Kim jesteśmy?

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Inaugurujący wpis powinien być wyjątkowy - nieprzypadkowo więc zwlekaliśmy z nim aż do dziś. Dziś bowiem w naszym serwisie utworzyliśmy specjalny Dział Kibica ostatecznie zwracając się mocno w stronę obiektywnych, niezależnych i niepoprawnych politycznie mediów. Choć "poprawność" i "salonowość" cechuje przede wszystkim dziennikarzy zajmujących się polityką oraz problemami społecznymi, posłuszeństwo wobec z góry przyjętej linii dotyka także portali sportowych.

Zrywamy z takim podejściem. Zrywamy z milczeniem na temat pozytywnych akcji kibiców, zrywamy z ich szykanowaniem po wpadkach, jakich przecież uniknąć się nie da. Tak jak niepoprawni prawicowy publicyści obnażają prawdę o politycznych gierkach, tak i my chcemy pokazać szczery i autentyczny obraz widowiska sportowego w naszym kraju, widowiska, którego częścią centralną i najważniejszą są kibice.

Dział Kibica już od samego rozpoczęcia rusza z mocnym przekazem - dziś na stronie między innymi wywiad z Łukaszem Gikiewiczem, który kibiców broni oraz Mariuszem Mowlikiem, który nie do końca im ufa. Z Leszkiem Kaźmierczakiem, jednym z najbardziej zaangażowanych społecznie raperów, ale i ze Zdzisławą Janowską, która również wtrąca swoje trzy grosze. Relacje z kibicowskiego szlaku, newsy, także spoza stadionu, z miejsc antyrządowych protestów, z miejsc gdzie kibice płynnie i niewinnie, czasem wręcz niezauważalnie wkraczają w poletko dokładnie zajęte przez nudnych polityków i zmanierowanych publicystów.

Zacznijmy więc niepoprawnie, od absurdu. Jeden z pierwszych newsów w nowo otwartym Dziale Kibica:

Dryfowania w oparach absurdu ciąg dalszy. Sukcesy policji i rządu na polu walki z kibicami przedstawiają się imponująco - kilkadziesiąt mandatów za obrażanie naszego organu, kolejne za nielegalne uczestnictwo w manifestacjach, za używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne oraz za śmiecenie. Do tego kompletna neutralizacja ruchu na kilku stadionach - poprzez ich zamknięcie. Tym razem jednak prawdziwy powód do pochwał - policyjny wywiad uratował Brzeg od kompletnej destrukcji! W jaki sposób?!

Ano brzescy (choć w akcję byli zaangażowani także funkcjonariusze spoza miasta) policjanci dotarli do tajnych informacji, jakoby na meczu finałowym opolskiego etapu Pucharu Polski między Startem Namysłów i Czarnymi Otmuchów miała odbyć się... ogólnopolska "ustawka" kibiców. - Otrzymaliśmy potwierdzone informacje o planowanej w tym czasie na terenie miasta i stadionu miejskiego "ustawce pseudokibiców" z klubów sportowych wrogo nastawionych do siebie oraz do Polskiego Związku Piłki Nożnej - czytamy w oficjalnym komunikacie burmistrza i prezesa tamtejszego związku piłki nożnej. Władze wyrażają ubolewanie, że tak doniosła impreza musi zostać odwołana przez pseudokibiców oraz zadają retoryczne pytanie, czego możemy się spodziewać w przyszłym roku, podczas Euro 2012.

Pozostaje jedynie chylić czoła przed przenikliwością policji. Ogólnopolskie ustawki są przecież zawsze absolutnie tajne, a dotarcie do informacji na jednym z forum kibicowskich musiało wymagać nie lada zdolności wywiadowczych. Miejmy nadzieję, że równie sumiennie i niezawodnie policja będzie działać już zawsze.

Więcej? Zapraszamy na http://zpierwszejpilki.pl , a także na kolejne wpisy, które (po przejściu ostrej selekcji) trafiać będą również na nasz blog w serwisie niepoprawni.pl.

Brak głosów

Komentarze

Życzymy wielu udanych artykułów. Czujcie się na niepoprawnych jak u siebie :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#166289

 Ciesze sie bardzo,ze bedziecie z nami.Caly czas kibicuje waszym poczynaniom i wiem,ze uda nam sie pokonac cale zlo jakie zafundowal nam ten od Toli,ze Polska bedzie nalezala do nas,Polakow i wspolnie bedziemy sie nia cieszyc!!!!!  Serdecznie pozdrawiam.  Jolka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#166302

A może taka mała analiza, któremu z polskich zespołów uda się zakwalifikować do gry w pucharach europejskich?
Może jakieś typy?
Pozdrawiam serdecznie.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#166303

Lechowi ale dopiero za rok,jako stary Pyrlandczyk,a jako Polak niech wszystkie Polskie drużyny wygrają

Vote up!
0
Vote down!
0
#166348

Jerzy Pietraszko
Brzeską policję powiadomcie, że na ustawkę zaprosili kibole z Szanghaju. Z każdej strony ma być po 8 milionów. Z wiarygodnych źródeł wiem, że cały elektorat chwilowego prezydenta już trenuje. Siły prewencji muszą szybko przeciwdziałać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#166367