Dość żartów!

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

Nie po to bloguję na Niepoprawni. pl by sobie popisać. Jak większość piszących tu i na innych „naszych” portalach blogerów mam ciągle nadzieję, że to, co robimy może się komuś przydać.

Ja sam, odkąd tu jestem, zmieniłem się trochę. Nie chcę nikomu kadzić, ale lektura całkiem licznych wpisów sporo mnie nauczyła. Wiem, że się różnimy, wiem, że inaczej rozkładamy akcenty, ale dzięki temu często mam okazję by się zastanowić czy się nie mylę we własnych, domorosłych poglądach. Dojrzałem już na tyle by potrafić rozróżnić trolle od pałkarzy, ale ich mam gdzieś – to przecież folklor każdego portalu.

Martwi mnie natomiast, że często się zdarza, iż byle odstępstwo od poglądów większości budzi emocje, które powodują, że jesteśmy gotowi brać się za łby. Nikt nie jest bez winy. Ja sam, od czasu do czasu, emocjom ulegam, a potem się wstydzę, że dla byle dowcipnej riposty, dla jakiegoś bon mot, zdarza mi się urazić ludzi, dla których dobro Polski jest równie drogie jak dla mnie. I za to przepraszam …

Już śpieszę wyjaśniać dlaczego, dlaczego mnie „wzięło” i co jest powodem konsyliacyjnych tonów zawartch we wstępie. Ja – po prostu – lubię dobrą robotę. Lubię profesjonalistów i ludzi z talentem. Nie znoszę – badziewia. Tym bardziej proszę o wsparcie i zrozumienie dla tego, co chciałbym napisać poniżej.

Wszyscy przecież liczymy, że ta cholerna zima kiedyś wreszcie się skończy. Nie ma co udawać: 10 kwietnia to data, o której wielu z nas myślało: to będzie przełom! I będzie – ja w to wierzę! Ja idę, nic mnie nie zatrzyma by pójść i dać świadectwo …

Co tymczasem, serwuje mi mój ulubiony PIS? Żenadę! Kto wystawił chłoptasia ze słoikiem z pluskwą, która na naszych oczach zmienia się w karalucha z Brazylii? Kto na to pozwolił?!!!

Pamiętacie Ziobrę? Mnie wtedy, gdy on z tym „gwoździem do trumny” Leppera sadził się na konferencji, aż skręcało ze wstydu, że muszę to oglądać. Przecież wiem, że spośród stu niepoprawnych, dziewięćdziesięciu dziewięciu spuszczało wzrok by nie oglądać obciachu! Jestem pewien, że się nie mylę …

Przecież wiecie czego nam trzeba. Tuskom i Nowakom nie wystarczy drwić z nieopierzonego, młodego posła, który myślał, że miał swoje pięć minut. Oni stoją pod ścianą. Oni ciągle myślą, że cyniczne ble, ble może ich uratować. Nie tym razem!

Dość żartów. Ale ja też mam prawo czegoś wymagać. Ja chcę by to była chwila, by w moim imieniu przemówił ktoś, kto porwie naród. Ja pójdę ze swoją flagą ...

Chciałbym by ktoś pomógł nam wznieść tysiące flag …

Doczekam się, czy nie?

Ed. SG img. 22:52

Brak głosów

Komentarze

 że nie ma takiego, który chciałby porwać ten Naród do czynu, bo kunktatorstwo jest tak silne, że ów "przywódca" po prostu bałby się w przypadku porażki oskarżenia o mowę nienawiści czy nawoływania do buntu. To mogłoby kosztować nawet pobyt w więzieniu, a to zbyt duża cena. Lepiej jest tak sobie po trochu protestować, nie przekraczać granicy wyznaczonej przez mainstream, udawać zagorzałego opozycjonistę, ale bez ryzyka. Tymczasem no risk - no fun! A parafrazując: "no risk - no freedom". Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348903

Nawet środowiska patriotyczne, do których niewątpliwie należy zdecydowana większość piszących na Niepoprawni.pl różnią się poglądami i dyskusja nad nimi jest uzasadniona. Ale ma to być dyskusja ad rem, na argumenty, nie zaś... ad personam. No,... chyba że trafi nam się adwersarz-leming bądź troll, który nie jest zdolny przyjąć rzeczowej i prawdziwej argumentacji. Wówczas jest rzeczą powszechną, że puszczają nam nerwy.
Co do ostatniego w sejmie... "popisu" PiS-u, to masz rację. Poseł Jaki miał swoje 5 minut, ale powinien się do tego wystąpienia lepiej przygotować. Karaluch czy pluskwa? Pluskwa czy karaluch? Żenada! W dodatku dał pole do popisu... Niesiołowskiemu - specowi od insektów. Ironicznie mógłbym dodać, iż Stefek jakoś nie garnął się do identyfikacji insektów zasiadających w sejmowych ławach w sektorze platformersów. A tam ci ich mnóstwo!
A jeśli chodzi o III rocznicę zamachu smoleńskiego, to wielu z nas tu piszących będzie na tej uroczystości rocznicowej w Warszawie. Naszą powinnością jest nie dać zapomnieć antypolskim środowiskom o tym zamachu. Tuskolini wiedział, że 10 kwietnia miałby niezły dylemat, - jak się zachować. Biorąc udział w obchodach - naraziłby się na wygwizdanie i oplucie. Nie biorąc udziału - dostałby "popalić" za to, że zakpił sobie z tak ważnej rocznicy zamachu na polskich patriotów i prawdziwych mężów stanu. Wybrał więc... ewakuację do Nigerii. Ale to nie jest wyjście z sytuacji. Za rok będzie IV rocznica, potem V, itd., które będą jemu spędzały sen z powiek do końca jego nikczemnego życia.

