330003

 Nikt nie atakuje transwestytów ani homoseksualistów ani lesbijki . Jeśli dotyczyło by to mojego dziecka chroniłbym je przed atakami , ale nie pozwoliłbym mu na reprezentowanie 38 mln narodu .

Polska to jest naród katolicki i bardzo tolerancyjni wbrew temu co nam wmawiają. Przykładów mogę wymienić   bardzo wiele, zajmowanie stanowisk prezydenta, premiera, ministra spraw zagranicznych osób z pochodzeniem nie do końca polskim jest na to dowodem . 

Ale Pan Anna Grodzka , dzisiaj jest wg Siebie Panią , za kilka lat zechce być mężczyzną i to jej ( jego sprawa ) . Ale z daleka od świętości , z daleka od reprezentowania narodu . 

Zmiana płci to jedno , ale zmiana płci nie zmienia przeszłości.

A to uważa że jako facet miał prawo do tego co robił, a teraz jest babką więc tamto w niepamięć. A takich przygarnia syn szmalcownika i robi z tego partyjkę kanapową która mam  nadzieję odejdzie na śmietnik polityki , tyle że zanim odejdzie wystawi Polskę na pośmiewisko świata .

 

Pozdrawiam Mohair 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#329645

Odpowiadam autorowi tego stanowczego stwierdzenia: otoz oczywiscie to je jest zawsze i w stu procentach genetyka, czesto a nawet bardzo czesto sklonnosci homoseksualne sa uwarunkowane zewnetrznie, i mozna wiele z tych uwarunkowan wyliczyc. Ale w szeregu przypadkach jest to genetyka wlasnie. Wystarczy popatrzec na wyglad tych osob, ich rysy, sposob poruszania sie, tembr glosu. Czy uwazasz, ze tez sa nabyte, wyuczone, znieksztalcone przez srodowisko? Dodam, ze w swiecie zwierzecym rowniez spotyka sie tego typu zachowania. Pomysl chwile

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#329991

 Jak się nazywa ten gen(y) i w którym chromosomie i na jakiej pozycji jest umieszczony? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#329997

 A jeszcze American Psychological Association: cytuję: "APA zmieniła stanowisko. „Nie ma zgody między naukowcami co do dokładnych przyczyn tego, że u danej osoby rozwija się orientacja heteroseksualna, biseksualna, gejowska lub lesbijska. Mimo, że znaczna część badań skupiła się na badaniu ewentualnego wpływu na orientację seksualną czynników genetycznych, hormonalnych, rozwojowych, społecznych czy kulturowych, to jednak nie ma wyników, które zezwalałyby naukowcom stwierdzić, iż orientacja seksualna determinowana jest przez jakiś szczególny czynnik lub szczególne czynniki. Wielu uważa, że istotną rolę odgrywają zarówno charakter danej osoby, jak i jej wychowanie...” – czytamy w niej. Zdaniem Byrda, chociaż Towarzystwo nie powołało się na badania, które skłoniły je do przyjęcia takiego stanowiska – z pewnością zrobiło to z niechęcią – to jednak wyraźnie widać, że nie powiodły się próby udowodnienia, iż homoseksualizm jest faktem biologicznym. Byrd przyznał również, że dokumenty APA powstają pod silną presją aktywistów homoseksualnych, ale mimo to najnowsze oświadczenie ma bardziej naukowy charakter i jest bardziej zgodne z etyką zawodową psychologów. "

Vote up!
0
Vote down!
0
#329999

 "Zawsze i w stu procentach" jak piszesz, to przyjdzie nam kiedyś umrzeć...

Vote up!
0
Vote down!
0
#330000

w mojej wczesniejszej wypowiedzi jest pomylka komputerowa - jasne, ze powinno byc " nie jest zawsze i w stu procentach".

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#330038

Osobniki tak ciężko przez los doświadczone,
powinny zająć się swoją psychiką.
A to zapewne spowoduje, że na nic innego im
już czasu nie pozostanie, bo choroba ciężka.
Nie do pomyślenia jest, aby polityką zajmować
się z kozetki u psychiatry.
-------------
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330005

W dzisiejszej audycji przeczytamy ten Twój post. Mam nadzieję że nie masz nic przeciwko?

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

#332433