Przepraszam, leci z nami jakiś idiota?

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

Są takie dni kiedy nie można milczeć. Choćby nie wiem jak zniesmaczony „przeciętny Polak”, za którego się przecież uważam, nie może machnąć ręką, ani - tym bardziej - rąk załamywać bezradnie.

To, co się odgrywa na naszych oczach, powinno przejść do annałów historii politycznej jako wzór skundlenia elit i hańby podległych im mediów. Mam bardzo pokorną prośbę: zapamiętajcie, kochani, co oni chcieli nam zrobić w ostatnich dniach listopada anno domini 2013 …

Oczywiście rozumiem, że wchodzimy w fazę „być albo nie być” dla kilkudziesięciu, może kilkuset kolesiów i kilku lub kilkunastu tysięcy ich przerażonych fagasów. Suchi się przecież nie może składać z samych wodorostów, a i wakacje na Malediwach trudno zastąpić trzymiesięcznym aresztem, zwłaszcza gdy sprawy są rozwojowe …

Mam ich gdzieś. Wiem, że nie wszystkich wsadzą, bo „honorowe dymisje” niektórym uratują tyłki, a nam zostanie tylko satysfakcja, że „ludzie honoru” dołączą do nominowanego przez Michnika na „człowieka honoru” osobnika , o którym każdy porządny Polak nie może myśleć inaczej niż o ostatnim łajdaku.

Mnie chodzi o nas. Za kogo oni nas mają? Za ostatnich idiotów? Jeszcze kilka „newsów” o pośle Hofmanie, który pożyczki, którą spłacił, nie zgłosił do US, i który powinien podatek od niej odprowadzić w kwocie, którą nawet ja bym mógł jednym kliknięciem uregulować i ciemny naród uwierzy, że to to samo, co półtora miliarda, które nam ci złodzieje ukradli?

Jeszcze chwila, a słowo „korupcja” stanie się synonimem poczciwych żarcików, uprawianych przez fajnych chłopaków i fajne dziewczyny z PO, którym nie znający się na żartach szef CBA śmiał popsuć zabawę.

Patrzę i oczom nie wierzę. Oni chcą nam wmówić, że wszystko jest OK, bo państwo działa. To przecież tak, mniej więcej, jakby po skoku stulecia dać order ochroniarzowi, który zameldował, że kasa pusta, ale złodziejom należą się brawa, bo oni ochroniarzowi płacą za ochronę.

Do urn rodacy! Głosujmy na złodziei! Oni kradną, ale ochrona czuwa.
Po co nam ochroniarze, gdyby nikt nie kradł?
Wiecie teraz za co płacie podatki?

Ja wiem: ktoś płaci, aby kraść mógł ktoś ...

Brak głosów

Komentarze

na wodę, fotomontaż ? Taka "katastrofa kontrolowana" ? Tusk to znany intrygant i to może być jego ustawka ? Gdy pisałam w swojej ostatniej notce o rekonstrukcji wizerunku premiera to już wtedy coś mi nie grało bo tak popatrzeć na spokojnie to na byłym szefie CBA, Kamińskim, do dziś psy wieszają, na rządzie PiS też, a tu co mamy - obecny szef CBA wypowiada się swobodnie w różnych mediach, wsadza do pudła ludzi platformy i jeszcze go płemieł chwali... No nie grało mi to i nie gra do tej pory. Ciągle mam wrażenie, że rzucił na pożarcie Nowaka i paru leszczy żeby rekiny dalej żarły w spokojności. A Tusk w blasku chwały jak to on walczy z korupcją, przyzwoity, uczciwy facet itd. będzie wypinał dumnie klatę, że zbawił Polskę od korupcji.
Właśnie takiego wizerunku na gwałt Tusk potrzebuje i chyba jednak mamy kolejną ustawkę.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#391773

Być może masz rację. Przychodzi mi do głowy cytat z wypowiedzi znajomej Kanadyjki, którą kelner chciał orżnąć na rachunku: "I don't like being fucked without kissing".
Mnie nawet te ich "całusy" brzydzą ...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#391775

Całość tego komentarza contessy jakoś mi bardzo pasuje do tego, co widzę i o czym słyszę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#391851

W uzupełnieniu do notki - wpadlo mi w oko, że z zatrzymanych pierwszych 18 osób było 3 urzędników i 15 reprezentantów firm informatycznych. Nie wiem jak jest dalej, bo teraz to podobno 38 osób zatrzymanych, ale pewnie lawina zmiecie nie tych co by się wydawało.

 

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#391925

Pozwolę sobie odpowiedzieć na tytułowe pytanie:

Tak, Mohairze, leci z nami cała masa idiotów ;-)!

Pozdrawiam

PS. Obok 100 tys. posła Hofmana mamy znacznie większą aferę. "Agent Tomek" rozbił podobno Porsche, warte nawet podobno 600 tys. :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#391815

Oburzenie obecną sytuacją podzielam. Przytoczone stwierdzenie: "...ktoś płaci, aby kraść mógł ktoś ..."
jest aktualne w Polsce od narodzin peerelu. A czymże jest "projekt PO" jak nie neopeerelem? Może to i dziwne ale, jak dotąd, kariery robili ludzie mający Polskę gdzieś tak - powiedzmy medycznie - w okolicy końca kręgosłupa, lub bardziej literacko (K. Makuszyński) - w miejscu gdzie plecy swą szlachetną nazwę tracą. Dla walczących o Polskę, dla patriotów, zazwyczaj musi wystarczyć brzozowy krzyż. Dla ich katów - krzyż tzw. chlebowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#391825

"zapamiętajcie, kochani, co oni chcieli nam zrobić w ostatnich dniach listopada anno domini 2013 …"..."półtora miliarda, które nam ci złodzieje ukradli?"


Przede wszystkim robią nam to od 1989 r., inne nazwy, twarze i partie.

I nie głupie  półtora miliarda, to należy już liczyć w setkach miliardów rozkradzionego i zmarnowanego majątku.

Zrozumcie wreszcie - Tusk - to ojciec chrzestny obecnego układu. Nie ważne, czy pociąga za sznureczki pani Merkel z układu Stasi, czy inny mafioso, na tamto wpływu nie mamy. Ale tu i teraz?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#391901