Pozdrawiam z 10, Satyr

P.S. Żyję w przeświadczeniu, że prędzej czy później znajdzie się taki "Piłsudski", który porwie za sobą Naród. Ale wówczas będzie to rozwiązanie siłowe. Innego wyjścia - niestety - nie widzę.   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#348907

tak, tuska nikczemne życie jest już przegrane

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#348908

 To właśnie miałem na myśli. Uważam, że usprawiedliwione jest uzyskanie wolności w każdy sposób, również siłowy, tym bardziej, że użyto wobec nas przemocy po 1944 roku. Nawet w hymnie mamy: "Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy!" My tymczasem - co? Ano, NIC! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#348912

Otóż szanowny Kolego - robimy. I to więcej, niż się Tobie wydaje.
Mój wiek nie pozwala już brać czynnie oręża w dłoń i... - jak napisałeś - szablą odebrać zabraną wolność. Moim orężem jest uświadamianie młodego pokolenia, zaszczepianie im wartości patriotycznych, a więc tych, których w libertyńskich szkołach nie uświadczą. Dlatego dużo piszę, dużo rozmawiam, dyskutuję z młodzieżą. Niejednokrotnie ich reakcje są dla mnie szokujące, bo ich niewiedza mnie wprost poraża. Ale nie poddaję się nawet wówczas, kiedy słyszę, iż jestem... nawiedzonym pisiorem i oszołomem.
Brakuje nam naszych prawdziwych polskich mediów. Gdyby nie niefrasobliwość, a nawet wroga robota po roku 1980 zawiadujących Polską, to byłoby nam dużo łatwiej dotrzeć do świadomości młodszego pokolenia.
A jak już zdecydowana większość młodych ludzi będzie mieć świadomość, co uczyniono z Polską - ich Ojczyzną, jaką przyszłość im zgotowano w kraju... neokolonialnym, to wówczas się obudzą. Chwycą za oręż i zrobią to, czego nam się nie udało zrobić. A dlaczego się nie udało? Odpowiedź na to pytanie jest tak obszerna, że można by napisać opasłą książkę. Może za rok, dwa... "szarpnę się" i zrobię
publikację na ten temat.   

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#348917

Brawo, Satyr! Jestem pewien, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne. Wiem, że od 10 kwietnia, rusza TV Republika i wiem, że mainstream już trzęsie portkami. Jeśli nie Ty, to ci młodzi, z którymi rozmawiasz, pojawią się tam i powtórzą, co słyszeli od Ciebie. Prędzej, czy póżniej - ja myślę, że prędzej. I za to - dzięki.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#348922

 Masz 100% racji. Ja również nie jestem już młody - jestem w piątej dekadzie życia i na pewno już nie ruszę na okopy. Także uświadamiam, gdzie mogę, ale co z tego, kiedy nawet ostatnio pokłóciłem się z moim byłym nauczycielem historii z podstawówki. Clou jego wywodu było jakby żywcem wycięte z TVN: "Oni nie są tacy źli, PiS wcale nie jest lepszy, co więcej - gorszy, bo to oszołomy i mohery..." I jak tu polemizować? Jak, przy całym szacunku dla nauczyciela, powiedzieć mu, że się myli? "Bo ja uważam inaczej? Bo mój 18-letni syn razem ze mną 29.09. ubiegłego roku w Warszawie skandował "jestem moherem!"? Bo oni rozkradli Polskę? Bo tańczą na smoleńskich trumnach? Czy Pan tego nie widzi?" Otóż właśnie szkopuł polega na tym, że ONI nie widzą! Albo nie chcą. Jak dzieci, które mają jedynie swój, niewysoki, punkt widzenia. To walka z wiatrakami, takie przekonywanie bez końca. Tu trzeba radykalnie. A ja z natury jestem radykalny. I teraz już zniecierpliwiony. Wkrótce mogę spojrzeć w oczy śmierci i nie ujrzeć WOLNEJ POLSKI. Tego najbardziej żal i tego zazdroszczę Kolumbom. Bo oni mieli wolność i za nią walczyli i ginęli, kiedy było trzeba. Ja dałem się nabrać w 89tym, a teraz wściekam się na to, i żal mi, i wstyd, i szkoda tego czasu, który upłynął. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348923

Ale nie tylko dlatego, że bylismy naiwni. Równiez dlatego, że tęsknota za wolnością była w nas tak głęboka, że chcielismy jej tu i teraz. muszę Cię zmartwić - albo pocieszyć: wiek nie zwalnia ze służby :) Polska nie pozwoliła nam odejść. Dużo ostatnio przebywam z Żołnierzami Niezłomymi. Jeden z nich, 80-latek, powiedział mi wprost "Nie możecie zrezygnować, macie u nas dług honorowy". I to jest prawda. Tak czy inaczej -pisząc, rozmawiając, składając się, maszerując, demonstrując, protestując - spłacamy dług. I co istotne - nie tylko przeszłym pokoleniom - tym co nadchodzą również. I o, nocne Polaków rozmowy... :)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348926

 tyle, że z karabinem biegać nie będę. Ale w potrzebie stanę, gdzie trzeba. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348927

Pozwólcie na jedną tylko uwagę. Patryk Jaki wprawdzie został posłem z listy PiS, ale od ponad roku jest w grupie odszczepieńców o nazwie Solidarna Polska.
Pozdrawiam ciepło
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348909

