Trwa wielki sprawdzian kibiców

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Właśnie trwa największy sprawdzian piłkarskich fanatyków od początku powstania ruchu kibicowskiego w Polsce. Kibice mają niecałe trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów pod swoim projektem ustawy.

Dla kibiców to kwestia "być albo nie być". Jeśli okaże się, że nie są w stanie zmobilizować stu tysięcy ludzi do podpisania autorskiego projektu poprawek do ustawy o bezpieczeństwie, media, opinia publiczna oraz politycy uznają ich za marginalny odsetek na stadionach, odsetek, który nie ma prawa udziału w dyskusji na temat problemów dręczących polskie stadiony. Projekt Kibice Za Bezpieczeństwem to więc nie tylko wielkie wyzwanie i bezprecedensowy przykład oddolnej inicjatywy wśród sympatyków piłki nożnej, ale także wielki sprawdzian dojrzałości i spójności tej, ciągle rozwijającej się i ewoluującej grupy społecznej.

Portal zpierwszejpilki.pl serdecznie namawia więc do zbierania podpisów pod kibicowskim projektem. Tutaj można pobrać listę poparcia - każdy może zbierać podpisy, który następnie należy przesłać na adres Fundacji Republikańskiej:

Fundacja Republikańska
ul. Kopernika 30 lok. 421
00-950 Warszawa

Dokładny projekt ustawy, jak i szczegóły całej akcji dostępne są na stronie kibicezabezpieczenstwem.pl. Zegar tyka...

Ocena wpisu: 
Brak głosów