Zapłacą za matoła?

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Czterech kibiców Jagiellonii Białystok nie uniknie kary za wykrzykiwanie hasła "Donald matole, Twój rząd obalą kibole". Sąd Rejonowy w Białymstoku zadecydował, iż mandaty zostały wydane zgodnie z prawem i jako takie muszą zostać zapłacone. Warto jednak przypomnieć, że wcale nie oznacza to słuszności wystawienia mandatu. W odrębnym postępowaniu kibice będą bowiem walczyć o anulowanie kary, która ich zdaniem jest zdecydowanie niesprawiedliwa.

Link do newsa: http://www.zpierwszejpilki.com.pl/dzial-kibica/newsy/zaplaca-za-matola/1/269/

Kibice dostali mandaty podczas manifestacji przeciw zamykaniu ich trybuny "ze względów bezpieczeństwa". Pod Urzędem Wojewódzkim zachowywali się spokojnie, lecz wykrzykiwali hasła, które przez niektórych zostały uznane za obraźliwe. Policja zinterpretowała legendarnego już "matoła" jako obrazę najwyższych organów państwowych. Przez długi czas trwała żarliwa dyskusja, czy tego typu nadpobudliwość i nadwrażliwość nie jest politycznie zaplanowanym ruchem mającym na celu zniechęcenie kibiców do dalszych protestów, sąd jednak rozstrzygnął sprawę na korzyść policji i władz.

Według kibiców policja zmusiła ich do przyjęcia mandatów, lecz sąd dał wiarę zeznaniom drugiej strony. - Mandat ukarany osobiście przyjął będąc pouczonym o możliwości jego nieprzyjęcia – powiedziała asp. Anna Olchowik-Urban z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Decyzja sądu oznacza, że kibice będą musieli zapłacić mandaty. Nie zmienia to faktu, iż wciąż mogą walczyć o anulowanie kary, która jest niewspółmierna do wagi zarzucanego im czynu. Niestety w dzisiejszych czasach trudno się spodziewać, by sąd anulował 500-złotowe za tak karygodne zachowanie jak skandowanie "Donald matole". Na szczęście zdecydowana akcja policji zwróciła uwagę na problem, a sami kibice zreflektowali się i zaprzestali haniebnych okrzyków. Teraz skandują o tym, iż Donald posiada Tolę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Żeby nie mogli pozwać do sądu nikogo za matolstwo wiadomo kogo mam propozycję dla szanownych panów KIBOLI,(też tak będę skandował). Cytuję ''Zgredzik matole twoją zgraję obalą PANOWIE KIBOLE.Zaręczam że wszyscy będą doskonale zorientowani.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#169302

Policjanci i straż wiejska,niczym się nie różnią od tych za komuny.

Teraz dopiero urośli w siłę,bo mogą walić pałami i karać.

Poczuli przyzwolenie od nierządu polszewii i dostali wiatru w żagle.

--------------------------------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#169312

Gawronski Rafzen
Dzieci ZOMO są bardziej szurnięte cywilizacyjnie jak ich krwawi rodzice znający pałę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#169328

maciek z warszawy

Jestem nieco zdziwiony, że to wołający "Donald matole ..." zostali ukarani mandatami. Całe hasło nie pozwala na jednoznaczną identyfikację matoła. To policja i jej szefowie (nie mówiąc o tym który karząc karać wołających przyznał się że jest matołem) to jednoznacznie zidentyfikowali i wybrali z dziesiątków tysięcy a może setek tysięcy Donaldów, że tym matołem nad matołami musi być Tusk. I to oni powinni ponieść karę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

maciek z warszawy

#169387