Nie ważne, Smoku! Ja po stokroć wolałbym, by zamiast niego, ktoś mógł usłyszeć ... choćby Ciebie, bo nie dałbyś plamy. Takich nam potrzeba. Ja się tego domagam. I co? Nie mam racji?
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#348913

z Niepoprawnych zaczęli przemawiać, to ludzie by się przy radioodbiorniach gromadzili i słuchali z uwagą i w napięciu, jak kiedyś Matysiaków :)))
A poważnie: masz rację - skarleliśmy jako Naród. To i reprezentację mamy mikrą - show, hucpa, żart zastapiły rozmowę i namysł. Bo wygrywa ten, kto na pierwszej stronie "SE". Ktoś formatu Marszałka pewnie nie dałby się zredukować do rozmiaru tycich polityczków. Ale dziś takich ludzi już chyba nie ma. A im kto mądrzejszy, tym dalej się trzyma od postpolitycznej parodii.
Mimo wszystko pozdrawiam z nadzieją
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348915

Piszesz Mohairze wyraźnie  -      

"Co tymczasem, serwuje mi mój ulubiony PIS? Żenadę! Kto wystawił chłoptasia ze słoikiem z pluskwą, która na naszych oczach zmienia się w karalucha z Brazylii?" 

- a potem mówisz, nieważne. Stawiasz zarzut PiSowi za występek owego PiSu zajadłego przeciwnika, przylepiasz mu łatę i to jest nieważne?

To nie jest nieważne ale nieładne.

A co do innych dyskutantów - dziwnie brzmi jak ktoś pisze, że jest w piątej dekadzie życia i już nie pora dla niego na walkę. To kto ma walczyć? Szczawiki 20 letnie, których ideały ograniczają się do kasy, fury i wypasionej komóry? 

A swoją drogą nie widzę, by Niepoprawni w tym roku mieli ochotę powtórzyć ubiegłoroczne okazałe zaznaczenie swej obecności w rocznicę 10.04. na Krakowskim. Bliżej niektórym do Zizu, który na żadną manifestację się nie wybiera, bo uważa to za nonsens? Lepiej młócić plewy i rozdawać razy Jarosławowi K.

To PO zadekretowało uroczystości 10 kwietnia jako uroczystości PiS-u i dziwię się, że tak wielu  /nawet Niepoprawnych/  to łyknęło.

Ja tam będę i to nie tylko dlatego, że jestem młodsza o kilka lat od owego czterdziestoparoletniego Niepoprawnego, ale dlatego, że uważam iż każdy z nas tam być powinien, bo to jedyna okazja do pokazania tej władzy, że nie wszyscy z ochotą  przyjęli postawę baranów prowadzonych na rzeź. 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#348938

Jesteś w tzw. mylnym błędzie, bo struktury PiS od tych najniższych po najwyższe ostro przygotowują się do Rocznicy. A że nie latają z tym do mediów i nie chwalą się, to tym lepiej, bo "życzliwych" i gotowych wszystko spieprzyć ci u nas nie brak.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349059

Dopiero dziś dostrzegłem Twój komentarz, więc dziś odpisuję.
Proszę, nie przeginaj! Kto komu teraz łatkę "życzliwych" i "gotowych wszystko spieprzyć" próbuje przypinać?
Jak wynika z Twojego wpisu aktywność najniższych i najwyższych struktur PiS jest Ci dobrze znana. To świetnie, bardzo się cieszę, ale nie próbuj mnie, proszę, przekonywać, że głęboka konspiracja i zostawianie pola dla zwykłej błazenady jest teraz najlepszą strategią. Jestem sympatykiem PiS. Dałem temu dowód we wszystkich głosowaniach i we wszystkich notkach, które tu umieszczam. Rozumiem, nie wszystkie są godne Twojej cennej uwagi, ale króciutki fragment chcę Ci dedykować:
"Nikt nie jest bez winy. Ja sam, od czasu do czasu, emocjom ulegam, a potem się wstydzę, że dla byle dowcipnej riposty, dla jakiegoś bon mot, zdarza mi się urazić ludzi, dla których dobro Polski jest równie drogie jak dla mnie. I za to przepraszam …"
Dobrze Ci życzę i nawet się cieszę, że mi tkwienie w tzw mylnym błędzie wytykasz, lecz wybacz - nie o mnie i nie o Ciebie tu chodzi. Darujmy sobie sarkazm - z niego dość łatwo korzystać ...
Pozdrawiam i jeszcze raz wyciągam rękę do zgody.

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#349212

 aby kandydować? Poparłbym bez wahania! Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348916

Nie próbuj się wymigiwać, Smoku! Jesteś nam ptrzebny :)))
Pzdrawiam i czekam.

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#348918

Konstytucja nie przewiduje biernego prawa wyborczego dla smoków.
A poza tym ja jestem zachowawczym konserwatystą i zwolennikiem monarchii :)) A co najważniejsze zbrzydziłem sobie politykę 20 lat temu i do tej pory mi nie przeszło- wręcz przeciwnie.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348921

 optowałbyś za Habsburgami, Wettynami czy może Bourbonami? A może jednak Czartoryscy lub Sanguszko? Odbudowa monarchii, jako stabilizatora władzy i gwaranta jej ciągłości nie byłaby może wcale takim złym pomysłem na obecne, kiepskie czasy w POlsce. Lepiej, by ludzie utożsamiali się z rodzimym monarchą, niż z pożałowania godnymi bronkiem, donkiem czy mirem...  :-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#348925

Jarosław I. Nie ufam "wysokim" rodom, są z natury kosmopolityczne. Najbardziej patriotyczna i pożyteczna była średnia szlachta. Ale to temat, który za mną chodzi od dawna - "klasa średnia". Monarchia elekcyjna ale z bardzo silną władzą monarchy - to coś, co dałoby stabilność i sprawność. Takie tam marzenia. Ale historia uczy nas wielu rzeczy, jedną z nich jest to, że niemal wszystko jest możliwe, a przyszłośc jest nieprzewidywalna. Chcesz rozbawić Pana Boga? Opowiedz Mu o swoich pewnych, długofalowych planach.
Pozdrowienia :)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348929

 to zapewne ród Gorynyczów jest wcale niepośledni...?  :-))) Pozdrawiam i idę spać, bo późno, a praca nie zając i właśnie nie ucieknie. Do jutra.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348932

Akurat wiem, że sobie żartujesz ;-)
Po drugie - wiem, że masz co innego do roboty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348930

rzeczywiście. Owszem, budowanie monarchii bywa niebezpieczne: można na przykład zostać zjedzonym przez myszy...
Ale Jarosław I... Czyż nie brzmi dobrze?
Wracam do roboty :)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348931

ooone:

Tak, tak, panie Gerwazy...

Tak, tak, panie Protazy...

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#348933

Masz racje,cały czas opluwają PIS,tu na NP,a jak się im zwróci uwagę,to mówią że to jest konstruktywna krytyka PIS,i mają inne POglądy.
Chcą obalać POlszewizm ale z kim,jak ciągle Jarosław to, Jarosław tamto ,byle tylko udupić,i tak PO woli wciskają jad,by rozbić naszą jedność,tak mozolnym trudem budowaną.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348947

To był poPiS niekompetencji.
Dureń, gryzipiórek, Biały kołnierzyk, który nigdy na wsi nie był (chyba, że w kurortach) i ani krowy, ani sowy, ani też karalucha nie widział, wchodzi na mównice w naszym imieniu i karalucha prezentuje jako pluskwę.
DUREŃ, DUREŃ, DUREŃ,
A do tego Władysława Gomułkę myli z jakimś Bronisławem (chyba) Gomułką.
ŻENADA, ŻENADA, ŻENADA.
Jak zaufać takim ludziom, jak powierzyć tej niewyedukowanej hołocie Polskę ?
Rzygać się chce na ten PiS.

10 dla autora. Wreszcie łuski niektórym opadają.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348944

Co tymczasem, serwuje mi mój ulubiony PIS? Żenadę! Kto wystawił chłoptasia ze słoikiem z pluskwą, która na naszych oczach zmienia się w karalucha z Brazylii? Kto na to pozwolił?!!!
-------------------------------------------------
O czym Ty piszesz człowieku?! Jaki PiS? Toż to członek SP!
Czy to był chłoptaś? Potraktowałeś młodego człowieka, człowieka który KONKRETNYMI zarzutami rozjeżdżał pizdrygałka w roli ministra(sic!) z PO, jak poseł (niestety nadal) Niesiołowski. Czy każdy człowiek (poseł) musi posiadać wiedzę na wszystkie tematy? Założę się o cokolwiek, że byłbym, w stanie Tego kapusia Niesioła rozłożyć na łopatki w swojej branży. Ty zapewne mnie w swojej i tak dalej. Pluskwa, karakon czy karaluch...jakie to ma znaczenie gdy mówimy o czystości. Czy robi Tobie różnicę czyja kupa leży na chodniku? Czy czyjakolwiek kupa powinna tam leżeć? I na koniec: do kogo skierowałeś pytanie KTO NA TO POZWOLIŁ? Czy aby nie do Kaczyńskiego? Uderz się w piersi - ta notka Ci nie wyszła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348948

Co mam zrobić? Jak mogę sam sobie postawić jedynkę :(((
... ale błagam: nie pytaj mnie już więcej o kupę na chodniku
:)))
Kajam się i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#348950

Widzisz teraz,niewinna pomyłka,a trutnie lecą na PIS,jak do miodu.
Ja też będę w Warszawie,to się może spotkamy.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348954

Marku - o to chodzi. Nie podaję z nicka, ale i tak wszyscy wiedzą kto z kim i do jakiej muzyki tańczy. Każda okazja dla nich jest dobra by dopierd...napieprzać na PiS. Aha. Nie przyjmuję zarzutów o zauroczeniu PiS`em. Ja w tej partii również widzę pewne zaniedbania. Jednak dla mnie drogowskazem kogo należy popierać, jest nagonka mafii. ONI doskonale wiedzą kto im zagraża, stąd pytanie, które ugrupowanie jest solą w oku mafiozów?

Vote up!
0
Vote down!
0
#348956

Dokładnie tak jak piszesz,ja też tak uważam

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348997

...Mohairze, zapytałeś :
//Co mam zrobić? Jak mogę sam sobie postawić jedynkę ? //
......................
możesz, możesz:-)) Masz taką możliwość -
oflaguj się sam, wylej cały zapas czerwonej farby :-)))
Oczywiście wiesz ,że żartuję ?!!
......................
Wysyłam 10*, bo to naprawdę dobry wpis.
Jest tam kilka cennych przemyśleń.
Natomiast ja, w przeciwieństwie do Ciebie, mam nadzieję,że
nasze Państwo nie zamieni się w ruinę, natomiast liczę,że szlag trafi ten Nierząd.
Będę rad, jeśli Panów spotkam, 10 kwietnia 2013 AD
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348960

spotkać wielu Niepoprawnych 10.04. Warto chyba tego dnia być razem, właśnie w gronie Niepoprawnych!

Pozdrawiam serdecznie, z "10" dla autora!
_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348986

.... witaj Kocie.
Sorry za moje faux-pas.
Oczywiście,.... mam nadzieję - spotkać również - Nasze, Niepoprawne Panie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#349005

Może wystarczyłoby zwyczajnie przeprosić i sprostować swój błąd w notce, bo nie wszyscy czytają komentarze.
Notce by to nie zaszkodziło, bo jest dobra, myślę, że Autorowi też, a "tańczący" nie musiałby wtedy "rzygać".
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348972

O kupach na chodniku i trawniku wie sporo taki jeden co to psa wyprowadza pod ambasadę i jak sam dumnie (sic) zaznaczył kupy nie sprząta.

Tak. To bardzo ważne czyja to kupa. Po kupie można poznać kto ją zostawił a także dowiedzieć się innych "ciekawych" rzeczy, choćby to czym się karmi............ten piesek.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348995

A wiesz chociaż, o której ambasadzie mowa ?
Bo tam jest jedna konkretna pod którą trzeba i należy, a i na trzech okalających ulicach warto to robić.

Domyślam się, że wspomniany pan wolałby złożyć swoje wyrazy za pomocą choćby moździerza i to kilka razy z rzędu z lekką korektą kierunku co wyraz, ale co zrobić ?

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#349009

Chodzi o ambasadę Federacji Rosyjskiej.
Niedawno radziłem temu panu, żeby przestał psem się wyręczać , lecz poszedł na całość i kupił sobie hipopotama lub dwa wielbłądy i oprowadzał je po skwerku w pobliżu ambasady.
Nic by nie zaszkodziło również, żeby czasami sam przykucnął przy bramie wejściowej i postawił klocka wraz z wielbłądem............a strażnika poprosił o papier.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349017

[quote=tańczący z widłami]Chodzi o ambasadę Federacji Rosyjskiej.[/quote]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#349103

... no witaj.
Wspomniany przez Ciebie Pan, chyba wziął sobie na dzisiaj
day off ?!!
Ale lepiej nie wywołuj wilka z lasu. Jego pies, zna się na ludziach :-)))
Lepiej nie podchodż do tej ambasady...
Adam już wyjaśnił ...pod tą ambasadą, psich kup się nie sprząta.
Wspomniany Pan mieszka w dzielnicy, gdzie jest kilka Ambasad,
a ten jego czworonożny mądrala, sra tylko pod tą jedną...
pozdrawiam,
Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#349021

Co Wy wszyscy z tym gladiatorem, bo i nazwy "retiarius" używano.

Jeśli już, to furcatus (furca, -ae - widły).

Gladiator to był z trójzębem. I nie do tańca mu było, bo miał poważniejsze sprawy na głowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349073

Przecież ten ma na głowie bardzo poważne sprawy. Całą Polskę i wszystkich Polaków, którzy albo śpią, albo są omamieni... ;-). Robić za last standing man to jest bardzo, bardzo poważna sprawa. Tego się nie da z widłami, tu musi być ten tri... ;-)!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#349076

Musi... Ale nie jest, nie moja wina.
Tymczasem:

Co musi, a nie jest, nie pisze się w rejestr :-))

Pewnie z tej powagi misji, wagi spraw - żeby było ekonomicznie i ergonomicznie, stosowany schemat jest ten sam, no w paru wariantach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349080

...pytasz dlaczego Gladiator ? może dlatego, że Retiarius
walczył trójzębem i mógł to robić z gracją, prawie tańcząc :-))
Ale coś "misie" wydaje, że oczekujesz dokładniejszej odpowiedzi ?
Jestem facetem pełnym wiary w człowieka.
Pamiętam *Tańczącego* z okresu 2010 - 2013 AD.
Kiedyś pisał znakomite komentarze. Czułem, że jesteśmy po tej samej stronie "barykady".
Nie wiem co się stało, że tak diametralnie zmienił "tonację".
Cały czas mam nadzieję, że sam to powie.
Ja napewno nie będę robił wiwisekcji.
pozdrawiam,
...da capo all fine, zacna Proxenio,
Marek
ps.
....wybacz za lapidarność...więcej napiszę na Twoim blogu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349088

gość z drogi

nie chciałam   tego pisać,ale ON wtedy naprawdę był inny :)

nawet ucieszyłam się ,gdy przyszedł na niepoprawnych :)

serdeczności :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349104

Nie gniewajcie się, ale czytając Was jestem lekko zażenowana. Piszę dlatego, że Was lubię i szanuję, w przeciwnym razie machnęłabym ręką albo zapytałabym, czy przy takim wzruszeniu aby nie pożyczyć Wam chusteczki.
Ja znam Widłowego szkodzącego, jak mało kto. Inne trolle, z którymi polemizujemy, mogą się przy nim schować.
I dla mnie to jest istotne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349112

[quote=proxenia]Nie gniewajcie się, ale czytając Was jestem lekko zażenowana. Piszę dlatego, że Was lubię i szanuję, w przeciwnym razie machnęłabym ręką albo zapytałabym, czy przy takim wzruszeniu aby nie pożyczyć Wam chusteczki.
Ja znam Widłowego szkodzącego, jak mało kto.[/quote]

Ale mówisz o teraz czy dawniejszych czasach ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#349118

Mówię o tym, co obserwuję od jakiegoś, dłuższego czasu. Co mnie obchodzi, jaki on był w prehistorii.
Mało to jest takich przypadków, że ktoś był kiedyś inny, a teraz inny? Są takie, i to powszechnie znane, nawet tutaj czasem przytaczane. Też się nad nimi roztkliwiamy? Oceniamy efekt końcowy, to, co jest teraz.

Zdumiewa mnie, że facet wypisuje rzeczy niemal nienawistne pod adresem PiS i Kaczyńskich, bardzo szkodliwe, innych komentarzy niemal nie zamieszcza (chyba że teraz zacznie), a my jak oczadziali chocholą muzyczką - innym dajemy popalić, a jego wpisy potulnie przyjmujemy do wiadomości i jeszcze czule do niego przemawiamy.
I my chcemy, żeby Polacy się obudzili z chocholego, bezwolnego tańca? A my sami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#349119

Dziękuję Państwu za zainteresowania moją skromną osobą (w sytuacji, gdy są dużo ważniejsze sprawy do omówienia) i podjętą przez Was próbę wyjaśnienie mojej częściowej zmiany poglądów i retoryki.
Pragnę wyjaśnić, że jeszcze mnie nikt nie zapuszkował (co za troska, dziękuję Gościu) i poglądy wyraża ta sama osoba, która wyrażała je 3 lata temu.
Do Niepoprawnych przyszedłem prawie 3 lata temu, kiedy mój Prezydent został zamordowany, z czystej potrzeby serca, z wewnętrznej potrzeby bycia z osobami, która jak ja przeżyły traumę zamachu i po której nie całkiem mogłem się odnaleźć.
Chciałem być i rozmawiać z osobami, które myślą podobnie, czują podobnie, mają podobne poglądy a ich celem jest dobro i wolność Polski.
Przez 3 lata sporo się zmieniło. Dojrzałem, obudziłem się, przestałem być ślepym wyznawcą PiS.
Przeanalizowałem dawną i obecną działalność partii opozycyjnej i dostrzegłem wiele błędów, zaniechać, niektórych graniczących wręcz ze zdrada interesów Polski.
Nie będę ich wymieniał, bo szkoda czasu, każdy trzeźwo myślący obywatel potrafi je sobie przypomnieć i odpowiednio ocenić.
Mam szczególny sentyment do śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prawie nie zdarza się, abym Go krytykował, czego nie mogę powiedzieć o Jarosławie (silny w partii, słaby na zewnątrz).
Nigdy nie zrozumiem Kaczyńskich, dlaczego pozwolili mediom na siebie pluć, poniżać, obrażać i obśmiewać. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nie przeprowadzili lustracji. Nigdy nie zrozumiem dlaczego oddali władzę.
Zrozumiałem ponadto, że PiS sam nigdy nie wygra. Nigdy nie będą mieli większości w sejmie (a do tego ten brak koalicyjności) i zawsze pozostaną wiecznie przegranymi opozycjonistami a my razem z nimi.
Chcę wolnej, niepodległej Polski. A tego PiS mi nie zapewni..............marszami i deklaracjami : zwyciężymy.

Mieli Kaczyńscy złoty róg, został im się jeno ....smród.

To tyle w skrócie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349143

Młode karaczana(karalucha) brazylijskiego jest prawie nie do odróżnienia od pluskwy.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#348975

Oczywiście, że opozycja potrzebuje ludzi czynu, ale nie można narażać jedynego wodza na represję. Zawsze obok, powinna być niezależna organizacja wspierająca czynem, a to już zależy od nas? Jak zawsze, jest wielu prowokatorów, którzy wzywają JK do czynu, czasami daje się wciągać i dostaje baty. Nie wolno nam na to pozwolić, JK musi czekać cały i zdrowy, aż przyjdzie mu zmierzyć się z tą bandą zaprzańców, ale to my, ludzie bez twarzy, tzw. masa, społeczeństwo, rzesze bezimiennych ludzi na ulicach, musimy wszystko przygotować, za każdą cenę? Społeczeństwo, zdecydowane na wszystko, protestujące na ulicach, to jest siła, której boi się każdy dyktator, niezależnie kto za nim stoi, bo ta masa może dokonać czynów bohaterskich? Ale po każdym zwycięstwie potrzebni, są przywódcy i zaplecze, które będzie zdolne realizować zmiany? Nie możemy pozwolić, by po zwycięstwie, było tak jak w 89r. że inicjatywę przejęli, zakamuflowani śmiertelni wrogowie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#348982

gość z drogi

ad rem Młody człowiek z PISu...już wyjaśnione...Młody ,Tak ale nie z PISu...

i mimo,że nie z mojej "grupy"

to Młody i dzielny...i nie o karaluchy tu idzie,lecz o FAKTY.

a Młody dobrze sobie  z  nimi poradził...a

że nie dopisała frekwencja ,to już inna sprawa...nawet ciemności sejmowe GO nie wybiły z rytmu...życzę Mu powodzenia i szkoda tylko,że zmylił krok wstępując do SP...ale jest Młody i może jeszcze się przydać...na pewno lepszy niż czerwona marynarka uciekinierka z PISu...

co do pracy w terenie ...to mając takich jak nasi wykładowcy.. piszący na tej stronie.,jestem pełna optymizmu...ich praca nie pójdzie na marne...i to jest pewnik...

pisząc tu ,

piszemy w realu nadal nasze życiorysy....każdy na swój sposób...my np w pracy "gnębimy "załogę na okrągło prasówkami...a teraz włączoną telewizją internetową 

na biurkach zawsze obecna jest "Nasza Polska" GPC ,,czy gazeta nowa Sieci...

lubię ich obserwować ,gdy słuchając prawd o Smoleńsku ...mierzą się z wypaloną w umysłach wiedzą z telewizorni...

naprawiamy te umysły jak umiemy...czy udało się ludzi zmienić,nie wiem,ale jedno jest pewne, zasialiśmy ziarno niepokoju i zwątpienia...że to co mówi tvn24 wcale nie jest takie prawdziwe...a owsik wcale nie jest zbawcą Narodu...:)

czy żal mi zmarnowanej szansy  po 1989 roku...? nie, bo już wtedy byłam bardzo krytyczna...a szczególnie...gdy towarzystwo zaczęło kroić ten nasz POLSKI Tort...

Dlaczego to wszystko piszę ? > ano dlatego,że wierzę w Polskę i wierzę w Jej naprawę...

serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich,którym dobro  Polski leży na sercu...

Serdeczności dla tych,którzy spotkają się w Warszawie....:)

będę z Wami sercem i duszą,ale nie fizycznie,niestety zdrowie nie pozwala...ale moje Miasto będzie, już się Przyjaciele zbierają,już autobusy szykują...:)

10 dla Autora za Apel 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349006

... mało znam, tak szlachetnych Serc jak Twoje.
Będziesz z nami meta/fizycznie.
Wielu z Nas Niepoprawnych, wie jak bardzo, jest Ci bliska prawda.
Dlatego, proszę Twoje dobre myśli będą obecne w Warszawie
10;kwietnia;2013 AD.
pozdrawiam,
Dobrego, spokojnego Czasu - życzę,
Marek Sosabowski
pps.
.....Ukłony dla Twoich Bliskich , a Ty, dbaj o Zdrowie !

Vote up!
0
Vote down!
0
#349011

gość z drogi

i w moim imieniu ,za co z góry serdecznie dziękuję... :)

Dobrego,spokojnego Czasu :)

zawsze jestem z Wami ,czyli tymi chorymi na Polskę :)

serdeczności...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349025

gość z drogi

sercem :) i modlitwą,byście bezpiecznie wrócili do Domów...Mój dyżur przy klawiaturze,to już trzeci dyżur...z Wami :)

serdeczności...:)

PS 

LOS podarował nam Siebie i wielki TO dar  :)

powodzenia drodzy  Polki i Polacy ...powodzenia w wiośnie tego roku...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349045

gość z drogi

sercem :) i modlitwą,byście bezpiecznie wrócili do Domów...Mój dyżur przy klawiaturze,to już trzeci dyżur...z Wami :)

serdeczności...:)

PS 

LOS podarował nam NAS i wielki TO dar  :)

powodzenia drodzy  Polki i Polacy ...powodzenia w wiośnie tego roku...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349049

obecnego systemu z wszelkimi jego odnogami.Jak powiedział Cejrowski "...wszyscy won,won...".Przeprowadzenie tego w sposób pokojowy to przekonanie większości o słuszności w/w idei,tak by głosowano na uczciwych ludzi i to pod warunkiem,że wybory będą na naszych serwerach.Druga możliwość wykracza poza demokratyczne standardy i lepiej,aby się nigdy nie musiała spełniać.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#349001

gość z drogi

usunąć...

wybory....TAK,ale bardzo,bardzo zdyscyplinowane i pod nasza kontrolą...ale co zrobić z takimi ,jak u mnie wyborcami,którzy mimo podeszłego wieku dzielnie maszerują do urn i głosują na SLD a jak chwilowo nie ma SLD to PO...i nic i nikt ich

nie zmieni,

no może jedno, się zmieniło,że przestali podkładać szmatę na metry,bo była za darmo...i że zaczęli czytać "moje gazety",bo też za darmo a w GPC jest nawet i program telewizyjny...

ale nie zmienieni wciąż marzą o PRL,a jak już nie da się go reaktywować,to o PO ,bo tacy ładni,eleganccy  i ładnie mówią...acha i jeszcze wykształceni...:(

a ich Wnukowie ,i Wnuczki ?

nie ma ich ,bo są na wyspach...,

ale to nie znaczy,że się poddamy...:)

co do rozlewu krwi,zachowaj nas Boże ,bo wtedy giną najszlachetniejsi ,a pięknoduchy  które wyrosną na ich grobach,sięgną kolejny raz po władze...

TAK już było...groby naszych Przyjaciół porosła trawa ,a różne TW w w rządach....

serd pozdrowienia

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349019

Szybkiego powrotu do zdrowia,może dobry Pan Bóg pozwoli się kiedyś spotkać,i porozmawiać w tak zacnym gronie.
Jadę do Warszawy by naładować akumulatory,bo tego co tam przeżyłem duchowo w 2011,2012r,nie da się opisać słowami,serce waliło jak młotem o beton z radości,że tysiące takich jak ja,przyjechało upomnieć się o prawdę,którą te hieny zawłaszczyli,oraz o leprze jutro,dla nas,i dla naszych dzieci.

Serdecznie pozdrawiam,szybkiego powrotu do zdrowia,
i dziękuje za modlitwę za nas.

Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#349065

gość z drogi

ja mam wrażenie,ze nie raz spotykaliśmy się na tych naszych polskich drogach,mimo

że tylko w wirtualnym świecie :)

serdeczności...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349106

Właśnie... tę atmosferę, te "serce roście" odczuwam i ja dzięki takiemu przekazowi jak Twój ! I będę z Tobą, ze wszystkimi, również i tego 10-tego kwietnia, tam na warszawskich ulicach pod łopotem biało-czerwonych skrzydeł naszego orła.
Ja tam "jestem" co miesiąc choć palę światełko będąc daleko od tych miejsc i tych tłumów... W miesięcznym programie zajęć wciąż tak kombinuję, tak lawiruję by tego 10-tego dnia każdego miesiąca być w domu choć po południu i wieczór i "być" - na Krakowskim, w Archikatedrze, potem na Marszu Pamięci. To "być" tam wtedy, choć w tak ułomnej formie, symbolicznej, to dla mnie to samo co Ty nazwałeś "ładowaniem akumulatorów". Bo to jest właśnie tak - zobaczyć, poczuć się wśród jednakowo czujących, jednakowo myślących. To jest wspólnota, którą tak wielu dziś opluwa. Bo jaką wspólnotę - z kim, z czym - czuje tych "tak wielu" ? Z tymi, którzy ich nakręcają z najwyższych szczebli władzy państwowej ? Kłamców i kombinatorów ? To jest "wspólnota" ? A co to za wspólnota gdy jeden z drugim z tego towarzystwa myśli tylko o tym by jak najdłużej jak najbliżej trzymać ryj przy korycie ? I jak zajdzie potrzeba to "sąsiada" po korycie utopi w kropli wody zamiast podać rękę. Nie w łyżce... w kropli wody, i pomyśli gdy ten przestanie wierzgać - "no wreszcie, nie będzie mi zżerał mojego". I pójdzie do domu z poczuciem "dobrze spełnionego obowiązku".
Marku - w kilku słowach zawarłeś wszystko to czego potrzebuje dusza tych rzuconych przez życie gdzieś poza Polskę.
Wiesz - właśnie "doładowałeś" mój akumulatorek. Potężnie. Tymi kilkoma słowami...
Jak już będziesz w Warszawie to taka nieskromna prośba - zapal i ode mnie znicz na Krakowskim. Albo zapalając swój - dołącz do swych intencji i moje. I tych wszystkich, którzy 10-tego nie będą mogli być w Warszawie.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#349124

Wysłałem ci wiadomość na priw,jak dojdzie to odpisz.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#349138

gość z drogi

wzruszyłaś mnie...gdy palę świeczkę każdego 10 ,zawsze myślę o Tobie i o tych,co daleko od Ojczyzny...

Teraz kupiłam taka elektryczna,bo mąż się zbuntował i powiedział,ze nie bedzie pilnował Domu od pożaru... :)zawsze mówi,że podpalę firany,a  od nich -dom..ale co tam...ja i tak zapalę moją woskową -dodatkowo ,w Naszym wspólnym imieniu :)

a pan Marek jak GO znam pomodli się również i w naszym imieniu,naszym,czyli tych,którzy tylko sercem będą w Warszawie...:)

wieczorne serdeczności Contesso :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349145

Pisz mi Marek,a nie pan, tak jest swojsko i ja tak lubię,wtedy jedność jest mocniejsza.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#349162

gość z drogi
dzięki za serdeczności :)
pozdrowienia Niedzielne...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349208

Marek Sawicki zapali w naszym imieniu światełka ! I będą to światełka serdeczne i prawdziwe !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#349168

gość z drogi

za chwilę Trzecia rocznica,dzisiaj w Niedzielny czas zapalimy z moimi Budrysami znicze pod naszym katynskim pomnikiem,pomnikiem symbolizującym  ofiary Katynia,Charkowa,Miednoje...Trzech Żołnierzy w rogatywkach,skrępowanych drutem kolczastym...

co miesiąc spotykamy sie TU na wspólną modlitwę i palenie zniczy,zawsze zapalając mój,zapalam również znicz od Poznania,od pana Michała...dzisiaj zapalimy i w Waszym imieniu...:)

Dzisiaj mamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego...wieć niech te znicze od Nas palą się na cześc,tych,co 'odlecieli Lotem 154-M na zawsze,prosto do niebieskich bram :)

serdecznosci :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349214

Myślę, że się doczekasz i TY i ja i wszyscy Polacy, którym dobro Polski leży na sercu.
A problem o którym piszesz z tym młodym posłem... W krajach o utrwalonej demokracji, takie rozłamy w partiach jakie mają miejsce u nas, są rzadkością. To śmierć polityczna. Żadne SP nie miała by racji bytu. To jest okłamanie wyborców, głosowali na posła z ramienia PiS, a on okazuje się za jakiś czas posłem nowej partyjki, kanapowej,kogo on reprezentuje?
Inna sprawa drwią z niego Tuski, Nowaki, Sikorski. Na sali sejmowej są ludzie, których tam nigdy nie powinno być.
Jaki kraj (oprócz demoludów) ma osobę rządzącą krajem, której dziadek był najeźdzcą na ten kraj? Jaki kraj ma połowę posłów byłych i obecnych agentów, TW, działaczy jednego z najbardziej ludobójczych systemów.
Mamy dzięki doradcom Solidarności to co mamy. Mamy dzięki Wałęsie bandę WSIoków, którzy dalej rządzą Polską i dyrygują niby posłami, a tym samym niby rządem.
Mamy jakieś chore ciekawostki typu Europa+. Co to jest w ogóle. Co Kwaśniewski i ten od całowania lotnisk mają jeszcze do powiedzenia Polakom. I na dodatek Palikot. Dlaczego nikt im się nie dobiera do "kupra" a jest za co przecież.
Dlaczego Tusk jeszcze rządzi, już dawno powinien być na ławie oskarżonych. Czyż nie?
Za gospodarkę, za służbę zdrowia, za smoleńsk - za rozłożenie obronności kraju, za to że panoszą się u nas wszystkie wywiady świata oprócz naszego, za OFE, za ZUS, za bezrobotnych, za emigrację, no za wszystko, za co się nie weźmie może stanąć przed TS. Ale on przecież nic nie wie.
Czyż nie?
Ale w Twoim wpisie widzę jedno, to co jest także we mnie, oburzenie narasta. I ono pęknie jak wrzód, dla Tuska to będzie "zapalenie otrzewnej", a z tego nie zawsze się wychodzi obronną ręką.

Pozdrawiam(10)
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#349095

gość z drogi

wątrobie....co społeczeństwo,które pozwala się okradać i ośmieszać...

ot przypomina mi się Wesele Wyspiańskiego i taniec chochołów...

 i te słowa Jaśka ze sceny 36

"Już świtanie,już świtanie -

tu trza bydłu paszę nieść,

/.../

jakże ja se rade dam,

oni we śnie - ja ino sam -

/.../"

pozdrowienia...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349110

gość z drogi

pozdrowienia :) i serdeczności dla Domu :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349117

Dość żartów. Istotnie, ale również beze mnie... w realu jestem ograniczona :-(
Bardzo ładna dyskusja, szkoda mi było nie dołączyć :-)
Dodam, że na pewno młodzi nas czytają. Wiem, ponieważ kilka osób znam. Zapoznałam się w kościele i dałam im adres do NP, spotykamy się i rozmawiamy.

*****************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#349121

gość z drogi

będziemy Ich wspierać naszymi modlitwami...:)

serdeczności CiocioBabciu...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#349147